Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Koji mobilni koriste FCS clanovi

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
Vladapetr
Poruka: 398
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 19:59h
Lokacija: Beograd

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Vladapetr » subota, 15. okt. 2016. u 01:49h

Desilo mi se nešto čudno, pa bih zamolio da mi neko pojasni ako se razume u tematiku.

Elem, odem na par dana u Italiju. Kao po pravilu ispadne njesra u firmi čim sam krenuo pa sam svako malo morao da palim net. Skucam 3 roming dodatka i vidim da ću tim tempom brzo da bankrotiram, pa jedan dan zaređam po njihovim operaterima da uzmem neku karticu. Uglavnom je ponuda pripejd kartica em jadna em je ta inicijalna aktivacija broja skupa, na kraju nađem u TIM-u finu ponudu koja sadrži nekih 1000min lokalnog saobraćaja plus 300min za određene zemlje i 3Gb neta za 10e. Aktivacija je isto 10e, pazarim to i u narednim danima koristim samo taj net.

Pred polazak kući provalim da sam nekoliko poziva obavio sa ovog broja, a to navodno ne bi trebalo da sam mogao jer pozivi ka srpskim brojevima nisu u ovom paketu. Krenemo nazad i ja pustim mobilni kao hotspot pa sa laptopa surfujem, da u ta 2-3 sata do granice potrošim preostali net. Ali se desi to da sam net imao kroz celu Sloveniju i pola Hrvatske :D Tek negde oko Osijeka sam ostao bez neta, i to tako da se ikonica za net više nije prikazivala na telefonu (one strelice sa oznakom brzine) a nije kao inače da ikone ima ali da nemaš saobraćaj, kako je kod nas kad iskoristiš net iz paketa.

Šta me muči? Nemam pojma šta sam potpisao, jedino što liči na ovo moje je sledeći paket:
https://www.tim.it/offerte/mobile/ester ... ional-1000
Ali tu stoji da nema aktivacije, a ja sam platio 20e za start!?
Radnik u predstavništvu mi je na tuc-muc engleskom rekao da se kartica gasi za 12 meseci, ali me sad buni da li će me zaduživati za ovih 10e svakog meseca i kako sam mogao da imam gore opisani saobraćaj koji očigledno nije deo paketa?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't
.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Iosis » subota, 15. okt. 2016. u 02:18h

Ne znam kako kod njih funkcioniše pripejd, ali nisi napisao da li si potpisivao bilo kakav ugovor. Ako nisi ništa potpisao i dao bilo kakve lične podatke, nema kako da te terete za bilo šta.

A takođe i ako im pripejd funkcioniše kao i kod nas, kad potrošiš sav kredit ili količinu podataka, jednostavno prestane da radi i to je to.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Vladapetr
Poruka: 398
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 19:59h
Lokacija: Beograd

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Vladapetr » subota, 15. okt. 2016. u 02:26h

Potpisao sam nešto, dao sam ličnu kartu da kopiraju. Na stranu što im je način rada kriminalan, da mi dođe da odem i izljubim sve u poslovnicama naših operatera. U centru grada je nekih 4-5 operatera u razmaku od par desetina metara, samo u dve radnje neko zna engleski i to na tuc-muc. Naravno, nijedan prospekt nije na nekom drugom jeziku osim na italijanskom, u Tim-u čak ni nemaju prospekte nego mi je lik kopirao onaj koji im stoji na pultu. Onda se konsultujemo i vratimo da uzmemo to što nam je ponudio, kaže jbg sad sam proverio i ta ponuda više ne važi :ozid:
Ugovor je štampan u samo jednom primerku, stanje ne možeš da proveriš nikako drugačije osim registracijom na sajt ili pozivom ka kol centru koji isto nema opciju da priča na engleskom mrgreen Haos. Jedino što im net prži da to nije normalno, maltene sam svuda bio na 4G i to je otvaralo stranice u sekundi, a svi pozivi preko Vibera su mi bili bez ijedne smetnje.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't
.

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9662
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od macaneli » subota, 15. okt. 2016. u 06:49h

sta ti mogu?Kas dopunis kredit moci ces koristiti sim,kad ne neces.Kad ne dopunjujes sim gasi si automatski posle godinu dana
sledeci put se javi na pp ako nesto zatreba Je*em mu misa plisanog
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
Vladapetr
Poruka: 398
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 19:59h
Lokacija: Beograd

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Vladapetr » subota, 15. okt. 2016. u 10:34h

Ma ovo je bilo ad hoc, bukvalno mi na licu mesta pala na pamet ideja a imao sam pola sata da je realizujem. Svakako, veliko hvala za ponudu ;)

Ajd ako te ne mrzi baci pogled na link gore, o čemu se radi tj kako i gde ovo funkcioniše. Najviše me interesuje internet, ako bih još negde u okruženju (GR, HU...) mogao da ga koristim kao sad u SLO i HR, bilo bi to super i ne bih ni gasio ovu karticu.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't
.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od mbole » subota, 15. okt. 2016. u 14:29h

Bre bre...

https://translate.google.com/translate? ... edit-text=

For countries not included in international minutes and the minutes over bundle will apply from Italy to foreign countries rates of TIM International Base (see below in the table the full list of countries) that is activated free of charge and at the same activation TIM International 1000 New.

Daklem sto se tice poziva ka Srbiji (ili gde god), samo ti se ne trose iz onih 300 minuta koji su ukljuceni, vec iz tih onoga sto si uplatio u startu po nekoj tarifi koja pise na stranici gore

Sto se tice neta:

https://translate.google.com/translate? ... edit-text=

Enabling "TIM INTERNATIONAL 1000 New" involves the simultaneous activation and no additional activation costs TIM in Full Journey , the TIM's offer to talk, send messages and browse from Smartphone / PC / tablet every time you go Abroad and that does not incur costs in Italy.

https://translate.googleusercontent.com ... GLYg3SWDtA

Tih 10E mesecno, je samo opciona ponuda (za ovo gore navedeno) koju automatski aktiviras, i kao i svaki pripejd radi dok ima unapred uplacenih para. Kad nema, prestane da radi. Kad ponovo uplatis aktivira se opet, a ako neces tu opciju vec samo "klot" paket, pozoves ih da to iskljcue.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od pancerFF » sreda, 19. okt. 2016. u 18:08h

Jel ima neko iskustva sa Cubot telefonima, tacnije sa modelom x16? Planiram da ga uzmem.
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Daki_81 » sreda, 19. okt. 2016. u 18:32h

Bolje gledaj nešto provereno za iste novce i iste konfiguracije, npr. Xiaomi, Meizu...
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od pancerFF » sreda, 19. okt. 2016. u 18:52h

Nisam preterano zahtevan korisnik, a dizajn ovog telefona je super.
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
kvaju
Poruka: 161
Član foruma od: sreda, 23. jul 2014. u 15:47h
Lokacija: Mostar BIH

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od kvaju » subota, 22. okt. 2016. u 22:54h

OnePlus 3, prezadovoljan s njim.

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Ford_III » nedelja, 23. okt. 2016. u 05:36h

Vladapetr pripaid je peipeid.Znaci koliko imas kredita toliko toliko i traje.To sto si imao interneta u sloveniji i hrvatskoj to znaci da si sav kredit potrosio tamo e sad mozda tu tarifu sto si uzeo mozda je ona imala jeftin internet u evropskoj uniji.Npr u menackoj vec ima neki flat koji ima besplatne sate u EU.
A ti sa nasom licnom kartom ili pasosem ne mozes da uzmes karticu na ugovor pa da se ubijes.
Licnu kartu su ti uzeli radi registracije pripeid kartice na tvoje ime i nista vise.
U svakoj drzavi je isto pripeid je pripeid.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od pancerFF » subota, 29. okt. 2016. u 22:02h

Uzex ja Cubot x16 pre 5 dana i moram priznati da sam se prijatno iznenadio. Telefoncic za svaku preporuku.
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Daki_81 » nedelja, 30. okt. 2016. u 21:35h

Lepo nek služi thumbsuph Napiši neki "review" kad ga istestiraš
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od pancerFF » ponedeljak, 31. okt. 2016. u 22:45h

Izgleda super, tanak, metalni ram, cvrst, tezak. Ima premium izgled, svi se iznenade. Mane su mu slabija baterija ( bitno za one koji ne silaze sa telefona) i greje se samo kad se igraju igrice. Sve ostalo funkcionise bez problema. Nisam zahtevan, tako da je za moje potrebe odlican. :)
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Iosis » utorak, 1. nov. 2016. u 09:39h

Ma baterija je relativna stvar. Bar u mom slučaju.
Meni traje baterija od 6h do skoro 48h, sve zavisi koliko ga koristim i šta radim.

Znam kad idem NS - Doboj, put traje oko 7h, ja skoro cjelo vrjeme ne ispuštam telefon. Dok ne pređem granicu sam na internetu i slušam muziku. E kad više nemam internet, onda pogledam film ili igram neku igricu ili ubacim neki pdf pa čitam nešto, naravno uz muziku. Telefon skinem sa punjača pola sata pred polazak, kad dođem kući ostane mi 5-15% baterije.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
ivann77
Poruka: 66
Član foruma od: nedelja, 25. okt. 2015. u 21:35h
Lokacija: Kruševac

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od ivann77 » ponedeljak, 7. nov. 2016. u 17:57h

pancerFF piše:Uzex ja Cubot x16 pre 5 dana i moram priznati da sam se prijatno iznenadio. Telefoncic za svaku preporuku.
Kakva mu je slusalica i mikofon, da li se lepo cuje kada razgovaras?

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Daki_81 » subota, 19. nov. 2016. u 14:31h

Pre par dana sam poručio na AliExpress-u "Xiaomi Redmi Note 4", merkamo ga već neko vreme kum i ja...

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/5633 ... ote-4-64GB
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od vucki » subota, 19. nov. 2016. u 14:58h

Uzeo pre neki dan klincu "Cubot note S" ,za te pare prezadovoljan,5,5" ekran,2gb ram,16gb interna,lepog dizajna,dobija se futrola i folija uz tel....cifra 13.880din sa postarinom...

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od pancerFF » subota, 19. nov. 2016. u 16:04h

ivann77 piše:
pancerFF piše:Uzex ja Cubot x16 pre 5 dana i moram priznati da sam se prijatno iznenadio. Telefoncic za svaku preporuku.
Kakva mu je slusalica i mikofon, da li se lepo cuje kada razgovaras?
Izvini na kasnom odgovoru. Nisam primetio bilo kakav problem dok se razgovara. Lepo se cuje.
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Daki_81 » petak, 25. nov. 2016. u 17:17h

Stigao Xiaomi Redmi Note 4 sa Alija :bravo:

Extra mašina, 5.5 inča, Deca-core 2.11 GHz, 3gb rama, 64gb rom... Poručio sam u verziji "stable rom", android je 6.0 ali na engleskom i najbitnije nema kineskih aplikacija i gluposti :woohoo:
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Iosis » petak, 25. nov. 2016. u 17:51h

Ma engleski i najbolje. :D

Moji svi uređaji su na engleskom.
Kad mi neko dadne telefon na srpskom, beš mi sve, ja ne znam da se snađem.
Ili kad odem kod nekoga pa treba nešto naštelovati na nekom od novijih televizora, a on na srpskom.

Nervira me to što jedan pojam na engleskom, mi imamo 5 prevoda, a najbolji su mi oni neki tako reći ''izmišljeni'' skoro pa bukvalno prevedeni.
Na engleskom ima 2-3 varijante i sve su mi poznate.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Daki_81 » petak, 25. nov. 2016. u 18:17h

Ma da, brzo sam se vratio iz Srpskog i navikao na engleski, sad mi je ok
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Toothless
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 20. nov. 2016. u 18:56h

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Toothless » petak, 25. nov. 2016. u 18:28h

http://www.gsmarena.com/microsoft_lumia ... n-7082.php

Microsoft Lumia 640 dual sim-Ubedljivo najbolji telefon koji sam ikada imao, a imao sam ih mali milion. Igram se sa telefonima još od Ericsson-a 318 i Nokie 2110, preko Symbian-a, Android-a i ostalih, ali je ovo telefon koji po meni bukvalno nijednu manu nema, operativni sistem je vrh, nema štucanja, usporavanja i zaglupljivanja kao kod androida, totalno kompatibilan sa svim računarima, i skroz optimizovan za posao, net i multimediju. Podrška za 2 kartice je odlična, nikada nijedan problem, zaista aparat koji od mene dobija najviše ocene.
Ako se može navesti kao mana je nedostatak podrške tj aplikacija za recimo e-banking(kod Inteze), ali to je već mana firmi koje su potcenile windows mobile OS pa nisu razvijale aplikacije za tu platformu, tako da se Microsoftu ništa ne može zameriti. Inače se u slobodno vreme igram sa računarima-hardver i softver, znam koliko je Microsoft bagovit oko kompova, ali za mobilni je zaista odličan obzirom na to da su relativno skoro ušli na mobilno tržište.

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Daki_81 » petak, 25. nov. 2016. u 19:30h

To im je velika mana windows OS jer android pokriva 100% aplikacija...

A što bi imalo štucanja, zaglupljivanja kod androida? Ako ga iole uredno "održavaš" svaki radi kao sat, prethodni tel mi je bio ZTE sa 1gb rama, dual-core na 1.3MHz i radio je sasvim normalno sa brdo aplikacija
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Toothless
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 20. nov. 2016. u 18:56h

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Toothless » petak, 25. nov. 2016. u 19:40h

Samo mali broj vlasnika androida ima sreću da nema problema sa zaglupljivanjem OS-a, nestajanjem ikonica, tačom,usporavanjem sistema,...jednostavno androidi su pravljeni da traju tj da rade dobro sve do sledeće revizije OS-a jer se aplikacije prave "teže" kako bi vas naterali da kupite novi model. Zato i izbacuju svaki mesec po 5 novih modela. :)
Microsoft ide polako ali sigurno, ali je to zato što u Windows mobile segmentu još nema konkurenciju, a i radi malo drugačije od androida.

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“