Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

prenos vlasnistva nad stanom

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

prenos vlasnistva nad stanom

Poruka od Ford_III » sreda, 18. nov. 2015. u 21:22h

Da li neko ima iskustva ili poznaje zakon kada se stan dobije na poklon. ali ne rodjacima vec poznaniku.
Zanima me a nisam nasao bas nesto na internetu.Nasao sam samo za poreze odnosno kada se kupi stan a za stan na poklon nista.
Pa ako neko zna neka pise.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: prenos vlasnistva nad stanom

Poruka od Daki_81 » sreda, 18. nov. 2015. u 22:16h

Plaća se porez 3% od njihove procene stana (poreska uprava) bez obzira da li si rođak ili prijatelj. Ne plaća samo prvo koleno po nasledstvu, znači kad naslediš od roditelja.
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9662
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: prenos vlasnistva nad stanom

Poruka od macaneli » sreda, 18. nov. 2015. u 22:52h

ko jos poklanja stan poznaniku,drugu,prijatelju :shok:
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8142
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: prenos vlasnistva nad stanom

Poruka od FM III » sreda, 18. nov. 2015. u 22:52h

Kada je ugovor o poklonu reč, prva nasledna linija ne plaća porez na apsolutna prava, plaćaju se samo sudske takse za overu ugovora. Svi ostali plaćaju porez.
Macane nažalost za staranje daju stanove ako niko od rodbine neće da brine o njima :(
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: prenos vlasnistva nad stanom

Poruka od Ford_III » sreda, 18. nov. 2015. u 23:11h

Citao sam ako buduci vlasnik stana nije nikada pre nije imao stan u svojem vlasnistvu odnosno da je taj buduci prvi stan onda je oslobodjen svih poreza.Samo ne znam kako ide procedura odnosno koliko kostaju ugovori i papiri za prenos .Zato sam i postavio temu porezi me ne interesuju kao sto su pdv itd vec samo procedura.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: prenos vlasnistva nad stanom

Poruka od Daki_81 » sreda, 18. nov. 2015. u 23:59h

Mislim da oslobađanje od poreza za kupovinu prvog stana (pdv) je jedno a sasvim druga vrsta poreza je "porez na prenos apsolutnih prava" i kao što smo rekli od ovog drugog poreza se oslobađa samo prva nasledna linija tj. nasledstvo od roditelja.

Procedura je da advokat napravi ugovor o poklonu, kupoprodaji, izdržavanju itd. koji se kreću u zavisnosti od vrednosti nekretnine 50€ pa naviše, onda se ugovor overi u sudu. Ako je poklon u pitanju nema pdv-a već porez na prenos apsolutnih prava ako nisi prva nasledna linija a to se prijavljuje u upravi prihoda za tu opštinu.

Sa overenim ugovorom o poklonu možeš odmah da pokreneš uknjižbu na svoje ime ako je to za nekretninu dozvoljeno u katastru ili ako je već bilo uknjiženo na prvog vlasnika. Uknjižba za prosečan stan je oko 10 000 din.
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8142
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: prenos vlasnistva nad stanom

Poruka od FM III » četvrtak, 19. nov. 2015. u 00:37h

Treba se raspitati, ali znam da kada kupuješ prvi stan onda plaćaš umanjen porez, nikako oslobodjen. Najbolje je otići u opštinu gde je nekretnina i tamo se raspitati.
Što se tiče procedure ona je sledeća:
Ti kao Poklonoprimac i onaj ko poklanja kao Poklodavac pravite "Ugovor o poklonu nepokretnosti", kod nekog advokata ili ako imate pravnika ko je upoznat sa materijom da on sastavi za dž. Cena po dogovoru sa Advokatom. Da bi se ugovor uopšte overio potrebno je da Poklonodavac podnese neki dokaz da je predmet ugovora njegov, u mom slučaju lista nepokretnosti iz katastra jer su stanovi i kuća uknjiženi. To ne znam koliko košta ali red veličine oko 3-4000 dinara za svaku nekretninu.
U tom ugovoru obavezno mora biti napomenjeno da citiraću član 3 mog ugovora:
Član 3.
Zaključenjem ovog Ugovora Poklonodavac prenosi pravo svojine na Poklonoprimca pravo svojine na nepokretnosti iz člana 1. ovog ugovora i saglasan je da Poklonoprimac može pravo svojine i druga prava koja mu po ovom ugovoru pripadaju, upisati u javne knjige bez njegovog posebnog pristanka ili odobrenja (Clausula Intabulandi).
Ovo je koliko sam ja saznao veoma važno da bi mogao da preneseš nekretninu na svoje ime i da nemaš zakonske smetnje, već sa overenim ugovorom sve sam prebacuješ na svoje ime.
Ugovor se overava na opštini gde se nalazi nekretnina koja je predmet ugovora, tako da smo za sestrin stan išli u sud koji je nadležan za Novi Beograd, za moj stan u sud nadležan ua opštinu Rakovica, a za kuću u selu i sestra i ja smo morali sa ocem da idemo u Prokuplje.
Tamo se plaćaju samo neke sudske takse za overu ugovora, red veličine oko 1000 dinara.
Datum overe ugovora se smatra da si ti vlasnik nekretnine.
Sa tim ugovorom ideš u poresko na opštini gde se nekretnina nalazi i popunjavaš obrazac PPI-2 da bi poreske obaveze prebacio na sebe. Ja sam morao da idem još jednom naknadno da popunim i neki obrazac PPI-3.
Ugovorom prebacuješ i sve ostalo na svoje ime (elektrodistribucija, PTT, Gradsko stambeno ili komunalno zavisi kako je regulisano u mestu gde je nekretnina.
I na kraju ideš u katastar ako je nekretnina uknjižena da prebaciš na svoje ime i to je ne računajući ugovor, najskuplje 8400 rsd geodestskom zavodu + 290 rsd administrativna taksa (svuda u Srbiji je ista bila ova taksa).
Ukratko to je to.
edit: vidim da je daki dao sličan odgovor.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: prenos vlasnistva nad stanom

Poruka od Ford_III » četvrtak, 19. nov. 2015. u 06:50h

Prvo da se zahvalim Dakiju i Fm III na opsirnom odgovoru. thumbsuph :beer:

Zanima me jos samo da li ja mogu sam da sastavim ugovor o poklonu? Jer kada se auto prebacuje odnosno kupoprodajni ugovor ja te ugovore sastavljam sam uostalom ima jedan na ovoj adresi http://www.overa.rs/ugovor-o-poklonu.html
Po mom misljenju nebitno je ko sastavlja vazno je sta pise i da se obe strane sloze sa tim.
Jer ako se ode kod advokata on vam uzme novac samo za sastavljanje kao agencije kada sastave ugovor o kupoprodaji automobila a posle toga sa tim papirom ponovo i vlasnik i buduci vlasnik moraju otici u uopstini ili sudu na overu.

Sto se tice poreza ovo sam maopre nasao na internetu

Porezi pri kupoprodaji nekretnina

Kada dođe do kupoprodaje nekretnine, treba platiti i porez, i to radi kupac. Ako si kupio novoizgrađeni stan koji se prodaje prvi put, platićeš porez na dodatu vrednost (PDV) po stopi od osam odsto, a u svim ostalim slučajevima plaćaš porez na prenos apsolutnih prava po stopi od 2,5 odsto. Kupci koji prvi put kupuju stan, bilo da je reč o novoj ili staroj gradnji, oslobođeni su poreza.
Prodavac u određenim slučajevima treba da plati porez na kapitalni dobitak.

Porez na dodatu vrednost

Porez na dodatu vrednost plaća se prilikom isplate kupoprodajne cene novoizgrađenog stana. Ako pri tom kupuješ stan prvi put, a između 1. jula 2006. godine i dana overe kupoprodajnog ugovora nisi posedovao stan (ili bio suvlasnik) na teritoriji Srbije i prodavcu si isplatio stan u potpunosti, imaš pravo da tražiš povraćaj (refundaciju) PDV-a. Evidenciju o tome da li si ranije bio vlasnik stana ili ne, vodi Poreska uprava.

Porez na prenos apsolutnih prava

Ovaj porez po zakonu plaća prodavac, ali je u praksi uobičajeno da to, kupoprodajnim ugovorom, na sebe preuzme kupac. U roku od 10 dana od zaključenja ugovora treba podneti poresku prijavu Poreskoj upravi, a onda čekati da ti ona dostavi rešenje o iznosu poreza. Porez treba da uplatiš u roku od 15 dana od prijema rešenja.

Porez se plaća na ugovorenu kupoprodajnu cenu nekretnine, osim ako Poreska uprava oceni da je ta cena niža od tržišne. U tom slučaju ona ima rok od 60 dana da odredi tržišnu cenu, a ako to ne uradi, porez se ipak plaća na cenu navedenu ugovoru.

Kupci prvog stana oslobođeni su plaćanja, kao i oni koji otkupljuju stan u društvenoj ili državnoj svojini po osnovu stanarskog prava.


Uslovi za poresko oslobođenje kupca prvog stana

Kupac prvog stana ne plaća PDV i porez na prenos apsolutnih prava za stan veličine do 40 kvadratnih metara ako živi sam. Ako ne živi sam, stan može biti veći za po 15 kvadratnih metara za svakog člana domaćinstva koji nije posedovao stan između 1. jula 2006. godine i dana overe ugovora.

U članove domaćinstva ubrajaju se tvoj bračni ili vanbračni partner, tvoja i partnerova deca, usvojenici, roditelji i usvojitelji, pod uslovom da žive s tobom.

Ukoliko si kupio stan veći od ovoga, na razliku ćeš morati da platiš porez na prenos apsolutnih prava, odnosno, dobićeš natrag samo PDV plaćen za gorenavedenu kvadraturu.

Sto znaci da sam oslobodjen poreza do 40 m2 alio raspitacu se kod nadleznih organa.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: prenos vlasnistva nad stanom

Poruka od Daki_81 » četvrtak, 19. nov. 2015. u 10:02h

Možeš i sam, a možda i nađeš neki šablon pa da imaš neku formu ali bolje prežali malo para pa angažuj nekog advokata koji se bavi imovinsko pravnim odnosima jer možda ti promakne neka sitnica koja može skupo da košta.
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: prenos vlasnistva nad stanom

Poruka od Ford_III » četvrtak, 19. nov. 2015. u 12:58h

Ok hvala na odgovoru.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8142
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: prenos vlasnistva nad stanom

Poruka od FM III » četvrtak, 19. nov. 2015. u 13:18h

I ja sam sa neta skinuo gomilu ugovora ali za jeftinije stvari, kada je veća cifra u pitanju dati 50 evra je mnogo bolje i siguran si da ćeš izbeći neke pravne zavrzlame.
Zbog sitnice u ugovoru moj kum je skoro 3 godine čuvao stariji par da bi na kraju se pojavili pitaj boga koji nasledni red ljudi i oborili mu ugovor. Samo zbog greške u ugovoru možeš platiti veči porez i to u vrednosti većoj od tvog automobila.
Mi ovde ne možemo da znamo detalje ugovora i zato idi u poresku upravu, raspitaj se ko plaća, ko ne plaća porez i plati stručnjaka koga posle možeš da vataš za gušu ako nešto nije dobro.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: prenos vlasnistva nad stanom

Poruka od BojanM » četvrtak, 19. nov. 2015. u 17:31h

Uzgred budi rečeno: ne znam kako ide za poklon, ali ako postoji clausula intabulandi tj. da taj poklon proizvodi pravno dejstvo pred katastrom, mislim da nije više nadležan sud za overu ugovora već se dokument sačinjava pred javnim beležnikom, koji sastavlja ugovor prema volji ugovarača i isti overava... Tako da u toj varijanti advokat može da bude samo konsultant, ali nacrt ugovora ne služi ničemu jer notar ima svoje šablone javnobeležničkih zapisa. Tamo gde na području opštine odnosno mesno nadležnog osnovnog suda nema notara, nadležan je osnovni sud, ali i u tom slučaju sudija tog suda samostalno sačinjava javnobeležničku ispravu.

Ovo sam siguran da važi za kupoprodaju zadnjih godinu dana, a za poklone se treba raspitati.

Sent using Tapatalk
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: prenos vlasnistva nad stanom

Poruka od Ford_III » četvrtak, 19. nov. 2015. u 18:10h

Ok hvala svima na odgovoru kada budem dosao u bg moracu da se raspitam u opstini stari grad.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: prenos vlasnistva nad stanom

Poruka od Ford_III » subota, 26. dec. 2015. u 04:51h

FM III piše: Ugovorom prebacuješ i sve ostalo na svoje ime (elektrodistribucija, PTT, Gradsko stambeno ili komunalno zavisi kako je regulisano u mestu gde je nekretnina.
I na kraju ideš u katastar ako je nekretnina uknjižena da prebaciš na svoje ime i to je ne računajući ugovor, najskuplje 8400 rsd geodestskom zavodu + 290 rsd administrativna taksa (svuda u Srbiji je ista bila ova taksa).
Da li je moguce da samo prenos stana u katastru kosta u centru beograda kod skupstine kosta 1800 €.
Drugarica se kao raspitala negde.E sad njena majka mi samo javila da je cena 1800 € a drugarica je van zemlje tako da ne mogu da je kontaktiram.
Od cega zavisi cena prenosa u katastru?
I da li se placa da se prebaci sve na svoje ime(struja,ptt,stambeno,komunalno...) i koja je cena odprilike ako neko zna?
Po meni nekom logikom ukupna cena prenosa ne bi trebalo da predje 800 € sa svim taksama ugovorima....
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: prenos vlasnistva nad stanom

Poruka od BojanM » subota, 26. dec. 2015. u 08:03h

Ne znam iz kog džepa si i kojom logikom izvukao cifru od 800 čega bilo, ali logika i tarifa nemaju nikakve veze jedno s drugim.

Samo prenos u katastru ne bi trebalo da košta toliko, ali nije besplatan.
Prebacivanje sa jednog imena na drugo ne bi trebalo da košta ništa ili vrlo malo (negde se možda zaključuju novi ugovori; na drugim mestima se samo jedno ime i podaci zamene drugim... i jedno i drugo bi trebalo da bude besplatan proces).
Skupe stavke su: porez na prenos (u poreskoj upravi, plaća se po tržišnoj vrednosti nekretnine) i overa ugovora kod notara (računa se kao procenat od vrednosti ugovora).
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8142
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: prenos vlasnistva nad stanom

Poruka od FM III » subota, 26. dec. 2015. u 08:43h

Stvarno odakle izvlačiš te cifre? Šta god da mi je trebalo ili sam našao na netu ili našao broj telefona konkretno suda, katastra ili opštine, pa sam okrenuo i pitao.
U celoj prići je najskuplji porez na prenos apsolutnih prava. Ja ga nisam plaćao jer sam dobio stan ugovorom o poklonu i radi se o prvoj naslednoj liniji, konkretno moj otac poklonio je stan meni. U mom slučaju sa za ugovor i sa tim ugovorom nisam plaćao ništa sem taksi za overu samog ugovora (1000+ dinara) i prenos u katastru.
U katastru je cena ista za sve kada se prebacuje sa imena na ime, nema nikakog popusta i čak sam platio istu cenu za stan u BGD-u kao i za kuću sa zemljištem u okolini Prokuplja. Moja sestra je platila istu cenu u katastru za veći stan na boljoj poziciji.
Ako kupuješ stan onda je drugačija priča, jer sa ED, MTS, komunalnim ti zasnivaš novi pretplatnički ugovor a cene koje su ne bih znao da ti kažem koje su. telefon u ruke ili piši na kontak e-mail ove pitanja i čekaj da ti odgovore.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: prenos vlasnistva nad stanom

Poruka od Ford_III » subota, 26. dec. 2015. u 11:09h

I mene je zaprepastila cena kada sam cuo 1800 € samo za kataster.
Poslusacu imenjaka FM III pa cu nazvati i pitacu samo nisam mislio da ce mi reci preko telefona.
A cenu od 1800€ znam da to nije normalno i to mozda samo za katester.
Ja sam skoro vadio za moju kucu u zelezniku ono za legalizaciju.
Uknjizenje kosta oko 10 000 dinara, nebitno koliko kvadratnih metara, Zemljiste kosta oko 1200 din po metru kvadratnom naravno zavisi od lokacije i ukoliko zemljiste nije otkupljeno.Listu nepokretnosti sam platio oko 1200 dinara, a plan odnosno geometrski nacrt(ukoliko je kuca vec od strane geometra unesena u plan) oko 1100 dinara.
A cenu za prenos stana od 800 € isao sam logikom:
200-300€ za overu u sudu.
50-80 € da advokat sacini ugovor.
Kataster kazi i on da kosta 200-300 €.
Pa porez mada kako sam vec gore pisao ne placa se nikakav porez ukoliko je prvi stan u pitanju i ukoliko je na poklon do 40 kvadratnih metara posle toga doplacuje se razlika.
A i da se placa nekakav porez ne bi trebalo da kosta vise od 300 €.
Tako da sam na cifru od 800 € dosao tom logikom.
Sigurno je i manje ali zbog toga sam i postavio pitanje jer me je cudilo 1800€ i to mozda samo za kataster. :wtf:
Hvala komsiji i imenjaku na odgovoru sada vidim realnu cenu prenosa koliko toliko. thumbsuph :beer:
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: prenos vlasnistva nad stanom

Poruka od BojanM » subota, 26. dec. 2015. u 14:34h

Isprati samo ono što je već pisano u temi - overa se ne radi u sudu, i advokat nema potrebe da sačinjava ugovor. Sve to završava notar (javni beležnik).
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: prenos vlasnistva nad stanom

Poruka od Ford_III » subota, 26. dec. 2015. u 14:52h

Aha hvala to nisam znao.E sad pitanje posto sam ih nasao vise npr za opstinu stari grad da li ima jedan odredjeni ili ih ima vise?
Odnosno da li mogu kod bilo kog da odem?
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“