Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Misterije,Paranormalne pojave

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Misterije,Paranormalne pojave

Poruka od Neša » ponedeljak, 29. feb. 2016. u 14:49h

Stefane svako ima slobodu da bude vernik ili ateista. Nikada ja na forumu i ni van njega nisam nametao neko svoje mišljenje,ali se ne stidim javno da kažem da sam pravoslavni hrišćanin.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
jelchica
Poruka: 605
Član foruma od: utorak, 24. jul 2012. u 12:09h

Re: Misterije,Paranormalne pojave

Poruka od jelchica » ponedeljak, 29. feb. 2016. u 15:02h

@ acadimke Svi imamo po jednog takvog poznanika lol

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Misterije,Paranormalne pojave

Poruka od Cedo » ponedeljak, 29. feb. 2016. u 15:41h

Šššuuqratz oladi me lol znam za pricice na taj kalup..

Moj ćale sanjao da mu kradu tocak sa auta, probudi se izadje napolje a tocka na autu nema.. Misterija je sto uopste postojimo, pogotovo ovakvi kakvi smo, kompleksni i samosveani, a to se nekako stavlja u drugi plan s'obzirom da se sve pokusava objasniti "zdravorazumski" a realno se prilicno batrgamo u neznanju i drzimo trenutnih saznanja kao konacnih.. Gravitacija "nije postojala" do Njutna pa je posle Ajnstajn to malo bolje objasnio, ali samo iz glave, a neke teze se evo i posle 100god dokazuju i tako do nekog narednog prodora u dubinu ove nase misterije.. Po meni su religija i nauka potpuno povezane iako se nikako ne cini tako.. Ti stari zapisi mogu da se tumace na mnogo nacina i prilagodjeni su coveku, i to onog vremena, jer ih je covek i pisao, ne ulaze u detaljnu sustinu pojava i deluju povrsno zatucano i zastarelo, nauka pokusava objasniti pojave, cini to na suvoparan nacin, znamo za ćelije, atome, čestice ali to nije kraj, grebe se po povrsini, treba to povezati u celinu i dati mu smisao, moje misljenje je da nauka to nece moci bez prelaska na neki visi nivo razmisljanja a u proslosti je prelazila pa ono sto je do juce bilo u nivou nucne fantastike danas je opste prihvaćeno i poznato.. Do pre sto godina univerzumom je smatrana nasa galaksija a onda otkrivene druga pa milijarde drugih, otkrivena je i granica iza koje se ne vidi dalje u proslost, ta granica cini sferu a mi smo u njenoj sredini koliko trnutno znamo, licno cisto sumnjam da jesmo (ili mozda zapravo jesmo) posto smo svojevremeno bili centar i suncevog sistema, dakle slede neka nova otkrica.. Ocekuje se da bi ovi novodokazani gravitacioni talasi mogli dati neki oodgovor na to pitanje posto se sire u prostor/vremenu bez prepreka.. Na kraju se moze postaviti pitanje sta je to sto ce u buducnosti biti otkriveno, da li se to moze posmatrati kao prosta cinjenica ili da mu se unapred smejemo iz trenutnog neznanja.. Da li bi otkrice necega sto upucuje na visi smisao svega bila naucna ili religijska pobeda.. Ja sve ovo pa i sebe koji pisem trenutno ne mogu prihvatiti kao puki sled dogadjaja i slucajnosti kakva je trenutna teza u nedostatku bolje..Naravno ne mislim da je neki bradati deka magicnim stapićem sve krairao, biblija je samo knjiga napisana od coveka za ljude i nije tu da se bukvalno shvata, sama crkva je umnogome menjala svoja stanovista i nema smisla insistirati na tome.. Pravoslavlje cenim i postujem kao nesto sto je ocuvalo ovaj narod i licno nastavljam tradiciju toga..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Misterije,Paranormalne pojave

Poruka od Neša » ponedeljak, 29. feb. 2016. u 15:58h

Slažem se. Samo nažalost narod ne samo naš,više prebiva u sujeverju i paganstvu.. Astrologija,Joga,bioenergeticari,vracari,broj 13,crna mačka,ovo se valja ovo se ne valja,gledanje u šolju,karte,horoskopi u svake moguće novine...
Poslednja izmena: Neša, na dan ponedeljak, 29. feb. 2016. u 16:30h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Misterije,Paranormalne pojave

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 29. feb. 2016. u 16:01h

... što mnogi nažalost pogrešno vezuju za religiju.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Misterije,Paranormalne pojave

Poruka od Neša » ponedeljak, 29. feb. 2016. u 16:29h

A da znas Stefane Krsticu da ja tebe volim i postujem i kad se ne slazemo u nekim temama :) :beer:
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Misterije,Paranormalne pojave

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 29. feb. 2016. u 16:38h

Nisam ja ništa loše mislio, taman posla :wub:
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Misterije,Paranormalne pojave

Poruka od Iosis » ponedeljak, 29. feb. 2016. u 18:01h

Meni je velika misterije gdje mi se kriju gremlini u novčaniku? hahahaha
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Misterije,Paranormalne pojave

Poruka od Ford_III » ponedeljak, 29. feb. 2016. u 18:26h

Nesa piše:Slažem se. Samo nažalost narod ne samo naš,više prebiva u sujeverju i paganstvu.. Astrologija,Joga,bioenergeticari,vracari,broj 13,crna mačka,ovo se valja ovo se ne valja,gledanje u šolju,karte,horoskopi u svake moguće novine...
E svaka cast na postu ovo potpisujem.Kada kazu nemoj ovo nemoj ono i to sto je najgore nama najrodjeniji.
To me najvise nervira mislim se ako ta osoba koja prica da to ne valja ok cuvaj to za sebe nemoj time da opterecujes i druge ljude. Kao da smo sada u zivotu sve naucili sve znamo i ne preostaje nam nista novo da naucimo.

Cedoslazem se i sa tobom u poptuno si u pravu.Covek se uci dok je ziv i svakim danom izlazi nesto novo i novo.
Pa do samo pre 15 godina nismo ni znali sta je mobilni a danas ne mozes bez njega.
Nazalost ranije dok nije bilo mobilnog znao sam u svakom trenutku gde su mi drugovi a sada i pored GPS neznas gde gde su i sta rade.
911 svaka cast i tebi na postu objasnio si sve. thumbsuph

A ovo za devojku i za grob to je vec popularno naravno ne kazem sada da se nije desilo ali mnogo puta sam cuo tu pricu.

Sto me podseti na pricu mog ujaka iz Hamburga.Posto smo svi u familiji muzicari tako je i on.
Bilo je odavno negde 95 odprilike bio je sa ujnom da pazari i onako nakon izlaska iz prodavnice video nekog starog coveka kako prosi.Zaustavio se i dao mu novac.Covek ga je pogledao i zahvalio mu se.
Posle nedelju dana isao je sa bendom iz nemacke da sviraju u spaniji.
Stigli u spaniji razbili se od para i krenuli kuci.Sad ih na granici francuska policija zaustavila ih je i pretresla ceo kombi .
Nasli novac sto su zaradeli i sve im je bilo sumnjivo i sve su ih odveli u istrazni zatvor.
Kada su stigli taman da udju u celiju bio je jedan covek unutra.
Usli oni u celiju i ujak pogledao coveka i rekao je kolegama iz benda da on poznaje ovog coveka ali ne moze da se seti gde ga je video.Ovi su poceli da ga ismejavaju naravno nakon 1000 km i u drugoj drzavi a da poznaje coveka pa su se zezali na njegov racun.Ali primetili su da covek nom stop gleda u mog ujaka.
Nakon nekog vremena policija ih je pozvala sve skupa na razgovor.
Izasli oni iz celije i moj ujak se seti da je tog coveka video kako prosi u nemackoj.I rekao ovima a oni jos vise poceli da se smeju naravno nisu mu verovali.
Posle saslusanja inspektor ih je sve pustio ali su morali da odu ponovo u celiju da uzmu svoje stvari.
Kada su otisli do celije videli su da covek vise nije bio tu i moj ujak je pitao strazare gde je onaj covek sto je bio sa njima tu u celiju strazar mu je odgovorio koji covek??Unutra nije bio niko osim vas???
A Ovi svi istog trenutka prebledeli.
Tako mi je ujak ispricao sada koliko je tacno nemam pojma.
On misli da je to kao bio neki andjeo i koji ga je iskusavao kao prosjak pa ga je posle kao spasao zatvora jer nisu imali nikakve papire svi su bili na crno u nemackoj.
Tako kaze da su mogli da ih osude samo tako da robijaju ceo zivot i da im oduzmu sav novac i instrumente.
I on misli da ga je taj andjeo kao spasio. :wtf:
Sad ono ja sam onaj tip ljudi dok ne vidim ne verujem hehe.
Ali mi je totalno zanimljiva prica.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Misterije,Paranormalne pojave

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 29. feb. 2016. u 22:30h

Obrisan čika Boletov i Nešin post.

Bez međusobnog prozivanja... stvarno nema potrebe za tim, ipak je ovo automobilski forum.

Ako možete nastavite normalno sa temom, ako ne da je lepo zaključam i mirna bačka.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Misterije,Paranormalne pojave

Poruka od mbole » ponedeljak, 29. feb. 2016. u 22:35h

Ili zakljucavaj ovu glupost, ili ces brisati svaki cas.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Misterije,Paranormalne pojave

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 29. feb. 2016. u 22:40h

I bejahu ključ.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Zaključana

Povratak na „Off topic & Free time“