Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od sasa_f1 » ponedeljak, 6. apr. 2015. u 13:33h

Hvala thumbsuph

gjovano
Poruka: 42
Član foruma od: sreda, 2. nov. 2011. u 22:45h
Lokacija: Beograd, Žarkovo

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od gjovano » ponedeljak, 6. apr. 2015. u 21:01h

Ja sam prešao sa DDOR Novi Sad na Dunav, tj novi auto je bio na DDOR-u a ja sam sa starim bio u Dunavu i novu registraciju sam radio u Dunavu. Nema to veze, baza je centralna.

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od Ford_III » četvrtak, 9. apr. 2015. u 07:40h

Znaci ja sam mogu da predjem u bilo koje osiguranje a svake naredne godine se smanjuje stepen.
Sta ako mi udare isti stepen kome da se zalim? I da li mogu da biram osiguranja?
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od mbole » četvrtak, 9. apr. 2015. u 08:22h

Da.
Zalis se narodnoj banci, ona je nadlezna za osiguranja.
Mozes da biras.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od Ford_III » četvrtak, 9. apr. 2015. u 08:26h

Hvala na brzom odgovoru thumbsuph
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od nikola_focus » četvrtak, 9. apr. 2015. u 11:55h

Meni svake godine menjaju osiguranje, i uvek smanje premijski stepen :)

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od Ford_III » četvrtak, 9. apr. 2015. u 15:49h

A da li treba da prodje jedna godina ili registracija?
Ja sam prosle godine u aprilu prebacio auto na sebe i u julu sam vec produzio registraciju da li sam imao pravo za ta 3 meseca na nanji stepen ili ne?
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od mbole » četvrtak, 9. apr. 2015. u 16:12h

Bonus/malus su vezani za osiguranje.
Sustinski, nemaju nikakve veze sa registracijom. Bas briga osiguranje dal ces ti nakon sto im platis i da registrujes auto. Sto se njih tice, moze da stoji u avliji narednih godinu dana.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od nikola_focus » četvrtak, 9. apr. 2015. u 18:52h

A da li kod nas postoji mogucnost da uplatis osiguranje na koji period hoces, ili samo na godinu dana?

Rankofocus
Poruka: 530
Član foruma od: četvrtak, 11. okt. 2012. u 11:29h

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od Rankofocus » četvrtak, 9. apr. 2015. u 20:13h

Eh meni ne vredi , mene su zahebali jos sam se 2x sa njima raspravljao da to nije fer i da oni nisu u pravu... vis' goveda namerno se pravili grbavi da bi strpali sto vise para u kasu.
-sad su me i za sledeci opet zakonski shebali dzabe mi polisa od predhodnih auta gde nisam nikog ogrebo (...cuvam sve polise.) kad je predhodni stepn 4 hahahaha
-ovu temu treba postaviti lepljivu , jer za te stvari sluzi forum :beer: :beer: :beer:

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od Ford_III » četvrtak, 9. apr. 2015. u 21:04h

nikola_focus piše:A da li kod nas postoji mogucnost da uplatis osiguranje na koji period hoces, ili samo na godinu dana?
Na zalost za sada na godinu dana ali ako zelis da odjavis auto onda mozes naravno pre isteka registracije kada odjavis auto odes i odneses saobracajnu na uvid i oni ti vrate pare za preostalo vreme sto je ostalo.Ovo sam licno pitao pre 3 meseca jer sam hteo da odjavim auto
mbole piše:Bonus/malus su vezani za osiguranje.
Sustinski, nemaju nikakve veze sa registracijom. Bas briga osiguranje dal ces ti nakon sto im platis i da registrujes auto. Sto se njih tice, moze da stoji u avliji narednih godinu dana.
Ali ima sa ovim sto je pitao nikola_fokus znaci da bi dobio pare nazad moras da odjavis auto da bi ti vratili rest novca
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od sasa_f1 » petak, 15. jul 2016. u 16:57h

Da ozivim ovo jednim pitanjem... Prethodni auto mi je bio na premijskom stepenu 1. Taj auto je kod drugara kome sam dao ovlascenje. U medjuvremenu sam kupio drugi auto. Da li to sto se prethodni auto jos uvek vodi na mene znaci da cu sada za ovaj novi platiiti registracju po premijskom stepenu 4?

gjovano
Poruka: 42
Član foruma od: sreda, 2. nov. 2011. u 22:45h
Lokacija: Beograd, Žarkovo

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od gjovano » petak, 15. jul 2016. u 21:57h

Ne bi smelo.
Kad sam ja prodavao auto, sa pocetka ovoga posta, a mislim da se zakon nije ni malo promenio, ovlascenje overeno u sudu ima istu tezinu kao I kupoprodajni ugovor. Ja sam isto prodao auto na ovlascenje preneo sam premijski stepen.
Ako ti zapne, a verujem da hoce jer sam vec pricao o mojim mukama, poslacu ti kontakt agenta iz Dunav osiguranja koja je I naucila celu pricu uz moj slucaj.

Pozdrav

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6045
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od Daniel » petak, 15. jul 2016. u 22:04h

Pri registraciji auta kopiraj prethodnu polisu sa njom odes i dobijas premijski stepen 1

Drugar registrovao bmw-a i upisali mu 4ti stepen. Kad je skontao zalio se direktno kod kuce gde je osiguranje poslao im svu dokumentaciju sto su trazili i menju dokumentima je kopija prethodne polise i vratili su mu pare
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od 911s [SK] » petak, 15. jul 2016. u 22:27h

Šta se dešava kada vozilo koje je na poslednjoj polisi imalo 7. stepen, vlasnik ga ne registruje tri godine i onda odluči da ga registruje, da li će sledeća polisa biti 6. stepen ili 4?
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od sasa_f1 » subota, 16. jul 2016. u 00:03h

Hvala thumbsuph

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od mbole » subota, 16. jul 2016. u 01:41h

gjovano piše:... ovlascenje overeno u sudu ima istu tezinu kao I kupoprodajni ugovor...
Ovlascenje i kupoprodajni ugovor su dve totalno razlicite stvari, i veze jedna s drugom nemaju.
Sto se tice osiguranja, jedino sto se broji je vlasnistvo nad vozilom. A vlasnistvo se ne dobija niti dokazuje ovlascenjem, vec iskljucivo kupoprodajnim ugovorom ili saobracajnom dozvolom.

Daklem, bonus (ili malus) moze da ostvari samo lice koje je vlasnik auta. A vlasnistvo dokazuje ili kupoprodajnim ugovorom (ako se auto upravo prebacuje sa jednog na drugog vlasnika), ili saobracajnom dozovolom (ako je vlasnik isti kao pri prethodnoj registraciji).

Ako si svoj stari auto prodao "na ovlascenje" (sto zakonski gledano uopste nije prodaja), njegov vlasnik sto se zakona tice si i dalje ti.

"Ovlascenje" se pominje, i ima neku tezinu samo u vezi sa lizingom, a ne kada Pera da Ziki ovlascenje za voznju (posto je legalni vlasnik u periodu lizinga ustvari lizing kuca, ali fakticki vlasnik je primalac lizinga).

E sad, sto neka koza u nekoj osiguravajucoj kuci, "tumaci" zakon, a nema pojma o osnovama prava... druga prica.


@911
Društvo za osiguranje ugovara premiju osiguranja od autoodgovornosti osnovnog (četvrtog) premijskog stepena sa osiguranikom koji:
...
- ima prekid u ovom osiguranju u okviru iste premijske grupe duži od tri godine.
Daklem, pitanje je dal dan manje od tri godine, ili dan vise od tri godine :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

gjovano
Poruka: 42
Član foruma od: sreda, 2. nov. 2011. u 22:45h
Lokacija: Beograd, Žarkovo

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od gjovano » subota, 16. jul 2016. u 13:41h

Napisao sam kako je bilo kada sam ja prodavao auto, datum sa pocetke teme a to nisi citirao.
Koza u nekoj osiguravajućoj kući, kako kažeš, pored raznih muških koza u drugim osiguravajućim kućama, NISU znali da primene prenos prava na premijski stepen, a I to sam pisao.
Zakon je "protumačio" direktor filijale kod koga sam išao sa tom "kozom" I on je dao smernice kako da se prenese premijski stepen, u mom slučaju sa autom prodanim na ovlašćenje. Ja sam kupio auto sa ugovorom. Ja sam preneo 1 premijski stepen sa datim ovlašćenjem na stari auto. Tačka.
Vi kako hoćete.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od mbole » subota, 16. jul 2016. u 15:36h

Poslednja odluka o bonus-malus sistemu je doneta 2011 godine, i od tada nije menjana:
http://www.nbs.rs/export/sites/default/ ... sistem.pdf

Tako da je i kada si ti to radio, vazio isti propis koji vazi i danas.

6. Друштво уговара премију осигурања од аутоодговорности
основног (четвртог) премијског степена са осигураником који:
– први пут за одређено возило закључује ово осигурање;
– први пут за новонабављено (ново или већ коришћено)
возило закључује ово осигурање а нема право преноса премије
одговарајућег премијског степена у складу са овом одлуком;
– обнавља ово осигурање које је било закључено на период
краћи од једне године ако за то осигурање није пријављена штета, а
нема право преноса премије одговорајућег премијског степена у складу
са овом одлуком;
– има прекид у овом осигурању у оквиру исте премијске
групе дужи од три године.

10. Право на премију одговарајућег премијског степена бонус-малус
система преноси се са осигурања од аутоодговорности једног возила на
ово осигурање другог возила истог осигураника закљученог на период од
најмање годину дана, и то с последњег отуђеног или одјављеног возила
на новонабављено возило исте премијске групе, што се евидентира у
напомени полисе осигурања.
Под последњим отуђеним или одјављеним возилом из става 1.
ове тачке подразумева се последње отуђено или одјављено возило у
последње три године с којег није пренет одговарајући премијски степен
на новонабављено возило.

Daklem, mozes da preneses bonus samo sa vozila koje si otudjio, ne i sa vozila koje jos uvek posedujes (moze i sa odjavljenog, ali to nije predmet ove diskusije).
Otudjenje predstavlja promenu vlasnistva, to jest znaci da ti vise nisi vlasnik. Ako ti nisi vlasnik, kako mozes izdati ovlascenje za nesto sto nije tvoje?
Nikada i nigde, ovlascenje nije predstavljalo dokaz o otudjenju tj. promeni vlasnika vozila, vec to moze da bude samo vazeci kupoprodajni ugovor, ugovor o poklonu ili nesto slicno.
A to sto direktor osiguravajuce kuce ne zna sta je otudjenje... vec spada u sasvim drugi domen.

Ti si prosao lepo, al to nije pravilo i nije po zakonu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

gjovano
Poruka: 42
Član foruma od: sreda, 2. nov. 2011. u 22:45h
Lokacija: Beograd, Žarkovo

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od gjovano » nedelja, 17. jul 2016. u 21:43h

Vidi,
Ovo prelazi u bespotrebno dokazivanje ko je u pravu.
Nije mi samo jasno ponižavanje ljudi iz te osiguravajuće kuće. To mogu da pravdam samo činjenicom da su I tebe z... pa sad lečiš svoju sujetu na meni.
Elem, prošlo je vreme ručnog pisanja polise pa da direktor kaže: "mala, ovaj momak je prodao auto, evo gu ovlašćenje, to ti je isto, ne pravi se pametna nego piši čoveku premijski stepen 1.... jesi li čula šta sam ti rekao." A da ste tek čuli u šta su me ubeđivali ostali prodavci polisa po drugim tehničkim pregledima. To prosto vređa enteligeciju, što jednom reče moja pok. baba.
Počeo sam opet da pišem procedure ali na kraju svatih da to opet ode u nedogled.
Oni ne znaju (ili neće) to da urade ni sa ovlašćenjem ni sa kupoprodajnim ugovorom.
Zato, ne prodavajte auto na ovlašćenje da ne bi ste imali neželjenih posledica.
Evo jedne.
Kod tog mog starog auta, prodatog na ovlašćenje, kad mu je došlo vreme za registraciju, morali smo raditi kupoprodajni ugovor.Zbog jedne banalne stvari, ZATO što je moja ulica promenila ime I ja sa tim prebivalište u LK. Čovek kad je radio registraciju riba na šalteru mu je rekla da mu ovlašćenje nije dobro jer se ne poklapa adresa iz ovlašćenja moja adresa. Ja sa njim odem u Ljermontovi. Dobar dan... dobar dan. Ja sam taj I taj... Evo LK... Ne može. Na moje pitanje, šta bi bilo da sam otišao na Novi Zeland, ovi u miliciji su samo slegli ramenima a ovaj čovek se uhvati za glavu. Pa nisam ja menjao adresu ni ulicu već ste vi promenili ime mojoj ulici. Drži-nedaj... Džaba. Da je adresa dobra jel bi moglo,.... može, kaže šalteruša. I njen Načelnik takođe. Kažu sistem im ne dozvoljava, jer postoji razlika u adresama. Prosto rečeno, moš se j...
Zato. obavezan kupoprodajni ugovor I kod prodaje I kod kupovine. I naravno overen u sudu/opštini. To je jedini pravi dokaz da auto od tog I tog datuma nije vise u tvojim rukama. Dok ti dokažeš da nisi ti ... Sve ostalo može prerasti u jedan dooooooobar sex.
Pozdrav.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 17. jul 2016. u 21:50h

Uz obavezno plaćen i porez, jer jedino sa pečatom o plaćenom porezu na poledjini ugovora isti postaje potpuno važeći.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od mbole » ponedeljak, 18. jul 2016. u 02:01h

Sujeta? Ne shvatam. I sta sam to napisao da tebe pogadja? Osim sto nisi u pravu da je ovlascenje isto sto i kupoprodajni ugovor.
Pokusavam da objasnim da to sto si ti prosao tako, ne znaci da ce tako proci i ostali. Posrecilo ti se, i provukao si se mimo zakona.

Zasto ponizavanje? Zato sto je mamlaz koji ne zna svoj posao.

Sa kupoprodajnim ugovorom, MORA da uradi prenos bonusa. Sa ovlascenjem NESME da uradi prenos. U svim drugim slucajevima krsi zakon.
A to sto se polisa "pise" na racunaru, a ne rucno... :) Trebalo bi da pogledas programe koji se za to koriste.

Sto se tice promene adrese, morala je da bude promenjena i u saobracajnoj, pa samim tim i na ovlascenju. To zasto je promenjena adresa (promena naziva ulice) ni na koji nacin ne menja tvoju obavezu da promenis sva dokumenta koja na sebi imaju upisanu adresu. Kao sto si menjao licnu kartu (to jest adresu u njoj), isto tako moras da promenis i saobracajnu. Pa i da ti je nova adresa na Novom Zelandu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

gjovano
Poruka: 42
Član foruma od: sreda, 2. nov. 2011. u 22:45h
Lokacija: Beograd, Žarkovo

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od gjovano » ponedeljak, 18. jul 2016. u 17:34h

Izgleda da ja ne govorim istim jezikom kao i ti.
Sve si u pravu. Ja sam jedan od million kome se posrećilo. Samo napred.
Molim te da ovim prekinemo ovu besmislenu konverzaciju.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Registracija i prenos premijskog stepena - bonusa

Poruka od mbole » ponedeljak, 18. jul 2016. u 20:27h

Konverzacija nije besmislena, posto ce neko citajuci tvoje "ovlascenje ima istu snagu kao kupoprodajni ugovor" zakljuciti da to zaista jeste tako, i to mu mozda prevagne da ipak ne insistira na trenutnom prenosu.

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“