Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Naplata štete (off iz Stabilizatori Mondeo)

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Naplata štete (off iz Stabilizatori Mondeo)

Poruka od FM III » subota, 14. jan. 2017. u 22:30h

Hmmm pa ni kilometraža nije merilo jer zavisi kakvim putevima voziš.
Ja sam baš na Svetog Prokopija u tvom kraju na jednoj rupi pokrivio amortizer, nova guma odma izbacila balon, opruga naprsla, prsla šolja, otišao i stabilizator naravno.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Stabilizatori Mondeo

Poruka od lukijano » nedelja, 15. jan. 2017. u 18:14h

Auuuuuu, al si fasovo.

Ja bi zvao policiju odmah, pa lepo njihov zapisnik sa računom, kod firme koja održava tu deonicu puta... i u napad.

Avatar korisnika
DonKihot
Poruka: 649
Član foruma od: utorak, 1. sep. 2015. u 11:13h

Re: Stabilizatori Mondeo

Poruka od DonKihot » nedelja, 15. jan. 2017. u 18:22h

To je nekad moglo, po novom zakonu ne moze. Za bilo kakvu stetu na autu ( naletis na odron, kamen, ulje, led, nebitno ) odgovoran je vozac jer: ( ono cuveno ) nije prilagodio voznju uslovima na putu. I mozes da places...

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Stabilizatori Mondeo

Poruka od FM III » nedelja, 15. jan. 2017. u 18:30h

E Lukijano subota bila već oko 11 h, a situacija sledeća:
Pun auto nas 5 + kuče, doduše malo ali mnogo nervozno, vrućina, a Sveti Prokopije, u selu opštine Prokuplje. Svi slave ili idu na slavu, spremaju se za vašar, jedva sam gume našao da uzmem jer sam krenuo na more pa usput svratio da ostavim sestričinu i kuče.
Neša mi je pomogao savetima gde bi mogao da kupim gume i proverim trap i samo su radili 1 radnja za gume i 1 trapadžija, sva sreća pa dobar.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Stabilizatori Mondeo

Poruka od lukijano » nedelja, 15. jan. 2017. u 18:31h

DonKihot piše:To je nekad moglo, po novom zakonu ne moze. Za bilo kakvu stetu na autu ( naletis na odron, kamen, ulje, led, nebitno ) odgovoran je vozac jer: ( ono cuveno ) nije prilagodio voznju uslovima na putu. I mozes da places...
Moguće...

Nisam baš siguran da je tako, ali aj, kad kažeš, moguće je... :wtf:

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Stabilizatori Mondeo

Poruka od milan_gt » nedelja, 15. jan. 2017. u 18:39h

Po novom i starom i bilo kom zakonu zove se policija i moze da se naplati, sto je taj put bitniji to se lakse naplati

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Stabilizatori Mondeo

Poruka od mbole » nedelja, 15. jan. 2017. u 20:10h

DonKihot piše:To je nekad moglo, po novom zakonu ne moze. Za bilo kakvu stetu na autu ( naletis na odron, kamen, ulje, led, nebitno ) odgovoran je vozac jer: ( ono cuveno ) nije prilagodio voznju uslovima na putu. I mozes da places...

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
Kamen, ulje i led, ni blizu nisu isto sto i rupa na putu.

Za rupu je odgovoran upravljac puta. Za odron takodje.
I po starom i po novom i po bilo kom zakonu.

Odakle ti uopste ova dezinformacija?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
DonKihot
Poruka: 649
Član foruma od: utorak, 1. sep. 2015. u 11:13h

Re: Stabilizatori Mondeo

Poruka od DonKihot » ponedeljak, 16. jan. 2017. u 19:38h

Nije dezinformacija uopste, citao sam zakon... Odgovara upravljac, tacno. Zaboravio sam koji clan bese kaze da se mora prilagoditi brzina uslovima na putu. Teorijski je moguce naplatiti, srecno svakome ko pokusa. Uvek ce dokazati da bi zakocio na vreme ili bi zaobisao da si isao sporije. Zakon im to dozvoljava. Mozes da se zovne saobracajna. Moze da se desi da ne mogu da izadju, onda slikas nadjea dva svedoka itd...a moze da se desi da izadju i da ti pisu prijavu jer si naleteo na odron a na toj deonici ima znak koji kaze mogucnost od odrona. Fora je sto pre shvatiti da zivimo u Srbiji. Ne treba se zaludjivati previse. Ili je to samo moje skromno misljenje.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Stabilizatori Mondeo

Poruka od mbole » utorak, 17. jan. 2017. u 02:33h

Taj clan postoji decenijama, i glasi isto. Postojao je i u zakonu iz 1986, 1989... (zakone pre toga nisam citao).

I naravno svi novinari i drustvo zaborave da procitaju taj clan do kraja, posto on glasi:
Član 42
Vozač je dužan da brzinu kretanja vozila prilagodi osobinama i stanju puta, vidljivosti, preglednosti, atmosferskim prilikama, stanju vozila i tereta, gustini saobraćaja i drugim saobraćajnim uslovima, tako da vozilo može blagovremeno da zaustavi pred svakom preprekom koju pod datim okolnostima može da vidi ili ima razloga da predvidi, odnosno da vozilom upravlja na način kojim ne ugrožava bezbednost saobraćaja.

I ne... ti nisi duzan da "ti se javlja" da na putu postoji rupa.
Posto postoj brdo drugih clanova tog istog zakona, koji kazu da upravljac puta mora da odrzava put u ispravnom i bezbednom stanju.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Stabilizatori Mondeo

Poruka od BojanM » utorak, 17. jan. 2017. u 07:58h

Činjenica je takođe da su, po zvaničnoj statistici u našoj zemlji, "ostali uzroci i okolnosti" iz godine u godinu daleko učestaliji uzrok nezgoda nego "nepropisno stanje puta, (njegove) opreme ili saobraćajnih znakova" (što bude zabeleženo 1-2 puta godišnje, naspram 200-250 za "ostalo").

Iz druge perspektive, "ostali uzroci" kumuju približno istom broju nezgoda kao i neustupanje prava prvenstva.

Ko god se vozio po našim putevima zna koliko je nelogična takva statistika, ali govori o tome šta se zvanično "piše" kao uzrok nezgode, zbog ovog ili onog razloga.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Stabilizatori Mondeo

Poruka od mbole » utorak, 17. jan. 2017. u 08:47h

Jedan od razloga je i upravo ovakvo ubedjivanje da "to nema sanse da naplatis", pa jednostavno ljudi i ne pokusavaju.
Tako da nema odakle ni da udje u statistiku.

Treba zvati policiju, cekati da dodju na uvidjaj, pri tom ih i naterati da dodju, posto i njih mrzi da rade svoj posao, znati kome da se obratis za stetu i ili se nagoditi sa njima ili se terati po sudu...

Ne kazem da je prosto, ali je daleko od nemoguceg.
Ko sto, cini mi se gt, dokaza na licnom primeru.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Stabilizatori Mondeo

Poruka od dax92 » utorak, 17. jan. 2017. u 10:59h

i to 2 puta ako se ja dobro secam..
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
DonKihot
Poruka: 649
Član foruma od: utorak, 1. sep. 2015. u 11:13h

Re: Stabilizatori Mondeo

Poruka od DonKihot » utorak, 17. jan. 2017. u 11:06h

Ja smatram da sam realan.
I postoji još jedna činjenica, koju niko neće da prizna. A to je da svi vozimo daleko preko ograničenja, i da se
vozi jako oštro i brzo kod nas. Kad bi se vozilo sporije i pažljivije ne bi bilo problema.
Neću uopšte da ulazim u diskusiju stanja naših puteva, to je apsurdno komentarisati. :mad:
Uzroci 99% nezgoda smo mi sami, i ništa drugo.
Druga je stvar što bismo mi voleli da su putevi bolji pa da se vošti gde god se krene.
Niko nikad neće reći: mamu mu hebem, da sam vozio malo sporije ne bih zveknuo u onu rupu ili slično.
Nego svi kukaju, Je*em ti državu i puteve, sjebah felnu, sjebah trap, sjebah sve.
Znaš gde živiš, znaš kakvi su putevi, voziš 100 gde je ograničenje 50 i plačeš posle...pa onda nisi naročito pametan.
Upravo taj član, takav kakav jeste (bedan i nedefinisan) omogućava da kaže, sine ti nisi prilagodio brzinu uslovima na putu...
Ko hoće da izigrava Don Kihota, i bije se sa vetrenjačama, stvarno srećno.
Iskreno, srećno...sa naterivanjem policije da dodje, i svim ostalim.
Možda je to samo moje mišljenje, poštujem tuđe i idem i nosim psa sa sobom...
I što se mene tiče, ja neću više da spamujem temu.
Ja sam izrazio svoje mišljenje i stav, a iskreno ću biti srećan svaki put kad mi neko dokaže da sam pogrešio u vezi ovoga.
:beer:

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Naplata štete (off iz Stabilizatori Mondeo)

Poruka od milan_gt » utorak, 17. jan. 2017. u 11:52h

Ja sam do sad naplatio jednu rupu (guma felna letva volana, oko 1.000€) pre 2 meseca jedan odron (prednja i zadnja felna moralo da se vari 54.000 din) i sad od 04.01 je u postupku jedna guma zbog armarure sto je virila iz ivicnjaka..inace cale da je za svaku rupu zvao policiju bilo bi super nego njemu lakse staviti rezervni tocak..i jos cekam naplatu stete za udes sto me golf 2 stigao :D

Slika

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Naplata štete (off iz Stabilizatori Mondeo)

Poruka od pancerFF » utorak, 17. jan. 2017. u 12:00h

Ovaj Uzicanin ne oprasta nista. :D
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Naplata štete (off iz Stabilizatori Mondeo)

Poruka od milan_gt » utorak, 17. jan. 2017. u 12:02h

Ja za god dana predjem ko prosecan vozac za 5-7, i meni se sve to na putu izdesava za god dana ko nekima za 5-7 :)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Naplata štete (off iz Stabilizatori Mondeo)

Poruka od 911s [SK] » utorak, 17. jan. 2017. u 12:55h

Ja vozim automobile sa slabim motorima i teško mi je da dupliram ograničenja. Po mnogo lošem putu koliko god sporo da vozim mnogo je. Jedino da ne vozim uopšte. Zubi ispadaju i kada se sa 50 naidje na udarnu rupu. Sa 80 ćeš više da je preletiš, ali sa 40 trap dobrano odreaguje i kad udješ u nju i kad izlaziš iz nje. A i da bi nam svima jednog dana bilo bolje i da bi život u ovoj Srbiji jednog dana ličio na nešto ne treba razmišljati u stilu "ovo je Srbija, ovde ništa ne funkcioniše, stoga i ne treba preduzimati ništa po pitanju ičega". Sve lopurde u svim vlastima ikad opstaju upravo zbog takvih razmišljanja. Ne može član zakona koji je "bdan i nedefinisan" da bude apsolutan. Znam odlično gde živim, ali ne spuštam glavu i ne dozvoljavam da moj džep pokriva to što neko drugi ne radi svoj posao za koji je plaćen. Ako lokalni pandur neće da izadje na uvidjaj, ako lokalni kancelarijski moljac koji ceo dan čačka nos neće i ta moja jedina dva papira tog dana da popuni - ima leka i za to. Kako naš narod kaže "i iznad popa postoji pop". Ima ljudi koji po državi rade svoj posao dobro i savesno, samo se nikad ništa neće naći ako se ne bude i tražilo.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Naplata štete (off iz Stabilizatori Mondeo)

Poruka od pancerFF » utorak, 17. jan. 2017. u 13:06h

Nasalio sam se malo, ali se slazem da u ovoj drzavi moras da otimas. Ne da trazis, nego da otimas.
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
DonKihot
Poruka: 649
Član foruma od: utorak, 1. sep. 2015. u 11:13h

Re: Naplata štete (off iz Stabilizatori Mondeo)

Poruka od DonKihot » utorak, 17. jan. 2017. u 13:11h

Sve je to lazno moralisanje i nista drugo! ako hocemo da nam bude bolje onda svako ko primeri rupu ili bilo sta na putu treba da reaguje a ne kad prsne pi#ka pa zaboli. Svako samo svoje dupe gleda zato jesmo tu gde jesmo, zato nemojte se tesiti da vam je lose zbog nekoga drugog. Nije kriva vlast, kriv je narod koji je izabrao (hebo mu pas mater). Svi kukaju samo kad ih zaboli licno. Sto niko ne tuzi putare za rupe na putu? Sto ih niko ne tuzi za nemar? Ne radi se o spustanju glave, svima je glava zakopana u pesak. Svi se mi borimo protiv necega samo za licnu korist. Dok se sistem ne promeni nece nijednom pojedincu biti bolje, ali to niko nece da shvati.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Naplata štete (off iz Stabilizatori Mondeo)

Poruka od 911s [SK] » utorak, 17. jan. 2017. u 13:13h

Možda je i to individualno. Više puta sam zvao "Beograd put" da prijavim rupe na mojoj svakodnevnoj ruti i stvarno bih ih sanirali kroz par dana.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
DonKihot
Poruka: 649
Član foruma od: utorak, 1. sep. 2015. u 11:13h

Re: Naplata štete (off iz Stabilizatori Mondeo)

Poruka od DonKihot » utorak, 17. jan. 2017. u 13:23h

Skidam kapu!
:clap: :beer:

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Naplata štete (off iz Stabilizatori Mondeo)

Poruka od mbole » utorak, 17. jan. 2017. u 13:24h

Ne mozes da tuzis putare zbog rupe na putu koja ti nije nanela nikakvu stetu.
Mozes da podneses prijavu za tako nesto, ili da javis onome ko je zaduzen za odrzavanje puta (ko 911). Tuzba i prijava nisu isto.

Za onu koja ti je nanela stetu, ubismo se objasnjavajuci da treba da ih tuzis (ili da trazis odstetu, pa ako pristanu bez suda, nema ni potrebe za njim), a ti upravo pricas kako to ne treba da se radi, posto je to nemoguce dobiti i jos cemo ispasti mi krivi.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Naplata štete (off iz Stabilizatori Mondeo)

Poruka od lukijano » utorak, 17. jan. 2017. u 20:20h

Nisam hteo dalje da pametujem, ali sam potpuno za to da se pokuša izvući šteta koja je nastala zbog rupa na putevima... odrona...itd...

Ionako plaćamo neke silne takse prilikom registracije, a nikakve fajde od toga... A da ne kažem, što nikakve fajde nema ni od toga što plaćam osiguranje drugome... A drugog nikad nisam udario, niti skrivio, a vozim već 30 godina.

I gde su te silne moje pare od osiguranja, što plaćam 30 godina???

I sad još da ne tražim, kad mi se razbije auto zbog puteva.

Ja sam jednom zvekno službeni auto u rupu, baš poveliku, tu u Zrenjaninu. I iskrivio felnu totales, a guma odmah pukla... Dakle ne jaje, nego se rasvetala od udarca... Taj put nisam mogao da je izbegnem i da skrenem na levu stranu puta, jer je u isto vrme naišao autobus sa druge strane, a rupa usred krivine... i jednostavno, nema kud nego po rupi... Pošto tuda prolazim svakog dana na posao, zvao sam pre tog dana, bar jedno 4 puta firmu što je održavala puteve, da dođu da je poprave. Niko nije došao ni da pogleda.
Pošto je auto bio kasko osiguran, a i felna bila čelična, znao sam da to sve može da se popravi "bezbolno".

Međutim nije mi dao đavo mira i nazovem ja policiju, namerno. Oni dođu, napraviše zapisnik, sve slikali i još mi ljubazno rekli da mogu da odem do "Vojvodina-puta" i da tražim nadoknadu štete. Ja im namerno ne rekoh da imam kasko, nego samo da mogu ove da priteram uza zid da oprave rupu.

I sad ponovo nazovem i kažem odmah da sam razvalio auto na tom i tom delu puta i da imam oštećenja i da sam zvao policiju i dobio zapisnuik. I još im kažem da sam ih zvao u poslednjih mesec dana bar 3, 4 puta. Kaže mi isit onaj glas, "poslaćemo odmah ekipu da popravi".... Mislim se ja rekli ste to i pre 5 dana, pa ništa...

Promenim rezervni točak, odme do firme i vratim se poslom istim tim putem, za oko sat vremena, najviše.

I gle čuda, ekipa zaista popravlja put, sve se puši... I to ne samo malo da zatrpaju, nego sve kako treba... Isekli celu kocku, izduvali sa kompresorom, namazali itd...itd... i sve zaravnato kako treba...

Znači mogu oni kad im se malo pripreti... samo kažeš da voziš nekog mercedesa, ili audija od 100000 eura i daj esjeban, pa da vidiš kako dolaze...

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“