Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
gjovano
Poruka: 42
Član foruma od: sreda, 2. nov. 2011. u 22:45h
Lokacija: Beograd, Žarkovo

Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od gjovano » petak, 3. apr. 2015. u 13:00h

Priblizio se i taj dan, divan dan :( , registracija auta. Auto sam kupio pocetkom decembra 2014., uradio kupoprodajni ugovor, platio prenos apsolutnih prava i kao svaki pravi srbin sacekao da dode registracija (april) da zavrsim saobracajnu i celu pricu sa kupoprodajom. Ajde reko da ne cekam zadnji momenat, da vidim kolika je cena i sve sta treba da se plati, poceo sam proceduru. U pitanju je Mondeo mk3, 2001, tddi 85kW. Obisao sam par tehnickih pregleda. Generalno, razlika u ceni je bila samo u tome da li naplacuju punu cenu tehnickog pregleda ili nesto manje i kretala se oko 30-31.000RSD sa novom saobracajnom dozvolom.
Ono sto mi je zapalo za oko i zbog cega pokrecem celu ovu temu je problem premijskog stepena. Tj. prenosa ostvarenog premijskog stepena (bonusa) na novokupljeni automobil. Situacija je sledeca. NIKO od 5-6 tehnickih pregleda koje sam obisao i koji ujedno rade i osiguranja i nalepnice nije hteo da mi prizna prvi premijski stepen koji sam imao sa proslim automobilom, ali bas niko. Slusao sam svakakva objasnjenja "strucnjaka" te kako se polisa i premijski stepen vezu za sasiju pa kad menjas auto kreces opet od osnovnog (cetvrtog), te sta ako imas vise automobila sta onda, te ne moze to tako u komp da se ukuca, te ovo te ono... Na moje pitanje kako to kad nedaj boze napravis stetu i prodas auto malus te prati po maticnom broju a ne i po sasiji automobila uglavnom su mi govorili kako je to tako, kako je to sto ja hocu neizvodljivo, takva nam je drzava, samo sto ne pominju jos da im je kriv i Beograd na vodi, vlada i sve na svetu. A problem je, verujte mi samo u NJIHOVOJ neupucenosti u taj sistem i u njihovom neznanju.
Osnovne stvari o ovome imate i na sajtu polovniautomobili.rs ali ja sam resio ipak sve da proucim.
Nisam bio lenj i proucio sam sve sto se moglo naci na internetu od zakona o osiguranju, bonus-malus sistemu i samo potvrdio ono sto sam i tvrdio celo vreme. Znaci, ako ste imali prethodni auto, bili savestan vozac i imali prvi premijski stepen, a to je 15% popusta na polisu kad kupite drugi auto, bilo nov ili polovan, prilikom registracije ostvarujete prenos tog prvog premijskog stepena i na nov automobil, a to je u mom slucaju bezmalo 3000RSD jeftinija polisa osiguranja. Potrebno je samo da pre nego sto prodate stari auto ocitate staru saobracajnu dozvolu, ugovor (ovlascenje) o prodaji i po mogucnosti kopirate polisu starog automobila. Ako ne menjate osiguravajucu kucu dovoljno je samo broj sasije i br. tablice vaseg starog automobila i ugovor o kupoprodaji (ovlascenje). I Ako se pocnu praviti pametni lepo direktno otiđite u filijalu zeljene osiguravajuce kuce i zahtevajte da vam prenesu premiju. Oni ce to morati da urade jer to je propis Narodne banke Srbije (imate na sajtu NBS) a ne primenjivanje propisa NBS povlaci kazne po njih, oni to odlicno znaju.
Ovo Vam prenosim jer sam primetio da su i mog caleta koji je ceo zivot bio vozac za uzor, "zeznuli" kad je kupio novog Punta pre par godina kao i dosta ljudi iz okruzenja koji auto menjaju na par godina i svaki put kad promene auto oni krecu od 4 stepena.
Znaci, ne dozvolite da Vam osiguravajuce kuce uskracuju bonus koji ste stekli jer Vam malus koji ne daj boze napravite sigurno nece oprostiti!
Pozdrav

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od BojanM » petak, 3. apr. 2015. u 15:00h

Korisna informacija thumbsuph
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od nikola_focus » petak, 3. apr. 2015. u 15:51h

Slazem se thumbsuph Ne bi bilo lose da se ova tema nekako ucini vidljivom, zaboravice se ako se ne pise u njoj.

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od Daki_81 » petak, 3. apr. 2015. u 16:48h

+1 thumbsuph
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

gjovano
Poruka: 42
Član foruma od: sreda, 2. nov. 2011. u 22:45h
Lokacija: Beograd, Žarkovo

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od gjovano » petak, 3. apr. 2015. u 21:04h

Začudićete se koliko ovakvih slučaja ima!
Kod mene na poslu eno par njih :diablo:

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od pancerFF » subota, 4. apr. 2015. u 01:45h

Ha, eto odgovora na moje pitanje. Bas sam pre neki dan pricao sa komsijama o tom premijskom stepenu, i sve nas je zanimalo na osnovu cega odredjuju to sranje kad se kupi auto. Meni je sadasnji auto ujedno i prvi, i krenuo sam od 4-og stepena. Bas logicno.
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od mbole » subota, 4. apr. 2015. u 12:02h

Pa jeste logicno. Posto si tek poceo da vozis jos nema popusta, ali nema ni kazne.
Drugim recima placas "normalnu" cenu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

gjovano
Poruka: 42
Član foruma od: sreda, 2. nov. 2011. u 22:45h
Lokacija: Beograd, Žarkovo

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od gjovano » subota, 4. apr. 2015. u 13:48h

Zbači pravilo kaže kad prvi put kupiš nov auto krećeš od premijskog stepena 4. Ali to prvi put I novi auto agenti za prodaju osiguranja tumače onako kako njima odgovara. Po pravilu, Prvi put znači ti napunio 18 godina I kupio nov auto, to za tebe nov a može biti I najčešće je polovan, dobro očuvan sa "pravom" kilometražom od 160000km, majke mi lol . Tad upadaš po svom matičnom broju u celu igranku sa bonus-malus sistemom I u evidenciju (bazu podataka). Svaka sledeća godina aktivnog učestvovanja u osiguranju (registracija) sa starim ili novokupljenim autom, bez pričinjene štete ti je bonus do premijskog stepena 1 il ti bonusa 15% i to ti NIKO ne može oduzeti. O malusima nećemo, da ne ureknemo. Ti si ovaj put prvi put postao vlasnik auto i zato krećeš od 4-tog stepena. Sledeći put ides za premijski stepen 3, pa tako dalje. U principu oni kad rade u istoj osiguravajućoj kući urade obnovu polise i to bez problema ide i skoro sigurno te neće zakinuti. Problem može da nastane kad pređeš u drugo osiguranje jer neće da proveravaju i rade po procedure, a sigurno ćeš imati problem kad jednog dana zameniš auto. A o tom potom!

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od milan_gt » subota, 4. apr. 2015. u 14:21h

a da li je razlika ako je to drugi auto na tvoje ime?

Avatar korisnika
Mare TDCi
Poruka: 397
Član foruma od: petak, 13. sep. 2013. u 16:07h
Lokacija: Novi Sad- Kamenica

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od Mare TDCi » subota, 4. apr. 2015. u 14:32h

Hmm... i mene su nekidan prilikom registracije berlinga zakinuli, jer su mi ispričali istu priču sa jednim detaljem više. Rekli su mi da mogu da prenesem bonus stepen ali pod uslovom da se taj auto prišli (fokus) više neće voziti...
911s [SK] piše:Kad neko ima godina a budala je, tu samo ilovača može da prevaspita.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od BojanM » subota, 4. apr. 2015. u 14:40h

Ako uzimaš drugi auto a prethodni se i dalje vodi na tvom imenu, onda drugim automobilom ponovo krećeš od 4. premijskog stepena - bar po tumačenju agenata osiguranja, nisam čitao šta stoji u zakonu.

Negde sam na netu ranije video da se, u slučaju da štetu pričiniš jednim od više automobila koje poseduješ, samo za taj auto povećava premija osiguranja - tako da se vodi po JMBG ali se vodi i po broju šasije.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

gjovano
Poruka: 42
Član foruma od: sreda, 2. nov. 2011. u 22:45h
Lokacija: Beograd, Žarkovo

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od gjovano » subota, 4. apr. 2015. u 15:44h

Udrženje Osiguravača Srbije, kod kojih je ta famozna baza podataka I kojima osiguravajuće kompanije dostavljaju sve izveštaje o štetama kaže:
"Bonus i malus prate vlasnika vozila osim kada jedno lice (pravno ili fizičko) ima više automobila. Tada je moguće da isto lice na jedno vozilo ostvaruje pravo na bonus, a da za drugo bude u kategoriji malus." To bi ga značilo, sa moje priučene pravne strane sledeće: Imaš auto, prvi premijski stepen. Kupio si drugi auto, malo prešao, na ime kupca :)... Registruješ ga ali budući da nemaš osnovu da preneseš premiju krećeš od osnovnog stepena. Prodaš onaj prvi auto I kupiš drugi - prenosiš premijski stepen ostvaren na tom autu na ovaj novi. Ne daj bože imaš štetu, na onom drugom autu, prvi voziš sve regularno sa premijom 1 a osiguravajuća kompanija te "trti" malusom na svakoj sledećoj registraciji tog drugog vozila.
E sad vrlo je zanimljivo, a I skroz realno šta se dešava kad ti, a budući da znaš da će oni da ti podignu premiju osiguranja za to drugo auto, ti ga prodaš, pa ih zezneš.
Moje neko razmišljanje i ovo što sam mogao da zaključim iz ovijeh Zakona o obaveznom osiguranju u saobraćaju i Propisu o kriterijumima bonus-malus sistema je sledeće: Ne možeš ti prevarante da prevariš. I kad ga prodaš, ostaćeš na tom jednom autu do sledeće registracije a onda će te po maatičnom broju i bazi podataka iz gorenavadenog udruženja pronaći i o jadu te zabaviti, tj. podiće ti premijski stepen za bar tri broja (kreće se od 4 a ne od onog prvog koji si imao). A ako prodaš i taj prvi auto ili ga preneseš na ženu kao i svaki pravi intelektualac srbin verujem da ženu neće niko dirati ali sam duboko ubeđen da će ti stići neka tužba za nadoknadu štete. Mislim da je ovaj system napravljen kao u kockarnicama, kuća UVEK dobija!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od mbole » subota, 4. apr. 2015. u 16:41h

Sve se slazemo do poslednjeg pasusa.
U tom trenutku ti imas auto Br. 1 sa bonusom kategorije 1, i auto Br. 2 sa malusom kategorije 7 recimo.
Ako prodas auto broj 2, na autu 1 se nista ne menja. Ko sto Bojan nabpisa osiguranje se vodi na kombinaciju JMBG - VIN.
Prodas i auto broj 1. Dobijes apsolutni popust od 100% posto vise nemas nijedan auto, pa nemas sta ni da osiguravas :)
Ne vidim kakva tuzba, zasta i po kom osnovu bi mogla da ti stigne?

Obrnuto, prvo si prodao auto br.1 kji ima bonus kategorije 1. Ostaje ti auto br. 2 kome placas osiguranje po kategoriji 7. Prodas auto br. 2 zeni, i zena krece od kategorije 4 (pod uslovom da pre toga nije imala bonus/malus). Tebii mogu da pljunu pod prozor.

E sad, ostaje pitanje sta ce se desiti ako ti kroz tri meseca kupis neki auto broj 3. Kao i obicno to smo zaboravili da definisemo u zakonu, ali po nekoj pravnoj logici, trebalo bi da ti sleduje poslednje sto se ne tebi vodilo.

Drugim recima, ako si prvo prodao auto br.1 pa onda auto br.2 krenuces od kategorije 7.
Ako si obrnuto, prvo prodao auto br. 2 pa posle toga auto broj 1. krenuces od kategorije 1.

I jos jedna stvar koja ne znam da li je i kako definisana. REcimo da sam imao auto sa malusom kat. 7. Prodao sam auto, i naredne 2 godine nemam nikakav. Onda kupim nov auto. Sta se sada desava? Da li sam u medjuvremenu spao na kategoriju 5 (ako ide po kategorija godisnje), ili sam i dalje na kategoriji 7?
Obrnuto, ne bi trebalo da vazi, posto ja u sustini nisam napravio nikakvu stetu tokom 2 godine, pa nemaju na osnovu cega da mi podignu kategoriju :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

gjovano
Poruka: 42
Član foruma od: sreda, 2. nov. 2011. u 22:45h
Lokacija: Beograd, Žarkovo

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od gjovano » subota, 4. apr. 2015. u 17:10h

Prodas i auto broj 1. Dobijes apsolutni popust od 100% posto vise nemas nijedan auto, pa nemas sta ni da osiguravas :)
Ne vidim kakva tuzba, zasta i po kom osnovu bi mogla da ti stigne?
Osiguravajuća kuća ima pravo od tebe da traži nadoknadu štete.
Jednu stvar moraš da shvatiš: KUĆA UVEK DOBIJA !

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od BojanM » subota, 4. apr. 2015. u 21:40h

Naknada štete nema veze sa bonus-malus sistemom, to da će oni da naplate od tebe je postojalo i ranije, a bonusi i malusi su "novina" kojom te je država "častila"... u smislu da, ako ne praviš udese, biće ti malo jeftinije osiguranje - a ako napraviš udes (ili nedobog više njih) biće ti mnogo skuplja godišnja premija osiguranja. Sva ostala prava i obaveze su suštinski ista/e kao što su bila/e.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od mbole » subota, 4. apr. 2015. u 22:31h

Kuca uvek dobija kada su ukucani glupavi :)

Za naknadu koje stete bi to mogli da te tuze? Kakvu si ti stetu napravio nekome? To sto oni nisu uzeli pare koje nisu ni trebali da uzmu, je stvar njihovih pustih zelja.

Inace bonus/malus sistem je postojao decenijama, samo je nestao u suludim godinama, pa je sada ponovo uveden. Mozda ne po bas istim pravilima, ali sustina sistema je ostala ista.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

gjovano
Poruka: 42
Član foruma od: sreda, 2. nov. 2011. u 22:45h
Lokacija: Beograd, Žarkovo

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od gjovano » nedelja, 5. apr. 2015. u 00:17h

Nemoj tako druže, to je jedan dobro organizovani system. Koliko god mi pokušavali, a poznati smo po tome da uvek tražimo rupu u zakonu...često je I nađemo, ubeđen sam da su oni veći mangupi od sviju nas I da su se oni zaštitili od svake situacije koja je po njih nepovoljna.
Sećam se 94-95 registrovao ćale auto. Nebitno koje osiguranje. Ja vozio I napravio lančani na gazeli. Moja osiguravajuća kuća mi doslovce kaže, nemoj da se žališ na presudu, traje, košta a sve si u pravu... (udario sam pandura u civilu koji je vozio još i neregistrovan auto), ne plaćaš ti baš te briga. Osiguranje platilo štetu, mi promenili osiguravajuću kompaniju, opet dobili maksimalni popust.... niko nije dinara tražio nazad... To je bila luda kuća.
Sad, napraviš štetu... sneg a ti sa letnjim gumama..... ili si popio pivo pa si preko onih 0.03 beše....ili ti istekla registracija a krenuo si na tehnički...probaš auto....ili bilo šta slično, gubiš pravo polise na pokrivanje štete prema trećim licima I osiguravajuća kuća će ti u posebnom postupki uzeti svaki isplaćeni dinar sa sve kamatom I sudskim troškovima promenio ti osiguravajuću kuću ili ne. Mnogo su rigorozniji.
Elem, ovu temu I diskusiju nisam imao nameru pokretati da bi raspravljali ko je veći poznavalac propisa, jer sam duboko ubeđen da je svako od nas selektor nad selektorima (a ja sam Tole :) )
Ovo je bilo samo jedno lično iskustvo vezano za prenos premije kod kupovine novog automobila a za koje sam siguran da velika većina nas (da ne kažem skoro svi) to nije znala.
Znači, NE DOZVOLITE da vam ukinu bonus jer Vam malus sigurno neće zaboraviti.
Toliko od mene.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od mbole » nedelja, 5. apr. 2015. u 01:33h

Ako ti je istekla registracija, auto ti nije osiguran, pa osiguravajuca kuca nema bas nista s tim.

Ako ti je auto tehnicki neispravan, ili s u alkoholisanom stanju, oduvek je vazilo da osiguranje ne isplacuje stetu, odnosno da ako isplati trazi nadoknadu od tebe. U takvim slucajevima, blesavo je uopste se preganjati po sudu, posto ko sto i sam kazes, samo ces platiti viska sudske troskove (dobro ima kad je smisleno, al to je iz nekog drugog vica).

To sto je 90-tih stanje bilo nenormalno, ne znaci da to tako treba. Lepo si napisao da je to bila luda kuca.
Nevolja je sto izgleda malo ljudi pamti "normalna" vremena, pre tih usr*nih 90-tih.

Dok smo se provlacili, provlacili smo se. Bilo na mufte, sada vise nema. I ne treba da bude.

PS:
"Glupavi ukucani" nije bilo licno, pricam o principu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od pancerFF » nedelja, 5. apr. 2015. u 15:48h

mbole piše:Pa jeste logicno. Posto si tek poceo da vozis jos nema popusta, ali nema ni kazne.
Drugim recima placas "normalnu" cenu.
Pa i nije mi bas logicno da odmah placam najskuplju verziju. Inace, i komsije koje su kupile auto pre 3 meseca, su krenule sa 4-og iako na prethodnom autu nisu imale udesa.
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od BojanM » nedelja, 5. apr. 2015. u 17:30h

Normalna cena nije najskuplja verzija ("normalan" je 4. premijski stepen, a najskuplji je 12. koji košta dva i po puta više), a za to što su komšije krenule od 4. je, cenim, "kriv" onaj princip iz prvog posta u temi. Ili se prethodni auto još uvek vodi na njih.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od pancerFF » nedelja, 5. apr. 2015. u 18:13h

Ne vodi se na njih, nisu bili upuceni kao i mnogi.
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od sasa_f1 » ponedeljak, 6. apr. 2015. u 13:12h

Pitanje vezano za ovo. Trenutno sam na premijskom stepenu 3, da li to znaci da mi se sledeca registracija sad u maju, posto nisam imao stete, obracunama po stepenu 2?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od mbole » ponedeljak, 6. apr. 2015. u 13:15h

http://www.pumedtrans.com/index.php?opt ... &Itemid=72

Ako je osiguranje od autoodgovornosti za određeno vozilo zaključeno na period od najmanje godinu dana a u prethodnom periodu nije bilo prijavljenih šteta, odnosno ako prekid ovog osiguranja nije trajao duže od tri godine, a od početka važenja prethodne polise do isteka prethodnog perioda nije bilo prijavljenih šteta - osiguraniku se za sledeći period tog osiguranja odobrava jedan premijski stepen niže od premijskog stepena po prethodnoj polisi, a najviše do prvog premijskog stepena (najviši bonus).

U prevodu: Da :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od sasa_f1 » ponedeljak, 6. apr. 2015. u 13:20h

A sta se desava ako npr. sad sa takovo osiguranja predjem na dunav? Da li to ima ikakve veze?

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od FM III » ponedeljak, 6. apr. 2015. u 13:28h

Nema veze opet prelaziš na novi bolji premijski stepen.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“