Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

EGR - mitska naprava na brdovitom Balkanu

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: EGR - mitska naprava na brdovitom Balkanu

Poruka od stefan milanov » četvrtak, 13. okt. 2016. u 22:07h

ajd ako vam nije tesko, da neko od vas sa zatvorenim EGR - ovima, postavi sliku kako je to odradio.. ocu i ja da ga zatvorim , pa bih da vidim, a i pitam ujedno, kako najlakse odraditi - cime zapusiti te cevi, tj tu cev? ..

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: EGR - mitska naprava na brdovitom Balkanu

Poruka od Cedo » četvrtak, 13. okt. 2016. u 23:13h

Poseti temu uradi sam, olaksaj sebi koriscenjem pretrage u gornjem desnom uglu thumbsuph

Evo kako je kod mene bilo-

Slika


Inace sto se tice zagrevanja motora posle zatvaranja, moj vidno slabije greje sudeci po kazaljci, i inace je je kazaljka zimi bila jedva na polovini 60-90 skale, sad ume da je i ne pomeri sa mrtve tacke.. Mondeo inace ima taj neki problem a zatvaranje ga je dodatno produbilo..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
Lucky
Poruka: 1084
Član foruma od: sreda, 3. dec. 2014. u 10:44h
Lokacija: Niš

Re: EGR - mitska naprava na brdovitom Balkanu

Poruka od Lucky » petak, 14. okt. 2016. u 00:08h

zameni ujni termostat

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: EGR - mitska naprava na brdovitom Balkanu

Poruka od dule0911 » petak, 14. okt. 2016. u 00:36h

zamenis oba pa opet bude isto...
Fiesta!!

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: EGR - mitska naprava na brdovitom Balkanu

Poruka od bojcistv » petak, 14. okt. 2016. u 07:40h

Mislim da je problem što su termostati na Mondeo-u podešeni da otvaraju nešto ranije odnosno na manjoj temperaturi, pa to u kombinaciji sa skoro 11 litara tekućine za hlađenje govori samo za sebe. U svakom slučaju kada se zamijeni uljni termostat bude puno bolje to.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

bogdan013
Poruka: 4
Član foruma od: četvrtak, 13. okt. 2016. u 22:44h
Lokacija: Vršac

Re: Remap (Chip tuning) za Fordove by BokiRS

Poruka od bogdan013 » petak, 14. okt. 2016. u 08:17h

Dekishaaaa piše:Pa ako planiras da ides u centar metropola gde se strogo kontrolise emisija izduvnih gasova,onda ga cisti i nemoj zatvarati. U slucaju da ne ides u milano paris itd.. Onda ga skines ugasis komplet sve i motor ti ima svezeg vazduha na pretek,kako sam ja skapirao on samo sluzi sa smanjenje emisije stetnih gasova euro norma i nista drugo. Znaci skuplja garez i nista drugo ne radi,a i to ciscenje nije jeftino a kod nas se to cesce radi bar sam ja tako skapirao zbog naseg goriva itd..
Strucno misljenje majstora iz Berlina (pravog Nemca,ne Turcina ili Bugarina) u vezi EGR ventila:"Gospodine,ja sad treba da Vas ubedim da posto ste se lepo najeli kad odete u toalet treba da pojedete minimum 10% onoga sto ste is**li jer je to zdravo.Naravno da meni necete verovati ali ako vam to drzava naredi Vi cete to sa zadovoljstvom uraditi" :jeeej:

Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: EGR - mitska naprava na brdovitom Balkanu

Poruka od novi81 » nedelja, 16. okt. 2016. u 20:27h

bojcistv piše:Mislim da je problem što su termostati na Mondeo-u podešeni da otvaraju nešto ranije odnosno na manjoj temperaturi, pa to u kombinaciji sa skoro 11 litara tekućine za hlađenje govori samo za sebe. U svakom slučaju kada se zamijeni uljni termostat bude puno bolje to.
Ne bude :-) ili bar kako kome.
Doduše kod mene zbog Webasta ide još 0,5-1l više nego standardno. A zaboravio si i 6 litara ulja. Treba i to zagrijati.
Pričamo o skoro dvadeset litara fluida. Stavi kotlić sa dvadeset litara buduće čorbe na vatru pa vidi koliko mu treba da prokuha

Talk softly, tread carefully and carry a big gun.

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“