Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Diskusije o F1 i ostale informacije

Avatar korisnika
BokiRS
Neizleciv
Neizleciv
Poruka: 4449
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 08:18h
Lokacija: Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od BokiRS » ponedeljak, 25. mar. 2013. u 23:55h

po meni, trebali su i mali uobrazenko i rozberg da prestignu, bili su brzi. ali nije vise bitno staro dobro trkanje
Chip tuning za Ford-ove
viewtopic.php?f=94&t=19067

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13589
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » utorak, 26. mar. 2013. u 00:53h

Apsolutno, ali (i to veliko ali) postavi se u Weberovu poziciju pa onda sudi. Znaci rekli mu da je trka odlucena i da smanji obrtaje motora, a onda dolazi ovaj iza i pretice ga pritom rizikujuci sigurnost obojice. Team orders su sada nazalost normalna pojava i treba se navici na iste.
Fiesta!!

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od totti » utorak, 26. mar. 2013. u 07:21h

Izgleda da se nameće kao jedino rešenje to da svaki tim ima samo po jednog vozača... Zbog ogromnog upliva novca u sport, isti se izopačio i pretvorio u kalkulacije, računanje, marketing, nameštanja i zadovoljavanje sponzora, ali ja kao gledalac hoću da vidim borbu i trku, a ne krstarenje i otaljavanje posla :/
Slika

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od milan_gt » četvrtak, 28. mar. 2013. u 09:00h

u Moto GP-ju su to vrlo jednostavno resili..

svaki vozac ima svoj tim ljudi, svak svoju garazu i sefa koji se bori za njega, na trci ne postoji veza izmedju 'sefa' i vozaca..

i do sad nisam primetio da i malo ima timskih naredbi na stazi..

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13589
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 1. jul 2013. u 21:34h

Kakva trka! :bravo:
I kakav fail za Pirelli :doh:

Konacno Vettel da ne dobije poene, ne zelim mu lose (iako ga u principu mrzim) ali vec je postalo dosadno, ovako se bar malo vratilo u normalu.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Apolon
Poruka: 320
Član foruma od: petak, 20. maj 2011. u 11:53h
Lokacija: Ratkovo

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Apolon » ponedeljak, 9. sep. 2013. u 23:09h

Ovo je vec stvarno postalo dosadno, drago mi je sto sam odabrao okupljanje, a ne gledanje Monce.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21149
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 9. sep. 2013. u 23:11h

ma nema šta... gotova sezona.

Žao mi Hamiltona i Raikonena zbog silnih pehova al' avaj.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13589
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » utorak, 10. sep. 2013. u 01:36h

Sve dok se ne pojavi neko ko ce moci da parira Adrian Newey-u, imacemo ovakvu situaciju... Jedina nada lezi u cinjenici da renault ne napravi dovoljno dobar motor za sledecu sezonu, ali iskreno sumnjam u to.
Fiesta!!

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od milan_gt » utorak, 10. sep. 2013. u 01:44h

kako je krenulo 2016. se ukljucuje ford sa 1.0 eco bustom..:D

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13589
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » sreda, 25. sep. 2013. u 22:31h

Eto zavrsi se jos jedna trka :)
Smorio sam se kad je Webber ispao, ok, nije brz kao Vettel, ali covek bas nema srece :(

S druge strane me je obradovalo sto su Alonso i Raikonnen zavrsili na podijumu, obojica su izvukli vise nego sto su bolidi bili sposobni da pruze, sto je odlicno. Mercedes bas kontra, opusteno su mogli da budu na podijumu, ali strategija im je bila losa.

Kapu skidam Vettelu. Jeste i razmazenko, i nisam njegov ljubitelj, ali je objasnio par stvari. Kako je izvlacio razmak izmedju ovih iza sebe, fenomenalno.

Ono sto mi se uopste nije svidelo jeste ponasanje publike prilikom intervjua na podijumu. Ok, u Italiji da i nekako razumem, oni uvek to rade kad Ferrari nije na prvom mestu, ali ovo je vec preterivanje, stvarno nije bilo pametnog razloga da bilo ko zvizdi Vettelu. Kao sto je u intervju-u za Sky kasnije lepo rekao, zvizde jer su ljubomorni, pa se i ne nerviram. I ja kao ljubitelj F1 ne volim sto jedan covek ovako dugo dominira, kao Schumacher sto je dominirao, ali opet mislim da nema razloga ovakvim stvarima. Posle trke u Maleziji jos i da razumem, ali to je vec bilo odavno, i u retrospektivi mislim da je tu vise Red Bull sjebao stvar sto ne pusta vozace da se trkaju nego Vettel, ali dobro, svakako nije bio korektan.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21149
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Markedjani » sreda, 25. sep. 2013. u 22:33h

Misliš završi se još jedna sezona :rotfl:

Što je posejao Vettel to je i dobio... hejt.

Čovek je prepotentan i prenaduvan... Šumi mala beba za njega.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od milan_gt » sreda, 25. sep. 2013. u 22:57h

Fetel je bas super deckic, iako nikad nisam navijao za njega..

ne vole ga sto ne ume da se namraci i slozi neku zaebanu facu ko Sumi, odnosno ne ume da glumi klasicnu zvezdu (za Sumija sam navijao)..tad bi ga sire narodne mase vise respektovale jer to prolazi..ovako izgleda ko da nos ne ume da obrise, ko klinjo iz srednje kom su svi redom lupali cuske..zbog toga ne moze da bude idol..pa im ostaje da ga ne vole i da mu zvizde..

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13589
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » sreda, 25. sep. 2013. u 23:17h

Fazon je sto takav odnos izmedju ostalog mu donosi koncentraciju i ostalo, jer ne pokusava da glumi nesto sto nije, vec se fokusira na posao.
Pravio je Sky neki intervju sa njim, dok je isao da potpisuje nesto za Casio, tu se dosta videlo o tome da je zapravo profesionalac i da ga ostale stvari sem samih trka bas i ne zanimaju. Kod Hamiltona na primer je to totalno obrnuto, iako on pokusava svima da dokaze suprotno.
Fiesta!!

Avatar korisnika
RSS
Poruka: 193
Član foruma od: utorak, 16. apr. 2013. u 13:59h
Lokacija: Selo Žarkovo
Kontakt:

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od RSS » sreda, 25. sep. 2013. u 23:32h

igra li neko F1 2011 ?!?

:D :D :D
Hokus Fokus...
Frojd Focus Sexy Wagon

Avatar korisnika
dragan.pv
Poruka: 407
Član foruma od: subota, 7. apr. 2012. u 17:35h

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dragan.pv » četvrtak, 26. sep. 2013. u 08:36h

Markedjani piše:Misliš završi se još jedna sezona :rotfl:

Što je posejao Vettel to je i dobio... hejt.

Čovek je prepotentan i prenaduvan... Šumi mala beba za njega.
+1
on je dobar vozac, ali ga ljudi ne vole jer je najvise postigao spram onoga sto je pokazao prethodnih godina...i sto je sa njuijem iza sebe ucinio vec treci sampionat dosadnim...
a ni red bul mu ne radi na ruku u smislu popularnosti...
ford focus 2 ph1 1.6b, 05/2012.-
renault clio 3 rs197 06/2011.-

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od milan_gt » četvrtak, 26. sep. 2013. u 08:40h

dragan.pv piše:ali ga ljudi ne vole jer je najvise postigao spram onoga sto je pokazao prethodnih godina...
ovo ne razumem..

Avatar korisnika
RSS
Poruka: 193
Član foruma od: utorak, 16. apr. 2013. u 13:59h
Lokacija: Selo Žarkovo
Kontakt:

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od RSS » četvrtak, 26. sep. 2013. u 09:10h

Trke vise nisu toliko interesantne.
Ako Fetel krene prvi, trka se tako i zavrsava.
Kimi kako je bio u Budvi kod Cece na koncertu kao da je zgazio na neciju crnu magiju.
Alonso mi je bas fuj uvek bio.
U principu ja uvek volim autsajdere, posle Sene nisam nizakog ni navijao, videcemo sledecu sezonu kakva ce biti sa promenjenim motorima, pravilima.
Grozan jadan nema srece, sad cu za njega da navijam.
Hokus Fokus...
Frojd Focus Sexy Wagon

Avatar korisnika
dragan.pv
Poruka: 407
Član foruma od: subota, 7. apr. 2012. u 17:35h

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dragan.pv » četvrtak, 26. sep. 2013. u 19:06h

milan_gt piše:
dragan.pv piše:ali ga ljudi ne vole jer je najvise postigao spram onoga sto je pokazao prethodnih godina...
ovo ne razumem..
kako ne razumes...pa vec nekoliko sezona ima ubedljivo najbrzi bolid uopsteno, tek ponegde im se neko u kvalifikacijama priblizi, onda gotovo uvek startuje iz prvog reda i skupi poena za titulu bez vecih problema...
ne secam se kad je poslednji put startovao iz treceg-cetvrtog reda pa pokazao da ume da startuje kao alonso npr, ili da pokaze agresivnost kao luis, ili kimi ili fernando...ne kazem da nije bilo i toga, ali previse retko.
a sa druge strane evo uzima vec cetvrtu titulu, i nadmasio je vec gomilu rekorda u istoriji f1...
jel me sad razumes bar, makar se i ne slozio? :)
ford focus 2 ph1 1.6b, 05/2012.-
renault clio 3 rs197 06/2011.-

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od milan_gt » četvrtak, 26. sep. 2013. u 19:12h

u zadnjoj trci prosle sezoni je posle par krugova krenuo sa zadnje pozicije, nesto se izdesavalo na stazi, mislim da se okrenuo + imao jedan box vise od svih, izasao S. Car i on krece zadnji (mozda mu se cak dva puta desava peh) na kraju trke je bio u samom vrhu, mozda i treci, uglavnom prvi iza Alonsa..i ko onda moze da mu ospori vozacko znanje..

samo ne znam zasto Weber ili Massa nemaju makar slicne rezultate kao njihove kolege, svakako da Red Bull hoce 1 i 2 poziciju na kraju trke..i ne secam se kad je zadnji put to bilo, odnosno vrlo retko..tako da nije sve u bolidu..

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od totti » četvrtak, 26. sep. 2013. u 20:06h

milan_gt piše: zasto Weber ili Massa nemaju makar slicne rezultate kao njihove kolege
thumbsuph
Slika

Avatar korisnika
dragan.pv
Poruka: 407
Član foruma od: subota, 7. apr. 2012. u 17:35h

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dragan.pv » petak, 27. sep. 2013. u 09:36h

Ne zelim da zvucim kao da kazem da su masa i veber jednako dobri kao alonso i fetel, iako su i oni imali svojih svetlih momenata ( masa je cak nekoliko sekundi bio i sampion :), doduse pre udesa, a i veber je otresao fetela par puta sto rezultatski sto u duelima ). Sa druge strane, prica oko vozaca i bolida u f1 je jako slozena, bolid se razvija uvek vise spram naklonosti jednog vozaca ( aerodinamika, balans napred/nazad, itd ), dok je drugi cesto vodonosa koji izmedju ostalog i razvija i testira delove za prvog.
Pored toga, nekad su i sami vozaci fizicki razliciti da bolid jednostavno mora da bude drugaciji. Kod red bula je zbog veberove visine to slucaj, i ako se ne varam kers baterije su na malo neuobicajenom mestu, sto moze da ima i svojih mana...
Fetel je imao jos svojih svetlih momenata, od prve pobede u fors indiji pa naovamo, ali su ih imali i kimi i alonso. A kad pogledas prvi ce biti najmladji cetvorostruki sampion i sta sve ne, a ova dvojica zajedno imaju tri titule uprkos tri puta vise trka i sezona iza sebe ( zajedno )...
ford focus 2 ph1 1.6b, 05/2012.-
renault clio 3 rs197 06/2011.-

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od totti » petak, 27. sep. 2013. u 12:32h

Ja sam Vettela zgotivio od Interlagosa 2008.
Slika

Avatar korisnika
dragan.pv
Poruka: 407
Član foruma od: subota, 7. apr. 2012. u 17:35h

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dragan.pv » petak, 27. sep. 2013. u 20:40h

evo jednog preuzetog zanimljivog teksta -

"Giancarlo Minardi sumnja da je Vettelov RB9 bio opremnjen sistemom za kontrolu proklizavanja

„Iz mog iskustva znam da je 2.5 sekunde po krugu ogromna razlika“, rekao je Giancarlo Minardi: „Kada su u pitanju šasija i motor, to je razlika od cele tri generacije. Da dodam, razlika izmedju Vettela i Grosjeana na trećem treningu, kao i Vettela i Rosberga na kvalifikacijama je bila samo par desetinki. U subotu se Nemac čak igrao „mačke i miša“, ali tu nešto „ne štima“.“

„Posmatrao sam i uporedjivao stilove izmedju različitih vozača i kao tačku za poredjenje na stazi sam odabrao unutrašnji deo krivine na Republic bulevaru. Ceo taj deo staze je Vettel prošao bez ikakve korekcije volana, za razliku od svih njegovih rivala, uključujući i njegovog timskog kolegu. Na istom delu staze, Sebastian je uspevao da pritisne gas 50 metara pre svih drugih vozača, uključujući i Webbera. Dok su svi vozači ubrzavali na istom mestu u tom delu staze, on je uspevao da to uradi nekoliko metara pre.“

„Ono što me je najviše iznenadilo je „zvuk“ RB9. Prilikom ubrzavanja 50 metara pre ostalih, njegov Renault je zvučao potpuno drugačije od ostalih vozila opremnjenih Francuskim motorom, ukljućujući i RB9 Marka Webbera. Ako se sećate, motori su u nekim prošlim sezonama „grebali“ prilikom ubrzanja kada su koristili sistem za kontrolu proklizavanja (TC). Ovo „grebanje“ se posebno čulo kada je Vettel pravio neverovatne krugove. Na primer, nakon povratka Safety cara u pit lane, i restarta trke, on je imao neverovatnu brzinu koja ga je dovela do prednosti od 32s u odnosu na Alonsa a potom se stabilizovao, kao i posle dodatnog pit stopa. Tada je Renault „presekao“ snagu svog motora, na veoma neobičan način, kada se uporedjuje sa njegovim timskim kolegom ili bilo kojim drugim motorom, Renaultovim ili ne.“

Vožnja kao „po šinama“. „Grebanje“ motora . Vozač koji je u stanju da pritisne papučicu gasa pre svih svojih kolega. To su „pokazatelji“ kontrole proklizavanja ili ne? Ko zna? Svakako stvara sumnju."

preuzeto sa -
http://www.f1srbija.rs/index.php/f1-ves ... ja-kod-rb9
ford focus 2 ph1 1.6b, 05/2012.-
renault clio 3 rs197 06/2011.-

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od totti » petak, 27. sep. 2013. u 20:56h

Sećam se trke u Indianopolisu (ali ne tačno i godine), gde je Šumi po kiši pravio oko 3 sekunde bolja vremena po krugu od ostalih... Ali ne tvrdim ništa, sve je moguće...
Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13589
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » petak, 27. sep. 2013. u 22:09h

Kisa je malo drugacija, ako se vratimo u '84 i Monaco, tu je svasta moglo da se desi da trka nije prekinuta :)
Hocu da kazem, takve razlike po kisi nisu toliko cudne, na suvom jesu, e sad da li stvarno ima toliko rezerve u odnosu na ostale ili nesto nije po pravilima, ko zna.
Fiesta!!

Odgovori

Povratak na „F1“