Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kuda na letovanje?

Putovanja, izleti, pitanja o izboru puta, sve na jednom mestu.
Odgovori
Avatar korisnika
darioculibrk
Poruka: 1194
Član foruma od: nedelja, 10. jan. 2010. u 22:47h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BiH

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od darioculibrk » nedelja, 18. sep. 2016. u 14:47h

Danas sam stigao na Lefkadu izBL,docekala nas je kisa.Katastrofa! :(

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Ford Focus 1.6 TDCi (115 KS) 2013 (2021-)
Ford Focus 1.8 16v Zetec E, 2002 (2013-2021)

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13585
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od dule0911 » nedelja, 18. sep. 2016. u 17:08h

Kise ima i u julu i avgustu, meni je jednom pred kraj jula/pocetak avgusta preko pola letovanja bila kisa. Strpi se, proci ce, a i da ne prodje lefkada je sama po sebi lepa makar se samo setao u krug po ostrvu :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
darioculibrk
Poruka: 1194
Član foruma od: nedelja, 10. jan. 2010. u 22:47h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BiH

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od darioculibrk » petak, 30. sep. 2016. u 21:44h

Bio si u pravu :) Prvi dan je bila kisa, ostalih 9 dana suncano i toplo.
Focus se odlicno pokazao, presao sam 3300 km ukupno. Banja Luka-Lefkada-Banja Luka 2700 km, i oko 600 km po ostrvu. Ostrvo je prelijepo. Kristalno cisto more i nestvarno lijepe plaze.

Slikascreenshot
Ford Focus 1.6 TDCi (115 KS) 2013 (2021-)
Ford Focus 1.8 16v Zetec E, 2002 (2013-2021)

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4876
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od Djole » subota, 1. okt. 2016. u 00:56h

Dobar ti....duplo vise od mene :)

Послато са Redmi Note 2 уз помоћ Тапатока
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11369
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od Talladega_500 » subota, 1. okt. 2016. u 01:23h

Zena i ja smo sinoc stigli kuci iz Dominikanske Republike. Punta Cana, 8 dana i bilo je fenomenalno. Mislim da cu od sada uvek na Karibe ici.

Prvi dan kad smo sleteli zacudilo me je sto su svi krovori od palminog lista (cak i na aerodromu). Aerodrom je bio udaljen nekih 20-ak minuta od naseg rezorta, drzava je kamikaza za voznju. Jedno vece smo otisli do Hardrock Casina (identican onom iz Las Vegasa) i nije retkost da u sred noc na autoputu vidis 4 odrasle osobe na malom motoru bez ijednog svetla ...

Ali zato kada dodjes u rezort kao da si dosao u grad unutar grada i to me je odusevilo. Ovaj rezort (Grand Palladium) ima preko 450 soba i sve sta ti je potrebno. 17 restorana, bioskope, pozorista, klubove, prodavnice, kazino ... Ako se uzme "all inclusive" prakticno mozes da koristis sta mesta koliko god puta zelis. Plaze su im prelepe, na svakih 30-ak mesta na plazi su kafici, voda cista i dopla ... Raj na zemlji. Vreme je bilo odlicno, jedino je jedno jutro padala kisa, ali za sat vremena kao da nije. Ljudi su mnogo prijatni, uvek veseli i raspolozeni. Ne ocekuju da im dajes baksis, ali urade mnogo bolji posao (posebno sobarice).

U sustini, verovatno najbolji odmor na kojem sam bio.

Par slika ...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od Daki_81 » subota, 1. okt. 2016. u 10:04h

Prelepo, svaka čast thumbsuph

Jel ima tamo roštilja? :D
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11369
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od Talladega_500 » subota, 1. okt. 2016. u 16:44h

Mnogo ... Jednu vece sam isao u jedan Brazilski restoran gde sluze samo rostilj. I to ti donose svaku vrstu mesa u tanjir dok god mozes da jedes. Prvo odes da izaberes salate, a onda ti redom donose piletinu, junetinu, svinjetinu i sta sve vec i to sve sa rostilja. Restoran je otvoren samo za veceru i uvek je bila dugacka linija ispred njega.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od Ford_III » utorak, 4. okt. 2016. u 02:27h

Na karibe mi se ponovo ide. (Mada nikad nisam bio ali islo mi se i juce) Sala na strannu karibi su najlepse mesto za odmor samo sto je karta previse skupa.Oko 1500 € je samo povratna karta iz beograda i na zalost samo zbog toga ne idem.
Odem na tajland i za 1500 € jedem pijem i uzivam 2 meseca.
Naravno lepo je otici svugda mada ovako po slikama i plaze su iste kao i na tajlandu a karta do kube je svarno preskupa.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11369
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od Talladega_500 » utorak, 4. okt. 2016. u 03:02h

Iz Amerike je bas jeftino. $900 po osobi za ceo paket. U tu su ukljuceni direktan let (Chicago-Punta Cana i nazad) i all-inclusive ceo resort. Mozes prakticno da odes bez dolara u dzepu i nista ti nece faliti jer je sve ukljuceno. Kao sto rekoh gore, sve u sobi, 17 restorana (od cega su vecina otvorena 24/7), milion kafica, kocni klubovi, bioskopi, pozorista, plaza ... sve je uracunatu u tu cenu.

Nude i sa strane ko jos hoce posebne stvari. Ja sam jedan dan isao sa grupom i vodicem u njihova sela da vidim kako seljaci prave kafu i cigare, kostalo je $70 i i tu sam dobio ukljucen rucak. Nudili su jos svasta, planirao sam ici i na ronjenje i voznju padobranom, ali sam se predomislio - okean je previse valovit, a plasim se visine.

Kuba je skuplja, posebno za Amerikance jer su tek nedavno otvorili granice i moras da ides bas sa vodicem (to vazi samo za Amere), ali Dominikanska Republika, Haiti, Jamajka, Bahami ... Jeftinije je otici na Karibe nego u neki grad u Americi.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od 911s [SK] » utorak, 4. okt. 2016. u 03:04h

Na Kubu treba ići što pre, neće još dugo tamo potrajati ono zbog čega bi svi išli.
Kao i sa Egiptom, ko je bio - bio je, osim ako nije lud da sad ide.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14474
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od mbole » utorak, 4. okt. 2016. u 03:33h

Ford_III piše:...
Odem na tajland i za 1500 € jedem pijem i uzivam 2 meseca.
...
To pale cene avio karata za Tajland? Davno bese, al povratna se kretala reda 1100-1200 USD i to iz Budimpeste.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11369
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od Talladega_500 » utorak, 4. okt. 2016. u 06:29h

911s [SK] piše:Na Kubu treba ići što pre, neće još dugo tamo potrajati ono zbog čega bi svi išli.
Kao i sa Egiptom, ko je bio - bio je, osim ako nije lud da sad ide.
Ja bi rado isao, ali pod uslovom da ja odlucujem sta cu da radim i gde cu da idem kad sletim na Kubu.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od Ford_III » utorak, 4. okt. 2016. u 13:30h

Svake godine idem na tajland i svake godine placam sve manje i manje kartu. Odprilike 50€ svake godine jeftinije.kod nas iz srbije avion za kubu kao sto reko je preskupo ne isplati se
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14474
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od mbole » utorak, 4. okt. 2016. u 16:14h

Fakat... nisam leteo vec vise od 10 godina na tu stranu. Lepo :)

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Namce
Poruka: 86
Član foruma od: ponedeljak, 14. okt. 2013. u 12:49h
Lokacija: Sarajevo

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od Namce » utorak, 4. okt. 2016. u 19:18h

Ford_III piše:Svake godine idem na tajland i svake godine placam sve manje i manje kartu. Odprilike 50€ svake godine jeftinije.kod nas iz srbije avion za kubu kao sto reko je preskupo ne isplati se
Jel imaš neku preporuku za Tajland, u koja doba godine je najbolje, neko mjesto dobro kao u novom filmu Jasona Stathama haha...nisam porodican tip vec cisto avanturisticki!?

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od Ford_III » utorak, 4. okt. 2016. u 21:18h

Prelistaj ovu temu ima mnogo slika sto sam ubacivao i najbolje vreme je da se ide kad je kod nas zima jer je tamo leto i nema padavina.Kod njih nema zima ali od aprila do oktobra je kisno vreme od oktobra do aprila ti je extra vreme.
Treba nam viza koja za 2 meseca kosta 35 € uzima se u u zagrebu ili u budimpesti jer u srbiji nema tajlandska ambasada mozda kod vas u sarajevu ima ali u srbiji nema.Avionska Karta iz bg do bangkoka kada se kupi 2 meseca unapred kosta kod 500-600 € povratna stim sto ima presedanje u Abu dabiju ili Dubai ja ove godine iskoristio pa obisao i dubai..
Slike sam ubacio u ovoj temi ne znam koja strana ali po datumu moze lako da se nadje to je bilo negde oko 8-9 januara ove godine.
Avanturisticki ti je najbolje u pattayi tamo gde ja idem.
Pod jedan sto je najblizi grad od bangkoka samo 120 km udaljenost.
2. Imaju lepo ostrvo pored pattaye kao kod forumasa Talladega sto je ubacio slike sa dominikanske potpuno isto mislim da je ovde kod pattaye voda jos i bistrija.A cena da se ode do tog ostrva je smesna 90 dinara u jednom pravcu brodom vozi se 45 minuta.
Ako te zanima jos nesto onda pitaj.

mbole znam da si bio u phuketu pre 10 godina i da si rekao da to tada nije bio sex grad sada su pattaya i phuket najpoznatiji sex gradovi na tajlandu.

Nikada ne idem preko nikakve agencije i njihovih aranzmana odem sam i idem gde hocu i radim sta hocu i verujete mnogo jeftinije ispada.
Na tajlandu ima toliko hotela tako da nema sanse da ostanete na ulici.

to se tice kube odavno vec planiram da oddem tamo jeste da nam ne treba viza ali ne razumem zasto su karte toliko skupe.
Kada je kuba bliza nego tajland kada se gleda po udaljenosti.
Kao sto je 911 s rekao na kubi treba da se ode sto pre inace ce amerikanci sve upropastiti i bice veoma skupo tamo kada amerikanci pocnu da kupuju tamo zemljita itd.I sve ono sto je bilo do sad simbol kube stara auta itd otici ce sve u p... materinu.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14474
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od mbole » sreda, 5. okt. 2016. u 02:51h

Letovi za Tajland su cesto deljeni sa onima za Singapur, Australiju... i ostatak jugoistocne Azije.
Dok ovi za Kubu, idu samo do Kube (ako se nesto nije promenilo u medjuvremenu, nisu mogli sa Kube dalje za USA, a nemaju gde drugo na tu stranu).
Tako da su letovi uvek manje popunjeni, sto povlaci visu cenu karte.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od Ford_III » sreda, 5. okt. 2016. u 03:11h

I to sto kazes moguce da je i zbog toga.Ali sada mogu a karte su ostale iste.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11369
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od Talladega_500 » sreda, 5. okt. 2016. u 03:31h

Kuba je generalno skupa drzava za letovanje. Meni su trazili skoro $2,000 za najjeftiniji paket na 7 dana sa letom (takodje all inclusive). Vise nego duplo skuplje nego bilo koja druga Karibska drzava.

Moj prijatelj vodi svoju turisticku agenciju i kad sam ga pitao zasto je Kuba tako skupa, samo mi je odgovorio "supply & demand".
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Rih
Poruka: 221
Član foruma od: nedelja, 6. nov. 2011. u 10:35h
Lokacija: Užice

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od Rih » sreda, 5. okt. 2016. u 08:17h

Ford_III piše:Prelistaj ovu temu ima mnogo slika sto sam ubacivao i najbolje vreme je da se ide kad je kod nas zima jer je tamo leto i nema padavina.Kod njih nema zima ali od aprila do oktobra je kisno vreme od oktobra do aprila ti je extra vreme.
Samo jedna mala ispravka:
kad je kod nas zima,i na Tajlandu je isto zima....i oni su na severnoj hemisferi.
Ali ta zima kod njih malo drugačije izgleda :D
Monsunska klima, dva godišnja doba: vlažno leto i suva (ali topla) zima. Male godišnje razlike u temperaturi, drastične u padavinama.

Avatar korisnika
Namce
Poruka: 86
Član foruma od: ponedeljak, 14. okt. 2013. u 12:49h
Lokacija: Sarajevo

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od Namce » sreda, 5. okt. 2016. u 09:46h

Budžet mi je oko 1200- 1400 eura, gledao sam hotele i ima ih milijun..jel imaš neke preporuke...gledao sam na expedia.com. Znači u hotelima je samo tajlandska kuhinja, nema neke evropske? Ronjenje, pecanje, voznja gliserima, masaže...kakve su tu cijene?

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od Ford_III » sreda, 5. okt. 2016. u 21:41h

Sad sve zavisi kako koji hotel zelis i sta zelis i kako.Ja kada odem uzmem neku obicnu sobu prvi dan pa taj dan prosetam i trazim druge sobe.Imas previse i privatnih hotela(soba)kojih nemas na internetu.U svakom slucaju ispred svugda pise na engleskom sobe za iznajmljivanje.Negde ima sa klimom negde bez negde bez tv negde sa sve zavisi sta zelis.Kada se uzme na mesec dana onda je skoro i duplo jeftinije.Ima i luksuzni stanove kao sto ja treba da uzmem jedan sada u oktobru za iznajljivanje tamo imam 56 kvadrata sa evropskom kihunjom odnosno pun pansion koji se vodi na apartmant sa 4 zvezdica i plus sve sto je u krugu tog hotela moji klijenti imaju potpuno besplatno a tu spada(karting voznja,internet,bazeni.vodopadi,sauna,fitnes, i plus ja od mene dajem besplatno na koriscenje skuter. Sad taj apartment kosta 35 € za noc ali tu dolazi samo elita.Jedino sto se extra placa je struja koliko potrosisi toliko i placas.Ja kao osoba koja se bavi time imam obavezu da naplacujem struju od 7-10 bahti po kw (36-38 bahta su ti 1€)
Ovako je normalna cena struje 3 bahta.Imas npr i hoteli koji kostaju i po 6000 bahti za mesec dana sa sve strujom ali nemas frizider,imas samo ventilator.imas svoje kupatilo ,ali bez tople vode itd.Ima mnogo opcija najbolje je da se ode pa da se trazi.To ti izadje najeftinije.A sto se tice hrane tice imaju sve sto imamo i mi.A na tajladnu da ostanes gladan to nema sanse na svakom coscku imaju pokretne tezge na skuterima.A hrana im je jeftina.Nasa hrana e malo skuplja ali uglavnom iste su cene kao kod nas mleko im je skupo itd.Inace skoro kao i u srbiji.
Sto se tice avanture imas veliki izbor,da plivas sa ajkulama,da ronis,da se vozis skuterom na vodi,ili padobranom na vodi a vuce te jet ski,pucanje iz automatskih pusaka,hodanje na dnu okeana itd.Cene ti se krecu negde od 15€ pa do 30€.
Uglavnom cene su jeftine a ti sa tvojim budzetom imas prelepo da se provedes.Naravno ako odes sam ili sa zenom ali da ne racunamo karte do tamo.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 6. okt. 2016. u 04:23h

Talladega_500 piše:Kuba je generalno skupa drzava za letovanje. Meni su trazili skoro $2,000 za najjeftiniji paket na 7 dana sa letom (takodje all inclusive). Vise nego duplo skuplje nego bilo koja druga Karibska drzava.

Moj prijatelj vodi svoju turisticku agenciju i kad sam ga pitao zasto je Kuba tako skupa, samo mi je odgovorio "supply & demand".
Totalno je druga priča kada se aranžman uzima preko neke od srpskih agencija. Pričamo o samom smeštaju bez troškova putovanja.
Jednostavno, agencije se prilagodjavaju platežnoj moći svojih klijenata.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od Ford_III » četvrtak, 6. okt. 2016. u 21:32h

Kada je u pitanju amerika i kuba naravno da je kuba za amerikance slupa jer ruku na srce niti kubanci vole amerikance niti amerikanci vole kubance naravno sve zbog politike.
A sto se cena agencija tice 911 gresi jer ako su cene razlicite u svakoj drzavi zbog plate i standarda kako to da su aranzmani jeftiniji u nemackoj nego u srbiji?
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11369
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Kuda na letovanje?

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 6. okt. 2016. u 22:32h

Nisu Amerikanci omiljeni kod nikoga, ali opet sve Karibske drzave su izuzetno povoljne za letovanje - sa izuzetkom Kube.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Putovanja“