Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Diskusije o F1 i ostale informacije

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od fordoni » nedelja, 30. maj 2010. u 16:50h

Tacno,mada ne bih se slozio da je Weber tu mnogo zgresio.Ipak kao vodeci ima prava da brani na taj nacin poziciju.Meklaren je ocigledno smanjio razliku u kvalitetu u odnosu na Red Bul.Schumaher se vratio u trkacku formu ali problem je bolid koji zaostaje za vodecima.

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Deckonja » nedelja, 30. maj 2010. u 21:15h

Evo snimka, pa prosudite

[youtube]4gX-z8isWcE[/youtube]

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 31. maj 2010. u 00:41h

Po mom misljenju Vettelova krivica. Jeste da mu Webber nije ostavio puno prostora - tu se apsolutno slazem, ali je ipak bilo dovoljno za malo vise od sirine auta. Ipak se trkaju, nema razloga jedan drugome nesto da poklanjaju, pa ni prostor za laksi obilazak. Vettel je prosto mislio da ga je prosao i zakucao se u njega - prerano. On je maltene skrenuo u Webbera cim ga je prosao sa svojom kacigom, misleci da ce ovaj da prikoci ili uspori i pusti ga - ni ja ga ne bih pustio. Zanimljiva mi je bila konstatacija Edija Dzordana da je Vettel to mozda i namerno uradio jer je hteo da izbaci Marka iz trke :D
S druge strane je veoma glupo od obojice da ne popustaju, nikako im ovo nije trebalo.

Nevezano za to, poceo je Vettel strasno da me nervira u zadnje vreme od kako je Webber preuzeo inicijativnu, mnogo je nesto nervozan i nezadovoljan - deluje veoma klinacki i razmazeno.
Fiesta!!

Avatar korisnika
cvilijams
Poruka: 502
Član foruma od: utorak, 23. feb. 2010. u 15:55h
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od cvilijams » ponedeljak, 31. maj 2010. u 10:43h

Vettel-ova krivica nema tu sta mnogo da se prica.Ali pre ovoga nisam ga nesto voleo ali posle ovoga je vec druga prica, to je samo zato sto je i ako debilnim potezom koji je ucinio,pokazao da ima srca da se pegla do kraja sa drugim vozacima pa i sa timskim kolegom.Neko je rekao da je nervozniji od kada je Webber preuzeo inicijativu-pa naravno,nema gore stvari nego kada te pobedjuje timski kolega koji ima identican bolid kao ti.
Sve u svemu postovanje za trud ali napravio je gresku koja je najvise na njegovu stetu.Ovakve trke trebaju da budu gde se prva cetvorica vide skoro celu trku u istom kadru,zar ne??

POZZZ
CarSoundSystem

Avatar korisnika
adam
Poruka: 290
Član foruma od: nedelja, 28. jun 2009. u 01:22h
Lokacija: Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od adam » petak, 11. jun 2010. u 10:43h

Definitivno Fetelova greška. Prosto, išao je na bezobrazluk i Ako Prođe - Prođe! Možda bi taj APP pristup prošao kod nekoga drugoga, ali ne i kod Vebera.
Fetel definitivno prolazi kroz psihološku krizu. To može da se razume, uzevši u obzir malere koji ga prate gotovo od početka sezone i posmatravši to kroz njegove godine. Istina, ima još mladih (mlađih) vozača koji ne prave takve "gluposti", ali, ruku na srce, i ne voze za titulu kao Fetel.
Sec volanom u desno (u Vebera) je vrlo eklatantan primer ispoljavanja ili nervoze ili nestrpljenja. Ako je u pitanju "nestrpljenje" onda je to nedopustivo za nekoga ko pretenduhje na titulu, a ako je u pitanju "nervoza" onda dečko ima problem, jer se titule tako ne osvajaju.
Mislim da im tim obojici pruža podjednake uslove, ne favorizuje ni jednog od njih dvojice, i samo je na njima da se na stazi dokažu i pobede! Goru glupost za tim (a i za sebe) nije mogao da napravai. Veber je imao neviđene sreće da ga je tako udario da nije i on izleteo. To bi se moglo nazvati "neko ga odozgo gleda" kao i kroz "kaznio0 je onoga koji je to i zasluđio".
Pored svih vrhunskih trkačkih atributa koje Fetel definitivno ima, na žalost, još mu fale neke osobine koje čine šampiona i čine razliku između "vrhunskog trkača" i "šampiona". Pre svega to je pitanje psihe (nerava, zrelosti, ..., kakogod).
Samo još da dodam: jeste, konačno se vratilo vreme da viđamo vodeću četvorku u istom kadru a ne odmaklog lidera pa drugoplasiranog u svojoj, trećeplasiranog u svojoj trci i "borbu" za 14. ili 18. mesto.

Canada - Žil Vilnev it is!

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Deckonja » ponedeljak, 14. jun 2010. u 09:22h

Prijatelji, drugovi...
Prati li iko F1 ili jok ?
Nego, gledam ti JA juce prenos odma malo posle fusbala, reko da se smirim...
Inace Meklareni opasno grabe ka tituli, dok Crveni Bikovi posustaju.
A Ferdza, izgleda se konacno Alonso probudio.
Kako god bila je zanimljiva trka, i pored toga sto nisam ljubitelj Hamiltona, sta vec ide mi na zivce ali moram reci "BRAVO"
Webber je produzio ugovor za jos godinu dana i mislim da je nanjusio da moze do titule, sad ili nikad sign0023

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 14. jun 2010. u 13:49h

Naravno da pratimo ;)

Meni se bas svidela trka jer je opet vodecih 4-5 uglavnom bilo u jednom kadru, a McLaren je definitivno napravio veliki korak napred, a pogotovo Ferrari. U kakvoj je formi Ferrari bio u prethodnim trkama a u kakvoj je sad - svaka cast. S druge strane Mercedes je napravio veliki korak nazad, mada je Schumi imao dosta pehova sa pit-stopovima.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Deckonja » ponedeljak, 14. jun 2010. u 16:27h

Dobra je bila trka...
Mercedes GP je u fazi eksperimentisanja i bez sumnje za koju sezonu ce biti vodeci tim u F1
Bas zbog toga je Šumi tu gde je, ipak je on " Mercedesova beba."

Avatar korisnika
adam
Poruka: 290
Član foruma od: nedelja, 28. jun 2009. u 01:22h
Lokacija: Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od adam » utorak, 29. jun 2010. u 00:18h

Evo još jednog dokaza da po difoltu dosadne staze ne moraju uvek da izrode i dosadne trke!
Jest da je relativno rano odlepljivanje Fetela oduzelo draž jurnjave za prvim mestom, ali bilo je sasvim dovoljno interesantnih duela da bi trka mogla da dobije prelaznu ocenu!
Ne mogu da ne pomenem novu "glupost" Vebera! Svaka čast inženjerima kakav su mu/im auto napravili, ali izgleda da nisu svi zaslužili da dobiju skoro najbolje bolide da sa njima ugrožavaju i sebe ali pre svega i ostale na stazi. Može Veber da priča koliko hoće da ga je Kovalainen zatvarao (na šta apsolutno ima pravo, pošto su u istom krugu) i da je na nelogičnom mestu (prerano???) kočio, kada se iz snimka očigledno vidi da napad na poziciju nije dobro pripremio i da ga je vrlo, vrlo početnički i da ne kažem nespremno (možda će biti prejako, ali čak i pomalo histerično) izveo. Mesto na kojem je pokušao jeste logično, strana koju je izabrao jeste prava, ali priprema napada, prilaz i sprovođenje ukazuje da nije ostavio prostora za bilo kakvu korekciju i da je očekivao da će se direktni konkurent za poziciju tek tako skloniti s puta, što je ranijim manevrima Kovalainen jasno stavio do znanja da neće učiniti! čista Veberova greška!
Konačno, dodavanjem 5 sekundi vozačima koji nisu ispoštovalilimitiranu brzinu prilikom izlaska sejfti-kara plasman se neznatno promenio, ali ne mogu da ne primetim da je sama kazna pomalo kompromisno rešenje i da je trebalo ili dodeliti realnu kaznu ili ne kažnjavati uopšte. Pod realnom kaznom podrazumevam neko prosečno vreme koje je potrebno za drajv-tru penalti koje su (kao i Hamilton) onda morali svi da dobiju ili da se nikome ništa ne dodaje. Pretpostavljam da su u FiA-i morali da donesu nekakvu odluku o kazni jer bi pritisak Ferarija bio prevelik, ali ovako malo bezveze izgleda jer se donose neka kompromisna rešenja koja nikako ne ulepšavaju sliku o stvarima iza zatvorenih vrata F1. A i do sada su ta vrata odavala sliku "centara moći" i "zavereničke grupe biznismena" koja modifikuje pravila i deli pravdu Solomonskim parametrima, ali mislim da ovo nikako nije dobra odluka glede regularnosti i opšte slike koju žele čelnici F1 da daju o sebi i samom sportu. Setimo se koliko je glupo izgledalo dodeljivanje opravdane kazne Šumaheru u Monte Karlu od njegovog starog "neprijatelja" Dejmona Hila! Bilo ko drugi da je predsedavao tim tzv "žirijem" ne bi imala toliku specifičnu težinu ta kazna, ali baš Hil...
Kako god, spremaju nam se Silverston i Hokenhajm, prave trkačke staze, pa smarajuća Budimpešta, pa uvek nepredvidivi SPA Frankošamp, pa Monca... SVe (sem Hungaroringa) staze gde ćemo, verujem, gledati okršaj ne 2 nego 4 ili 5 timova! Meklaren je opasno brz (da ne pominjem koliko je Hamilton "lud" u pozitivnom smislu), Ferari se baš unapredio za zadnje 2 nedelje, RBR ima jako brz auto, Fors Indije uopšte nisu spore a i Reno može još dosta da učini po pitanju stabilnosti u brzim krivinama, kojima sve ove staze obiluju.
Ulažem 10€ da će se šampion za ovu godinu odlučivati u zadnje dve ili čak u zadnjoj trci! Odlična, stvarno odlična godina za formulu!

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Deckonja » utorak, 29. jun 2010. u 09:35h

Ovu trku sam propustio pa nisam rad da bilo sta iznosim cisto tipa reklakazala.
Inace slazem se sa Adamom da ce sampion biti poznat nakon zadnje ili bar par trka pre kraja ali nemam 10 ojra mrgreen da prilozim za tip. Mada mogu slobodno reci da su glavni favoriti Vettel i Hamilton, tek u drugom planu Button i Webber, no nikad se nezna.
I za kraj bas adekvatan slogan
[youtube]g7m-Ci_oaJo[/youtube]

Red Bull daje ti krila 8)

Avatar korisnika
cvilijams
Poruka: 502
Član foruma od: utorak, 23. feb. 2010. u 15:55h
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od cvilijams » sreda, 30. jun 2010. u 02:11h

Webber je lud lik definitivno.Lik je nebezbedan i za sebe i za druge.Cim gubi odmah pravi i sr*nja.
Sezona nije losa mada jos uvek nije to to kao sto je nekada bilo doduse davno.


POZZZ
CarSoundSystem

Avatar korisnika
adam
Poruka: 290
Član foruma od: nedelja, 28. jun 2009. u 01:22h
Lokacija: Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od adam » sreda, 14. jul 2010. u 00:50h

Silverstoun je s jedne strane potvrdio neke stvari ali je otvorio neka nova pitanja.
Pre svega je postalo jasno da se Fetel vodi/o kao vozač broj 1 u Red Bulu, što je potvrđeno rasklapanjem/skidanjem delova sa Veberovog bolida da bi se kompletirao bolid još uvek nedoraslog i neformiranog (kao pretendenta na šampionsku titulu) Fetela. Posel ko zna koje u nizu glusposti koju je uradio, valjda je i timu postalo jasno da su na pogrešnu vodenicu nagonili vodu i da obojici treba, minimum, dati iste šanse, ako ne i promeniti pretendenta na poziciju prvaog vozača u timu. Mada, opet je i Veber sam sebi odmogao onim komentarom po završetu trke koji su mogli da čuju svi gledaoci sirom sveta. Sujetni kakvi jesu, šefovi timova teško da će da pređu preko tolikog cinizma i strelice upućene pravo u vrh tima. Preko nedelje te stvari malo splasnu i dođu, koliko-toliko na mesto, ali ostaje otvoreno pitanje njegove (Veberove) pozicije u timu za iduću godinu.
Zatim, jasno je da vidan napredak u performansama Ferarija nije adekvatno ispraćen prilagođavanjem vozača i taktike trenutnom stanju bolida i celokupnog šampionata. Alonzu se na izvestan način vratilo ono što je želeo da se dogodi Hamiltonu na prošloj trci, ali jednom dvostrukom šampionu ne može tek tako da se progleda kroz prste za dve ogromne gluposti koje je napravio. Najpre onako nedospustivo loš start, zatim izostavljanje da ponovo propusti Kubicu kojeg je nepropisno pretekao su momenti koji bi se mogli oprostiti jednom, lupam, Petrovu ili Čandhoku, ali dvostruki svetski šampion zna dobro pravila! Igrom slučaja, da je sačekao još dva kruga, prošao bi kao kroz sir pored Kubicinog "umrlog" bolida. Masa izgleda da još nije zalečio povredu glave pa vozi kao da je u tim Ferarija došao sa sedišta test-vozača da zameni trenutno odsutnog prvog/drugog vozača tima. Mada, dečko i inače nikad nije imao šampionsku harizmu niti je sastavljen od takvog materijala.
Hamiltonu kapa dole! Kao i celoj "garaži" koja stoji iza njega. Ne zna se ko bolje odrađuje posao. Baton se od šampiona pretvorio u klasičnog "precvalog" vozača koji poput nekih ranijih šampiona-"penzionera" strpljivo i mudro skupljaju poene i čekaju greške protivnika. Nigde one "varnice" i "agresivnosti" mladog vozača željnog pobeda i titula. Utopio se u more prosečnosti.
Moram priznati da mi je Šumi i dalje misterija za ovu sezonu. Sve mi se više čini da je on trenutno najpoznatiji i najplaćeniji test-vozač u šampionatu. Kao da se njegovo iskustvo koristi da bi se napravio što bolji bolid za sledeću sezonu i da njegova funkcija u timu od početka nije ni bila, niti je njegov cilj bio, osvajanje titule. Vrlo je očekivano da ga sledeće godine vidimo sa one strane zida sa slušalicama na glavi a u istom timu.
Naši kosforti pokazuju mali napredak ali su još uvek van prve lige i, takođe na žalost, za takvo stanje ne mogu da nađem opravdanje u slabijim vozačima i lošijim šasijama (što takođe stoji), ali je prevashodni razlog ipak u slabijim performansama samih motora. Jbg., valjda dogodine iskoriste stečena iskustva pa izbace konkurenzniju mašinu.
Slede nam prave poslastice od staza: Hokenhajm, Spa, Monca (namerno preskačem smarajući Hungaroring) gde će se, sasvim sigurno, ovogodišnja priča svesti na trojac Fete, Veber, Hamilton. Osim ako Alonzo ne napravi neko čudo i ne pobedi na 3-4 uzastopne trke, što mislim da je malo verovatno, jer izgleda da mu je psiha blago uzdrmana (kao i samopouzdanje).

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » sreda, 14. jul 2010. u 02:17h

Uglavnom se slazem sa tobom.
Weberu nije trebao onaj komentar na kraju trke, ali iskreno ni ja ne bih precutao da sam bio na njegovom mestu. Da ga toliko neko je*e u zdrav mozak, stvarno nema smisla. A onaj Cristian Horner je pica sa tri lica, i on je poceo opako da mi ide na zivce u zadnjih par trka. U svim intervjuima naglasava kako je bitno da je Red Bull pobedio na Silverstonu, to je navodno i bio cilj... Cim ga Edi Dzordan pita nesto, uvek su takvi odgovori (koji je isto ludak svoje vrste, postavlja direktna pitanja bez imalo stida, svaka mu cast za to). Da ne bude zablude, trku sam gledao preko BBC prenosa a oni su ga intervjuisali, zato znam za to.
Za Vettela vise ne znam sta da kazem, decko mi zestoko ide na zivce. U istim tim intervjuima je bez stida rekao kako on gleda uvek svoje dupe i svoju dobit, da prodje sto bolje, uopste ne krije da ga zabole za Webera. Weber barem glumi pred medijima ako nista drugo, i cim mu postavljaju direktna pitanja oko favorizovanja Vettela on precuti, promeni temu ili nesto slicno. Ovaj uvek indirektno kaze da ga zabole dupe i za tim i za Webera, najbitnije mu je da on prodje dobro. Ponasa se kao Sumaher iz mladjih dana, samo sto takvo ponasanje vise ne prolazi tek tako. Razmazeno deriste koje ocekuje da dobije sve servirano na tacnu.
Weber je navodno potpisao ugovor (kao i Vettel) da sledece godine vozi za Red Bull, ali me nimalo ne bi cudilo ako ponisti isti - niti bih ga krivio.
Alonsovo "obilazenje" Kubice je onako malo skakljiva tema posto mu Kubica i nije ostavio puno mesta za prolaz, maltene ga je izgurao sa staze, tako da je Alonso imao opciju ili da ga udari, ili da uradi ono sto je uradio. Gresku je naravno napravio sto ga opet nije propustio, jer se zna kako sudije resavaju takve situacije, tako da njegovo nerviranje nije na mestu. Da ga je propustio odmah, verovatno bi ga obisao u narednom krugu, na kraju krajeva Kubica je ispao tako da bi mu to pomoglo ako nista drugo.
McLaren Mercedesu svaka cast, pogotovo Hamiltonu. Decko nije savrsen, ima i on svoje tikove razmazenog deteta, ali kad se sve sabere i oduzme mislim da je jedan od najboljih vozaca trenutno. Button jeste da nema tu "iskru" kao Hamilton, ali njega upravo ta ujednacenost dovodi do mesta koje je osvojio (sa 14tog na 4to). Oduvek je poznat kao neagresivan vozac sa ujednacenom voznjom, sto mu se uglavnom i isplati.

Na kraju krajeva, voleo bih da se Hamilton i Weber bore za titulu ove godine, mozda sa primesom Buttona. A Vettelu neka se slobodno opet probusi guma ne bih imao nista protiv.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Deckonja » sreda, 14. jul 2010. u 21:55h

Obrniokreni Weberu je ovo poslednji voz do titule tako da ce iz sve snage zapeti ne bi li je i osvojio.
Mladjani Vettel ima jos dosta da uci i pocinje pomalo da zivcira cak i one koji su ga do nedavno simpatisali.
Ostajem pri tvrdnji da je Sumi u Mercedesu radi visih ciljeva koji ce verovatno poceti da se ostvaruju vec u narednoj sezoni.
Velika nagrada Madjarske nije i ne mora da znaci dosadu...

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » nedelja, 25. jul 2010. u 16:51h

Sramota.
Aj sto je bio team-order, to je bilo za ocekivati. Protiv je pravila, bice kaznjeni, i to je to. Ono sto je mene zestoko iznerviralo jeste sto se svi sem Masse prave naivni kako nije bilo nicega i poricu to na sve strane, a toliko je ocigledno da postaje apsurdno i smesno. Gledao sam prenos na RTLu i gomilu intervjua od svih, prave se toliki naivci da te samo jos vise iznerviraju nego da su lepo priznali (bar neko) da je team-order kao sto jeste.
Ako ih FIA kojim cudom ne kazni ili kazna bude blaga, mislim da ce se dobar deo gledaoca (medju kojima sam i ja) osecati prevarenim, kao i vecina ostalih timova. Nikako nije na mestu, jos je sad protiv pravila. Ali eto da vas samo podsetim ko je predsednik FIA: Jean Todt (Austria, 2002). Tako da me ne bi cudilo da ne bude nista ili ih kazne samo novcano, posle cega se nadam da necu vise ni gledati F1 jer postaje smesno.

A sad analiza trke :D
Ferrari je konacno uspeo napredak da pretoci u rezultat, svaka im cast, valjda ce tako nastaviti bice zanimljivo do kraja. Vettel je lose startovao sto mi je drago jer ga sve vise i vise mrzim. McLareni nisu bili jaki i mogli su samo sa distance da posmatraju sve, nadam se da ce se vratiti u formu. A webber stvarno nije imao srece, steta.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Deckonja » nedelja, 25. jul 2010. u 18:04h

Naravno da je protiv pravila i krajnje sramotno.
No to se i ocekivalo, ipak su interesi tima ispred svega.
Dobro je da se Ferrari probudio i postao konkurentan.
Vettel je jos jednom dokazao da ipak nije jos sazreo za sampiona.
I na kraju, vise mi je muka od timskih naredjenja i kalkulisanja no ipak nastavljam da gledam F1.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » nedelja, 25. jul 2010. u 19:00h

Pa da se gledaju interesi tima ne bi ni menjali poredak, jer bi svakako pokupili max broj poena. Interesi pojedinca su u pitanju, i samo time stvaraju negativnu atmosferu u timu, kao sto je u red bullu.
Ocekivano jeste, ali me nervira, posebno sto su tako lose sakrili a poricu krivicu. Zar nije bilo lakse da su Masi zeznuli pit-stop, ili da je Masa proklizao u nekoj krivini...
Fiesta!!

Avatar korisnika
Shoshon
VIP
Poruka: 717
Član foruma od: subota, 11. jul 2009. u 19:14h
Lokacija: Novi Beograd - blokovi

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Shoshon » nedelja, 25. jul 2010. u 22:41h

zuti Velike su to pare u pitanju, a gde su pare - tu suptilnosti nema. war war
Varijantu sa boxom nisu smeli jer je bilo još mnogo do kraja trke a i proklizavanje je rizično jer uvek postoji mogućnost da ne prođe sve kako treba.
Na moju žalost, ručak je pao tačno u vreme sporne zamene na vodećoj poziciji cekicko , ali čim sam video Alonsa ispred Mase naslutio sam šta se dogodilo. Nije to prvi put ferariju da radi. I Barikelo je morao svojevremeno da propusti Šumija. zuti Ista meta - isto odstojanje.
Kao što se u fudbalu broje samo pobede tako se u F1 najviše broje titule vozača za tim i to se neće skoro promeniti.
Između ostalog, suviše za moj ukus, u F1 mnogo o pobedi više odlučuje bolid nego vozač - pilot, tako da je razumljivo da tim iliti "tamo neki" iz tima rešava ko od njegovih vozača uzima više bodova. sign0023 sign0023 sign0023
Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » nedelja, 25. jul 2010. u 23:05h

Following their controversial one-two result at the German Grand Prix, Ferrari have been fined US$100,000 by the FIA after race stewards deemed they had breached sporting regulations. The case has also been referred to the World Motor Sport Council (WMSC).
The decision will also be forwarded to the WMSC for its consideration, meaning Ferrari could in theory face further sanction.
Ako ostane na ovome, stvarno smesno. hahahaha
Fiesta!!

Avatar korisnika
adam
Poruka: 290
Član foruma od: nedelja, 28. jun 2009. u 01:22h
Lokacija: Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od adam » sreda, 25. avg. 2010. u 15:38h

Jbg, saznaćemo posle 8. septembra, kad bi čelnici svetske moto-sport federacije trebali da donesu odluku u Parizu.
Iskreno, verujem da će ih adekvatno kazniti jer je ovo dobra šansa da se da primer i da se sam "leteći cirkus" malo otrgne iz ruku čika Bernija E. koji je opasno počeo da bude ne direktor nego mali bog u celoj priči. Jeste on vlasnik licence za F1 ali ono što on dozvoljava svojim "prijateljima" (čitaj € i $ talks) prevazilazi dobar ukus i zaista čini besmislenim celokupan i šampionat i sam sport zvani F1.
Tim primerom bi mogli mnoge stvari da dovedu u red jer je svim ovim novim pravilima unazad jedno 15 godina formula postala sve drugo samo ne trkanje vozača na pisti. Dobro, možda ima još max. 10-15% trkanja na pisti ali to su samo mali fleševi onoga što je F1 bio 70-ih i 80-ih godina. (60-ih me još nije bilo lol ) kada su pobeđivali ljudi i timovi sa svojim automobilima a ne automobili sa tehnologijom NASA-e. Svaka čast svim tim timovima inženjera, ali po mom mišljenju, njihovi izumi bi trebli da se takmiče u trkama prototipova ili nečem sličnom a formulu da približe ili vrate ljudima i da opet ljudski/vozački faktor postane presudan a ne količina novca kojom se mogu kupiti najbolji inženjeri i najsavremenije tehnologije. Naravno, tako je na žalost u skoro svim sferama sporta (čast izuzecima) da neproporcionalne i enormne sume novca čine neke timove ili individue pobednicima i boljima od ostalih, bilo putem najsavremenijih i neotkrivivih steroida ili putem ine tehnologije, a da se talenat, višegodišnji mukotrpni rad i treninzi bez te proklete love mogu baciti u vodu ili ostati nagrađeni u nekim negledanim, neinteresantnim amaterskim takmičenjima i kategorijama. Pogledajmo samo primere imena najplaćenijih svetskih fudbalera, među kojima ima vanvremenskih talenata, ali da li zaista nečiji talenat, ili ime ili bilo šta drugo zaista može da vredi 75+miliona evara??? Pa to mu dođe skoro kao godišnji budžet neke a-la naša zemlje! I kad skrpiš tim od 5-6 takvih imena? Ima li smisla da protiv njih u istom takmičenju igra tim koji za 20 godina nije kroz ruke propustio toliku količinu novca? Zato su i odlični timovi sa vrhunskim stručnjacima i vanserijskim talentima (setimo se Džordana, Prosta, Lotusa...) propadali, jer se uvek našao neko ko je pokupovao sve što se na tržištu moglo kupiti (uključivši i sudije i delegate) pa je u šampionatima decenijama mogao da radi šta je hteo i da pravila (lobiranjem) prilagodi sebi i svom timu. Zato je i mogao/morao onaj mučenik od Barikela onomad da propušta Šumija (ili Irvajn), sada Masa... Ko će sutra? Ako se tome ne stane na vreme na put, možemo svi da se prebacimo na gledanje karting trka za mlađe pionire. (mada, ni tamo ne verujem da samo talenat pobeđuje) Ne krijem da ove godine navijam za Alonsa, ali ne želim da čovek za koga navijam na ovaj način pobeđuje! Šumi je makar povukao Barikela da stane uz njega na najviši praktikabl podijuma, a ovaj Španac ni za to nije imao petlju. Na koji način se Fetel odnosi prema timskom kolegi? Bole ga stojko da li se čovek okrenuo za 180* u vazduhu i da li je živ. Možda sam ja samo matora drtina i pripadnik generacije gde je to neko "viteštvo", čast, moral, drugarstvo nešto značilo i vrednovalo se više od poganih novčanica, ali da je svega pobrojanog nestalo (sem love) iz formule (i načelno iz sporta) ostaje tužna činjenica sa kojom treba da se izborimo i razmislimo da li ćemo radije da promenimo kanal ili da ostanemo na istom, nadajući se da će se vremana (i pre svega ljudi) promeniti i vratiti nekim vrednostima (mislim na moralne) koje se novcem, ipak, ne mogu kupiti. (svakodnevica me, na žalost, razuverava, i potvrđuje da čak i te osobine mogu da se kupe).
Jbg., da vidimo šta će kišoviti Spa da nam (po)kaže i posle toga 8.IX!

Avatar korisnika
bossko77
Poruka: 1379
Član foruma od: petak, 13. feb. 2009. u 01:44h
Lokacija: MYH3E

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od bossko77 » nedelja, 29. avg. 2010. u 21:10h

Au svaka cast za post , u vecini stvari se slazem sa tobom al i sam znas da se tehnologija uvek takmicila u f1, zato su i timovi bili razliciti tj velike auto kuce koje su se dokazivale kroz F1.. ranije su te razlike bile manje ,a danas shodno svemu naravno vece..
Nego sto je Schumacher dobio 10 mesta unazad na startu trke..?
I naravno za pohvalu napokon taktiku mercedesa sa cekanjem zadnjeg tj jedinog pit stopa sa promenom guma zbog kise..
SlikaSlikaSlikaSlika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 30. avg. 2010. u 04:03h

Schumacher je dobio drop od 10 mesta zbog ovoga, na prethodnoj trci u Madjarskoj:

[youtube]Yo971KDXsbI[/youtube]

Slazem se i ja sa Adamom za vecinu stvari, nego sam cekao da odgovorim kad prodje Spa.
Danasnja trka (koju sam upravo zavrsio s gledanjem lol ) je bila veoma dobra, najvise mi je zao Barichella (zbog 300te trke) i Buttona. Mnogi ne vole Buttona i misle da nije zasluzio mesto u McLaren Mercedesu, ja mislim da nema vestinu kao Hamilton, ali je svakako zasluzio mesto u tom timu. Jer dok ga idiot (Vettel) nije zveknuo, stvarno je radio odlican posao sa "ranjenim" autom.
Webera mi je takodje zao jer nije imao dobar start, da ga je imao verujem da bi bio pobednik bez problema. Za njega sam i navijao jer cenim da ako ovu sezonu ne uspe da postane svetski sampion - nece nikad. Hamilton je isto odradio dobar posao, zamalo se zakucao ali jbg uspeo da se spasi i dobio fair & square, sto ga dovodi u zasluzeno vodjstvo. Kubica isto, svaka mu cast, vidi se da je stvarno prvoklasan vozac.
Vettel me kao i do sada nervirao, jednostavno je decko previse temperamentan u situacijama kad gubi, zato nikako ne bih voleo da dobije ovaj sampionat. Jednostavno treba malo da odraste i da se ne ponasa kao beba. Danas nije puno gestikulirao iz kokpita niti je bilo nesto prenosa preko team radio-a sto me zacudilo, s obzirom na to kako je ranije reagovao. Jos jedna cinjenica zbog koje ga mrzim jeste da se ponasa sve vise i vise kao Schumacher, pogotovo iz mladjih dana - to prosto ne volim.
Alonso nije imao srece, ali ni njega ne volim pa mi nije zao sto nije uzeo poene danas lol Lepo je David Coulthard posle trke rekao: koncentracija mu je ove sezone najniza, i verovatno je napravio vise gresaka u ovoj sezoni nego u svim prethodnim zajedno, posto ocajnicki hoce da dobije svetski sampionat i onda naravno pravi nepotrebne greske.

Ono sto me u stvari vise zanima od ove trke jeste kako ce kazniti Ferrari, i da li ce im oduzeti poene ili ce ostati sve na novcanoj kazni. Upravo danas se dokazalo da Alonso nije uvek najbolji (svejedno sto nije kriv za udes sa Barichellom, sumnjam da bi stigao i prestigao Masu), pa i ne moze da se opravda Ferrarijev potez na prethodnoj trci.

Medjutim, i pored te gluposti koju je Ferrari napravio, jedna od najboljih sezona u zadnjih 10tak godina.
Fiesta!!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 27. sep. 2010. u 04:45h

Mozda Alonso i osvoji kako je krenuo, mada iako najvise navijam za Hamiltona, ipak se nadam da ce Webber dobiti ovu sezonu, jer ako je sad ne dobije nikad nece.
I nadam se da ce Kubica sledece godine imati neki bolji bolid, jer cenim da vozi bolje od svih na stazi.
Fiesta!!

Avatar korisnika
BokiRS
Neizleciv
Neizleciv
Poruka: 4448
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 08:18h
Lokacija: Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od BokiRS » ponedeljak, 27. sep. 2010. u 08:14h

Po meni je sramota koliko je Schumacherov bolid nekonkurentan.
Moze putnicki auto da ga obidje.
Mada moje neko misljenje je da ispituju ove sezone, a da ce sledece tek pokazati pravo lice.
Mislim da ce Schumi biti opasan sledece godine
Chip tuning za Ford-ove
viewtopic.php?f=94&t=19067

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 27. sep. 2010. u 14:56h

To cujem na sve strane, da je ove sezone samo neko tesitranje/zagrevanje za sledecu... Ali sve nesto sumnjam da ce i sledece biti konkurentan, ne znam zasto.
Posto ako se pogledaju rosbergovi rezultati, dosta je bolji od schumija, zasto ne znam.
Fiesta!!

Odgovori

Povratak na „F1“