Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Chevrolet Volt

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11300
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Chevrolet Volt

Poruka od Talladega_500 » utorak, 11. avg. 2009. u 18:23h

Ovaj automobil zasluzuje svoju temu.

Danas su izasli brojevi.

Ako se koristi samo elektricni motor, onda moze preci 100 milja (160 km/h) bez punjenja, a da bi se opet napunio potrebno je oko 8 sati.

Ako se koristi kombinacija, onda u proseku radi 230 mpg, sto izadje 1.02L na 100 km.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: Chevrolet Volt

Poruka od ace1 » utorak, 11. avg. 2009. u 21:01h

Ford je pre par godina prodao svoj prototir ,ali to ne znaci da se odrekao koncepta
Ko zna sta spremaju ili cekaju da se GM opeche ,pa ce u drugom talasu da ih oduvaju.
Jer je GM u mat poziciji ,pa sad pokusava i nogama i rukama da se izvude ,pa makar i na svoju stetu,samo da proizvodnja radi
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Chevrolet Volt

Poruka od Iosis » utorak, 11. avg. 2009. u 22:34h

Meni ovaj auto 99,9% izgleda kao novi Taurus. Respekt za 230 mpg. :D
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Chevrolet Volt

Poruka od Neša » sreda, 12. avg. 2009. u 01:37h

Ukrali su dizajn,ovo je pljunuta Honda Civic :)
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11300
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Chevrolet Volt

Poruka od Talladega_500 » sreda, 12. avg. 2009. u 03:02h

Nemoj molim te pricati o Japancima i od kradji dizajna.

Japanci do pre 15-ak godina uopste nisu imali svoj identitet, sve sto su radili je bila kopija drugih.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11300
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Chevrolet Volt

Poruka od Talladega_500 » sreda, 12. avg. 2009. u 15:21h

U prodaji 2011, cena oko $40,000.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11300
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Chevrolet Volt

Poruka od Talladega_500 » sreda, 12. avg. 2009. u 15:35h

Da.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11300
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Chevrolet Volt

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 13. avg. 2009. u 20:07h

Za sada EPA, drzavna agencija koja radi testove o potrosnji, odbija da prizna ove brojeve posto se Volt u prodaji nece pojaviti za jos barem 2 godine (a znajuci GM, verovatno ce kasniti).

Ja se nadam da Ford takodje priprema neki elektricni automobil posto za sada zaostaje i za GM i za Chryslerom. Nadam se da ce imati neko iznenadjenje uskoro. Doduse, GM uvek unapred najavi barem 2 godine svoje planove, a Ford jako dobro cuva tajne do zadnjeg momenta.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

baba
Poruka: 23
Član foruma od: ponedeljak, 31. avg. 2009. u 09:50h
Lokacija: Pančevo

Re: Chevrolet Volt

Poruka od baba » subota, 5. sep. 2009. u 13:03h

Gm je imao EV pre desetak godina. Pravi.
Ja sam samo zinuo kad sam gledao film o tome.
Ako neko hoće da pogleda može na http://video.google.com/videoplay?docid ... ectric+car#
Mislim da imam negde i naše titlove za taj film, ako neko hoće da ga skine i gleda.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11300
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Chevrolet Volt

Poruka od Talladega_500 » subota, 5. sep. 2009. u 14:58h

Imao je prototip koji je testiran, ali nikada nije usao u serijsku proizvodnju.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
miki023
Poruka: 1161
Član foruma od: petak, 12. dec. 2008. u 15:47h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Chevrolet Volt

Poruka od miki023 » subota, 5. sep. 2009. u 16:16h

Sve je to jako daleko od onoga cemu se tezi a to je autonomija akumulatora u rangu punog dizel ili benzinskog rezervoara kao i potpuno punjenje akumulatora za nekoliko minuta a ne par sati. Sve mi se cini da veliki proizvodjaci izbacuju ovakve modele samo da bi udovoljili ljudima zeleno orijentisanim nego ciljnoj-potrosackoj grupi koji inace voze malolitrazna vozila (bar u Evropi).
Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Chevrolet Volt

Poruka od Iosis » subota, 5. sep. 2009. u 19:41h

Meni sada ovo pravljenje elektro auta vise lici na pipkanje i ispitivanje, trazenje novih tehnologija da bi se produzilo trajanje baterija, tj. da moze vece udaljenosti da predje. Jeste da sada nemaju autonomiju dizela ili benzina, ali sam siguran 80% da bi vremenom i usavrsavanjem mogli da postignu mozda vise od 70% autonomije dizela ili benzina.

Meni je nesto palo na pamet sto se tice tih baterija i punjenja. Ovako nesto bi napravio, napravio bi neke stanice ili na postojecim benzinskim stanicama npr. ja imam elekricni automobil, isprazni mi se baterija, ja ne prikljucujem struju nego dodjem na takvu jednu stanicu dadnem svoju istrosenu bateriju, uzmem onu koja je puna, stavim u svoj auto i to je sve gotovo za vrjeme otprilike koje bi cekao i da se rezervoar napuni. E sad, tu ima velikih problema, prvi je mjesto u autu, trebao bi da bude dostupan lako i da se jednostavno baterija vadi, drugo je tezina baterije, predpostavljam da nije lagana. Treci problem je oblik baterije koji bi trebao da bude isti na svim automobilima da moze ici i u Forda i VW i BMW itd. Ima i problem koji je neizbjezan kod baterija, a to je gubitak kapaciteta nakog duze eksplotacije i puno ciklusa praznjenja i punjenja. Pa tako bi dolazio u situaciju da bi dao svoju dobru bateriju koja prelazi 500 km, a uzeo bi neku drugu sa kojom bi presao 250 km. Taj efekat je mnogo smanjen kod Li-Ion i Li-Polymer baterija u odnosu na NiCd, ali ipak postoji.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

baba
Poruka: 23
Član foruma od: ponedeljak, 31. avg. 2009. u 09:50h
Lokacija: Pančevo

Re: Chevrolet Volt

Poruka od baba » nedelja, 6. sep. 2009. u 22:43h

Be mu miša, pogledajte film. Koliko je vozila proizvedeno, ko ih je sve kupio i vozio, kolika mu je bila max brzina, koliko se punio i gde se punio...
Proizvodio se, prodavao se, išao je, punio se. Kakav prototip. Propotip.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11300
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Chevrolet Volt

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 7. sep. 2009. u 20:00h

Niko ih nije kupio jer nisu bili u prodaji. To sto je GM radio je davao lease i to samo u California i Arizona. Ljudi bi ih vozili (tacnije testirali) na odredjeni period (najcesce godinu dana), placali i onda vracali kad lease istekne.

To je bio obican lease kao na sve automobile, osim sto nije postojala opcija da otkupis auto nakon sto istekne lease i svi EV su vraceni nazad GM-u pre nego sto su unisteni.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

baba
Poruka: 23
Član foruma od: ponedeljak, 31. avg. 2009. u 09:50h
Lokacija: Pančevo

Re: Chevrolet Volt

Poruka od baba » ponedeljak, 7. sep. 2009. u 21:21h

Pa da, greška, nisu se prodavali, išli su na lizing. I testirali samo po dvorištima. I onda uništeni jer je nemoguće napraviti dobar EV. A i šta će nam. Im.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11300
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Chevrolet Volt

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 7. sep. 2009. u 21:37h

Ne secam se tacno detalja, davno je to bilo, ali mislim da su ga ugasili jer je razvoj bio previse skup i nisu bili u stanju da naprave baterije za duzi period.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“