Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Richard Petty Motorsports prelazi na Ford

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Richard Petty Motorsports prelazi na Ford

Poruka od Talladega_500 » subota, 12. sep. 2009. u 17:20h

Najstariji (osnovan 1949) i najuspesniji (268 pobeda, 10 sampionskih titula) tim u NASCAR istoriji ce sledece sezone koristiti Ford umesto sadasnjeg Dodge.

Doslo je do spajanja Richard Petty Motorsports i Yates Racing (koji je i do sada koristio Ford) i za tim ce sledece sezone voziti Kasey Kahne, A.J. Allmendinger, Paul Menard i Elliott Sadler. Tim ce dobivati motore od Roush-Yates.

Vlasnik tima Richard Petty je proveo vecinu svoje karijere u Chrysleru (Plymouth i Dodge), ali je vozio za Ford u 1969 sezoni kada je bio nezadovoljan sto mu Chrysler nije dao aerodinamicnu Dodge Daytona vec je insistirao da ostane u Plymouthu. Petty je u navedenoj 1969 sezoni ostvario 9 pobeda i zavrsio kao 2. u generalnom plasmanu.
Richard Petty je ujedno najuspesniji NASCAR vozac svih vremena sa 200 pobeda i 7 sampionskih titula.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Richard Petty Motorsports prelazi na Ford

Poruka od Iosis » ponedeljak, 14. sep. 2009. u 12:31h

Tako i treba! Bolje Ford nego Dodge. :D
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Richard Petty Motorsports prelazi na Ford

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 14. sep. 2009. u 18:56h

Ford je ove sezone vise nego slab u NASCAR. U dosadasnjih 26 trka su pobedili samo 2 i to dve prve trke u sezoni. Sto je jos gore, sa izuzetkom nekoliko trka nisu bili ni blizu da ih pobede.
Prosle godine Carl Edwards je zavrsio sezonu sa 9 pobeda. U dosadasnjih 26 trka nema nijednu.
Matt Kenseth se svake godine plasirao u Chase (nesto kao playoff), a ove godine nije uspeo.

Valjda ce biti bolje, novi Fordov motor treba da debituje za koju sedmicu.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Richard Petty Motorsports prelazi na Ford

Poruka od Iosis » utorak, 15. sep. 2009. u 12:21h

Jes da ne pratim NASCAR ali svakako zelim uspjeh Forda na tom polju. :D
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Odgovori

Povratak na „Ostalo“