Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Blic pitanje - Sierra kompjuter

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
stefan97
Poruka: 28
Član foruma od: petak, 8. avg. 2014. u 00:47h
Lokacija: Vranje

Blic pitanje - Sierra kompjuter

Poruka od stefan97 » četvrtak, 21. maj 2015. u 19:25h

Pozdrav drugari nisam znao gde da smestim temu ako sam pogrešio molio bih moderatore da to isprave :D
Zanima me da li Ford Sierra 2.0 ohc EFI 91' godište ima kompjuter možda zvuči glupo ali ovo mi je prvi auto sa EFI sistemom i imam dosta problema sa njim

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Blic pitanje

Poruka od BojanM » četvrtak, 21. maj 2015. u 19:32h

Čim je EFI treba neki E(lektronski) sklop da kontroliše FI (ubrizgavanje goriva), što će reći da ima upravljačku jedinicu tj. "kompjuter".
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

stefan97
Poruka: 28
Član foruma od: petak, 8. avg. 2014. u 00:47h
Lokacija: Vranje

Re: Blic pitanje

Poruka od stefan97 » četvrtak, 21. maj 2015. u 20:46h

Jedini problem je što sam preturio ceo auto i nisam našao taj komp izgleda da nisam gledao na pravom mestu

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Blic pitanje

Poruka od BojanM » četvrtak, 21. maj 2015. u 20:58h

Da li si pogledao ispod plastika uz donji deo A stuba? Mislim na onu plastiku levo od pedala, odnosno desno od suvozačevih nogu.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Blic pitanje

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 21. maj 2015. u 21:34h

Koji kompjuter tražiš? Taj auto može imati više kompjutera: za kontrolu paljenja i ubrizgavanja, za ABS, za board kompjuter, za prikaz ispravnosti sijalica... Iznad kasete kod suvozača, na šalt tabli, imaš pravougaoni poklopac, koji se skida i iza njega su kompjuteri, mada ih ima i na još nekim mestima.
Problema sa EFijem imaš zbog toga što posle 25 godina mnogi senzori više ne rade dobro i kompjuteru daju pogrešne informacije i ceo sistem počinje da brljavi, posebno ako su neki delovi EFi sistema oštećeni ili neispravni.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Blic pitanje - Sierra kompjuter

Poruka od Markedjani » četvrtak, 21. maj 2015. u 21:39h

Slika

Iznad kasete ovaj poklopac skineš i tu je ECU motora.

A kakve probleme imaš pa si odma' empirijski dijagnostikovao da je problem u kompjuteru ?
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

stefan97
Poruka: 28
Član foruma od: petak, 8. avg. 2014. u 00:47h
Lokacija: Vranje

Re: Blic pitanje - Sierra kompjuter

Poruka od stefan97 » četvrtak, 21. maj 2015. u 22:07h

Bio je plin na njemu ali je bio ugrađen odmah iz filtera za vazduh pravio je detonacije sad ne ravnomerno radi, na leru se gasi

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Blic pitanje - Sierra kompjuter

Poruka od Markedjani » četvrtak, 21. maj 2015. u 22:33h

Umro ti protokomer,najverovatnije dizne zapekle il' se raspadaju i super verovatno još po nešto pošto je voženo na plin. (i cenim jako retko na benzin vožen auto)

Sve ovo pričam ako se radi o radu na benzinu.

Ako pričamo o plinu... struja,falš vazduh,geknuo neki ventil glave motora. (kompjuter nema veze sa radom na plinu tj ima al samo na sequent uređajima koji veoma cenim da nemaš)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

stefan97
Poruka: 28
Član foruma od: petak, 8. avg. 2014. u 00:47h
Lokacija: Vranje

Re: Blic pitanje - Sierra kompjuter

Poruka od stefan97 » četvrtak, 21. maj 2015. u 23:50h

Hvala na objašnjenju ustvari mi je trebala samo potvrda simptoma spremamo se ja i ćale da sredimo motor ali evo već pola godine tražim protokomer i nema nigde da valja. Sad se auto vozi samo na benzin jer je plinska boca izvađena tako da je ipak to što smo mislili na početku dizne i protokomer

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“