Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Tomos APN.... registracija

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
Avatar korisnika
DrazenNS
Poruka: 198
Član foruma od: subota, 29. avg. 2009. u 21:47h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Tomos APN.... registracija

Poruka od DrazenNS » subota, 6. feb. 2016. u 23:13h

Postovanje

Nisam siguran gde bi isla ova tema pa premestite negde ako treba.

Htedoh da pitam za savet/iskustva u vezi registracije TOMOS APN (konkretno moj 4) motora. Jos uvek je na starim tablicama i stalno slusam ovaj zakon, onaj zakon....
Problem je u tome sto se po nekom "novom" zakonu motor registruje kao motocikl a ne kao moped. I tu dolazi do problema s kategorijom za voznju jer onda treba sadasnja A1 kategorija i ne moze vise s B da se vozi.
Generalno je problem sto iako ima 49 kubika, on po tehnickim karakteristima proizvodjaca prelazi 50km/h i to predstavlja problem za registraciju.

I naravno koga god pitam svi mi daju totalno drugacije informacije. Preko neko vece me zaustavise saobracajci i dok su mi pisali kaznu pitah za to i rekose mi da ne smem da vozim tj da moram da uplatim obavezno osiguranje da bi vozio ali da ne smem s B kategorijom.
Nakon toga isto pre neki dan na drugom mestu sretoh policajca i on mi rece da se to registruje kao moped i da vozim slobodno.
I isti taj dan naidjem u jednu firmu za registraciju i covek mi rece da to jos nije regulisano zakonom. Da nema pravo da me kaznjava za to i da ne postoji mogucnost da uplatim obavezno osiguranje na stare tablice.

Da bi registrovao kao moped moram da dobijem napismeno da ne moze da ide brze od 50km/h. A to nemam od koga da dobijem. Zvao sam zvanicnog uvoznika i oni kazu da oni to nemaju pravo da daju.

Hvala.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Tomos APN.... registracija

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 7. feb. 2016. u 01:37h

S obzirom kakva nam je država, bilo bi jako čudno da saobraćajci znaju zakone i pravilnike :) a ne znaju, tako da su ti loš izvor, kao i razne agencije.
Najbolje bi bilo da pitaš u AMSS, sledeća stanica je MUP.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Tomos APN.... registracija

Poruka od mbole » nedelja, 7. feb. 2016. u 13:33h

Do 50 ccm i ispod 50Km/h je bio uslov po starom zakonu.
Tako je recimo Tomos 15 morao da se vozi sa tadasnjom A kategorijom, ali APN 4 i automatik nisu morali, to jest vozili su se sa PSP-om ili B. Upravo zato sto je 15-tica mogla da ide preko 50Km/h iako je imala isti motor od 49ccm.

E sad... po novom je do 50ccm i do 45 Km/h, a zaista ne znam dal je APN bio deklarisan na recimo 48 Km/h ili na 45 Km/h.

Evo ga izvod iz starog zakona:
29) “бицикл са мотором” је возило на моторни погон са два или три точка, чија радна запремина мотора не прелази 50 ццм и које на равном путу не може да развије брзину већу од 50 км на час;

A ovo je iz novog:
34) moped je motorno vozilo sa dva točka čija najveća konstruktivna brzina, bez obzira na način prenosa, ne prelazi 45 km/h, pri čemu radna zapremina motora, kada vozilo ima motor sa unutrašnjim sagorevanjem ne prelazi 50 cm3, ili sa motorom čija najveća trajna nominalna snaga ne prelazi 4 kW kada vozilo ima električni pogon,

Ne vidim zasto uvoznik ne bi mogao da ti da tehnicke karakteristike njihovog proizvoda?
Pada mi napamet da pozoves direktno Tomos.

EDIT
Sad nadjoh. Bio je deklarisan na 48Km/h tako da ces morati da ga registrujes kao motocikl, i da polazes za A1.
http://www.tomos.si/slo/o-tomosu/arhiv-vozil
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“