Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8135
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od FM III » sreda, 14. dec. 2016. u 16:09h

I ja se slažem da ne treba neko mene da uči propisima i ograničenjima, vožnjom u preticajnoj traci, ako ja ne želim ili ne mogu da ih poštujem. Skloni se ja odgovaram za svoje postupke.
Isto tako ne odobravam kočenje pri preticanju, ali ni nabijanje nekome i blicanje ako već juriš koliko juriš.
To da presretači blicaju i nabijaju se u zadnji branik stoji i mnogi su se žalili na tako njihovo ponašanje. Čak je bila i tema nekog dečka sa foruma koga su "navukli" na taj fazon.
Edit: Ford_III tim načinom razmišljanja možeš sebi i drugima debelo da ugroziš život.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » sreda, 14. dec. 2016. u 16:22h

Ford_III piše: Oni cine prekrsaj jer ne postuju ni ogranicenja a ni rastojanje.
Tačno, čine prekršaj. Ali, time što ih ti "učiš pameti", činiš i ti prekršaj. Tvoja reakcija u situaciji gde te sustiže vozilo u preticajnoj traci, blica ti da se skloniš/požuriš, a ti kao odgovor na to teraš inat, izbacuješ sva četiri žmigavca i pališ kočiona svetla, može lako da potpadne pod član 21 zakona o bezbednosti saobraćaja, stav 1:

Vozač je dužan da brzinu kretanja vozila prilagodi osobinama i stanju puta, vidljivosti, preglednosti,
atmosferskim prilikama, stanju vozila i tereta, gustini saobraćaja i drugim saobraćajnim uslovima, tako da
vozilo može blagovremeno da zaustavi pred svakom preprekom koju pod datim okolnostima može da vidi
ili ima razloga da predvidi, odnosno da vozilom upravlja na način kojim ne ugrožava bezbednost
saobraćaja.


To što neko ide 150 ili 200 km/h auto-putem jeste prekršaj, ali to ne daje za pravo tebi da ti na taj prekršaj odgovaraš drugim prekršajem i ugrožavaš druge učesnike u saobraćaju. Uz to, ti kao učesnik u saobraćaju sa jednakim pravima i obavezama, koje imaju i svi drugi učesnici u saobraćaju, nemaš pravo, niti ovlašćenje da zavodiš red i druge učesnike "učiš pameti".
Ti ne možeš da predvidiš kakva će biti reakcija vozača koji te sustiže u preticajnoj traci, u trenutku kada ti se on naglo približava, a ti izbaciš sva 4 žmigavca. Time si direktno ugrozio bezbednost saobraćaja, jer si se u datom trenutku ponašao na način koji nije propisan pravilima i zakonom, već je to tvoj lični hir da se isteruješ sa nekim.
Kao što rekoh, slažem se da onaj ko vozi prebrzo preticajnom trakom i sustiže druge, čini prekršaj, ali niko od nas nije zadužen da izigrava šerifa i zavodi red na putevima.

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Ford_III » sreda, 14. dec. 2016. u 16:49h

Mene niko ne moze da kazni za to sto radim jer ja uvek mogu da kazem da je neka zivotinja ili nesto izaslo na putu.
Ili je jednostavno vozilo koje sam preticao isao na moju stranu.
Svako vozilo mora da drzi odstojanje i da predvidi i da uvek bude spreman na kocenje.
To sto se on bahati i misli da je njegov auto ima da ga ucim pameti sa 4 zmigavca i kocnice uvek.
Jer kao sto sam vec gore napisao neki neiskusan vozac moze da se uplasi od blica i da bez razmisljanja krene na auto koji pretice samo da bi se sklonio.E bas zbog toga covek mora te iza da uci pameti kada vec nisu ucili u auto skoli onda neka uce na svojoj kozi.
FM III ja znam da ugrozavam bezbednost sa time i da mogu da uzrukujem lancani sudar iza takvi mangupi moraju da se kad tad nauce pameti.
Ovo najvise radim po nemackoj jos kada vide srpske tablice useru se.
Posle toga ne smeju ni da te preteknu. mrgreen
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8135
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od FM III » sreda, 14. dec. 2016. u 16:59h

Mnogo grešiš a svoju glavu stavljaš u torbu.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Pančevac
Poruka: 1294
Član foruma od: subota, 13. mar. 2010. u 21:57h
Lokacija: Banat

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Pančevac » sreda, 14. dec. 2016. u 17:00h

Ford III @Hm,zanimljivo razmišljanje. A i dobra reklama za srpske vozače u inostranstvu. thumbsdownh
MONDEO 2.0 tdci mk4 titanium x

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Ford_III » sreda, 14. dec. 2016. u 17:48h

Kada vec misle da smo teroristi i ubice i da smo krivi za sve ratove cak i one i u iraku,siriji,avganistanu onda neka se i plase od nas.Nemci se ovako i onako plase od svih stranaca.Pa neka ih ko ih jebe sve su to nacisti godinama radim tamo tako da znam sta pricam.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5006
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Sharpshooter » sreda, 14. dec. 2016. u 17:57h

Bila je baš priča oko blicanja i ne sklanjanja iz najbrže trake, pre jedno 10-tak dana na TV-u.
Onaj "drug" iz komiteta za bezbednost saobraćaja je gostovao.
Po njemu blicanje je dopušteno, a neodgovorno je ne sklanjati se iz brze trake, pogotovu ako imaš vozila iz sebe.

Već smo se raspravljali oko tog "kočenja" i "neću da se sklonim" stava, pre par meseci, pa mi je suvišno da ponovo ulazim u istu diskusiju.
Uostalom Ford 3, sada ti je Boki čipovao auto, pa možeš brže da obiđeš. ;)
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Avatar korisnika
Pančevac
Poruka: 1294
Član foruma od: subota, 13. mar. 2010. u 21:57h
Lokacija: Banat

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Pančevac » sreda, 14. dec. 2016. u 18:14h

Ford_III piše:...Pa neka ih ko ih jebe sve su to nacisti godinama radim tamo tako da znam sta pricam.
Pa koji ćeš kitarac onda tamo?! Ako stvarno misliš to što kažeš. :D
MONDEO 2.0 tdci mk4 titanium x

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » sreda, 14. dec. 2016. u 18:22h

A šta raditi ako vozim 120, neću da prekorači ograničenje jer baš taj iza koji blica može biti presretač, a ne mogu se skloniti jer pretičem kolonu vozila, između kojih rastojanje nije dovoljno da se mogu bezbjedno uklopiti?
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » sreda, 14. dec. 2016. u 18:32h

Čak i da je presretač iza tebe, siguran sam da do 130, pa možda i 135-140 neće praviti problem. Pogotovo u situaciji gde te je on već ranije registrovao da se krećeš 120, pa si ubrzao da bi što pre završio preticanje i onda si opet sklonio nogu sa gasa. Njima su interesantni ovi što prže 160+ konstatno.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od dule0911 » sreda, 14. dec. 2016. u 18:45h

Nemam nista protiv blicanja ali samo ako u tom trenutku ne preticem, sto je i logicno. Mrzim ljude koji zajasu levu traku i voze tako kilometrima. Stav: "sta me briga, vozim po ogranicenju/preko ogranicenja". Ali kad preticem i neko krene da mi blica, glavu bih mu odvrnuo. Rotacija je nesto drugo, tu se trudim odmah da se sklonim, samo me u tim situacijama nervira nabijanje u branik, mislim da su svetla efektnija kad je na 10m od mene nego kad mi je u braniku :)

@iosis
Licno, ako blica, pomerim srednji retrovizor u nocnu poziciju da se ne nerviram, cim zavrsim preticanje sklonim se. Ako ima rotaciju/blinkere, dodajem gas da sto pre zavrsim preticanje i/ili kocim i sklanjam se, zavisi od situacije.
Fiesta!!

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od stefan milanov » sreda, 14. dec. 2016. u 18:53h

Iosis piše:A šta raditi ako vozim 120, neću da prekorači ograničenje jer baš taj iza koji blica može biti presretač, a ne mogu se skloniti jer pretičem kolonu vozila, između kojih rastojanje nije dovoljno da se mogu bezbjedno uklopiti?
nastavis istom brzinom,bez ikakvog ustrucavanja od blicanja i sl gluposti, i cim zavrsis preticanje, bezbedno se sklonis u srednju traku ( pretpostavka je da vozis autoputem), a da pritom ne prekoracis dozvoljenu brzinu ni za jedan km/ h..( osim ako te sustigne rotacija) treba razgraniciti stvari, ukoliko se radi o preticanju pa te sustigne neko sa 180 km/ h, uradis kao sto je i propisno, tj predvidjeno.. druga je stvar ako se levom, tj brzom trakom neko krece sa 120 km/ h, i ne vrsi preticanje, vec namerno usporava one koji se krecu brzinama vecim od dozvoljene.... i na kraju da dodam, (kao sto to macaneli kaze) : jel bodete vi nesto ovih dana?

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » sreda, 14. dec. 2016. u 21:21h

Naravno ni ne vozim lijevom, samo kada pretičem.

Mada nekada ostanem duže kada vidim ispred sebe na tolikoj udaljenost kamion, da koju ću preticati i da ću se odma morati vraćati u lijevu. Mada opetp pratim retrovizor, pa ako se neko približava brzo propustim ga.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8135
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od FM III » sreda, 14. dec. 2016. u 21:29h

Ja vozim levom ali zbog boljeg stanja trake i kolotraga u srednjoj traci. Na prvi znak da neko nailazi ja se sklanjam.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » sreda, 14. dec. 2016. u 23:55h

Znači ne koristiš naš autoput u medicinske svrhe, razbijanje kamena u bubregu i otpada za kamenca sa zuba? :D
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Ford_III » četvrtak, 15. dec. 2016. u 03:53h

@Pancevac dosta su oni bili ovde i solili nam pamet.
Sada je red na nas da im vratimo i da nas trpe kao sto mi njih.

Slazem se sa svima sto su napisali.
Ja ovo sa 4 radim samo kada preticem nekoga cim preteknem neko vozilo sklanjam se odmah nebitno ima li auto iza ili ne.
Kada je put na desnu traku los onda pokusavam da idem cak i 100 ako ni to ne pije vodu onda prelazim vozim kao i FM III ako nema autau traci za preticanje i onda naravno dodajem gas na 120.


@ Iosis zar stvarno mislis da je to samo kod nas na autoputevima?
U svakoj zemlji je ista stvar.Naravno sve je to uzrok od kamiona.

@Sharpshooter
Taj Ikodinovic je bese i umislio da je samo Sprska prva pomoc najbolje i da samo ona zaceljuje povrede i covek moze da prezivi.Toliko o njemu i njegovoj bezbednosti.
P.S.Mogao je on i bez cipovanja da ide i 232 i to sa sve krovnim koferom gore. mrgreen
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Dusan64 » četvrtak, 15. dec. 2016. u 08:47h

Koliko brzo si vozio??? 232km/h?? I šta bi bilo da je neko izleteo ispred tebe sa 120km/h da pretiče autobus koji ide 115km/h? Da li bi mu blicao? Volim to kada nam smeta nešto kada smo sa jedne strane saobraćaja, a kada smo sa druge onda je to u redu...

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » četvrtak, 15. dec. 2016. u 09:14h

Nije on napisao da je vozio 232, nego da je njegov auto mogao da ide toliko i bez čipovanja... a pretpostavljam da to nikad nije ni probao ;)

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Ford_III » četvrtak, 15. dec. 2016. u 09:42h

Naravno da sam probao kako bi inace znao do koliko moze da ide.
To sam radeo na auto putu u nemackoj sa 5 traka.
Niko nije mogao da izleti jer je auto put bio skoro pa prazan zadnje 2 leve trake su bile slobodne i prazne.
Da je bila guzva u saobracaju naravno da ne bih vozio 232.
Inace vozim maksimanlno 140 km/h na autoputu u nemackoj a u drugim zemljama na ogranicenju.
To je samo bio test da vidim do koliko moze da ide.
A nisam ni prekrsio ogranicenje (ukoliko izuzmemo krovni kofer) jer nije bilo ogranicenja.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
Dalmatinac
Poruka: 1257
Član foruma od: subota, 27. jul 2013. u 13:55h
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Dalmatinac » četvrtak, 15. dec. 2016. u 10:19h

Imam jedno pitanje. Kakvo je vase misljenje ko ima prednost u sledecoj situaciji na raskrsnici.

Slika

Dakle hocete da skrenete levo, putanjom zelene strelice. Imate zeleno svetlo na semaforu.
Sa druge strane vozila imaju crveno svetlo, medjutim, imaju i uslovno desno. Ko po vama tu ima prednost?
Slika
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2002.
Programming

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od dule0911 » četvrtak, 15. dec. 2016. u 10:23h

Da se nesto desi tretiralo bi se kao da su prosli na crveno koliko ja znam, nije za dzabe uslovno zeleno.
Fiesta!!

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » četvrtak, 15. dec. 2016. u 10:24h

Bez dileme, ti imaš prednost, odnosno onaj ko se kreće po putanji zelene strelice.
Takvu, identičnu situaciju imaš iznad Zvezdinog stadiona, raskrsnica Bulevara Oslobođenja i Veljka Lukića Kurjaka.
Izluđuju me neznalice, koje zapnu i po svaku cenu hoće da skrenu desno, jer misle da imaju prednost samo zato što dolaze sa desne strane, a pojma nemaju šta zapravo znači strelica za uslovno desno.

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9891
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od sasa_f1 » četvrtak, 15. dec. 2016. u 10:44h

Kao sto kolege kazu, uslov je bitan faktor. Znaci ako nema nikoga, onda prodji, a u ovom slucaju si ti isao (ili ko vec) zelenom putanjom, tako da je ovaj sa crvene putanje duzan da te propusti, zato sto ima uslov.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14430
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » četvrtak, 15. dec. 2016. u 11:25h

Problem sa ovakvim raskrsnicama je sto ti ne znas sta se desava na semaforu sa druge strane.
Daklem ti ne znas dal on ima uslovnu strelicu ili puno zeleno (zamisli da si sad dosao iz Nisa, i prvi put vidis tu raskrsnicu, to sto ti znas zato sto si prolazio tuda se ne broji).

Jednostavno lose izvedena raskrsnica. Posto bi ti trebalo da stanes (pravilo desne strane, posto nemas pojma kakvo je svetlo njemu upaljeno), a treba da stane i on, posto on zna da je prosao na uslovnu strelicu.

Tako da je situacija nedefinisana, a to ne bi smelo da se desi.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od knez91 » četvrtak, 15. dec. 2016. u 11:47h

Kakva je situacija kada se radi polukruzno, dve trake u oba pravca i ja koji radim imam zrleno, a onaj koji skrece desno ima uslovno zeleni (klasicna raskrsnica) posto radim polukruzno on dolazi sa moje desne strane. Ali ima uslovno, ali i 2 treke, da li po pravilu ja treba u prvu traku da se vratim (sto je nemuguce zbog malog ostrva) pa ga moram pustiti, ili ja radim polukruzno i imam prednost bez obzira u koju traku se vracam?
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“