Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

BusPlus a u busu minus

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od mbole » subota, 26. mar. 2016. u 07:34h

Ako ne uplati po prekrsajnom nalogu, postupak se prosledjuje sudiji za prekrsaje (isto ko recimo za saobracajni prekrsaj).
Daklem, nije vise u pitanju da je tuzi BusPlus (odnosno nekada GSP) za novce to jest doplatnu kartu. Sada je u pitanju prekrsaj pa te ganja drzava ne firma.
Ako misli da moze da razvlaci par godina dok ne zastari, i ako u tom periodu nema nista sto joj treba od dokumenata da izvadi (licna, pasos, saobracajna...)...
Mada mislim da se ne isplati.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Kennym » subota, 26. mar. 2016. u 13:43h

Ok, hvala na informacijama.

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od PMilan » utorak, 29. mar. 2016. u 23:03h

A da li ce oni to mozda poslati na izvrsenje, kolegi su obustavili oko 20000 od plate jer je imao jedan neplacen racun za infostan od pre par godina?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od mbole » utorak, 29. mar. 2016. u 23:49h

Infostan je duznicko-poverilacki odnos. Jednostavno ti si nekoj firmi duzan pare, oni te tuze i ako te dobiju, sleduje naplata duga, bilo dobrovoljna, bilo prinudna, a kako ce da je izvrse (obustavom od plate, zaplenom stvari...) je vec stvar sta im je najzgodnije.

Ovo nije duznicko-poverilacki odnos, vec prekrsaj i kazna za prekrsaj. Ne tuzi te firma, vec te ganja drzava.
Koliko znam, za prekrsajne kazne ne vrse prinudnu naplatu, vec lepo dodju i povedu te u zatvor (bese valjda 1000 din/dan), ili jednostavno cekaju da ti zatreba neki dokument, koji ne mozes da izvadis ako imas neplacenu kaznu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Ford_III » sreda, 19. okt. 2016. u 08:51h

Da li je neko koristio i koristi busplus aplikaciju preko mts?
Skinuo sam mts centar ali tamo pod usluge ne postoji opcija busplus da li su je vec skinuli ili nesto kod mene nije u redu?
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Daki_81 » sreda, 19. okt. 2016. u 18:52h

Nema ni kod mene te opcije a nisam ni čuo za to, kakva je im je to usluga?
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Ford_III » sreda, 19. okt. 2016. u 21:10h

Pretzazio sam preko google i nasao neke klipove.Stvar je u tome da moras da imas telefon sa NFC opcijom(koja omogucava skeniranje odnosno placanje karte tim specijalnim senzurom.I stvar je u tome da sto je karta duplo jeftinija nego da kupis kod vozaca.
[youtube][/youtube]
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od stefan milanov » sreda, 19. okt. 2016. u 22:33h

Daki_81 piše:Prošlo je to vreme ne plaćanja... sačekaće je kad joj bude trebala lična karta, dozvola ili nešto slično...
a možda i neće... novčane kazne zastarevaju za tri godine od dana pravnosnažnosti rešenja o kažnjavanju, a lične karte, pasoši, vozačke, obično idu na 5- 10 god..
poenta kod novčanih kazni je to, što je zaprećena zamena zatvorom, pa se i većina odluči da plati..
novčane kazne se ne naplaćuju prinudnim putem zabranom na plati, penziji i sl... znači ili pare ili kjorka..

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od stefan milanov » sreda, 19. okt. 2016. u 22:38h

mbole piše:Ako ne uplati po prekrsajnom nalogu, postupak se prosledjuje sudiji za prekrsaje (isto ko recimo za saobracajni prekrsaj).
Daklem, nije vise u pitanju da je tuzi BusPlus (odnosno nekada GSP) za novce to jest doplatnu kartu. Sada je u pitanju prekrsaj pa te ganja drzava ne firma.
Ako misli da moze da razvlaci par godina dok ne zastari, i ako u tom periodu nema nista sto joj treba od dokumenata da izvadi (licna, pasos, saobracajna...)...
Mada mislim da se ne isplati.
bas tako.. prekrsajni nalog se prosledjuje sudiji za prekrsaje koji donosi rešenje o novčanom kažnjavanju i rok u kome je potrebno izvršiti plaćanje kazne. po proteku roka, od ažurnosti sudije zavisi osle koliko dana će vam policija zakucati na vrata, sa nalogom sudije za privođenje i upućivanje na izdržavanje kazne. imajte u vidu da i njima neko visi o glavi i da na svakih tri meseca sačinjavaju izveštaje po predmetima, tako da vrlo nevoljno dozvoljavaju zastarevanje

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od stefan milanov » sreda, 19. okt. 2016. u 22:48h

mbole piše:Infostan je duznicko-poverilacki odnos. Jednostavno ti si nekoj firmi duzan pare, oni te tuze i ako te dobiju, sleduje naplata duga, bilo dobrovoljna, bilo prinudna, a kako ce da je izvrse (obustavom od plate, zaplenom stvari...) je vec stvar sta im je najzgodnije.

Ovo nije duznicko-poverilacki odnos, vec prekrsaj i kazna za prekrsaj. Ne tuzi te firma, vec te ganja drzava.
Koliko znam, za prekrsajne kazne ne vrse prinudnu naplatu, vec lepo dodju i povedu te u zatvor (bese valjda 1000 din/dan), ili jednostavno cekaju da ti zatreba neki dokument, koji ne mozes da izvadis ako imas neplacenu kaznu.
malo pojašnjenje... infostan i sl. jeste dužničko poverilački odnos i sasvim je drugačiji postupak u odnosu na novčano kažnjavanje. kod kažnjavanja ili pare ili kjorka.
kod dužničko-poverilačkog odnosa, (konkretno za infostan, i njemu slične) nema utuživanja. tu poverilac, ( u konkretnom slučaju infostan) podnosi sudu predlog za izvršenje na osnovu verodostojne isprave - računa. sud usvaja predlog i donosi rešenje o izvršenju. dužnik ima pravo prigovora - osporavanja dugovanja, ukoliko ima dokaze da je isto namireno, zastarelo i sl.
ukoliko nije, vrši se prinudna naplata na sredstvima i predmetima koje poverilac ili sud po službenoj dužnosti odredi, (a to su novčana sredstva, pokretne stvari i nepokretnosti (ukoliko je iznos kazne dosta visok)) sa ciljem sto efikasnije naplate potraživanja.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od mbole » sreda, 19. okt. 2016. u 22:50h

Zastarevaju za jednu, a apsolutna zastarelost nastaje za dve. (prakticno su dve godine u pitanju, posto ti posalju opomenu, i onda ponovo pocinje da tece)

Fakat je da su postali dosta azurniji u zadnje vreme. Prilicno su rascistili zaostale predmete, idu na nagodbu kad god mogu, cime su se oslobodili gomile predmeta, tako da...

GSP je radio utuzenja za doplatne karte (moja zena ih je dostavljala pravobranilastvu). E sad, menjali su se malo zakoni u medjuvremenu, moguce je da su sad skratili postupak.

Zastarelost izvršenja kazne i zaštitne mere

Član 85

Izrečena kazna i zaštitna mera ne mogu se izvršiti ako je od dana pravnosnažnosti presude protekla jedna godina.

Zastarevanje izvršenja kazne i zaštitne mere počinje od dana pravnosnažnosti presude kojom je izrečena kazna odnosno zaštitna mera.

Zastarevanje izvršenja kazne i zaštitne mere ne teče za vreme za koje se izvršenje ne može preduzeti po zakonu.

Zastarevanje se prekida svakom procesnom radnjom nadležnog organa koja se preduzima radi izvršenja kazne, odnosno zaštitne mere.

Posle svakog prekida zastarevanje počinje ponovo da teče.

Izvršenje kazne odnosno zaštitne mere zastareva u svakom slučaju kad protekne dva puta onoliko vremena koliko se po zakonu traži za izvršenje kazne, odnosno zaštitne mere.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Ford_III » sreda, 19. okt. 2016. u 23:00h

Upravo tako.Moji prijatelji nisu godinama placali stan razlog ziveli su i dalje zive u nemackoj.
Ranije info stan odnosno komunalno preduzece nije u boru slalo pisma i racune koliko ljudi duguju tako da godinama covek nije znao da mora i da placa.Kada su prosle godine uveli slanje racuna preko poste pisalo je samo dug od kada je pocelo slanje racuna samo za taj mesec i coevek mi je dao oko 20 € da platim ja sam mu rekao imas ti mnogo vise jer nisi godinama placao.On mi nije verovao kada sam otisao to se skupilo i skupilo racun je bio oko 5000 € ali ne bitno hocu da kazem da je na sonovu toga tuzen samo za 2000 € a one 3000 su pale u vodu jer je slucaj vec zastareo i nisu mogli da ga za te 3000 tuze.Morao je naravno sve da plati ali te 3000 € nije morao jer je proslo dosta vremena tako da su ga tuzili samo za te 2000 €.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od stefan milanov » sreda, 19. okt. 2016. u 23:03h

Kennym piše:Stigla mi je kazna na kucnu adresu ali je nisam primio. Da li moram da platim kaznu ili ne, i kakve posledice mogu da imam zbog toga?
kad kaznu donese postar, ukoliko zatekne lice kome je potrebno izvršiti uručenje rešenja, a isto odbija da primi ili potpise povratnicu, postar na povratnici konstatuje to, posšiljka ide nazad u sud gde se vrši isticanje rešenja na oglasnu tablu suda i gde lice koje je kazna izrečena, može primiti rešenje o ostavljenom roku. (obično pet radnih dana od dana isticanja). po proteku tog roka, ukoliko lice kome je izrečena kazna, ne preuzme rešenje o kažnjavanju, isto se skida sa oglasne table i smatra se da je izvršeno uredno uručenje rešenja.
drugi je slučaj - kad poštar na adresi na kojoj je potrebno uručiti rešenje ne zatekne nikog, tj ne zatekne lice kome je potrebno izvršiti uručenje rešenja. on konstatuje da je pokušana dostava, da nije zatekao nikog, i da je ostavio izveštaj da u roku d pet dana lice može u pošti da podigne pošiljku tj. rešenje, i istovremeno ostavlja takav izveštaj pribijen na vrata stana. po proteku roka za podizanje pošiljke u pošti, ukoliko istu ne preuzme lice kome je izrečena kana, poštar to na povratnici konstatuje, i pošiljka ide nazad u sud, i onda opet oglasna tabla i isti postupak kao u prvom slučaju.
naveo bih samo da je uručenje pismena moguće pribijanjem na vrata, uručenjem na radnom mestu, uručenjem članu porodice, nadzorniku zgrade, komšiji... (naravno ukoliko na to pristanu)
odužih, ali samo da napomenem, da od 1 jula ove godine, postupke izvršenja, oko naplate dugovanja, tj potraživanja, vrše javni izvršitelji i da su cene njihovih "enormne", tako da... stvar izbora...

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od stefan milanov » sreda, 19. okt. 2016. u 23:20h

meni se potkrala greska u vezi zastarevanja.. mbole je tačno napisao. zastarevaju za 1 godinu, a apsolutna zastarelost za 2 godine.
to u principu znači ( pričamo o dužničko poverilačkim odnosima, infostan, rtv pretplata i sl.) da ukoliko neko nije plaćao infostan ili pretplatu napr. pet, deset ili x godina, nemože biti utužen za tih pet, deset ili x godina, već samo za jednu godinu unazad.
apsolutna zastarelost nastupa po proteku dve godine od dana nastanka dužičko poverilačkog odnosa, ukoliko se ne pokrene postupak izvršenja. (isto važi i za novčano kažnjavanje, sa napomenom da zastarelost nastupa po proteku od dve god kada je pokrenut postupak, tj doneto rešenje o kažnjavanju, a isto nije sprovedeno tj izvršeno)

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“