Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Cene goriva

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21127
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Cene goriva

Poruka od Markedjani » utorak, 19. maj 2009. u 21:11h

Ma ako oću da se vozim jeftino kupim Fiestu 1.6d i voziii miško lol

Dve šoljice nafte na 100km po gradu sa full otvorenom klapnom na boš pumpi lol
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13585
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Cene goriva

Poruka od dule0911 » utorak, 19. maj 2009. u 21:18h

Upravo sam hteo to da napisem, kupite dizel i nema dileme da li stavljati plin ili ne lol
Jos ako uzmes fiestu mozes D2 da sipas, a on je uvek najjeftiniji :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Cene goriva

Poruka od FiestaRS » petak, 22. maj 2009. u 00:44h

Gorivo od subote skuplje
Slika

orivo u Srbiji trebalo bi da poskupi 23. maja za 3,9 dinara po litru u proseku, odnosno za oko 4,32 odsto, saopštilo je danas Ministarstvo energetike.



Motorni benzin će poskupeti za 3,49 dinara po litru u proseku, a dizel goriva za 4,14 dinara po litru.

Litar motornog benzina i bezolovnog motornog benzina od 95 oktana poskupeće sa 93,82 dinara na 97,20 dinara, a dizel gorivo D-2 sa 80,82 dinara na 84,52 dinara.

Cena litra bezolovnog motornog benzina od 92 oktana biće povećana za 3,26 dinara na 95,80 dinara, a litar evro premijum benzina poskupeće sa 99,89 dinara na 103,84 dinara.

Eko-350 dizel poskupeće za 3,94 dinara po litru na 87,27 dinara, eko-50 dizel za 4,22 dinara po litru na 90,48 dinara, a cena evro dizela biće povećana sa 88,06 dinara po litru na 92,45 dinara po litru.

Litar lož ulja poskupeće za 4,72 dinara i koštaće 60,91 dinar.

U saopštenju Ministarstva rudarstva i energetike navodi se da je od prethodnog poskupljenja goriva u Srbiji cena nafte na svetskom tržištu povećana za 9,39 odsto, zbog čega je upućen zahtev za njeno poskupljenje ministarstvima trgovine i finansija.

Poskupljenje bi trebalo da stupi na snagu u subotu 23. maja nakon objavljivanja u Službenom glasniku, dodaje se u saopštenju.

Gorivo u Srbiji je 6. maja poskupelo za 0,6 odsto zbog promena cena nafte na svetskom tržištu, a dva dana kasnije cena motornih benzina povećana je za dva dinara po litru, a cena dizel goriva za četiri dinara po litru zbog povećanja akciza.

Cene goriva, prema Uredbi o formiranju cena naftnih derivata, usklađuju se svakih 15 dana sa cenom sirove nafte na svetskom tržištu i kursom dolara.

Izvor Biznis novine
Slika

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: Cene goriva

Poruka od fordoni » petak, 22. maj 2009. u 11:40h

PRELEPO!!! :-(

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Cene goriva

Poruka od Iosis » utorak, 9. jun 2009. u 13:13h

Opet poskupljuje. Danas sam cuo na vjestima da ce benzin biti skuplji za oko 3 din, a dizel oko 4 din.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
peca
VIP
Poruka: 2470
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 15:10h
Lokacija: Beograd - Mirijevo
Kontakt:

Re: Cene goriva

Poruka od peca » utorak, 9. jun 2009. u 13:20h

Ko je ovde lud? Novo poskupljenje: Benzin 100,7 a evrodizel 97,02!!

Ministarstvo energetike najavilo da će od srede u Srbiji benzin poskupeti za 3,63 dinara, što znači da će litar koštati čak 100,71 dinar. GORIVO U SRBIJI SADA ZNATNO SKUPLJE NEGO U SVIM ZEMLJAMA U REGIONU!!


Cena goriva u Srbiji nastavlja da divlja! Benzin će od srede biti skuplji za 3,63 dinara, dok će cena dizela biti veća za 4,30 dinara po litru, saopštilo je juče Ministarstvo energetike. S najnovijim poskupljenjem litar benzina koštaće 100,71 dinar, a evrodizela čak 97,02 dinara!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nafta pala ispod 68 dolara

Sirova nafta je juče na berzi u Njujorku pojeftinila ispod 68 dolara za barel. Trend rasta, u okviru kojeg se cena tog energenta u protekla četiri meseca gotovo udvostručila, popustio je usled sudara sa ekonomskom krizom
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gorivo je od početka godine poskupelo ukupno 25 dinara, pa vozači u Srbiji sada plaćaju gorivo skuplje i od Hrvata, Bosanaca, Grka, Mađara i Rumuna. Ministarstvo energetike saopštilo je juče da će naftni derivati ponovo poskupeti jer je cena nafte od poslednje korekcije u proseku povećana za 8,92 odsto.

Direktor kompanije „Avija petrobart" Aleksandar Mileusnić kaže za Press da je ovako veliko poskupljenje očekivano jer je cena nafte od poslednjeg poskupljenja benzina u Srbiji drastično skočila!

- Kada su formirane sadašnje cene, nafta ural bila je 55,14 dolara za barel, dok je sada više od 63 dolara. To znači da je poskupela skoro 15 odsto. Jedino što je pozitivno jeste pad kursa dolara, koji je ublažio poskupljenje benzina u Srbiji. Teško je prognozirati šta će se dalje dešavati na tržištu nafte u svetu, ali mi se čini da cena nafta raste zbog veće potražnje usled oporavka od ekonomske krize - kaže Mileusnić.


Međutim, za razliku od većine okolnih zemalja, u Srbiji država uzima čak 60 odsto od cene goriva koju vozači plaćaju na pumpama. Umesto da država smanji akcize i rastereti budžet vozača, u Srbiji se dešava upravo suprotno. Član uprave AD „Nafta" Nebojša Atanacković kaže za Press da je „sreća" što cene sirove nafte nisu visoke kao prošle godine jer bi zbog visokih akciza benzin koštao oko 130 dinara!

- Država je maksimalno povećala akcize, ali, na sreću, cena sirove nafte nije visoka kao prošle godine. Da jeste, benzin bi koštao 130 dinara. Pre dve nedelje smo imali skoro potpuno iste cene s Hrvatskom i Slovenijom, a u Bosni ste mogli da kupite benzin za 70 evrocenti. Sada ćemo biti skuplji jer su državna zahvatanja mnogo veća nego u tim zemljama - kaže Atanacković.

Saradnik Ekonomskog instituta Ivan Nikolić slaže se da je visoka cena goriva kod nas posledica većih nameta države, odnosno podizanja akcize.

- Kada se pogledaju zahvatanja države, jasno se vidi da je taj deo gotovo najveći u okruženju i da sustiže visokorazvijene zemlje EU. Vlada je odlučila da krpi rupe u budžetu preko akciza na gorivo jer je to najlakše naplativo, umesto da su značajnije povećali akcizu na cigarete, što nije zanemarljivo. Tu je bilo prostora da se dignu akcize jer imamo i dalje najjeftinije cigarete u Evropi. Visoka cena goriva u Srbiji u odnosu na druge zemlje bukvalno tera ljude da švercuju gorivo, pogotovo u pograničnim zonama - smatra Nikolić.


A evo i josh jedne informacije koja ce nas josh vishe obradovati:

Uskoro novo poskupljenje!

Naftna industrija Srbije najavila je ranije da je zbog povećanja prerađivačke cene od Ministarstva energetike zatražila izmenu uredbe o formiranju cena derivata nafte. Kako je objasnio ministar energetike Petar Škundrić, Rusima će biti dozvoljeno povećanje prerađivačke cene od oko tri odsto, što bi dovelo do poskupljenja goriva za oko tri dinara. Zasad nije precizirano kada bi to trebalo da se desi.


Izvor: Press.
milan_gt piše:ja gledam auto kao celinu i najbolja i najteza stvar je postici da ima ono nesto a da ne mozes uperiti prstom na to nesto..a to je dosta teze uraditi nego zamazati felne u neku drecucu boju..
ssf01 piše:skontao sam... da moze covek bi cipovao i vedrana da bolje koristi dzoger :D
ssf01 piše:Auuu am cu sutra brisat ov femunkdd e probud uf

Nozzlezator
Poruka: 418
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:12h

Re: Cene goriva

Poruka od Nozzlezator » utorak, 9. jun 2009. u 13:46h

Idu odmori a drzavna kasa prazna :D

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13585
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Cene goriva

Poruka od dule0911 » utorak, 9. jun 2009. u 13:48h

Nema poente nervirati se... Inace mislim da su cene vece od svih u regionu jer imamo nenormalne akcize na gorivo, koje su digli oko nove godine kad je bilo najjeftinije pa se tad to nije toliko osecalo, a sad je naravno nenormalno koliko je skupo.
Fiesta!!

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Cene goriva

Poruka od FiestaRS » utorak, 9. jun 2009. u 15:00h

Srbija ce i dalje da cuti i da guta go*na!
Slika

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21127
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Cene goriva

Poruka od Markedjani » utorak, 9. jun 2009. u 19:17h

Dok ne bude bilo konkurencije... možemo samo da posmatramo kako nas pljačkaju...
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Cene goriva

Poruka od Iosis » četvrtak, 11. jun 2009. u 00:42h

Eh pa moraju ovi lopovi da napune kasu, kazu da imaju manjak u budzetu. Pa kako ne bi bilo kad previse kradu, a da ne bi manje krali moraju se odnekuda obezbjedit. A nema kuda drugo nego preko ledja gradjana. Jao kako sam ljut i kako bi lajao ko pas, daju 500k € za posjetu onog americkog dzukele Bajdena, a nemaju 25k € da nekom naprave kucu ili kupe stan kome je stvarno to potrebno.

Eh da zamalo da zaboravim moraju kupit i nova auta za ministre ona od prosle godine vec su stara.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Cene goriva

Poruka od FiestaRS » četvrtak, 11. jun 2009. u 03:35h

Mi punimo budzet oni ga prazne (kradu) kako mi idu na k*rac!
Slika

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11370
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Cene goriva

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 11. jun 2009. u 05:18h

Kod nas u Americi svako jutro nove cene (uvek naravno vece).

I dalje su dosta manje nego u Evropi (trenutno je galon oko $2.80, sto znaci da je litar oko 50 dinara), ali mi mozemo samo da sanjamo o ekonomicnim autima koje Evropa ima. Ako vozis auto koji u proseku zajednickom voznjom grad i autoput radi 25 mpg (znaci oko 9.5L na 100 km) mozes smatrati da si odlicno prosao.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Cene goriva

Poruka od Iosis » petak, 12. jun 2009. u 13:18h

Mozete vi tamo u americi imati ekonomcne auta, samo sto to niko nece da kupuje sve dok je gorivo jeftino. Da imate cjene kao kod nas svi bi vozili Fieste 1.6D lol :P
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Cene goriva

Poruka od 911s [SK] » petak, 12. jun 2009. u 14:47h

Ja baš mislim da su vam ekonomična ta vozila u USA. Naravno, ako ekonomičnost računamo u odnosu na kubikažu, luksuz, kvalitet itd. Ja i dalje ostajem pri onome - yebe mi se što troši više kad je 17 puta veći i ima od opreme i dva crnca.
Prosečna potrošnja kombinovane vožnje vam je 10 litara, a koji su motori?
Ovde je ta potrošnja 7-8, a motori 1.2 sa 60 konja. Smejurija.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
peca
VIP
Poruka: 2470
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 15:10h
Lokacija: Beograd - Mirijevo
Kontakt:

Re: Cene goriva

Poruka od peca » petak, 12. jun 2009. u 15:36h

Slazem se sa tobom, tamo su motori 4.0 pa na vishe, a troshe oko 10l kao shto kaze talle...

Ovde 4.0 ne pije ispod 17-18l minimum :-( ...
milan_gt piše:ja gledam auto kao celinu i najbolja i najteza stvar je postici da ima ono nesto a da ne mozes uperiti prstom na to nesto..a to je dosta teze uraditi nego zamazati felne u neku drecucu boju..
ssf01 piše:skontao sam... da moze covek bi cipovao i vedrana da bolje koristi dzoger :D
ssf01 piše:Auuu am cu sutra brisat ov femunkdd e probud uf

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11370
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Cene goriva

Poruka od Talladega_500 » petak, 12. jun 2009. u 16:28h

90% automobila u Americi nema veci motor od 3.5L. I od tih 90% barem 2/3 nema veci motor od 2.5L-2.7L.

To je za automobile, sa pickupima i SUVs je druga prica.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Cene goriva

Poruka od fancy » petak, 12. jun 2009. u 18:20h

Koliki % četvorotočkaša u Americi čine pickupovi i SUV?
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11370
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Cene goriva

Poruka od Talladega_500 » petak, 12. jun 2009. u 18:58h

Nekada su cinili oko pola, ali je danas mnogo manje. Manje od trecinu mislim.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Cene goriva

Poruka od Iosis » petak, 12. jun 2009. u 22:51h

Al nesto kontam. :) Tih 10 l u Americi dodje kao nasih 5 l, Talle rece da je tamo litar benzina oko 50 nasih dinara, a kod nas je benzin oko 100 din, tako da smo na istom. :D
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Cene goriva

Poruka od FiestaRS » utorak, 23. jun 2009. u 17:16h

Skok cene najfe u svetu dovodi do novog poskupljenja goriva

Slika
nadležnim telima u Srbiji počeli su razgovori o novoj formuli za određivanje cene goriva, prema kojoj bi trebalo da se prati kretanje cena derivata, a ne nafte


Beograd -- Ministarstvo rudarstva i energetike napraviće u četvrtak presek kretanja cena nafte na svetskom trzištu, a gorivo bi moglo da poskupi za oko tri dinara.




Gorivo je poslednji put poskupelo 10. juna u proseku za 3,96 dinara, pri čemu su motorni benzini poskupeli za 3,63 dinara, a dizel goriva za 4,30 dinara. Do poskupljenja naftnih derivata došlo je zbog toga što je cena nafte od poslednje korekcije cena, u proseku povećana za 8,92 odsto.

Cena motornog benzina MB 95 i BMB 95 sada iznosi 100,71 dinara, evro premijum BMB 95 košta 107,95 dinara, BMB 92 iznosi 99,19 dinara, a dizel gorivo D1 je 89,94 dinara. Dizel gorivo D2 iznosi 88,38 dinara, evro dizel 97,02 dinara, EKO 350 košta 91,38 dinara, EKO 50 dizel 94,87 dinara, a ulje za loženje 65,82 dinara.


Ministar energetike Petar Škundrić izjavio je da su u nadležnim telima počeli razgovori o novoj formuli za određivanje cene goriva, prema kojoj bi trebalo da se prati kretanje cena derivata, a ne nafte.

"Smatrali smo da je najbolje da Naftna industrija Srbije (NIS) i kompanije koje uslužno prerađuju naftu postignu aranžman neposredno", kazao je Škundrić povodom zahteva NIS-a za poskupljenje uslužne prerade nafte.

On je rekao da je postizanje neposrednog dogovora najbolje rešenje, jer država više nije većinski vlasnik NIS-a i zato što za godinu i po dana predstoji formiranje slobodnog tržišta derivata nafte i ukidanje monopola NIS-a na uvoz derivata.

Škundrić je napomenuo da će se, na kraju razgovora u svim nadležnim telima, znati da li će biti prihvaćena nova formula formiranja cene derivata nafte.

On je podsetio da u Srbiji formula za određivnje cena naftnih derivata, koja sada važi, nije menjana tri godine i da se cena derivata nafte formira tako što se prati cene sirove nafte na svetskom tržištu i kurs evra.

Škundrić navodi i da nije tačno da su cene goriva u Srbiji najskuplje u regionu.

"Prvo, građani Srbije nemaju najskuplji benzin u regionu. Nemaju. To je jedan deo medija proizveo činjenično stanje koje nije do kraja tačno. A zašto mi imamo skuplje derivate, nego što je bilo za očekivati, je između ostalog vezano za efekte globalne ekonomske i finansijske krize. Vi znate da smo mi bili prisiljeni da podignemo akcize, kako bi omogućili normalnije funkcionisanje svih ostalih sektora života u zemlji", naveo je Škundrić.

Prema njegovim rečima potpuno slobodno tržište ne mora da znači i nižu cenu goriva. Kao primer naveo je cenu električne energije koja bi u Srbiji, da je tržište sto odsto slobodno, bila duplo skuplja.


Izvor: Tanjug
Slika

Avatar korisnika
peca
VIP
Poruka: 2470
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 15:10h
Lokacija: Beograd - Mirijevo
Kontakt:

Re: Cene goriva

Poruka od peca » sreda, 24. jun 2009. u 19:06h

Superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :-( ...

Mamu li im lopovsku :-) ...
milan_gt piše:ja gledam auto kao celinu i najbolja i najteza stvar je postici da ima ono nesto a da ne mozes uperiti prstom na to nesto..a to je dosta teze uraditi nego zamazati felne u neku drecucu boju..
ssf01 piše:skontao sam... da moze covek bi cipovao i vedrana da bolje koristi dzoger :D
ssf01 piše:Auuu am cu sutra brisat ov femunkdd e probud uf

Nozzlezator
Poruka: 418
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:12h

Re: Cene goriva

Poruka od Nozzlezator » sreda, 24. jun 2009. u 19:26h

FiestaRS piše: Škundrić navodi i da nije tačno da su cene goriva u Srbiji najskuplje u regionu.
Ma kakvi,ko nas je to lagao....

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Cene goriva

Poruka od FiestaRS » četvrtak, 25. jun 2009. u 02:14h

lol
Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Cene goriva

Poruka od Iosis » četvrtak, 25. jun 2009. u 12:09h

Nije tacno da su cjene goriva u Srbiji najvise u regionu nego i u Evropi kada se uzme u obzir visina primanja kod nas i u EU.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“