Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » četvrtak, 25. maj 2017. u 15:09h

totti piše:Kad smo već kod nagodbi i Rakovice, ja sam takođe imao takav slučaj, pisao sam o tome. Međutim, prošlo je više od godinu dana od presude kod sudije i mog potpisa, a još ništa mi nije stiglo na kućnu adresu. Ni novčana kazna, ni rešenje o bodovima. To je sad verovatno i zastarelo, tako barem kažu...
Zastara nastupa kada protekne 2 godine od dana kada si napravio prekršaj.

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od totti » četvrtak, 25. maj 2017. u 15:15h

Aha, onda je dezinformacija, jer mi rekoše da zastara nastupa 12 meseci posle presude.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
Slika

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9652
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od macaneli » četvrtak, 25. maj 2017. u 16:58h

totti piše:Kad smo već kod nagodbi i Rakovice, ja sam takođe imao takav slučaj, pisao sam o tome. Međutim, prošlo je više od godinu dana od presude kod sudije i mog potpisa, a još ništa mi nije stiglo na kućnu adresu. Ni novčana kazna, ni rešenje o bodovima. To je sad verovatno i zastarelo, tako barem kažu...

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
verovatno si sudiji prodao auto ispod cene hahahaha hahahaha
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od totti » četvrtak, 25. maj 2017. u 17:49h



Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
Slika

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Daki_81 » četvrtak, 25. maj 2017. u 18:01h

Vredi ta nagodba u svakom slučaju, pisao sam i ja skoro o tome jer su me uslikali sa 94 km/h gde je 50 km/h ograničenje a bilo je van naselja ali svakako bi me mnogo više očepili na suđenju a prošao sam sa 6000 din i 3 boda :P

Sent from my Xiaomi Redmi Note 4 using Tapatalk
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od stefan milanov » četvrtak, 25. maj 2017. u 20:19h

popovicvl piše:Može mala pomoć.

Dobio sam pismo sa kaznom, koliko su mizerni, slike govore više od reči.

Slika

Slika

Sad sam se zainatio zbog pederluka, i neću da im platim ništa, ima da se pravim blesam i da pričam na engleskom kad budem došao u PU. Na prvoj slici je neki auto koji ide 56 km/h, ne tvrdim da je moj, liči ili sličan model. Na drugoj slici jeste moj auto, ali nije izmerena brzina.

Jel neko imao iskustva sa ovakvom vrstom pisama? Neću da im platim dok ne vidim čvrste dokaze da je to moj auto!
cista situacija ko suza.. upecan si i tacka... ovo je za sud situacija cista kao suza..

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Markedjani » četvrtak, 25. maj 2017. u 20:49h

Prosto je, fotke imaju svoj ID broj... tako da ne prolazi ta "tvrdnja" da je na prvoj slici ko zna čiji auto.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola_focus » četvrtak, 25. maj 2017. u 21:47h

Meni su boga mi iscistili sliku sa slicne daljine kao na prvoj i to po mraku i sumaglici, pa mislim da sam svoje oci mogao da vidim :D Ali to je bilo u trenutku prekrsaja, i na samom radaru..

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od knez91 » četvrtak, 25. maj 2017. u 21:56h

Ovo za cistu sliku je tacno, kada odes ako ti pokazu videces u odlicnoj rezoluciji.
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Daki_81 » subota, 27. maj 2017. u 21:53h

Večeras na magistrali kod Rušnja Fokus mk1 karavan sleteo u jarak ali deluje da nije neka velika havarija, bar se nadam... Bio je veliki pljusak a verovatno ga je dobro poterao...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 4 using Tapatalk
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » utorak, 30. maj 2017. u 11:28h

Juče predveče, centar Zemuna...


Slika

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9891
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od sasa_f1 » utorak, 30. maj 2017. u 11:42h

Verovatno ga je isekao sa passatom.

Pre neko vece sam bio svedok udesa skutera i A4 karavana, na bulevaru. U sta je gledaso covek u A4 kad je skretao, da mi je znati. Sve u svemu dva momka sa skutera preleteli preko audija, jedan bez kacige, jedan sa nevezanom kacigom (koja je zavrsila 20m dalje). Skroz oguljeni, u soku, skutera pola nema. Mnogo je lose videti udes u kome je jedan od ucesnika motor.

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » utorak, 30. maj 2017. u 11:49h

Generano je mnogo loše videti bilo kakav udes u kome ima povređenih...

A za ovo od juče, pretpostavljam da je situacija sledeća. Vozila koja mi idu u susret nailaze na semafor, koji je tu samo zbog pešaka i koji se nalazi 10-ak metara iz mene. Oni, koji bi da skrenu levo, 20-ak metara pre semafora, često ne žele da čekaju ove koji stoje u koloni na crvenom, već kreću da obilaze kolonu, vozeći suprotnim smerom do skretanja. To rade najviše iz razloga što semafor zatvara sve, pa i ove iz suprotnog smera (odakle ja dolazim) i onda hvataju tu "vremensku rupu" da skrenu u ulicu levo. Pretpostavljam da je to pokušao i vozač passata, ali da nije gledao da motociklista već obilazi kolonu vozila i tu ga je isekao. Passat je udaren u zadnji levi deo. Po mestu u traci gde su se sudarili, reklo bi se da je čak motociklista pokušao da izbegne Passata, bežeći u skroz levu traku, ali ga je tu upravo sustigao :(

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od dule0911 » utorak, 30. maj 2017. u 11:53h

Motoristi moraju da voze defanzivnije, te varijante obilaska svih na semaforu da bi krenuli brze jednostavno nisu pametne, ne zato sto je sad tu neko u pravu ili krivu, vec nastradas bezveze. Juce gledam gospodina na čoperu koji obilazi u desnoj krivini na punoj liniji kolonu koja se krece nekih 70-80, verovatno mu bilo dosadno. Mrzim udese u kojima su motoristi ili pesaci, uvek se najezim kad vidim tako nesto.

Jutros covek ispred mene nekih 30m sa Daciom Dokker, pali sva cetiri migavca i staje na sred trake (Banjica, Bulevar JNA smer ka gradu, raskrsnica pre tramvajskih sina). Ja prilazim, vidim stoji i dajem levi migavac/pozicioniram se da ga obidjem. Kad sam bio na tipa 10m od njega krece covek da skrece levo, iako je maltene prosao raskrsnicu i stajao. Naglo kocim (nemam abs pa sam malo i skripnuo) i on staje na pola puta, nakon dramske pauze nastavlja. Onda otvara prozor i dere se "pa upalio sam sva cetiri migavca" (nisam mu svirao niti gestikulirao/psovao, sam je osetio potrebu da se javi).

Izgleda da sva 4 migavca imaju univerzalno znacenje, pokvario sam se, parkirao sam se, skrecem levo, skrecem desno, ko pogodi radnju dobije bambija.
Fiesta!!

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » utorak, 30. maj 2017. u 12:04h

Burazer i ja samo, kao mladi neiskusni vozači, umalo skupo platili korišćenje 4 žmigavca. Burazer vozio ćaletovog starog Yuga i auto nešto počeo da zeza, 200 metara od kuće. On me zovne, ja odem da pomognem i uspemo da upalimo, ali je imao i neki problem sa strujom (ništa od elektrike nije radilo, sem 4 žmigavca). Problem je bio što smo od tih 200 metara, morali auto da prebacimo do kuće 150 metara po magistralnom putu. Krenemo mi, on upali sva 4, jer je to jedino što je i radilo. Kad smo trebali da skrenemo u dvorište, nije bilo načina da signaliziramo da ćemo da skrenemo. Lik, koji je bio iza nas, išao sigurno 100-ku, pa još u naseljenom mestu. On već 200-300 metara pre nego što nas je stigao je verovatno isplanirao lagano prelaženje u levu traku i da nas obiđe. U trenutku kada je burazer započeo skretanje, lik je prozujao pored nas, omašio nas je bukvalno za milimetar. Da nas je raspalio bočno po sredini, ne smem ni da zamislim šta bi bilo. Tada sam shvatio da je bolje bilo da je i isključio sva 4, jer bi lik koji nas je obilazio verovatno više pažnje obratio na to šta se događa, pošto je ovako bio ubeđen da mi samo stojimo.

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9891
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od sasa_f1 » utorak, 30. maj 2017. u 12:09h

dule0911 piše:Izgleda da sva 4 migavca imaju univerzalno znacenje, pokvario sam se, parkirao sam se, skrecem levo, skrecem desno, ko pogodi radnju dobije bambija.
Ziva istina...

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » utorak, 30. maj 2017. u 16:08h

Ma 4 migavca je univerzalno rešenje svih problema. :)
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od stefan milanov » utorak, 30. maj 2017. u 20:47h

kako kad.. vidis da nisu pomogla kod skretanja..

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14430
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » sreda, 31. maj 2017. u 00:02h

4 migavca je najbolje shvatiti kao upozorenje:
Za volanom ovog auta se nalzi kre*en, i najverovatnije samo hoce da udje u trafiku autom, ali lako je moguce i da zeli da izvede manevar koji nikome normalnom ne bi pao napamet.
Ako ne vozis BOV, ili nemas dovoljno velike kohones da mu polomis sto sta, stani i ne pomeraj se dok mamlaz ne uradi to sto je namerio.

PS
Sto se tice motora, meni se neobicno dopada. Neopisiv osecaj slobode.
Ali...
Evo ih ovde u banji sa mnom par njih koji su imali nesrecu da padnu sa njega. Iako sam bar 20-tak godina stariji od njih, i njihove povrede su bile daleko pre moje, za njih sam "speedy Gonzales".
Visestruki prelomi, zdrobljena stopala i kukovi...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » sreda, 31. maj 2017. u 10:05h

Trebali bi napisati dopis proizvođačima auta, da specijalno za tržište Srbije pa i Bosne, naprave više režima rada 4 migavca. Npr. sporo, brzo, pa dva puta brzo - pauza i tako još neke kombinacije. Za slučajve, parkirao sam na nedozvoljenom mjestu boli me đokica, vraćam se za minut (čitaj sat vremena), baš me briga što smetam, pije mi se kafa, a mrzi me da hodam 50 m. I jedan univerzalni, nemam pojma šta radim, ali ova čuda migaju pa ti skontaj.

Eh a motoristi, neka svi završe u banju u najboljem slučaju, a neki vala i tamo gdje sunce ne sija.
Čast izuzecima, a takvih izuzetaka sam ove godine vidio jako malo.

Al' onih pajsera ne manjka. Prkjuče je neki bukvalno prolezio pored zgrade sa brat-bratu 200 na sat.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1634
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od acadimke » sreda, 31. maj 2017. u 16:11h

Meni su super ovi novi led migavci koji svetle sleva na desno i obratno
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Almighty.shO » sreda, 31. maj 2017. u 16:16h

popovicvl piše:Sad sam se zainatio zbog pederluka, i neću da im platim ništa, ima da se pravim blesam
Ti znas da oni imaju snimak toga... right? Ja licno gledao kad su mene cepnuli na 56 i 52kmph.
popovicvl piše:Jel neko imao iskustva sa ovakvom vrstom pisama? Neću da im platim dok ne vidim čvrste dokaze da je to moj auto!
Like I said, you'll pay for it ;)

Cheers!
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od 911s [SK] » sreda, 31. maj 2017. u 19:48h

acadimke piše:Meni su super ovi novi led migavci koji svetle sleva na desno i obratno
Videh i ja pre neki dan na nekom autu, čini mi se novi Audi, al kako god kasne za Fordom više od 50 godina. lol
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od totti » sreda, 31. maj 2017. u 19:55h

Ima to i novi Mondeo

[youtu_be][/youtu_be]

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
Slika

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od milan_gt » sreda, 31. maj 2017. u 20:27h

Nije fora tako brzo, treba lagano ko na A7 :)

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“