Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od mbole » nedelja, 10. maj 2015. u 02:19h

Moglo bi i u zanimljive slike, al bolje ovde, cisto kao upozorenje koliko voznja bicikla moze da bude opasna po zdravlje :)

Slika
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od dax92 » nedelja, 10. maj 2015. u 10:39h

Ljudi nisu svesni koliko snage im naleti u ovakvim situacijama.. :D
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od FM III » nedelja, 10. maj 2015. u 11:37h

Ajd da pitam ovde znalce i izvinjavam se za off.
Trebaju mi rukavice koje imaju ojačanje jastučiće, jer u zadnje vreme dobih zbog drugih stvari žuljeve po rukama i dlanovi me baš bole. Imam neke kožne crne koje su dobre i pomažu mi ali sa porastom temperature se ruke oznoje i ostaje crna boja na rukama, a rukavice se sporo suše.
Znači trebale bi mi neke sintetičke koje štite ruke, a brzo se suše na vrućinama. Gde nabaviti, pregledati, kakve uzimati i na kraju koliko da očekujem da to košta.
Hvala unapred!
ps. da napomenem gledao sam već u par radnji, nisam imao ni puno vremena da istražujem, a u većini slučajeva nisam uspeo ni da probam zbog onih njihovih zaštita od kradja, što mi je važno jer imam široku ruku pa mi ne odgovara svaka.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Kennym » utorak, 2. jun 2015. u 17:30h

Evo i ja da se malo pokažem :) Inače ovo je slikano sa Stolova, planina u blizini Kraljeva 1000m nadmorske visine. Tura je bila duga 40km.
Slika
Slika
SlikaSlika

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od nikola_focus » ponedeljak, 8. jun 2015. u 15:19h

Ljudi treba mi jedan savet. Neki delovi na mom biciklu koji su mogli da izguraju jos neko vreme, dokrajceni su nakon pada, ne mog naravno :D (zadnja nabla, menjac, mada se i nosac menjaca pokrivio ali sam to sredio). Za prvu pomoc sam nabacio neki stari, klasicni Shimano, i on radi prilicno dobro i tiho, ali posto imam Megarange zupcanik valja staviti nesto kvalitetnije. Posto sama bicikla kao paket ne vredi nesto posebno mnogo, ne bih previse ulagao. Na oglasima mi se ucinio zanimljivim jedan Shimano Altus http://www.2bike.rs/cikloberza/mali-ogl ... XWTEu_zy1l po bas povoljnoj ceni. Koliko sam video ta klasa je prilicno kvalitetna, cini mi se da je kompletno metalan, ali je ipak polovan menjac, pa ne bih da ga uzmem i da iz nekog razloga moram uskoro da ga menjam. Neko iskustvo iz prve ruke bi mi pomoglo, kao i komentar na ovu ogrebotinu koja deluje kao da je posledica pada i prilicno ozbiljna, da li bi to moglo da utice na rad menjaca. Dodatna pogodnost je sto je lik iz Nisa, pa bi bilo sigurnije da ipak odem licno da pogledam i pokupim, eventualno probam ako jes uvek nije skinuto sa bicikla.

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Kennym » ponedeljak, 8. jun 2015. u 17:07h

Ja imam Alivio za 8 brzina pozadi na mom basju i već 6 god radi super uz redovno godišnje sredjivanje bajsa. Vidim da je na ovom sajtu isto 1000 din. Mislim da nećeš da pogrešiš bilo šta da uzmeš. Ja teram offroad i zadovoljan sam menjačem.

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od nikola_focus » ponedeljak, 8. jun 2015. u 18:26h

Razmisljao sam i o Tourney TX seriji, ali opet ovaj je klasa iznad, plus mi se cini da nije plastika. Najvise me buni ona ogrebotina posto je i moj prethodni menjac stradao na slicnom mestu, pokrivila se kuka, i onaj prvi mehanizam, nema teorije da se ispravi i nasteluje i sad je za korpu. Skroz ispravan RD-TY 18 koji sam sad namontirao radi odlicno, nastelovao sam ga za 5 minuta :) Deluje ovaj Altus skroz OK na slici, videcu da zovem coveka da vidim kakva je situacija. Hvala na odgovoru redbullw

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Kennym » ponedeljak, 8. jun 2015. u 20:53h

Ništa redbullw :beer:

Avatar korisnika
Milos90
Poruka: 55
Član foruma od: utorak, 7. apr. 2015. u 12:14h

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Milos90 » nedelja, 21. jun 2015. u 20:52h

Lepi predeli, ja sam fan ofroda, ali me kosta puno posto satrem bajs makar jednom nedeljno lol.

Danas sam testirao koliko je potrebno da se stigne od podnozja avale do klupica pre tornja. Cuo sam da neko ko je u pristojnoj kondiciji stize za 30min sto je meni smesno, pa sam poveo dvojicu koji su osrednji i ja koji sam retko kad pesacio od 9 og meseca kada su me nalomila kola na pesackom do danas. Ortaci sa sportskim bicama su stigli za 18 i 19min, ja sa osrednje losim montisom za 25min i jedan koji nije potrcao zadnje 3 godine za 50. Sve u svemu prezadovoljan :)

Avatar korisnika
DzoniPv
Poruka: 1409
Član foruma od: subota, 8. dec. 2012. u 01:50h
Lokacija: Podgorica

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od DzoniPv » petak, 4. sep. 2015. u 02:30h

Je li neko rasklapao menjace? Ovo se vise ne moze sklopiti, je l da? Slika
Slika
2007 Ford Fiesta 1.3

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od dule0911 » subota, 12. sep. 2015. u 22:33h

Verovatno mozes da ga sklopis, ali tesko :) Ja sam jednom razvalio sifter i vise nisam uspeo da ga sastavim :)

[youtube][/youtube]
Fiesta!!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od mbole » nedelja, 13. sep. 2015. u 04:07h

Nemoj samo da isto prodjes i sa Fiestom :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
DzoniPv
Poruka: 1409
Član foruma od: subota, 8. dec. 2012. u 01:50h
Lokacija: Podgorica

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od DzoniPv » nedelja, 13. sep. 2015. u 13:15h

Sklopio sam ga. Al ti trebaju jos dvije ruke i 5,6 sati posla.
2007 Ford Fiesta 1.3

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od nikola_focus » ponedeljak, 28. sep. 2015. u 17:42h

Posto se prakticno odjednom stvorila potreba za 2 veca bajsa, rekoh da prodam ovaj manji, i uzmem neki za projekat tokom zime. Cisto zanimacije radi, ali da to na kraju ispadne dobro. Razmisljao sam o necemu ovakvom, hteo bih da cujem misljenja strucnijih da li ovo sa oglasa vredi te pare??? Kod Gianta treba otpisati viljusku i mozda desni sifter, dosta je izubijan, bez luftova, kaseta, lanac i pogon u dobrom stanju i funkcionise normalno. Prodavac Mistrala mi se jos uvek nije javio.

http://www.2bike.rs/cikloberza/mali-ogl ... gledFZCE0o

http://www.2bike.rs/cikloberza/mali-ogl ... glc5FZCE0o

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od milan_gt » ponedeljak, 28. sep. 2015. u 17:50h

Ovaj je trgovac pa ga verovatno prodaje za onoliko koliko i vredi..

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 28. sep. 2015. u 17:56h

Giant ima lose kocnice, lanac je u veoma tuznom stanju, kao i zadnja kaseta, bar po ovome sto vidim sa slike. Tako da nemoj da te zacudi ako je ceo pogonski deo za zamenu. Zadnji menjac mi bas i nije jasno kako funkcionise sa trenutnom postavkom sajle. Gotovo sam siguran da ram nije 19 vec veci, vidi se da je bas za visoke osobe. Plus je dosta dugo stajao napolju, vidi se po generalnom stanju.
Ali za te pare mislim da je solidan, samo proveriti ispravnost tj potrosenost pogonskog dela, jer ce to izaci kao pola bajsa ako je potroseno.
Amortizer iako bazican, ne mora da znaci da je za bacanje, sve dok nema lufta i stapovi nisu mnogo izgrebani, moze da se otvori, zameni ulje, podmaze, eventualno zamene dust-seal-ovi ako mogu da se nadju za taj model po radnjama, ili ako odgovaraju od nekog drugog slicnog suntour amortizera.
I najbitnije, proveri dobro ram da negde nije napuko, jer ako jeste, dzaba i mala cena i sve ostalo. Ne bi trebalo, generalno su to kvaltietni ramovi, ali svaceg sam se nagledao.

Mistral se cini dobrom/realnom ponudom za te pare. Isto je za veoma visoke osobe.
Fiesta!!

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od nikola_focus » ponedeljak, 28. sep. 2015. u 18:36h

Ma da, ima dosta stvari u ponudi, tako da cenim da se ne bi zezao tek tako, a i lepo mi je objasnio stanje. Dule napisao je da viljuska skripi i ima lufta, i da je desni sifter zaglavljen, sa mogucnoscu da je ispravan, stagod to znacilo :doh: Sajle su raskacene sve koliko sam uspeo da vidim, i sve su za zamenu. Kaze da u glavcinama i patroni srednjeg pogona nema lufta, gume korektne, kocnice jesu losijeg kvaliteta ali ispravne, da kompletam pogon moze jos da gura, meni bi bilo dovoljno da ne moram odmah da menjam srednji pogon, dok se za kasetu i lanac ipak vidi da su pri kraju. Problem oko stanja rama je sto ipak ne bih mogao licno da odem (eto prednosti za Mistral, u KG je thumbsuph ). A sto se tice velicine rama, ja sam visok 178, ova velicina bi mi bas odgovarala, jedino ako je ofrlje oznacena, odnosno da je ram veci nego sto pise. Inace sam tek sad primetio velicinu rama kod Mistrala, to je ipak preveliko za mene :)

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 28. sep. 2015. u 18:41h

Oba su prevelika za tebe, trazi nesto drugo. Takodje mislim da 19 nije bas optimalna merka za tebe, ja bih isao na 18. Moderni ramovi su dosta duzi nego stari tako da nije nuzno da ce ti 19 odgovarati. Ja sam 190 i vozim 20 ram, odlicno mi odgovara. Pre toga sma vozio 21, 22, preveliko i neudobno.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Billy
Poruka: 574
Član foruma od: sreda, 24. avg. 2011. u 16:34h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Billy » ponedeljak, 28. sep. 2015. u 18:43h


Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 28. sep. 2015. u 18:54h

Prevelik ram i za mene, kamoli za nikolu :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od nikola_focus » ponedeljak, 28. sep. 2015. u 19:31h

Ma da, ah ta visina :D Trenutno vozim 18 ram, ali sam eksperimentisao sa sedistem i ono je na 65cm, odnosno oko 60 mozda i manje kad se sabije amortizer. Po mnogim kalkulatorima mi je 19 gornja granica. Mada je to sto kazes sigurnije, bolje za broj manji ram pa ga nadoknadis visinom sedista, nego veliki sa kojim nemas gde.

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od milan_gt » ponedeljak, 28. sep. 2015. u 19:33h

Meni je ram 23.5 a sediste spusteno na min i sta znam super mi odgovara, vrv nije po propisi :)

Avatar korisnika
veljabandit
Poruka: 898
Član foruma od: utorak, 23. apr. 2013. u 14:18h
Lokacija: BGD Miljakovac

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od veljabandit » ponedeljak, 28. sep. 2015. u 20:32h

dule0911 piše:Prevelik ram i za mene, kamoli za nikolu :)
koliko se secam nisi ti bas nizak?? ja vozim 21" ram i taman mi je (186 cm sam visok)... bajs je Bulls a taj ram sam vozio i na dva prethodna KTM-a.
bitna je celokupna geometrija rama jer ja kad sednem na 21 ram Capriolo udaram kolenima u guvernalu, dakle geometrija im je katastrofa.
... duga svetla i pun gas !
BMW 325 f31
Abarth 595 turismo

Avatar korisnika
veljabandit
Poruka: 898
Član foruma od: utorak, 23. apr. 2013. u 14:18h
Lokacija: BGD Miljakovac

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od veljabandit » ponedeljak, 28. sep. 2015. u 20:34h

milan_gt piše:Meni je ram 23.5 a sediste spusteno na min i sta znam super mi odgovara, vrv nije po propisi :)
nije po propisi :) 23" je za 193+ cm.... jedino ako imas ruke kao hobotnica pa ti odgovara hahahaha koji je bajs u pitanju?
... duga svetla i pun gas !
BMW 325 f31
Abarth 595 turismo

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od milan_gt » ponedeljak, 28. sep. 2015. u 20:38h

milan_gt piše:evo da se i ja upisem u temu, hvala Duletu sto je aminov'o :D :beer:

placena 60e, alu 23.5", nove gume nove kocnice, od opreme ima blatobrane, katadioptere i zvonce (to je oprema jel tako :wtf: :vid budale: )

nema nigde lufrova, lepo se vozi lepo salta..tolko znam :)

SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“