Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Koji mobilni koriste FCS clanovi

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Daki_81 » petak, 25. nov. 2016. u 22:10h

E pa zato ja isključim automatsko ažuriranje aplikacija i nema problema, a nove verzije prvo osmotrim ili napravim "backup" stare za svaki slučaj pa ako nije glomazna ostane.

Ovim sistemom ja nemam problema sa androidom još od njegovog početka i telefona sa 512mb rama...
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Iosis » subota, 26. nov. 2016. u 01:25h

I ja držim automatsko ažuriranje, nervira me da on radi nešto na svoju ruku.
Isto tako, pročitam šta je novo u novijoj verziji, pa odlučim. Tako sam gledao da neke verzije nisu imale veze sa mojim telefonom, kao npr. updateom je ispravljeno nešto za noviju verziju sistema ili za neki drugi model.

A koliko sam vidio sa Androidom je problem što mnogo telefona je slabo za Android sistem, jer zahtjeva jači hardver, nego Win ili iOS. Prvenstveno mu treba mnogo RAM-a, evo sa ova 3 GB nemam nikakvih problema, dok sa onim starim telefonom koji je imao 1 GB, čak i neke smješne aplikacije su jedva radile, ali zato je bilo 90% RAM-a puno. Sada mi je skoro stalno 1/3 RAM-a slobodno. Gledam oni telefoni koji imaju 512 MB, jedva rade.

A već duže vremena razmišljam o Windows telefonu, ali me mrzi da mjenjam naviku sa Androida. Mada gledam ako mi ispadne neki polovan ili jeftin nov telefon sa Winom rado bih ga uzeo da se malo igram.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od dule0911 » subota, 26. nov. 2016. u 09:44h

Windows mobile je dobar, ali 'beš sistem od kojeg je i sam Microsoft koji ga je napravio fakticki odustao. Nisu uspeli da naprave ekosistem kao sto postoji za iOS i Android i tu se prica zavrsava sto se tice napretka sistema. Nokia ce uskoro opet krenuti da pravi telefone, od koje je taj Microsoft i kupio znanje, proizvodnju, patente itd. Sistem koji ce da stave? Android :) Meni je zao sto su odustali od MeeGo-a, to je bila odlicna stvar.

Android radi dobro samo treba pametno kupiti telefon i znati sta moze a sta ne moze. Vec 2 godine korisrim htc one m8, zvucace nerealno ali telefon nije nijednom zabo da sam morao da ga gasim jer nece da se odazove i slicno, a pritom nema fizicke dugmice ispod ekrana, sto sam mislio da ce biti glavni uzrok zabadanja. U stvari lazem, jeste mi par puta usporio pa ga cekam par sekundi dok se opasulji, ali to je bilo dok sam testirao neku aplikaciju na kojoj sam radio na poslu koja je imala zestoko curenje memorije, pa me i ne cudi :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od duratecHE » subota, 26. nov. 2016. u 10:36h

Licno sam koristio Windows Phone i polagao nade u kombinaciju sa nokia uredjajem i opsti utisak je da nekako smori korisnika i da su mogucnosti i dostupnost app prilicno ogranicene. Jedino here drive navigacija opravdava kupovinu i bolje kupiti neki polovan WP za ovu namenu nego navi iz kine.
Sam galaxi S3 neo( prethodni uredjaj) po mom misljenju je izuzetan uredjaj u tom cenovnom rangu i kod mene je bio na extremnoj exploataciji i izdrzao muski sve izazove. AmoLed display odlican kao i baterija. Na kraju je zavrsio skrcan zbog mog kratkog fitilja. Podsetio me na samsung d600 koji sam nekada nosio- neunistivo.
HTC m8- koristio mesec dana i sve pohvale- premium klasa
Sada koristim LG k10( prelazno resenje), nemam jos neko posebno misljenje osim da bi valjala jaca baterija za ovu dijagonalu posto je disp najveci potrosac inace
Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Iosis » subota, 26. nov. 2016. u 11:41h

Pošto nemam iskustva sa Win telefonima, ono što sam saznao u priči sa korisnicima, doduše vjerovatno nisu nešto mnogo zahtjevni i ne koriste sve mogućnost, ali mi rekoše da imaju aplikacije za sve. Vjerovatno nema 10 aplikacija za istu stvar, kao što ima na Androidu.

Winows bi vjerovatno više uspjeo, samo da više telefona koristi taj sistem, ovako je dostupan na Nokia telefonima, sada je to Microsoft i nekoliko modela ostalih proizvođača.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od duratecHE » subota, 26. nov. 2016. u 15:05h

App za winphone : app za android
1:50


Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

Toothless
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 20. nov. 2016. u 18:56h

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Toothless » subota, 26. nov. 2016. u 17:29h

Pa ima milion android aplikacija jer ih pravi svaki klinac kod kuće...a koliko od tih milion stvarno radi i obavlja svoju funkciju? Ja zaista nemam problem,a koristim telefon i za posao, i nema nijedne aplikacije koja mi fali tj nema funkcije koja mi nije dostupna. Uostalom, ne može svako da napiše aplikaciju za win phone, samim tim se smanjuje rizik da instalirate nešto što može da vam "ciglira" (brick-uje) telefon ili ukrade/uništi podatke.
Što se tiče androida, ogroooomna konkurencija na tržištu iziskuje izbacivanje stalno novih modela, i to bez detaljnog testiranja, samim tim su aplikacije sve zahtevnije i vrlo brzo prevazilaze hardver telefona. Meni telefon radi bukvalno kao i prvog dana kad sam ga kupio. Što se tiče kvarova telefona, ima mnogo više androida po servisima nego win phonova, čak i kada se uzme u obzir odnos prodaje tj zastupljenost jednih i drugih, i dalje androidi crkavaju više.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od mbole » subota, 26. nov. 2016. u 17:32h

Iskreno, nisam koristio win, trosim android, al prica o 1:50 je samo pola istine.
Od tih 50 asplikacija njih 49 je teska nepotrebna glupost.
A ni ona jedna preostala se najcesce nije proslavila.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od stefan milanov » subota, 26. nov. 2016. u 18:43h

bas tako..

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Iosis » subota, 26. nov. 2016. u 18:46h

To i ja kažem, za Android imaš 10 aplikacija za istu stvar, a od njih 10, 1 ili 2 rade dobro, ostalo je nešto bezveze ili malo izmjenjena kopija jedne od tih 10.
Npr. aplikacije za kameru, do sada sam probao 10ak aplikacija, sve su manje više iste, samo različit interfejs.
Našao sam 2 koje vrjede nešto, zbog nekih posebnih podešavanja koja fabrička app za kameru nema, ali te dve aplikacije su u free varijanti ograničene, rezolucija kod jedne je bila 1024 x 768, kod druge 800 x 600 px. Ako hoćeš punu varijantu, moraš da platiš.

Tako da džaba mnoštvo tih aplikacija, kada je iskoristivo 5-10%.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od FiestaRS » nedelja, 8. jan. 2017. u 15:01h

Oko godinu dana mi zuji po dzepovima Samsung Note 3 ali 9005 LTE. Imao sam istog ali bez LTE, ali me zezao wifi, i prodao ga u Austriji i uzeo LTE. Prezadovoljan kako radi, za godinu dana ako sam ga restarovao 3puta. Imam oko 1500 slika, ful offline gps koji je oko 2gb. Snimak u Hd od 3min koji ima 1gb itd... Svakodnevno koriscenje, dnevno primim bar 500 poruka, 15ak poziva, i plus svaki dan poziv od 5h do 12-13h trajanja. Nikad zastucao nije, baterija nova, izdrzi ceo dan.
3gb Ram
13mgpx
32gb+16gb sd.
Quad-Core 2.3 GHz
Super AMOLED Resolutio 1080 x 1920 pixels 5.7inches
I poklopac baterije je imitacija "koze" sto je odlicno jer ne klizi po autu kad naglo zakocim i sl. Svaka preporuka za tel.
Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Iosis » nedelja, 8. jan. 2017. u 20:37h

Imam isti, evo već koristim ga skoro godinu i po dana.
Svaka pohvala. :)
Jedina zamjerka... plastična lajsna, koja je na jednom mjestu ima malo veću tačku i dve pukotine. A nemam pojma kako, jer nije mi ni jednom ispao. Još šta je zanimljivo, drugar koji ima takođe Note 3, na identičnom mjestu ima pukotinu.

Ali ono što mi je najbolje na ovom telefonu, olovka. Nije mi izgledala kao nešto bitno, ali sada ne bi mogao uzeti telefon bez olovke, naročito ne neki sa većim displejom.
Najviše mi godi kada je telefon na stolu ili kada treba nešto precizno čačnuti. :)
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9655
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od macaneli » nedelja, 8. jan. 2017. u 21:58h

decice meni je poceo da zakucava sa 15gb slika,videa i muzike ne znam koliko i smeca iz whatsa vibera skajpa i telegrama
a da nisam godinu i vise dana nista brisao iz telefona hahahaha hahahaha
tako da note3 je polozio svaki test
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
Dalmatinac
Poruka: 1257
Član foruma od: subota, 27. jul 2013. u 13:55h
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Dalmatinac » nedelja, 8. jan. 2017. u 23:41h

Ima li neko P9? :)
Slika
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2002.
Programming

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od FiestaRS » ponedeljak, 9. jan. 2017. u 18:11h

Ne koristim olovku, jer sam non stop na nogama, i za volanom.
Hahaha ja uvek ocistim smece i ostale gluposti. Da, lajsna se i meni oljustila iz cista mira, i pukla sa desne strane na polovini tj malo nize. Punjac od 2A, dobra baterija i gas! E da, muziku nikad nisam imao na tel, pa ni sad... ni jednu jedinu pesmu :D

Jel ima neki auto punjac od 2A? ili samo one jadare?
Slika

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Daki_81 » ponedeljak, 9. jan. 2017. u 18:42h

Ima na AliExpress-u, uzeo sam za moj Xiaomi i dobro puni

Slika
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
Mare TDCi
Poruka: 397
Član foruma od: petak, 13. sep. 2013. u 16:07h
Lokacija: Novi Sad- Kamenica

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Mare TDCi » ponedeljak, 9. jan. 2017. u 20:37h

Ima li ko iskustva sa LG G4?
911s [SK] piše:Kad neko ima godina a budala je, tu samo ilovača može da prevaspita.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Iosis » ponedeljak, 9. jan. 2017. u 21:16h

Heh, kod mene ima oko 5-6 GB muzike. :)
Ne slušam sve stalno, ali volim da imam svega, pa kada sam negdje vani pustim žanr koji mi se ćefne.

Za LG G4, nemam iskustva, ali ono što sam vidio po netu, samo pohvale.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

OverboostedFord
Poruka: 32
Član foruma od: ponedeljak, 9. jan. 2017. u 19:42h

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od OverboostedFord » utorak, 10. jan. 2017. u 22:32h

HTC One E9+

Avatar korisnika
simke76
Poruka: 172
Član foruma od: utorak, 27. jul 2010. u 12:57h
Lokacija: Zemun

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od simke76 » sreda, 15. feb. 2017. u 22:46h

Pozdrav,koristim Sony z1 compact,u zadnjih dvadestak dana poceo je problem,telefon se jako brzo isprazni a koristim ga kao i ranije i tada sam mogao bez probelma ceo dan da izguram a cak i sutradan sa tim jednim punjenjem.Nisam nista instalirao u poslednje vreme pa da mu to trosi bateriju,nisam neki zahtevan korisnik,citao sam da hoce softver da pravi problem ili je mozda baterija u pitanju. Sta raditi,telefon sam kupio u tehnomaniji u septembru 2015-te,da li garancija traje dve godine?

Avatar korisnika
stalker92
Poruka: 1598
Član foruma od: subota, 10. okt. 2009. u 12:11h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od stalker92 » četvrtak, 16. feb. 2017. u 01:27h

Jesi pogledao procentualno šta ti najviše troši baterije (Settings - Battery & performance - Battery use)?
sasa_f1 piše:
utorak, 21. apr. 2020. u 19:39h
kad kupis ovakvu ciganiju ne preostaje ti nista drugo sem da se prepustis da te voda nosi nizvodno lol
'81 Ford Taunus 1.6 L
'06 Zastava Yugo Koral In 1.1
'04 Suzuki SV650
'99 Peugeot 306 GTI6
'02 BMW 330i E46

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Iosis » četvrtak, 16. feb. 2017. u 01:52h

Da, prvo to pogledaj, ja sam imao jednom situaciju. Baterija jedva izdrži 3-6 sati.
Zaboravio sam koja aplikacija mi je pravila problem. Izbrišem je i baterija ponovo normalno drži.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

kemo993
Poruka: 147
Član foruma od: sreda, 26. avg. 2015. u 16:23h

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od kemo993 » četvrtak, 16. feb. 2017. u 02:48h

Moje iskustvo sa nekoliko Samsung Galaxy S4 primjeraka - ali sigurno je jako slično i na svim iole modernijim android uređajima. Nakon update-a software-a postavke mreže se znaju vratiti na default. Kod mene, ukoliko je uključena opcija za 'automatsko skakanje između različitih tipova mreže' (2G/3G) s ciljem optimalnog protoka internet saobraćaja, baterija je mrtva nakon pola dana. Ukoliko ostavim samo na 3G traje dan ili dva, ovisno koliko se 'čačka'. Sve to naravno sa konstantno uključenim mobilnim internetom.

U tom slučaju, barem kod mene, ponekad će signal naizgled biti slab (poznato u narodu kao 'nisu sve crtice pune' :D) ali nikad nije bilo nikakvih problema sa pozivima/porukama/internetom.

Avatar korisnika
simke76
Poruka: 172
Član foruma od: utorak, 27. jul 2010. u 12:57h
Lokacija: Zemun

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od simke76 » četvrtak, 16. feb. 2017. u 13:17h

Hvala na odgovorima,gledao sam i u tim opcijama za bateriju,najvise stoji za viber 9%,a ostale aplikacije koje imam su oko 3%,tako da ne znam da li je to u pitanju jer i pre ovog problema koji je poceo da se javlja bila je ista situacija. Zaboravio sam da pomenem sta se jos desava,kada koristim telefon i pocne normalo da se prazni baterija,posle nekog vremena stane na 50% baterije i tu drzi ne spusta ispod i posle nekog vremena se samo ugasi tj.pokaze da je baterija skroz prazna. Nije mi ukljuceno ni da trazi automatski wifi,gledam da sve to sto trosi pogasim,ali nesto pravi problem,mozda je softver ili bateija,u svakom slucaju morace u servis.

Avatar korisnika
kantonac
Poruka: 244
Član foruma od: subota, 10. apr. 2010. u 10:54h
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od kantonac » četvrtak, 16. feb. 2017. u 13:58h

Dalmatinac piše:Ima li neko P9? :)
Imam ja
Mare TDCi piše:Ima li ko iskustva sa LG G4?
Uh imam ja.. Imao sam ga 4mj i 2 puta mi krepala maticna, hvala Bogu pa je imao garancijiu.
Bez garancije ga ne kupuj ni pod razno. A inace mobitel je odlican, bez ikakve zamjerke u perfomansama, kamera predobra.. Jedino baterija losija. I imaji tvornicku gresku s maticnima 504-509 seriom. Iako meni krepala i 611.
I imaju tbornicku grešku Burn in ekran. Pogle po netu malo.

U zamjenu nakon sto mi se pokvario 3 puta dali su mi Huawei Mate 9. To je avion, bolji mobitel nisam koristio.,ali nazalost preeeevelik mi je pa sam ga prodao i uzeo dva komada Huawei p9.



sent from my c35

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“