Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kupovina Mondea mk 3

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Kupovina Mondea mk 3

Poruka od FM III » nedelja, 5. mar. 2017. u 12:19h

Ford_III ne pričaj neistine.
Ima različitih vrsta benzinskih motora i ne troše svi ulje, niti svi dizeli ne troše ulje.
Ja ne znam tačno koji motor ima problema sa troškaranjem ulja i zato ne pišem.
Iz istog razloga i tebe zamolio da ne generalizuješ sve i da ako nisi siguran bolje je ne napisati, pogotovu na javnom mestu kao što je ovaj forum jer se tako šire neistine i stvaraju urbane legende.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Kupovina Mondea mk 3

Poruka od duratecHE » nedelja, 5. mar. 2017. u 13:58h

Povećana potrošnja ulja karakteristična za 1.8benz, dok 2.0 nema taj problem.
Generalno, duratec i kao nov protrosi malo ulja tako da 200-300gr na 10k ne predstavlja ni trošak ni problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Kupovina Mondea mk 3

Poruka od Ford_III » nedelja, 5. mar. 2017. u 16:51h

Nisam znao da postoji benzinac 2.0 a za 1,8 znam da trosi ulje.
Kao sto vidis ne pricam ne istinu ti ako nisi znao ok je sto nisi pisao ja barem sa sigurnoscu znam da 1,8 trosi i to barem pola litra na 1000km(mada to da li je bas sigurno da trosi toliko ne znam) ali sam siguran da voli da trosi.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
shomicus
Poruka: 677
Član foruma od: subota, 20. dec. 2008. u 19:03h
Lokacija: Bgd,Vozdovac

Re: Kupovina Mondea mk 3

Poruka od shomicus » nedelja, 5. mar. 2017. u 17:31h

Ja retko da poznajem nekog da vozi novijeg benzinca a da mu ne troši ulje. Nekome više, nekome manje. Drugar je kupio novog fiata 500l 1.4benzin. Na satu mu je malo preko 30k km,auto je u garanciji. Čovek vozi nov auto i ne računa da mu motor troši ulje. 4000 posle redovnog servisa u ovlašćenomservisu auto mu upali lampicu za ulje. On otera u servis da reklamira i od njih dobije odgovor da je normalno da taj motor potroši do 400ml na 1000 km. Što znači da na 10k on može da potroši do 4l i da je to u granicama normale. Meni je moj prošli mondeo 2.0 benzin znao od zamene do zamene da potroši oko 4l. Nije mi bio problem u novcu jer to je litar na oko 2500km već što sam morao svako malo da dižem haubu i da proveravam.Model je bio pre restyle. Sada 2.0 tdci evo posle nekih 6000km od zamene nije pomerio nivo ni za milimetar.

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Kupovina Mondea mk 3

Poruka od duratecHE » nedelja, 5. mar. 2017. u 17:54h

Ako je izraubovan,svaki će trošiti nebitno koja marka i model... duratec 2.0 generalno nije sklon ovom defektu.
Ovde možeš pronaći nekih informacija
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_ ... Ft%3D21802
...neprežaljeni...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Kupovina Mondea mk 3

Poruka od FM III » nedelja, 5. mar. 2017. u 18:29h

Upravo se ovde piše i o drugim benziskim motorima, a ti Ford_III ne znaš da osim 1.8 ima i neki drugi benzinac pa još savetuješ da benzinac troši ulje. Samom izjavom si uključio i ostale benzinske motore u tu veliku potrošnju ulja.
Isto bi bilo kada bi rekli da benzinac kod mondea mk3 ima probleme sa klapnama na usisnoj grani (što je delimično tačno), ne napomenuvši da se to ispravilo sa restajl verzijom. Automatski smo uključili sve benzince mk3 u problematične što nije tačno.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
dzajko75
Poruka: 189
Član foruma od: nedelja, 5. jan. 2014. u 21:07h
Lokacija: Jagodina

Re: Kupovina Mondea mk 3

Poruka od dzajko75 » nedelja, 5. mar. 2017. u 18:39h

Ja ne znam za benzice ali moj mondeo je preso 240.000.Ulje menjam iskljucivo na 8.000 i otprilike potrosi oko 200-300 grama.Sipam malo vise od pola meraca i do menjanja nista ne dolevam.Mada navika mi je da svakog dana pre paljenja pogledam merac, onako preventivno.
Gde je direktorka?
Direktorka je na rucku trenutno.
Kad sidje sa tu rucku neka mi se javi...

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Kupovina Mondea mk 3

Poruka od FM III » nedelja, 5. mar. 2017. u 18:50h

dzajko svaki auto mora nešto da potroši ulja pa čak i moj TDDI mora da ga troši ali mu ne isto ne dolivam ili kako reče:
duratecHE piše:Ako je izraubovan,svaki će trošiti nebitno koja marka i model... duratec 2.0 generalno nije sklon ovom defektu.
ali je poznato da duratec 1.8 imao poveću potrošnju ulja i kao nov.
Ja samo želim da se ovde daju tačne informacije i da ako stvarno neki tip automobila ili njegov motor ima problema da se to tačno navede koji, a ne da se generalizuje i daju izjave tipa (karikiram): Svi sivi automobili imaju problem sa npr. vešanjem.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

milos0903
Poruka: 8
Član foruma od: petak, 3. mar. 2017. u 17:29h

Re: Kupovina Mondea mk 3

Poruka od milos0903 » nedelja, 5. mar. 2017. u 19:37h

Хвала duratecHE на линку до твоје теме...жао ми је што си слупао свог јер си изгледа "развио" посебан однос према њему

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kupovina Mondea mk 3

Poruka od mbole » ponedeljak, 6. mar. 2017. u 00:14h

Ako je predvidjeno da trosi ulje, predvidjeno je i sta je tu problem?
Valjda imamo automatsku vezu: ako trosi ulje - taj motor ne valja, znajuci da je to osobina izraubovanih motora na izdisaju.

OK, treba povremeno doliti, al kad znas da je to takvo, ne vidim problem.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

milos0903
Poruka: 8
Član foruma od: petak, 3. mar. 2017. u 17:29h

Re: Kupovina Mondea mk 3

Poruka od milos0903 » petak, 10. mar. 2017. u 22:12h

@shomicus
Да ли би се сад са дизела вратио на бензинца (не рачунајући аутоматски мењач)? Ако није тајна што је бензинац продат/замењен?

Avatar korisnika
shomicus
Poruka: 677
Član foruma od: subota, 20. dec. 2008. u 19:03h
Lokacija: Bgd,Vozdovac

Re: Kupovina Mondea mk 3

Poruka od shomicus » petak, 10. mar. 2017. u 23:35h

Naravno da nije tajna. Smučila mi se vožnja na plin,stalno sipaj benzin,pa plin,održavaj jedan pa drugi sistem. Po meni,plin je nužno zlo u autu i smatram da auto nikada ne može da bude isti posle ugradnje plina.Plin je sa jedne strane ušteda a sa druge trošak. Kada uporedim troškove potrošnje sa benzin-plin sistemom i dizelom razlika je skoro neprimetna,po gradskoj vožnji mala prednost plinu ali kada staviš troškove održavanja plinskog sistema,vožnju zimi i potrošnju benzina u tom periodu razlike skoro da i nema. A da li bih se vratio na benzinca,da,uvek ali samo na benzin kao pogonsko gorivo a kako ne volim malolitržne motore a cene goriva su takve kakve jesu i životni standard je takav kakav jeste onda je trenutno dizel bolja solucija. Nije da nisam zadovoljan sa dizelom, poteže kao blesav, dosta snage ali mi je veće uživanje voziti benzinski agregat, manje vibracija,prijatniji za uši....

milos0903
Poruka: 8
Član foruma od: petak, 3. mar. 2017. u 17:29h

Re: Kupovina Mondea mk 3

Poruka od milos0903 » subota, 11. mar. 2017. u 12:12h

thumbsuph

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Kupovina Mondea mk 3

Poruka od duratecHE » subota, 11. mar. 2017. u 18:19h

Meni je zao sto nisam opet nasao dobrog benzinca, sa opremom kakvu sam zeleo ( kao da ih nisu takve izbacivali u facelift verziji).
Svaki dan vidjam jednog 2.0 iz komsiluka i svaki put se okrećem za njim, klizi kao da je na struju.....automatic, kupio covek od prvog komšije i prvog vlasnika.
S' druge strane, tdci je vise sportista u odnosu na benzinca i osjećaj je neuporediv sto se toga tiče. Za coolersku i kulturnu vožnju sa dovoljno snage na usponu i pod teretom 2.0 duratec je tamanica a za gicanje i preticanje tdci.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
Molder1974
Poruka: 59
Član foruma od: četvrtak, 1. dec. 2016. u 21:03h
Lokacija: Vrnjacka Banja

Re: Kupovina Mondea mk 3

Poruka od Molder1974 » ponedeljak, 1. maj 2017. u 17:34h

evo par utisaka posle godinu dana voznje mk3 2006 2.0 benzin...Utisci su pomesani,najveci problem je sto sam uzeo primerak koji je dugo stajao na placu pa mu je svasta propalo i sto nisam racunao da ima taj famozni plivajuci zamjac :doh: ...elem uspeo sam mu da odradim i mali veliki sevis i razne sitnice,svecie,kablovi,dihtung,sredjivanje klapni gasa i jos ponesto...Da je limuzincina jeste,i ako je presao 260000km nema nijedan cvrcak ili sum u kabini,stabilan je u krivinama,ide isto pun ili prazan i na putu moze neko da te predje samo ako ga ti pustis...Ali nije za cimanje po gradu,menjac mu ne trpi stalan rad,ne prija mu,dize i potrosnju i muci se...Ja ga vozim u nekoj polugradskoj voznji da tako kazem i nikad od kada sam ocistio klapne gase nije presao 8.5 litara goriva(nemam plin).sto nije malo ali za takav auto sa bezmalo 150 ks nije ni mnogo...Problem je sto se zamajac poceo javljati pa me ceka trosak od 600 evrica,a realno cena auta jako brzo pada i postavlja se pitanja opravdanosti ulaganja...ako ubodes neki sa malom kilometrazom,uzivanje...i da termostat mu je besmisleno skup(100 evra),neke su stvari jeftine neke skupe...da me sad neko pita posto sam bezao od tdci zbog plivajuceg uzeo bi tdci jer ga oba imaju a dizel ipak manje trosi i lakse vuce na nizim obrtajima za grad...
Najbolji auto je novi FORD :ford:

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Kupovina Mondea mk 3

Poruka od duratecHE » ponedeljak, 1. maj 2017. u 20:27h

Ne znam koje simptome si primetio kod zamajca, ali ako se samo ponekad "stidljivo" oglasi nemaš razloga za paniku, može on preci još prilično. Sporije to ide nego kod dizela, malo ga pristedi i ne potezi sa malih obrtaja.
Ako zadovoljava tvoje potrebe i uzivas u voznji a već si uložio u njega onda ga vozi dok ga ne potrosis jer samo ti znaš da imaš ispravan auto. Pa i taj zamajac, ima ga svaki auto i nekoga mora sačekati. Sve bi to radio i na drugim kolima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
Molder1974
Poruka: 59
Član foruma od: četvrtak, 1. dec. 2016. u 21:03h
Lokacija: Vrnjacka Banja

Re: Kupovina Mondea mk 3

Poruka od Molder1974 » utorak, 2. maj 2017. u 22:47h

Pa zatrese pri startovanju(svi su nosaci zamenjeni tako da nije od njih),pri naglom dodavanju i oduzimanju gasa cuje se lupanje ili kliktanje a na leru se cuje sitno meljanje(vibracije su takodje prisutne)...To mu sad jedino fali,i u Cacku su mi rekli da je sve komplet 600 evrica,moze jos da se vozi ali mi ide na zivce samo tako i kvari utisak o dobrom autu...Da sam uzeo tdci bar bih imao manju potrosnju(mada ne volim dizel),ovako mu dodje na slicno...
Najbolji auto je novi FORD :ford:

Grafit
Poruka: 378
Član foruma od: četvrtak, 17. nov. 2011. u 21:02h
Lokacija: Republika Srpska, Banja Luka

Re: Kupovina Mondea mk 3

Poruka od Grafit » subota, 2. sep. 2017. u 15:40h

Lucky piše:
nedelja, 5. mar. 2017. u 12:04h
Reppa piše:
LuckyPK piše:samo rucica, mk3 benzin samo st220 ima 6 brzina,
Ima osim STa i običan 2.5 v6,a ima i 1.8 sci
samo restajling 2.5v6 sad sam i ja nasao, 1.8sci nema
Сви примјерци Мондеа Мк3 1.8 сци које сам примијетио имају 6-степену трансмисију.

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“