Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

USA Ford generalno

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21099
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: USA Ford generalno

Poruka od Markedjani » utorak, 19. apr. 2016. u 11:20h

100 milja iliti 160km... u prevodu mogao bih dve nedelje da idem na posao sa jednim punjenjem.

Za kratke relacije el. auto je sasvim kul... ne arčiš auto sa SUS motorom da non stop radi u režimu obogaćene smeše zbog hladnog motora.

naravno, pod uslovom da imaš viška 20 i kusur hiljada dolara da ti bleji sa strane :)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: USA Ford generalno

Poruka od mbole » utorak, 19. apr. 2016. u 11:26h

Samo sto se prosecna udaljenost radnog mesta u USA prilicno razlikuje od one u Svrbiji :)

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11297
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » utorak, 19. apr. 2016. u 16:35h

I nema bas neke velike razlike. Ja provedem pola mog radnog vremena za volanom plus jos vozim Uber petkom i subotom pa opet ne predjem vise od 450-500 milja sedmicno.

Nisam ni ocekivao da ce ih biti prodato nesto mnogo, ali opet 1,700 za godinu dana u drzavi gde je populacija 330+ miliona ...

Bez obzira koliko je gorivo jeftino - struja je jos jeftinija. Moj komsija, koji ima Chevrolet Volt, kaze da mesecno potrosi oko $30 vise mesecno za struju od kada je poceo da puni Volta svako vece. Plus auto se puni preko noci, tako da ni to nije problem.

Pre ce biti da je problem taj sto elektricni Focus izgleda kao i svaki drugi Focus, a ljudi koji voze elektricne aute hoce da se razlikuju. Zato se Tesla prodaje tako dobro.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: USA Ford generalno

Poruka od mbole » sreda, 20. apr. 2016. u 03:18h

160 Km / 20 (dve nedelje odlaska i dolaska) = 8 Km
Koliko njih znas da im je radno mesto na toj udaljenosti?
Bre prvi 7/11 je bio na 5Km od hotela u Vegasu, a hotel je bio u rezidencijalnoj zoni.

I dalje tvrdim da je svako prevozno sredstvo bez autonomije od min 500Km, i mogucnosti punjenja u roku "od odma", prosto prodavanje onoga za ono, i uvaljivanje marketinskih lagarija za skupe novce.
Da bi taj focus mogao da se prodaje kako treba, morao bi da bude jeftiniji od normalnog minimum 2000$, a i tad bi ga kupovali green zaludjenici.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11297
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » sreda, 20. apr. 2016. u 04:42h

Pa evo meni prvom je radno mesto udaljeno nekih 5 milja. I to sad kad sam promenio posao koji je dalje udaljen - pre sam peske isao na posao jer je bio 20 minuta peske.

500 km je nekih 315 milja ... besmislena cifra, retko ko prelazi toliko dnevno, a oni koji i prelaze koriste avio saobracaj. Vecini nije potrebno vise od 100 milja dnevno. Kao sto rekoh, ako meni koji ne izlazim iz kola i koji vozim Uber, je 100 milja dnevno dovoljno - trebalo bi biti vecini ljudi.

Naravno, ovde pricamo o Americi gde se Focus Electric prodaje. To sto prosecan Srbin ne moze sa jednim punjenjem baterije da stigne od Beograda do Grcke i sto u Srbiji ne postoji punjac na svakom cosku je nebitno u ovoj prici.

p.s. Tesla evo vec ima 300,000 uplata za Model 3.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: USA Ford generalno

Poruka od mbole » sreda, 20. apr. 2016. u 09:47h

Pretpostavljam da u USA obozavanju da daju 22500$ za auto kojim idu samo do posla i svrckaju se po carsiji :)
A onda kupe drugi kojim ce ici na iole ozbiljniji put, il ako ne daj dva bozeta da odu tri put do grada...

Koliko vekova mozes da se vozis benzinom koji kupiis za te novce?

Amerima moze svasta da se zameri, al baratanje lovom tesko.

Zaboravih...
Daklem za sad znas jednog coveka kome je posao na manje od 8 km od kuce :)
Ako pretpostavimo da ukupno znas bar 100 ljudi, sto i nije neka cifra, daklem 1%.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6048
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: USA Ford generalno

Poruka od Daniel » sreda, 20. apr. 2016. u 11:29h

i ja bih narucio teslu model 3 da sam u mogucosti :D iako mi je veci favorit tesla S :)
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: USA Ford generalno

Poruka od Iosis » sreda, 20. apr. 2016. u 11:45h

Čitam danas da će Holandija od 2025. zabraniti auta na dizel i benzin.
A neki gradovi u drugim državama zabraniti saobraćaj autima takođe na benzin i dizel.

Ne znam samo na šta misle da ljudi voze?
Možda smatraju da će autonomija električnih auta biti mnogo veća.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: USA Ford generalno

Poruka od mbole » sreda, 20. apr. 2016. u 15:34h

Holandija: zemlja u kojoj su odavno dozvoljeni prostitucija i droge, pederluk je na ceni...
Daklem sve sto nije normalno, tamo je super, a sve sto je normalno je obicno zabranjeno.

Savrseno se uklapa u pricu o elektricnim automobilima :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11297
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » sreda, 20. apr. 2016. u 16:34h

mbole piše:Pretpostavljam da u USA obozavanju da daju 22500$ za auto kojim idu samo do posla i svrckaju se po carsiji :)
Oh da, ja zaboravio da mnogo njih zivi u Milwaukeeu, a radi u Chicagu ili Detroitu ili mozda cak i dalje, pa im je potrebno minimalno 300+ milja izmedju punjena. thumbsuph

Nego, evo vidim Tesla vec primila 300,000+ narudzbi za Model 3, iako kosta znacajno vise nego Focus Electric ... (pocetna cena $35,000). Mora da ti silni ljudi jos nisu razmislili kako ce putovati na duze relacije.
mbole piše:A onda kupe drugi kojim ce ici na iole ozbiljniji put, il ako ne daj dva bozeta da odu tri put do grada...
U pravu si i ovde. Svi znaju da Americke familije imaju maksimalno jedan auto, nikako vise, a da avio saobracaj je nepostojeci, pa ce biti u velikom problem kada jednom u tri godine zele da odu na godisnji odmor. Rent-a-car agencije takodje ne postoje u Americi.
mbole piše:Koliko vekova mozes da se vozis benzinom koji kupiis za te novce?
Koliko se ustedi voznjom na struju moze se iznajmiti auto jednom u 3 godine kada bas moras da vozis mnogo.
mbole piše:Daklem za sad znas jednog coveka kome je posao na manje od 8 km od kuce :)
Ako pretpostavimo da ukupno znas bar 100 ljudi, sto i nije neka cifra, daklem 1%.
Ja ne znam odakle tebi te silne teorije da su Amerikancima poslovi toliko udaljeni. Pa evo za pocetak u mojoj firmi retko ko vozi vise od 10 milja do posla. To znam zasto sto iz svakog suburbs mozes da budes u centru grada za 10-15 milja u najgorem slucaju. Mozda ima onih koji voze 40-50 milja dnevno, ali za takve nije elektricni auto jos uvek.
mbole piše:Holandija: zemlja u kojoj su odavno dozvoljeni prostitucija i droge, pederluk je na ceni...
Daklem sve sto nije normalno, tamo je super, a sve sto je normalno je obicno zabranjeno.

Savrseno se uklapa u pricu o elektricnim automobilima :)
Bez uvrede, ali mi Srbi smo poslednji koji bi se trebali smejati drugima o "normali".
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: USA Ford generalno

Poruka od Iosis » sreda, 20. apr. 2016. u 16:58h

Mi ovamo imamo takve priče, da tamo kod vas ljudi putuju po 100 km na posao i to je kao normalno.

Znam i stric kada je otišao u Ameriku, smjestio se u Feniks, a on je išao 150 km na posao, a strina na drugu oko 70 km. Nekad je provodio i po 3 sata u putu. I rekao nam da je to tamo totalno normalno. Da mnogo ljudi na svoje radno mjesto putuje 100 i više km.

A za Holandiju sam samo napisao, mada mislim da od toga nema ništa.
Prvo će ljudi da se bune, drugo proizvođači auta. Ispadaju oni budalama što ulagaju milione da naprave SUS motore sa što manjom potrošnjom i da što manje zagađaju, a sada će im ovi zabraniti prodaju.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11297
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » sreda, 20. apr. 2016. u 17:21h

Ne kazem da nema tih ljudi koji voze daleko na posao, ali su oni u manjini, jer retko ko hoce da gubi 3-4 sata dnevno samo u putu. Znam neke ljude koji zive u Chicagu, ali rade u kasinu u Milwaukeeu, ali oni putuju vozom i za 45 minuta si na poslu. Dok u mojoj firmi znam samo jednu osobu koja zivi dalje, ima nekih 35 milja voznje u svakom pravcu.

Nema mi neke logike da se neko smesti u grad A, a onda da putuje u grad B koji je toliko udaljen - zasto jednostavno ne zivi u gradu B?
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: USA Ford generalno

Poruka od Iosis » sreda, 20. apr. 2016. u 22:35h

Kod strica i strine je bilo da su radili svako na različitu stranu, tako da im je to bilo neka sredina između posla. Tako da su jednako putovali.
A rekli su nam da nisu mogli naći drugi posao.

Mada i kod nas ima ljudi koji tako putuju. Čuo sam da neki ljudi odavde iz Doboja putuju svaki dan u Banja Luku, što je oko 100 km.
Isto tako znam čovjeka iz NS-a, putuje svaki dan za Beogad.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11297
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » sreda, 20. apr. 2016. u 23:55h

Kao sto sam spomenuo gore, verujem da ima takvih ljudi. Samo sto su takvi ljudi u manjini. Takvi ljudi sigurno nisu razlog zasto je Ford prodao samo 1,700 elektricnih Focusa prosle godine.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11297
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 21. apr. 2016. u 05:28h

Ford planira da ponudi 13 novih elektricnih automobila u Americi do 2020 godine. Danas je u medijima bila prica da su platili $200,000 za jedan od prvih proizvedenih Tesla Model X da bi ga mogli prouciti.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: USA Ford generalno

Poruka od mbole » četvrtak, 21. apr. 2016. u 17:08h

Prinston je po USA pa cak i po evropskim merilima prilicno mali grad.
Ali od centra tog malog grada (recimo od univerziteta), do rezidencijalnih zona imas reda 7-8 kilometara.
Vegas, koji opet nije preterano veliki, od rezidencijalnih zona do stripa ili industrijskih zona, ima reda bar 20-tak km.
Toliko video, mozda je na drugim mestima drugacije.

Meni je u glupavom Beogradu posao na 25 kilometara od kuce, zeni na 18.

Ne radi se o tome da li americke familije imaju jedan ili 5 auta. Radi se o tome da treba da puknes 22000 za nesto sto je poluupotrebljivo, cemu ce vrednost padati kao cigla sa 8. sprata zbog preskupih baterija koje moraju da se menjaju, i sto pride bez tog popusta (ne znam dal je u pitanju neki "opsti popust" na elektricna vozila ili samo marketniski) kosta lepih 10000 vise od potpuno upotrebljivog auta. I ako je "opsti" to na kraju ti placas, posto te pare ne mogu da padnu s neba, vec se izvuku iz dzepa poreskog obveznika.

Za 10000 po trenutnim cenama u USA (prosek 2.24 USD/galon) mozes da kupis 4500 galona goriva. Ako nisam pobrkao koji galon sam koristio u konverziji, to mu dodje oko 17000 litara. Uz prosecnu potrosnju od 10 litara to je 170000 Km.
Po kojoj to ekonomiji je voznja na struju jeftinija?

Tesla i focus, sigurno nemaju istu kategoriju kupaca. A ko sto rece, u zemlji od 300M stanovnika, 300.000 je tek jedan promil.

Da se ne vracamo na sarene laze od autonomiji od 100 Km, koja je takva ako ne koristis grejanje, klimu, redio, svetla... to jest sve ono na sta si navikao u normalnom automobilu.

Normalnost je normalnost. A to dal je neko iz Srbije, Uzbekistana ili Francuske, nema bas nikakve veze sa tim.
Samo sto nekima nenormalni vise uspevaju da upucaju u glavu kako su oni ustvari u pravu... al...

Da se ne shvatimo pogresno.
Nemam ja bas nista protiv elektricnog automobila kao ideje.
Ali imam i te kako protiv trenutne "izvjedbe" gde mi za vise para prodaju mnogo manje muzike, a sve to pokrivaju "umjetnickim dojmom" to jest zaglupljujucim marketnigom, koji kao i svaki drugi, prikriva i precutkuje sve mane, a dize u nebesa i najmanju prednost.
Trziste je prosto i neumoljivo: sta dobijem za ovoliko para na jednoj, a sta na drugoj strani, i to kada se svede konacna racunica, a ne parcijalna.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11297
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 21. apr. 2016. u 20:10h

Hajmo reci da zaista ima 20 km od suburbs do stripa u Vegasu (mada nema toliko, ali ajde, nema veze). Neka ima i duplo u nekom vecem gradu. To je opet 80 km dnevno u najgorem slucaju. Prosecan Amerikanac mesecno predje oko 1,000 milja, sto je 33 milje dnevno.
Sto znaci da 100 milja ili 160 km sa jednim punjenjem je sasvim dovoljno. Punis ga preko noci, u najgorem slucaju traje 8 sati, inace postoje i brzi punjaci da bude pun za par sati.

Sto se tice baterija, Chevrolet recimo daje garanciju na 8 godina ili 100,000 milja na baterije u Voltu. Cak i kad baterije postanu stare, baterije ce se moci puniti i auto ce se moci voziti - samo neces moci napuniti baterije na 100% vec na nekih 70%. Nove baterije su $2,300. Gledaj situaciju kao da si kupio 8 godina star benzinac ili dizel u koji moras da ulozis novca ako zelis da narednih 8 godina nemas vecih problema. Tako i sa elektricnim autima. Mozes ga voziti na 70% (isto kao sto polovan benzinac/dizel mozes i dalje voziti sa odredjenim problemima). Potpuno ista situacija.

Ne znam zasto spominjes fabricku cenu kad se fabricka cena je placa jer drzava daje popust od $7,500 na sva elektricna auta. Sto u sustini znaci da je elektricni Focus za $2,500 skuplji od obicnog.

Svidelo se tebi ili ne, elektricni auti su prethodnih godina napravili veliki napad. Pre 10 godina oni gotovo nisu ni postojali, a danas Tesla primi 300,000 narudzbi za sedmicu dana nakon predstavljanja novog modela. Onda mozes da zamislis u kom pravcu auto industrija ide.

Znam ja da je normalnost normalnost, samo mi je ispala smesna tvoja prica gde ismejavas Holandjane sto su legalizovali drogu i prostituciju, pa ja navodno sledeci korak u toj ne-normalnosti i velika kupovina elektricnih auta. Mislim, dolazis iz drzave gde je Kristijan Golubovic uzor mladima i gde vise ljudi zna ko su Tijana Ajfon i ostale prostitutke (pardon, "starlete") nego Mileva Maric. I kao takva drzava nije "ne-normalna" kao tamo neka Holandija pa samim tim elektricni auti nece jos dugo vremena biti popularni u njoj. Ma daj ...
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6048
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: USA Ford generalno

Poruka od Daniel » četvrtak, 21. apr. 2016. u 21:37h

ako dobro znam kad kupis teslu ti si vlasnik auta al nisi vlasnik baterija i u obavezi si da menjas baterije svakih godinu dana ( tako nesto) zamena kosta oko 100-150$ i traje ~30s (ono njihovo punjenje/zamena baterije na pumpi kad neces da cekas supercharger da napuni) :D
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: USA Ford generalno

Poruka od mbole » petak, 22. apr. 2016. u 04:46h

Ocigledno imamo razlicite poglede na stvar.

Nego... pomenuh da tih 7500 koje daje "drzava" ustvari ti placas kroz porez, tako da je to samo jos jedan nacin zamajavanja i prodavanja onoga za ono.

A na stranu, sto i ne vidim neki razlog da el. auto u proizvodnji bude 10000 skuplji od normalnog.

Zasto su napravili napad? Pa to je ocigledno i onome ko manje prati auto industriju.
Vise gube ideje kako da prodaju nove modele, posto su isprobali sve trikove, ukljucujuci i pretvaranje auta u grdobu.
E sad imaju novu temu, gde marketning moze da se razmase, ne bi li oteli jos love.

@danijel
Jedna od mogucnosti da el. auto bude smislen, je upravo da se standardizuju baterije, i da na "pumpi" samo ostavis praznu i uzmes punu. Al to cemo da pricekamo.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11297
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » petak, 22. apr. 2016. u 16:19h

Ne znam kako se porez obracunava u Evropi, ali u Americi svake godine moras da predas papir u firmu koliko clanova porodice izdrzavas. Sto vise clanova porodice izdrzava to je porez manji i manje ti odbija svaki mesec od plate.
E sad, cak i ako stavis recimo 3 osobe, a u sustini zivis sam, onda ce ti odbijati malo i na kraju godine ces morati da vratis drzavi pare. E tu dolazi tax break sa elektricnim autima - sto sve do $7,500 se odbija od te cifre, tako da recimo ako drzavi dugujes $8,000, a kupis elektricni auto - ustvari platices drzavi samo $500.

Firme gube ideje kako da prodaju nove aute, pa su odlucili da naprave daleko skuplje aute (by the way, na kojima gube novac jer su daleko skuplji za proizvodnju nego sto se prodaju) koji pri tom imaju daleko manje mogucnosti i ljudi su se upecali na to? Jel ti to ozbiljno?
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: USA Ford generalno

Poruka od mbole » petak, 22. apr. 2016. u 16:30h

Vrlo, samo sto cigledno ne kapiras kako porez funkcionise, sta je skuplje za proizvodnju itd itd

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11297
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » petak, 22. apr. 2016. u 16:38h

Valjda ja koji zivim u Americi znam bolje od tebe kako porez funkcionise u Americi. Ipak ga obracunavam svake godine od kada sam imao 15 godina ...

A sto se tice troskova proizvodnje, samo pitaj Sergio Marchionnea koliko su novca izgubili na svakom prodatom Fiatu 500E (E=Electric) iako se prodavao za duplo vecu sumu nego obican 500.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6048
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: USA Ford generalno

Poruka od Daniel » petak, 22. apr. 2016. u 17:05h

Mislim da je red da seniva tema zakljuca dok se malo ne smirite :)
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11297
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » petak, 22. apr. 2016. u 17:31h

"Slazem se" i "u pravu si". To su izgleda jedini dozvoljeni komentari sa kojima teme ostaju otkljucane. Nedao Bog da imas drugacije misljenje od drugih i da kazes toj drugoj osobi da imas drugacije misljenje - odmah teme bivaju zakljucane.

Tako da u potpunosti se slazem sa svim onim sto je mbole napisao. :)
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9662
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: USA Ford generalno

Poruka od macaneli » petak, 22. apr. 2016. u 17:40h

zakljucavaju jer ste smorili za medalju....
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“