Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Dobra kopija ili original

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
miki023
Poruka: 1161
Član foruma od: petak, 12. dec. 2008. u 15:47h
Lokacija: Zrenjanin

Dobra kopija ili original

Poruka od miki023 » utorak, 23. mar. 2010. u 08:41h

Interesuju me iskustva sto se tice kao firmirane robe, trenerke, patike, parfemi, da li kod nas uopste moze da se kupi original i po kojoj ceni. Vidjam na mnogim mestima oglase tipa komplet nike trenerke za 60e, naizgled su dobrog kvaliteta, ali me opet interesuje i vase misljenje ili jos bolje iskustvo. Suvise smo siromasni da bi kupovali robu loseg kvaliteta po ceni maltene originala.
Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Dobra kopija ili original

Poruka od Iosis » utorak, 23. mar. 2010. u 08:58h

Ma kod nas se može naći pravi original ali je on mnogo, mnogo skuplji neko onaj ''drugi original'' koji je uglavnom po prodavnicama. Uzeo sam 2-3 puta ''original'' i nikad više, platio 70€ patike, 120€ jaknu i nisu bili ni ku... patike se raspale za 2 mjeseca (ali bukvalno raspale), jakna počela da iz bjele pretvara se u žutu i izbija perije iz nje.
To što je po oglasima za 60€ su možda originali ali predpostavljam da su na mutan način došli do prodavca. :D

Inače ne bolujem od modnih imena i ne moram da imam patike od 250€, majice od 50€ i pantalone od 150€. Ako ih poderem isprljam nije mi žao, a ne bolujem od toga da me neko vidi u etiketama koje urlaju.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Dobra kopija ili original

Poruka od vucki » utorak, 23. mar. 2010. u 09:19h

Skoro da i nema originala kod nas,sve su to kopije samo sto imas lose jeftinije kopije i ove sto su u prvoj klasi,sticajem okolnosti radio sam sa garderobom,pa kad sam cuo za neke velike i jake firme da drze fus stvari nisam verovao,a i te patike sto su kod nas 200eur preko su pet puta jeftinije,primer nike 2,kod nas su kostale 12,13 i vise hiljada din,a iste takve mi stric slao iz kanade,tamo su 38 kanadskih dolara sto mu dodje oko dvadeset i nesto eura ili ti 2500din!

Avatar korisnika
cvilijams
Poruka: 502
Član foruma od: utorak, 23. feb. 2010. u 15:55h
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: Dobra kopija ili original

Poruka od cvilijams » utorak, 23. mar. 2010. u 10:36h

U becu su Airmax 50e pa vi vidite a pritom kvalitet 3x veci nego kod nas.
CarSoundSystem

Avatar korisnika
Dr cosworth
Poruka: 554
Član foruma od: petak, 1. maj 2009. u 19:33h
Lokacija: Beograd

Re: Dobra kopija ili original

Poruka od Dr cosworth » utorak, 23. mar. 2010. u 14:11h

Brate, ja sam kupio u Delta sportu patike i fush su odlepio sam , uprawo idem da ih vratim, ako hocete, moj drugar ide cesto u bech, mogu da vidim sa njim da donese par komada....
Ja imam original parfema, sa pakovanjem sve, ko se iole razume u parfeme zna ce da su dobri, sto se tiche trenerki ima ceo komplet po 65-70 ali su odlicne, zna SHOSHON , kupio je od mene bio , jbg bila mu mala pa je vrnuo.

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Dobra kopija ili original

Poruka od Lale » utorak, 23. mar. 2010. u 21:28h

Pre više od dvadeset godina kupio sam televizor Sony trinitron na kome je pisalo Made in Japan (i dan danas radi i nikada se nije kvario). Petnaestak godina kasnije odem u prodavnicu da kupim televizor iste marke.Kada sam upitao prodavca gde su ovi televizori napravljeni rekao mi je...u Poljskoj, a neki u Španiji.Na moje pitanje da li imaju one koji su napravljeni u Japanu rekao mi je da za takve moram tamo otići da ga kupim. hahahaha
Ja sam za orginal....ali gde ga naći ?
Čuo sam da se u Nemačkoj jedino AEG kao nacionalna firma najduže održala da ne preseli proizvodnju na istok.....ali da li je u tome uspela ne znam. prodato
Slika Slika

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Dobra kopija ili original

Poruka od darko darko » utorak, 23. mar. 2010. u 22:01h

Znam ljude koji prodaju"ukradenu original robu" ustvari sve su kopije iz turske. Znam kad nikkkae patike delta ostao bez robe u svojim lokalima, i dokupljivao robu u jenoj veleprodaji, gde je kineski fals nikea isto, dok im nestigne "roba", strasno pazi knez...........Znam da je sve original i jedno i drugo i trece samo klasa je u pitanju, ali u srbiji nema vise dobre I klase, ove patike su bezveze kod nas. Za parfeme, jednom sam neka kupio versaci drimer 3 bocicu i tu zadnju jos nisam je ni naceo, pa to smrdi a kupljeno u lokalu. Znaci, original ima parfema, ima i kopija ali deltinih patika nikae nema kod nas takodje trenerki.........Znam tipa koji je kod nas u shapcu odradio 50 majci, neka ista kao original, nesecam se koja, znam da je takvu nosio dzon trvolta u nekom filmu, i odneo za austriju. Prodavao kao ukradeno, po neznam 50 dm, ubio se od para, ali svako ko je nosio tamo tu istu majcu, znalo se da je Srbin, sve ih je uniformiso, hahahaha tako su se raspoznavali.... Svasta se ljudi sete...... U italiji postoji stvarno ogroman trzni centar u Milanu, samo za orginalnu gardarobu koja je "prosla", a jeftinija nego ova nasa kinesko-orginalna.Original vredi ako je original, ali kod nas su samo cene orginalne!

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Dobra kopija ili original

Poruka od Iosis » utorak, 23. mar. 2010. u 22:41h

Ja imam neki duks, ne znam ni marka koja, ali je odličan bolji nego bilo koji kupljen po ovim našim buticima. Taj duks je kupljen u second hand shop-u. Plaćen je 10€, a 100% pamuk, u njemu nit je vruće ni hladno, nikad se ne oznojim kada uđem iz hladnog u toplu prostoriju kao što se to dešava sa garderobom kupljenom u našim buticima u kojima je cjena višestruko veća.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Djomla
Poruka: 1123
Član foruma od: utorak, 26. jan. 2010. u 09:30h
Lokacija: Krusevac-Nis

Re: Dobra kopija ili original

Poruka od Djomla » subota, 27. mar. 2010. u 14:12h

cvilijams piše:U becu su Airmax 50e pa vi vidite a pritom kvalitet 3x veci nego kod nas.

U usa 20-30 dolara kvalitet 3 x veci nego u becu pa ti vidi. :D A i modeli noviji.

Miki ja imam kvalitetnu kopiju rolexa daytone 120 evra :D

Doduse ko sto rekoh kvalitetna kvalitetni materijali. Ne prodajem samo se kurcim :)))
F.O.R.D. First On Race Day
]BMW is like a tampon every pussy needs one

///Mandovchina. :P

Avatar korisnika
peca
VIP
Poruka: 2470
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 15:10h
Lokacija: Beograd - Mirijevo
Kontakt:

Re: Dobra kopija ili original

Poruka od peca » utorak, 30. mar. 2010. u 11:21h

Meni u opšte nije bitno da li je neka stvar koju kupim original ili ne...

Bitno je da je to što kupim kvalitetno i da mi se sviđa, a da li je kopija ili original ni malo me ne zanima thumbsuph ...
milan_gt piše:ja gledam auto kao celinu i najbolja i najteza stvar je postici da ima ono nesto a da ne mozes uperiti prstom na to nesto..a to je dosta teze uraditi nego zamazati felne u neku drecucu boju..
ssf01 piše:skontao sam... da moze covek bi cipovao i vedrana da bolje koristi dzoger :D
ssf01 piše:Auuu am cu sutra brisat ov femunkdd e probud uf

Avatar korisnika
Dr cosworth
Poruka: 554
Član foruma od: petak, 1. maj 2009. u 19:33h
Lokacija: Beograd

Re: Dobra kopija ili original

Poruka od Dr cosworth » utorak, 30. mar. 2010. u 11:45h

Ja sam valjao dobre kopije, i sa sigurnocu mogu da kazem da su bolji od takozvanih originala iz Nike/// Nosim patike po 6 meseci, nista mi josh nije puklo, a na jebenim patikama iz delte koje nosim 2 meseca i 10 dana , samo sto pertla ne prodje kroz petu..

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5032
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Dobra kopija ili original

Poruka od Neša » utorak, 30. mar. 2010. u 12:46h

peca piše:Meni u opšte nije bitno da li je neka stvar koju kupim original ili ne...

Bitno je da je to što kupim kvalitetno i da mi se sviđa, a da li je kopija ili original ni malo me ne zanima thumbsuph ...
I ja sam taj
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
kubura16v
Poruka: 1841
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 20:49h
Lokacija: Cacak

Re: Dobra kopija ili original

Poruka od kubura16v » utorak, 30. mar. 2010. u 15:37h

Slazem se sa vama,potpuno mi je nebitno da li ce da mi pise Nike,Adidas,puma,ovaj onaj na tome,bitno je da se meni svidja to sto nosim,a sve ostalo me ne zanima..

Avatar korisnika
Djomla
Poruka: 1123
Član foruma od: utorak, 26. jan. 2010. u 09:30h
Lokacija: Krusevac-Nis

Re: Dobra kopija ili original

Poruka od Djomla » četvrtak, 1. apr. 2010. u 07:25h

Ja zato ne nosim nike i slichne gluposti. Nego kvalitetnu patiku. Ovo

Slika

Lepse, kvalitetnije, jeftinije i jos original dakle ima garanciju.

Zarazliku od tupavih Nike koje prodaju ime i nabijaju cene a ne vrede ni trecinu svoje cene.

Ove sam platio 6 000 pre trigodine i josh uvek su "chitave" nigde icepane. Izlizao se djon pa se vidi da su ih godine sustigle, i malo se pohabale, tipa nije ta crna vise tako lepo crna :) ali su idalje u ejdnom komadu, nigde pocepane i mogu da se nose bez problema.


Pored toga nosim neke pumine od 4000 pre godinu dana. One su mi malo "urednije" nego ove i idu uz malo "elegancije"
F.O.R.D. First On Race Day
]BMW is like a tampon every pussy needs one

///Mandovchina. :P

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Dobra kopija ili original

Poruka od darko darko » četvrtak, 1. apr. 2010. u 16:36h

nike je odlicna patika, reebok je jos malo udobnija, ali nema u srbiji original, sad kad kupi u delti ili na bloku isti proizvodjac - kina.....tako da je sve bolje od njih

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Dobra kopija ili original

Poruka od vucki » četvrtak, 1. apr. 2010. u 20:36h

Ja nisam nikad ni cu za te "nike" jesu dobre???

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Dobra kopija ili original

Poruka od darko darko » četvrtak, 1. apr. 2010. u 21:12h

I ja nisam cuo za taj park, a nisu ni ostali mrgreen , jel dobar.... hahahaha

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Dobra kopija ili original

Poruka od vucki » četvrtak, 1. apr. 2010. u 21:15h

Nego sta,extra,radi se sve isto kao na kosutnjaku clap

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Dobra kopija ili original

Poruka od darko darko » četvrtak, 1. apr. 2010. u 21:17h

off- A poznat ti je ulaz u rikverc na uzbrdici kod malog zbuna sto zaklanjavidik..... orginalan ulaz, svima poznat...

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Dobra kopija ili original

Poruka od vucki » četvrtak, 1. apr. 2010. u 21:21h

Da znam,tuzicu te zeni,i tako ja obujem nike kad idem do tog steka(sad nije off)spominju se original patike!

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Dobra kopija ili original

Poruka od darko darko » četvrtak, 1. apr. 2010. u 22:07h

Moja zena nenosi falsare nike patike, tako da neveruje u takve price rulest redbullw

Avatar korisnika
Djomla
Poruka: 1123
Član foruma od: utorak, 26. jan. 2010. u 09:30h
Lokacija: Krusevac-Nis

Re: Dobra kopija ili original

Poruka od Djomla » subota, 3. apr. 2010. u 18:52h

boze ljudi :D
Falsh original ovoono.

Ljudi NIKE nike se bavi dizajnom i imenom(prvenstveno),a fabrike ima sirom sveta( poriozvodnju).
Nike iz kine, tajlanda ili odakle vec ne mogu da se uvoze na veliko bez da su "Nike".

Dakle te iz kine su originalne. Nije to divljak. Mozda nizeg kvaliteta ne znam. Cak sta vise mislim da nike nema svoja postrojenja u USA vec u meksiku. Ustvari ne mislim, znam.

Problem je sto kod nas u zemlje treceg sveta koje im nisu preterano bitne za trziste salju dosta i starih modela i modela koji su odavno van mode a i nizeg kvaliteta u rangu.




:)
F.O.R.D. First On Race Day
]BMW is like a tampon every pussy needs one

///Mandovchina. :P

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Dobra kopija ili original

Poruka od vucki » subota, 3. apr. 2010. u 20:47h

Pa naravno,to sto pise kina nema nikakve veze,to je legalna nike firma tamo,fora je sto kod nas ubace one lose kineske patike medju ove orig.kineske pa ti sad vidi sta je tu sta....,gledam kopije air max 2 na bubnju danas,da neznam rekao bi da su prave,odradjene savrseno! Ode ti moj drugar u kinu i vidi sony kameru,dve identicne,na jednoj made in china na drugoj made in japan,naravno kupi japan,kad je dosao kuci sazna da su china prave a ove japan kopija.

Avatar korisnika
Djomla
Poruka: 1123
Član foruma od: utorak, 26. jan. 2010. u 09:30h
Lokacija: Krusevac-Nis

Re: Dobra kopija ili original

Poruka od Djomla » utorak, 6. apr. 2010. u 17:28h

vucki piše:na jednoj made in china na drugoj made in japan,naravno kupi japan,kad je dosao kuci sazna da su china prave a ove japan kopija.

Hahah, Kina je motor svetske industrije. :D
F.O.R.D. First On Race Day
]BMW is like a tampon every pussy needs one

///Mandovchina. :P

Avatar korisnika
miki023
Poruka: 1161
Član foruma od: petak, 12. dec. 2008. u 15:47h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Dobra kopija ili original

Poruka od miki023 » četvrtak, 15. apr. 2010. u 10:54h

U zadnje vreme sam trazio gde mogu naci original parfeme online, citao sam razne forume i dosao do par sajtova (domacih) sa korektnim cenama i originalnim parfemima

http://www.iris-shop.eu/
http://parfemshop.rs/
http://parfemizatebe.com/
Slika

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“