Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Narucivanje sa Amazona

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Narucivanje sa Amazona

Poruka od tika » subota, 13. feb. 2016. u 16:34h

Amazon šalje stvari u Srbiju, ne samo knjige i diskove, već i krupnije stvari. To je u redu. Problem je sa prodavcima koji prodaju preko Amazona. Srbija nije na listi zemalja u koju oni hoće da šalju i to je veliki problem. Nemam pojma koja im je logika? Amazon hoće da šalje, a prodavci uglavnom neće. Pišem "uglavnom", jer ima prodavaca i koji hoće ali je veoma teško naići na njih i potrefiti da oni prodaju baš ono što vama treba. Naime, takvi prodavci su redovno iz Evrope (ES, IT) i veoma ih je malo. Najčešće su prodavci iz US a oni neće da čuju za Srbiju. Neke od njih sam i lično kontaktirao i odgovorili su mi da je Amazon striktan oko toga da robu moraju da prodaju preko njegovog servisa i da oko toga nema šale. Nekoliko puta sam se ubeđivao i sa servisnom podrškom Amazona i mogu samo da primetim da su veoma ljubazni. Od pomoći nije bilo ništa. Sve oni shvataju, izvinjavaju se, proslediće problem menadžmentu, probajte na evropskim Amazon sajtovima i td.

Pitanje je sledeće. Da li postoji neka fora da se barem knjige naruče od prodavaca iz US a da narudžbina ide preko Amazona?

p.s.
Na nekom sajtu sam ranije pročitao da može da se naruči tako što se stavi domaća adresa a naruči se na Sloveniju. Sameo se u polje "State/Province/Region" upiše Srbija i to Sleovenci uredno pošalju samo naplate malu poštarinu.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Narucivanje sa Amazona

Poruka od mbole » subota, 13. feb. 2016. u 22:28h

Probaj ove za knjige (ako nije bas neka egzotika koju bas specificno moras da juris):
https://www.bookdepository.com/
Salju za srbiju, i ne placas postarinu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Narucivanje sa Amazona

Poruka od dule0911 » subota, 13. feb. 2016. u 22:29h

Sustina je u tome sto su prodavci imali losa iskustva i onda ne zele vise da salju pakete u Srbiju. Kakvih sam se sve prica naslusao sto se internet kupovine tice od strane pametnih srba koji su "zajebali sistem", uopste me ne cudi sto nas nema na nekim internet prodavnicama.
Fiesta!!

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Narucivanje sa Amazona

Poruka od tika » subota, 13. feb. 2016. u 23:32h

@mbole, naručivao sam od njih i sve je bilo OK. Ni carine, ni poštarine, nit PDV-a. Problem je što oni ne prodaju polovne knjige a meni baš to treba jer su u pitanju neka stara izdanja.

@dule0911, nisi u pravu. To što ti pišeš je za mene urbana legenda. Već sam napisao da sam lično kontaktirao neke prodavce iz US i svi su mi odgovorili da nemaju ništa protiv da pošalju knjige u Srbiju ali budući da Srbija nije na ovoj listi, oni neće da se izlažu riziku da pokvare odnos sa Amazonom jer Amazon ima veoma kruta i stroga pravila. Dakle, uopšte nije tačna ta priča da prodavci neće da šalju knjige u Srbiju jer smo navodno prevaranti. Neverovatno ali istinito, smejao sam se kad mi je od prvog prodavca kog sam kontaktirao stigao kratak email "Yes. We send books to Russia". Pomešao čovek Srbiju sa Sibirom. Odgovorio sam mu, kratko i kulturno mu objasnivši gde se nalazi Srbija i da se nalazimo na ovoj ali ne i na ovoj listi i čovek se izvinio i rekao da on gleda ovu drugu listu i da ne može da pošalje knjigu. Toliko o tome da oni imaju pojma da smo ih nekad zavrtali nekim našim forama. Hoće razni kompleksaši da se hvale po netu kakvi su frajeri i kako su izigrali Amazon, ebay i td, ali to tako mogu kad im ne vidiš lice i ne znaš ime. Nemoj da se primaš na tu priču. Istina je npr. da je Amazon javno rekao da se procentualno najviše Nemci žale i traže povraćaj novca, pa je tu bilo malo galame, ali se ništa nije desilo.

Nego, na pomenutim listama, ima nekih nelogičnosti. O tome sam razgovarao sa servisnom podrškom Amazona i obećali su da će to da proslede menadžmentu, ali od toga izgleda nema ništa. Ko zna, možda ministarstvo trgovine treba da reaguje da bi se nešto tu promenilo.

One fore sa otvaranjem virtuelne adrese u US pa forward paketa preko neke od specijalizovanih firmi ne dolaze u obzir jer su preskupe.

Avatar korisnika
nenad667
Poruka: 42
Član foruma od: ponedeljak, 9. apr. 2012. u 20:21h
Lokacija: Raša-Istra

Re: Narucivanje sa Amazona

Poruka od nenad667 » subota, 13. feb. 2016. u 23:40h

A da pošalješ nekom u HR pa ti on proslijedi u Srbiju ?? Malo komplicirano ali dobiješ šta tražiš thumbsuph

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Narucivanje sa Amazona

Poruka od macaneli » subota, 13. feb. 2016. u 23:43h

ti bi a da ti ne izgleda
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Narucivanje sa Amazona

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 14. feb. 2016. u 00:13h

tika piše:
@dule0911, nisi u pravu. To što ti pišeš je za mene urbana legenda. Već sam napisao da sam lično kontaktirao neke prodavce iz US i svi su mi odgovorili da nemaju ništa protiv da pošalju knjige u Srbiju ali budući da Srbija nije na ovoj listi, oni neće da se izlažu riziku da pokvare odnos sa Amazonom jer Amazon ima veoma kruta i stroga pravila. Dakle, uopšte nije tačna ta priča da prodavci neće da šalju knjige u Srbiju jer smo navodno prevaranti. Neverovatno ali istinito, smejao sam se kad mi je od prvog prodavca kog sam kontaktirao stigao kratak email "Yes. We send books to Russia". Pomešao čovek Srbiju sa Sibirom. Odgovorio sam mu, kratko i kulturno mu objasnivši gde se nalazi Srbija i da se nalazimo na ovoj ali ne i na ovoj listi i čovek se izvinio i rekao da on gleda ovu drugu listu i da ne može da pošalje knjigu. Toliko o tome da oni imaju pojma da smo ih nekad zavrtali nekim našim forama. Hoće razni kompleksaši da se hvale po netu kakvi su frajeri i kako su izigrali Amazon, ebay i td, ali to tako mogu kad im ne vidiš lice i ne znaš ime. Nemoj da se primaš na tu priču. Istina je npr. da je Amazon javno rekao da se procentualno najviše Nemci žale i traže povraćaj novca, pa je tu bilo malo galame, ali se ništa nije desilo.
Možda pojedinačni prodavci ne znaju šta je ili gde je Srbija i nemaju ništa protiv nas, ali nas nema na Amazonovoj listi. Znači "ne voli" nas onaj što je sastavljao zvaničnu listu poslovanja Amazona za odredjene države. Taj neko sigurno nije neko ko pojma nema o reputaciji država ili poštanskih sistema neke države. Nemojmo da se zavaravamo. Svi ti prodavci se "kriju" iza liste Amazona, kao ljubazni su i fini, ali ne bi da idu suprotno od zvanične liste servisa. Da li je ta priča urbana legenda ili ne, činjenica je da ne može i to je to, a to sigurno nije tako zbog sira i vojne muzike. :)
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
stalker92
Poruka: 1598
Član foruma od: subota, 10. okt. 2009. u 12:11h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Narucivanje sa Amazona

Poruka od stalker92 » nedelja, 14. feb. 2016. u 02:26h

Možda preko ove varijante da uzmeš? http://americkipostar.com/kupovina-i-do ... z-amerika/
sasa_f1 piše:
utorak, 21. apr. 2020. u 19:39h
kad kupis ovakvu ciganiju ne preostaje ti nista drugo sem da se prepustis da te voda nosi nizvodno lol
'81 Ford Taunus 1.6 L
'06 Zastava Yugo Koral In 1.1
'04 Suzuki SV650
'99 Peugeot 306 GTI6
'02 BMW 330i E46

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Narucivanje sa Amazona

Poruka od dule0911 » nedelja, 14. feb. 2016. u 05:18h

@tika
U pravu sam ali to uopste nije bitno za tvoje pitanje, vise sam usput prokomentarisao jer vidim da si zacudjen sto nismo na svim listama itd. Probaj ovo sto je kolega iznad mene predlozio, ili varijante nekoga ko se bavi time i naplacuje uslugu (npr clan sandokan). Obe varijante su uglavnom skuplje nego sam da porucujes ali ako vec nemas alternativu...
I ne, nisam cuo to kao urbanu legendu sa internet foruma, vec iz prve ruke od zaposlenog u posti pre 10-12 godina, koji je pakete bez tracking broja prosledjivao kupcima po sistemu "hm, da li mi se ovaj paket svidja ili ne". Sustina jeste da te liste nisu nastale sasvim bezveze.
Fiesta!!

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Narucivanje sa Amazona

Poruka od tika » nedelja, 14. feb. 2016. u 10:33h

dule0911 piše:@tika
U pravu sam ali to uopste nije bitno za tvoje pitanje, vise sam usput prokomentarisao jer vidim da si zacudjen sto nismo na svim listama itd. Probaj ovo sto je kolega iznad mene predlozio, ili varijante nekoga ko se bavi time i naplacuje uslugu (npr clan sandokan). Obe varijante su uglavnom skuplje nego sam da porucujes ali ako vec nemas alternativu...
Dobro, misli ti da si u pravu, ja mislim drugačije. Evo i zašto.
1. Koja je to logika da Amazon hoće da pošalje robu u Srbiju, ali to isto brani prodavcima koji prodaju preko njegovog servisa?
2. Ponavljam, naišao sam na prodavce iz EU (IT, ES) koji takođe prodaju preko Amazona i nemaju problem sa tim da pošalju knjige u Srbiju. Zašto ona lista njih ne obavezuje, nemam pojma.
3. Veoma poznat prodavac iz Amerike http://www.betterworldbooks.com/ prodaje polovne knjige direktno sa svog sajta i ih u Srbiju bez problema, ali ne može da ih pošalje ako od njega naručite preko Amazona. Kako? Tako što je na Amazonu registrovao ime koje u nazivu ima underscore i to je sad kao druga firma. Ali to je veoma veliki prodavac. Svi ovi ostali koji knjige prodaju preko Amazona su male knjižare, maltene garaže.
4. Obratite pažnju na liste koje sam dao. Npr. rumuni imaju isti problem kao i mi. Sa druge strane, hrvati nisu na Global listi. Po tim listama, oni ne mogu da naruče ništa od Amazona direktno, ali mogu od prodavaca koji prodaju preko njega. Zašto? Da li je njihova carina i pošta nešto bolja od naše? Proguglajte malo pa ćete videti koliko se tek oni žale na poštu, carinu, PDV, špediciju. Ako naručuju sa amazon.com sajta, sve im se naplaćuje kao i nama. Još su im svi ti administrativci kao i naši - nezasite jajare.

Imam nekoliko kolega koji redovno kupuju neke sitnice od aliexpress, Amazon, ebay i sve stiže kod nas bez problema. Nekad ne plate ništa, a nekad plate dažbine ali po propisu. Bude i skupo, ali tako je - kako je.
dule0911 piše:I ne, nisam cuo to kao urbanu legendu sa internet foruma, vec iz prve ruke od zaposlenog u posti pre 10-12 godina, koji je pakete bez tracking broja prosledjivao kupcima po sistemu "hm, da li mi se ovaj paket svidja ili ne". Sustina jeste da te liste nisu nastale sasvim bezveze.
Tačno. Ako se izabere najjeftinija vrsta dostave, tracking number važi samo za US. Čim pređe granicu više ne važi. Isto se događa i u mnogim drugim zemljama pa su na listi.
stalker92 piše:Možda preko ove varijante da uzmeš? http://americkipostar.com/kupovina-i-do ... z-amerika/
Znao sam za ovo, ali sam zaboravio. Hvala.

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Narucivanje sa Amazona

Poruka od tika » sreda, 17. feb. 2016. u 20:24h

stalker92 piše:Možda preko ove varijante da uzmeš? http://americkipostar.com/kupovina-i-do ... z-amerika/
Znaš nekog ko je koristio taj servis? Kakva su iskustva?
dule0911 piše:U pravu sam ali to uopste nije bitno za tvoje pitanje, vise sam usput prokomentarisao jer vidim da si zacudjen sto nismo na svim listama itd.
Samo radi informacije. Pokušao sam da kupim neke sitnice iz Amerike tako što sam stavio da mi je adresa u Sloveniji ili Nemačkoj. Tek poneki prodavac iz USA je hteo da mi proda robu. Većina je odbijala iako su i Slovenija, I Nemačka na listi. Iznenadio sam se kad sam na forumima vidoe koliko engleza koristi servis shipito. Ameri čak ni u englesku neće rado da pošalju robu.
dule0911 piše:Obe varijante su uglavnom skuplje nego sam da porucujes ali ako vec nemas alternativu...
Ne bi rekao. Za prave sitnice koje koštaju po svega nekoliko dolara (CD, knjige) i za koje bi Amazon naplatio jednocifrenu cifru za shipping kada bi ih direkto prodavao, američki prodavci za shipping traže min $20 a najčešće $25 i to naravno ako su voljni da prodaju.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Narucivanje sa Amazona

Poruka od dule0911 » sreda, 17. feb. 2016. u 20:39h

Sto se prve stvari tice, ne bih da ulazimo u bespotrebnu diskusiju, zato nisam ni na prethodni post odgovarao, svako ima svoje misljenje i to je to.

Sto se druge stvari tice, pricao sam iz iskustva, misleci na servise slicne tom americkom postaru. Naravno, cene ne mogu za svaki slucaj tj artikal biti iste, te jeftine stvati se uglavnom vise isplate na taj nacin, ali moje iskustvo je bilo takvo, tako da ni tu ne bih isao u dalju polemiku.
Fiesta!!

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Narucivanje sa Amazona

Poruka od tika » sreda, 17. feb. 2016. u 22:29h

OK. Nisam ni ja za polemiku, polemike radi. Baš zbog toga sam malo eksperimentisao, predstavljajući se na Amazonu kako kupac iz različitih zemalja. Zato sam u prethodnom postu i napisao da dajem informaciju o tome, jer kod mene više nije reč o mišljenju ili pretpostavci, već o iskustvu. I pored toga, imajući u vidu sve ono što sam napisao u ranijim postovima, nije mi jasno kako su formirane one dve liste na Amazonu?

U potpunosti se slažem da nema svrhe polemisati oko cena poštarina, carina, PDV-a, usluge dostave preko specijalozovanih servisa, vremena dostave i td. Iskustva su najrazličitija moguća. Kao u rubrici "verovali ili ne".

Sve u svemu, kada je reč o Amazonu i nije nam tako loše. Izgleda da je bolje da smo na njegovoj listi, nego na listi američkih firmi koje prodaju preko njegovog servisa.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Narucivanje sa Amazona

Poruka od mbole » četvrtak, 18. feb. 2016. u 01:07h

tika piše:Ne bi rekao. Za prave sitnice koje koštaju po svega nekoliko dolara (CD, knjige) i za koje bi Amazon naplatio jednocifrenu cifru za shipping kada bi ih direkto prodavao, američki prodavci za shipping traže min $20 a najčešće $25 i to naravno ako su voljni da prodaju.
Americki prodavci ne placaju milionske cifre dnevno posti, pa samim tim nemaju ni cenu slanja posiljke kao amazon.
Oni samo koriste amazon servis za prodaju, isto ko da su na ebay, a slanje posiljke obavljaju sami. Shodno tome, posto su vecina njih sitni, i cene su redovne, a ne sa besnim popustima kakve ostvaruju monstrumi tipa amazona.
Ne mogu da tvrdim, al od nekud mi se cini da amazon ima i skladista po belom svetu, pa salje iz onog koje mu je najzgodnije a ne da sve salje iz USA.

Lako je moguce, cak vrlo verovatno, da su amazonova prodaja i prodaja drugih preko amazona, dve potpuno odvojene divizije, tako da imaju ustvari potpuno razlicit softver i njegovu administraciju, iako spolja sve to izgleda slicno ili isto. Pa su tako i liste odvojene.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Narucivanje sa Amazona

Poruka od macaneli » četvrtak, 18. feb. 2016. u 07:53h

amazon ima magacin kod Piacenze u italiji,vidi se sa autoputa
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Narucivanje sa Amazona

Poruka od tika » ponedeljak, 4. jul 2016. u 21:24h

Koristio sam servis americkipostar i sve je prošlo odlično. Preporuka.

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“