Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Diskusije o F1 i ostale informacije

Avatar korisnika
adam
Poruka: 290
Član foruma od: nedelja, 28. jun 2009. u 01:22h
Lokacija: Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od adam » ponedeljak, 15. mar. 2010. u 02:02h

DA, to sa Batonom i Hamiltonom sada najbolje dokazije da, na žalost, u F1 još uvek ne pobeđuju vozači nego bolidi.
Šumi se malo preračunao! Za 2-3 trke će požaliti što se vratio i odići će na kraju u konačnu penziju.
Biće, biće ovo interesantna sezona. Čekam prve kišne staze pa da ih vidim sa punim rezervoarima ;-)))

nera
Poruka: 51
Član foruma od: subota, 5. dec. 2009. u 13:26h

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od nera » utorak, 16. mar. 2010. u 13:19h

Bitno je da se Cosworth vratio rally a prva utrka je po meni bila katastrofalna, nista ni sa cime, bez veze. sta se uradi na startu, uradi war

Avatar korisnika
cvilijams
Poruka: 502
Član foruma od: utorak, 23. feb. 2010. u 15:55h
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od cvilijams » petak, 19. mar. 2010. u 00:07h

Meni je samo drago sto se ime SENNA vratilo u F1.
CarSoundSystem

Avatar korisnika
adam
Poruka: 290
Član foruma od: nedelja, 28. jun 2009. u 01:22h
Lokacija: Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od adam » nedelja, 28. mar. 2010. u 21:44h

Bolje da se nije vraćalo! Ovaj ga mali samo obruka! Još samo da u maniru svog strikana počne da izgurava protivnike sa staze...
Elem, od onog silno razočaravajućeg početka sezone, nastavak je doneo pravu poslasticu! Ko nije gledao - nema mnogo za čim da žali cekicko
Propustio je samo najbolju trku u poslednjih 5+ godina! Ovoliko preticanja, promena, jurnjave odavno nije viđeno.
Ispostavila se moja pretpostavka vezana za prošlonedeljno usporavanje Fetela tačnom - nije u pitanju bio auspuh nego nešto sa sagorevanjem smeše - tačnije: svećica!
Mališa je ovaj put, rekao bih, sam napravio glupost. Preko radija je rekao da je problem imao sa kočnicama, ali se videlo da je izuzetno kasno kočio pred jednom krivinom čiji je sam ulazak jaaaako neravan pa je prosto izgubio prijanjanje sa podlogom i produžio u šoder!
Alonzo je dva kruga pre kraja uradio tačno u detalj ono što sam mu (u sebi, naravno lol ) posavetovao da uradi: da pri pokušaju Hamiltonovog preticanja naglo zakoči, natera Hamiltona na promenu putanje i naglo kočenje što je rezultiralo Veberovim zakucavanjem u Hamiltonovo dupe! sign0007 Pozadinci lol !
Kubica je možda nekome iznenađenje, ali taj Reno se jaaaako lepo vrti i za staze ovog tipa je iuzetan. Naravno, Spa i Monca mu neće nikako leći, ali Hokenhajm i Silverston (možda i Suzuka i Valensija) sigurno hoće.
Baton je dokazao da u formuli boj ne bije uvek "svijetlo oružje, već srce u junaka". Istina, nije bilo samo na njemu da donese odluku da po još polu-mokroj stazi skine "kišne" gume i stavi slikove, ali ga je taj potez u ranoj fazi doveo na čelo i to je dobro držao do kraja. Krug kasnije da je to uradio - ne bi se slušalo Good save the Queen nego poljska himna (verovatno).
Masa je po 101. put pokazao da nikad neći izaći iz okvira prosečnosti, što se vozačkih kvaliteta tiče. Duboko sam ubeđen da mu je iz boxa rečeno da propusti Alonza kada je ovaj realno bio za po pola sekunde po krugu brži od njega, epilog trke bio drugačiji. Ali, Ferari još iz vremena Baričelo/Šumi jednostavno više sebi ne sme da dopušta takav luksuz i komanduje svojim vozačima takva očigledna propuštanja.
Za kraj - kralj (po nekima; po meni - NE). Istina je da je Šumi bio šampion i sa manje konkurentnim bolidima (Beneton npr.) u vreme kada su mnoga veeeelika imena vozila, ali se godine van bolida, novi bolid, godine života ipak dobrano vide na njegovoj vožnji. Setite se (ko je tada bio rođen 8) Prostove zadnje sezone. Čovek se vukao po stazi (ne bukvalno, naravno) i bio pogodnoji za trke kamp prikolica nego za F1. Ako ste gledali trku, mogli ste da vidite u par kadrova sa njegovog bolida kako i kada čovek koči, kako ulazi u krivine, kada dodaje gas... To nije više onaj Šumi i bilo bi potpuno nerealno očekivati ove godine bilo šta više od ev. 1-2 treća mesta. Realno je da bude u bodovima skoro svaki put, i biće sve bolji do kraja sezone. To s toga, što će se polako preći na staze koje dobro poznaje, što će se bolid prilagođavati prema njegovim sugestijama i, u krajnjoj liniji, i on sam će se opustiti i kada ukapira da od povratničke titule nema ništa, počeće da vozi pod manjom presijom.
A naši Kosforti...
Biće bolje" Biće bolje!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 29. mar. 2010. u 03:27h

Uglavnom se slazem sa tobom sem za Vettela, tu definitivno nisi u pravu. Posto nisam mogao uzivo jutros da pratim, skinuo sam sa neta i par puta pregledao tu scenu - tacno se vide varnice iz prednjeg levog tocka, posle cega je prestao da koci, a desni se blokirao jer je sva sila otisla na njega. Tako da je definitivno opet bio tehnicki problem a ne njegovo neznanje. Ima Vettel i dalje momenata kada pravi glupe greske ali je danas vozio odlicno, zao mi ga jer decko stvarno nema srece ove sezone.

S druge strane, to je (ukljucujuci i druge stvari) doprinelo jednoj od najboljih trka u poslednjih par godina! Zanimljiva stvar jeste sto sam ja odprilike krug pre nego sto je Button usao u box pomislio - pa sto sad ne udju po gume, malo se pomuce, posle ce imati clean run :D
Hamilton me je iznervirao sa komentarom pred kraj trke kad se nervirao sto su mu 2 puta menjali gume, jeste da mu sigurno nije bilo po volji ali neka se svadja posle trke a ne u sred obilazenja. Da se malo skoncentrisao mozda bi bolje obisao Alonsa a ne dozvolio weberu da se skuca u njega. S druge strane i to je bilo uzbudljivo tako da nema veze...
Webera mi je isto donekle zao, nikako da se fokusira i odvoza lepo trku u Australiji.
Fiesta!!

Avatar korisnika
adam
Poruka: 290
Član foruma od: nedelja, 28. jun 2009. u 01:22h
Lokacija: Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od adam » utorak, 30. mar. 2010. u 00:11h

Vidiš, taj momenat sa varničenjam mi je promakao!
Btw., gde sa netu skidaš celu trku?
Mozgam nešto, pa zar mu ne bi, da je sva sila otišča na prednji desni točak auto zaneo na tu stranu? A on je samo produžio pravo! ?
Nisam stigao da ispratim reakcije Hamiltona na Alonsovo naglo kočenje. Znajući mu karakter, ne bi me iznenadilo da je odapeo koju strelicu u tom smeru.
Zaboravismo da "dodelimo" veliko BRAVO za (zaboravih mu ime) indijca koji je završio onakvu trku!

Avatar korisnika
cvilijams
Poruka: 502
Član foruma od: utorak, 23. feb. 2010. u 15:55h
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od cvilijams » četvrtak, 8. apr. 2010. u 15:12h

adam piše:Bolje da se nije vraćalo! Ovaj ga mali samo obruka! Još samo da u maniru svog strikana počne da izgurava protivnike sa staze...
Elem, od onog silno razočaravajućeg početka sezone, nastavak je doneo pravu poslasticu! Ko nije gledao - nema mnogo za čim da žali cekicko
Propustio je samo najbolju trku u poslednjih 5+ godina! Ovoliko preticanja, promena, jurnjave odavno nije viđeno.
Ispostavila se moja pretpostavka vezana za prošlonedeljno usporavanje Fetela tačnom - nije u pitanju bio auspuh nego nešto sa sagorevanjem smeše - tačnije: svećica!
Mališa je ovaj put, rekao bih, sam napravio glupost. Preko radija je rekao da je problem imao sa kočnicama, ali se videlo da je izuzetno kasno kočio pred jednom krivinom čiji je sam ulazak jaaaako neravan pa je prosto izgubio prijanjanje sa podlogom i produžio u šoder!
Alonzo je dva kruga pre kraja uradio tačno u detalj ono što sam mu (u sebi, naravno lol ) posavetovao da uradi: da pri pokušaju Hamiltonovog preticanja naglo zakoči, natera Hamiltona na promenu putanje i naglo kočenje što je rezultiralo Veberovim zakucavanjem u Hamiltonovo dupe! sign0007 Pozadinci lol !
Kubica je možda nekome iznenađenje, ali taj Reno se jaaaako lepo vrti i za staze ovog tipa je iuzetan. Naravno, Spa i Monca mu neće nikako leći, ali Hokenhajm i Silverston (možda i Suzuka i Valensija) sigurno hoće.
Baton je dokazao da u formuli boj ne bije uvek "svijetlo oružje, već srce u junaka". Istina, nije bilo samo na njemu da donese odluku da po još polu-mokroj stazi skine "kišne" gume i stavi slikove, ali ga je taj potez u ranoj fazi doveo na čelo i to je dobro držao do kraja. Krug kasnije da je to uradio - ne bi se slušalo Good save the Queen nego poljska himna (verovatno).
Masa je po 101. put pokazao da nikad neći izaći iz okvira prosečnosti, što se vozačkih kvaliteta tiče. Duboko sam ubeđen da mu je iz boxa rečeno da propusti Alonza kada je ovaj realno bio za po pola sekunde po krugu brži od njega, epilog trke bio drugačiji. Ali, Ferari još iz vremena Baričelo/Šumi jednostavno više sebi ne sme da dopušta takav luksuz i komanduje svojim vozačima takva očigledna propuštanja.
Za kraj - kralj (po nekima; po meni - NE). Istina je da je Šumi bio šampion i sa manje konkurentnim bolidima (Beneton npr.) u vreme kada su mnoga veeeelika imena vozila, ali se godine van bolida, novi bolid, godine života ipak dobrano vide na njegovoj vožnji. Setite se (ko je tada bio rođen 8) Prostove zadnje sezone. Čovek se vukao po stazi (ne bukvalno, naravno) i bio pogodnoji za trke kamp prikolica nego za F1. Ako ste gledali trku, mogli ste da vidite u par kadrova sa njegovog bolida kako i kada čovek koči, kako ulazi u krivine, kada dodaje gas... To nije više onaj Šumi i bilo bi potpuno nerealno očekivati ove godine bilo šta više od ev. 1-2 treća mesta. Realno je da bude u bodovima skoro svaki put, i biće sve bolji do kraja sezone. To s toga, što će se polako preći na staze koje dobro poznaje, što će se bolid prilagođavati prema njegovim sugestijama i, u krajnjoj liniji, i on sam će se opustiti i kada ukapira da od povratničke titule nema ništa, počeće da vozi pod manjom presijom.
A naši Kosforti...
Biće bolje" Biće bolje!

Schumi je 1994 varao sa traction control-om koji nije smeo da se koristi a u poslednjoj trci i odlucujuca borba za sampionsku titulu je udario Hilla tako da toliko o velikom Schumiju i tome da se on borio sa velikanima,1997 je udario Vilneva ali se tada samo Schumi sje*ao.

A sto se tice Ayrtona Senne kakvo bre guranje,ocigledno da ne znas puno o istoriji F1.Jedini put je bilo 1990 kada je izgurao Prosta cisto zbog osvete za Suzuku 1989,Senna je najbolji vozac u istoriji Formule 1 a to tvrde i Alan Prost,Hill,Berger...
A njegova smrt najveca sramota za Formulu 1 i celu FiA-u.



POZZZ
CarSoundSystem

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Deckonja » petak, 9. apr. 2010. u 09:57h

Kako god okrenes Sumi je jedan od sampiona, neki ga postuju drugi velicaju treci osporavaju ali jedno se mora priznati da je svakako legenda. Ne vezano za doticnog nam Sumija, po nekim pricama od sledece sezone gledamo Kimija u bolidu Red Bull-a, pitam se ko li leti iz istog?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Markedjani » petak, 9. apr. 2010. u 10:03h

Webber naravno ;)

Vettel je mlada snaga a i ima potpisan ugovor do kraja 2011. godine.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
adam
Poruka: 290
Član foruma od: nedelja, 28. jun 2009. u 01:22h
Lokacija: Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od adam » subota, 10. apr. 2010. u 04:37h

Pa zašto li Weber ojedared onako ludački vozi? Zna da nema šta da izgubi i da mu samo šampionksa titula može sačuvati mesto dogodine.
Još ako se uzme u obzir da ni ugovor Red Bula sa Renoom neće trajati duše nego do kraja sezone ("aj' u 10 Marke") i da se 99% u tu šasiju dogodine ubacuje Mečka, povratak Raikkonena je sve izvesniji.
Pride, sad mu je u Citroenu (u WRC-u) sponzor Red Bull!!!
Zato, očekujem još hrabrijeg/luđeg Webbera u Šangaju i još-još luđeg u Katalunji! U Monte Carlu nema šta da traži, sem ako krene sa pol pozicije, u Istambulu ima šanse, kao i u Montrealu, međutim, ako na tim trkama ne bude odradio posao za sebe i pobedio barem u dve i imao sva postolja, ostaće mu samo da do kraja sezone vozi iz inata i polaže timu kakvog vozača gube!
Mada, on im ajedan defidit: nema onu "tehničku/inženjersku" crtu da može da kaže "otpusti mi desno zakrilce, podigni zadnji levi, nemam grip u levim krivinama...." već samo ume da konstatuje kako mu se bolid ne ponaša lepo. (kao i, na žalost, 90% trenutnih vozača).
cvilijams piše: A sto se tice Ayrtona Senne kakvo bre guranje,ocigledno da ne znas puno o istoriji F1.
cekicko
E, ovo ti je kao da si u Frankošamp krenuo samo sa slikovima zuti Za razliku od tebe, ja sam Senu gledao uživo ("uživo" preko TV i uživo na Hungaroringu) a ne snimke sa Youtube-a! "Malo" više godina pratim formulu nego što ih ti ukupno imaš, pratio sam Senu od dana kada je ušao u F1 i znam jako dobro o čemu pričam! Sena JESTE bio dobar vozač, jeste bio rodonačelnik novog stila vožnje, jeste bio maher po klizavim podlogama, jeste bio ludo hrabar, ali je bio i prljav vozač i da nije bili gomile srećnih okolnosti (i sponzora) ne bi dogurao tamo dokle je i stigao - među 5 najboljih vozača svih vremena! Ali, stil vožnje, ponašanje, kockanje sa sudbinom (namerno izostavljam tehničko-mehaničko pitanje) je prosto moralo da dovede do toga da "oblak zakloni srećnu zvezdu koja ga je gledala tokom godina".
Vrativši se na nefer vožnje: incident sa Prostom je samo najočigledniji i najpoznatiji primer toga o čemu pričam. Imao je on konflikata i sa Menselom, Pikeom, Butsenom, Bergerom... Istina, onda se malo drugačije vozilo, drugačiji su bili auti, pravila drastično drugačija... Moglo se! A on je to zaista i radio i pobeđivao je u konkurenciji vozača mnogo jačoj nego danas! Danas imaš max. 5 vozača od kojih očekuješ da nešto naprave ali i to pre svega zbog svojih vozila a ne sebe samih i svoje tehnike. U ono vreme nisu bile toliko izražene razlike među bolidima (nisi imao npr. da kažem 3 klase kao danas: 1. ligu, 1.b ligu i drugu ligu) nego je bila jedna dugačka 1. liga od nekih 10-12 vozača od kojih je svako mogao da pobedi ili pretekne svakoga, iberrundovanje je postojalo samo onda ako neko baš sj...e bolid ili izleti pa se vrati i sl., i imao si 1.b ligu! Za 2. ligu prosto nije bilo mesta. Takvi su završavali u Indi Karu! (ako Taladega ovo preočita - popizdeće lol ) Zbog pobeđivanja u takvoj komkurenciji, Seni kapa dole! Ali nikako zbog načina na koji je to postizao. U ono vreme nije bila tolika razlika među vozačima u toj tzv. 1. ligi. Za današnje vozače i stanje u formuli on možda i jeste "polu-božanstvo", ali je tada, prosto, nije bio. Možda je najpravilnije reći da je te tri godine (kada je osvajao titule) bio prvi među jednakima. Još ako uzmeš u obzir preranu i pomalo misterioznu smrt, sve se uklapa u kliše stvaranja mita a-la mit o Dž. Dinu, Dž. Džoplin (namerno izostavljam Morisona i Hendriksa) jer, ruku na srce, da li bi oni ikada postali toliko popularni da nisu prerano umrli? Otuda i tolika glorifikacija Sene!
Dobar? - Da!
Odličan? - Da!
Najbolji svih vremena? - NE!!!

Avatar korisnika
cvilijams
Poruka: 502
Član foruma od: utorak, 23. feb. 2010. u 15:55h
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od cvilijams » subota, 10. apr. 2010. u 14:16h

Neka si ti odgledao sve trke u tom dobu opet ne znaci da znas nesto vise o njemu od mene,to je prva stvar.
Druga stvar Alan Prost je popio cuveni udarac jer je bio bezobrazan na vise frontova a posto tvrdis da mnogo znas onda verovatno znas i sta je sve uradio.A ako ne znas onda pitaj,rado cu ti odgovoriti.
Ayrton Senna Da Silva je bio NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIMA!
A to da je on bio prljav vozac pricaj nekom drugom.

Npr.Alan Prost je bio fantastican vozac kada je imao fantastican bolid,Senna je bio uvek na vrhuncu zadatka imao los ili dobar bolid.Zato Schumahera uporedjuju sa Prostom a ne sa Sennom.
A kad smo vec kod prljavih vozaca sta cemo sa Alanom Prostom i Suzukom 1989?Jel i tu Senna bio prljav???
Nemoj da gledas sve iz svog ugla.Senna jeste imao neke momente u pocetku svoje karijere kada je bio sto bi mi rekli "lozac" ali to ne moze da ga okarakterise kao prljavog vozaca.

Ovo sto si pomenuo da ga je smrt proslavila do ovih visina je po meni glupo reci ali i moguce.Ali znam jednu stvar od ljudi starijih da je on i ziv bio legenda tako da...
Ponavljam bio je NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIMA!

A TE PROZIVKE KAKO SAM JA TO SAMO NA YOUTUBE VIDEO NESTO O NJEMU-NEMOJ DA BUDES SMESAN.
ZACUDIO BIH SE DA VIDIS KAKVU KOLEKCIJU DOKUMENTARACA I TRKA IZ TOG VREMENA IMAM.
OPET TI KAZEM TO STO,NAZALOST,NISAM PRATIO F1 IZ TO VREMENA UZIVO NE ZNACI DA ZNAS ISTA BOLJE OD MENE!!!



POZZZ
CarSoundSystem

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » subota, 10. apr. 2010. u 19:27h

1.Nema licnih prozivki i prepucavanja, imate pm za to
2.@cvilijams Nemoj pisati velikim slovima, ako imas nesto da se razderes, razderi se preko privatnih poruka i to je to.
Fiesta!!

Avatar korisnika
cvilijams
Poruka: 502
Član foruma od: utorak, 23. feb. 2010. u 15:55h
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od cvilijams » nedelja, 11. apr. 2010. u 01:31h

To sto sam napisao velikim slovima znaci samo da skrenem paznju na to a ne da se "derem" na nekoga jer nema potrebe za tim covek ima svoje misljenje,ja svoje i to je to.
Izvinjavam se ako sam uvredio nekoga.

POZZZ
CarSoundSystem

Avatar korisnika
adam
Poruka: 290
Član foruma od: nedelja, 28. jun 2009. u 01:22h
Lokacija: Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od adam » sreda, 14. apr. 2010. u 00:37h

I ja se izvinjavam ako sam nekoga iznervirao ili naljutio svojim stavovima!
Opet se svodi na ono čuveno "o ukusima" i diskusiju u vezi njih. Iskreno, nikad nisam mogao da shvatim zašto se u diskusijama tipa za koji se klub navija, da li je bolje pivo ili vino, plavuše ili crnke... stav sagovornika koji je suprotan kod nas uvek smatra ugrožavanjem ili napadanjem i uzima lično!
Jedino što mogu da uzmem kao lično od cele te "game" tema je kada dođe do muzike i kad neko krene da brani "narodnjake" i počne da se pravda tom floskulom "o ukusima"! Pa, brate, o ukusima ne treba (ili nije potrebno) ali o neukusu TREBA!
Daklem, još jednom se izvinjavam i Cviji i čitaocima i urednicima foruma!

P.S. Jel se neko seća Karlosa Rojtermana? E, taj je umeo jaaaako da vozi!

Avatar korisnika
cvilijams
Poruka: 502
Član foruma od: utorak, 23. feb. 2010. u 15:55h
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od cvilijams » sreda, 14. apr. 2010. u 11:13h

Sve je uredu,niko se ne ljuti idemo dalje. thumbsuph

POZZZ
CarSoundSystem

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » utorak, 18. maj 2010. u 02:46h

I na kraju su šumiju oduzeli poziciju. Kaznili ga sa 20sec i sad zauzima 12. mesto umesto 6.

Ovo je stvarno retka situacija kad sam na njegovoj strani. Pravilo glasi da ako se trka zavrsava pod safety car-om, svi prolaze pored start-cilj linije u onoj formaciji u kojoj su isli iza safety car-a. http://www.formula1.com/news/headlines/ ... 10799.html

Medjutim, Ross Brawn je u prenosu koji je emitovao BBC (tako sam i gledao trku jer uzivo nisam mogao) lepo predstavio dokaz kojim je naglasio da trka nije zavrsena pod safety car-om, vec da je objavljeno u zadnjem krugu da ce safety car uci u tom krugu u box, a ne da ce se trka zavrsiti pod safety car-om. A novo pravilo ove godine jeste da vise nije start-cilj linija ona posle koje je dozvoljeno obilazenje, vec ima posebna safety car linija (koja je u Monaku pre poslednje krivine). Sto znaci, kada FIA kaze da safety car ulazi u box, u tom krugu je dozvoljeno obilazenje nakon safety car linije.
A sad ono sto je RB prilozio, sto je na mestu. Dobili su instrukciju u 15:51 od FIA-e da safety car ulazi u box u poslednjem krugu (a ne da se trka zavrsava pod safety car-om), u 15:52 da je staza slobodna, i u 15:53 je bio kraj trke tj prolazak kroz cilj.
Jos jedna stavka koja dokazuje da su i ostali mislili tako jeste da cim je safety car usao, svi su do cilja stisli pun gas iako je bilo mozda 200m, jer nisu hteli da izgube poziciju. Plus je Alonso napravio gresku u predposlednjoj krivini jer se vidi da mu je auto proklizao, a to mi ne deluje kao neko ko zna da je trka vec gotova i da samo treba da se provoza do start-cilj linije.
Sve ovo mi samo lici na stare nesuglasice izmedju Damon Hilla i Schumachera, pa mu Hill na neki nacin vraca (posto je on isto bio u komisji koja odlucuje).
Fiesta!!

Avatar korisnika
cvilijams
Poruka: 502
Član foruma od: utorak, 23. feb. 2010. u 15:55h
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od cvilijams » utorak, 18. maj 2010. u 12:34h

Koliko su ovi nasi rekli pravilo je da ukoliko safety car ostaje na stazi do kraja trke da ce isti da udje u box u poslednjem krugu (da ne bi safety car prvi prosao liniju-nije uredu) i da vozaci idu do cilja u poretku u kakvom su bili iza safety car-a tako da uopste nije uzalud popio kaznu.I nije mi ga uopste zao jer je sklon takvom i slicnom varanju.A Ross Brawn je rekao da treba da kazne tim,a ne njega jer su mu oni tako rekli sto potvrdjuje da su prekrsili pravila.

Alonsu svaka cast za celu trku(FANTASTICNO)


POZZZ
CarSoundSystem

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od FiestaRS » nedelja, 23. maj 2010. u 03:22h

Neka... bar je shumi pokusao da ga izradi... neka ga i kazne, a da je proslo redovno svi bi se smejali novo pecenom Alonsu... thumbsuph

Meni je iskreno drago sto je sumi to odradio... i svidja mi se sto koristi sve mogucnosti za bolju poziciju... ''ko ne reskira taj ne profitira'' ali sad je ispalo kontra... bar je pokusao thumbsuph

[youtube]gWfxMaGAHFw[/youtube]
Slika

Avatar korisnika
bossko77
Poruka: 1379
Član foruma od: petak, 13. feb. 2009. u 01:44h
Lokacija: MYH3E

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od bossko77 » ponedeljak, 24. maj 2010. u 23:48h

Ova ti je dobra sto si okacio klip ..jbg ja zaspao pred kraj jer video da se umrtvilo sve i kad ono budim se a shumi jedna pozicija vise al nisam znao kako ..hm al sad dzaba..
SlikaSlikaSlikaSlika

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od FiestaRS » utorak, 25. maj 2010. u 18:26h

Bar je pokusao thumbsuph
Slika

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Deckonja » nedelja, 30. maj 2010. u 15:54h

I bi trka a u trci Vettel...
Da je mogao da prodje, mogao je, ali malo pametnijim manevrom.
Ovako je platio danak svom neiskustvu, mada ruku na srce i Mark je malo stipsariJo s centimetrima...
Tako na kraju ubica guma koje su ovaj put bile pametnije ni kriv ni duzan pobedi u sred Turske.
Baton je na trenutak pokazao da ipak nije kalkulant i da kroz njegovo srce tece vrela krv Britanska.
Sve u svemu na momente veoma zanimljiva trka, a za neke bice i poucna, bar se nadam.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Markedjani » nedelja, 30. maj 2010. u 16:02h

Idiotski potez obojice... obojica su kriva za incident.

Ovakve greške prave samo teški početnici ili smrtni neprijatelji... a obojica to nisu... tj sad jesu... mislim neprijatelji :D
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Deckonja » nedelja, 30. maj 2010. u 16:05h

Iznervirao sam se, i odmah zapalio cigarilos...
Bas pocetnicki, no sta je tu je, ni bodovno stanje nisam pogledao kolko sam bio besan.
Fetelu, Fetelu... :D

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od fordoni » nedelja, 30. maj 2010. u 16:23h

Kako slika pokazuje Vettel je taj koji je promenio pravac naglo a ne Weber.A ni njegova reakcija posle nije bila na mestu,klinacki i neiskusno.Kako god sve na stetu Red Bul-a

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Markedjani » nedelja, 30. maj 2010. u 16:40h

Vettel je napravio grešku što je prerano počeo da se ubacuje ispred webera... weber je napravio grešku što se isuviše približio vettelu i tako došlo do situacije da vettelov zadnji desni točak udari u njegov prednji levi ;)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Odgovori

Povratak na „F1“