Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Zvucna izolacija

Uradili ste nešto sami?
Podelite sa nama ili pogledajte kako su drugi.
Avatar korisnika
brabas
Poruka: 486
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 00:35h

Re: Zvucna izolacija

Poruka od brabas » nedelja, 22. mar. 2015. u 00:15h

Šta god da uradiš javiće se kolega da obesmisli.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Zvucna izolacija

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 22. mar. 2015. u 00:54h

I ti imaš neki problem sa zvučnom izolacijom ili...?
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
brabas
Poruka: 486
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 00:35h

Re: Zvucna izolacija

Poruka od brabas » nedelja, 22. mar. 2015. u 01:10h

Imam, stoji mi azmafon više od godinu dana na tavanu, alubutyl takođe, i još neka sunđerasta guma, onaj najlon ispod tapacira fali, zveči mi auto prilično, nikako da dođe na red jer sam u dilemi da li da menjam vrata koja pokazuju rđu a i loše su izgitovana, hoću li el. podizače da ugrađujem i tako, al' sve se plašim i da, kad sve to utegnem, da će to neko da ospori kao manjkavo, no ne marim, čekam toplije dane, tad je sve lakše.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Zvucna izolacija

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 22. mar. 2015. u 01:36h

Nalepi azmafon na pod sa donje strane, najlon umesto tepiha, alubutyl preko stakala, jer nije bitno kad neko argumentovano i činjenično nešto kaže, bitno je da to ne prija ušima i poenta je da se nešto što se radi - radi kako god bilo.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
brabas
Poruka: 486
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 00:35h

Re: Zvucna izolacija

Poruka od brabas » nedelja, 22. mar. 2015. u 12:52h

Da ne trujemo temu, 95 % tvojih postova su i argumentovani i korisni jer očigledno imaš dovoljno iskustva sa starim fordovima i kojekakvim zahvatima u vezi sa istim, ponekad uleti tih 5% postova koje ja vidim kao kritiku radi kritike, to je moj utisak, nisam sujetan, nadam se da nisi ni ti, ne bih da shvatiš ovu polemiku lično niti bih je nešto nastavljao. A kad budem uradio nešto sa vratima i tablom napokon, vratićemo se temi, zvučnoj izolaciji.

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Zvucna izolacija

Poruka od Neša » subota, 4. apr. 2015. u 18:32h

Uradio sam novu izolaciju plasticnog poklopca motora,posto se stara raspala,potrebno je 67 sa 46cm akusticnog samogasivog sundjera debljine 2cm,neutralni silikon za ogledala,makaze i morao sam malim klestima da skinem jos malo sloja i napravim reljefast sloj da bi sve lepo leglo.
Slika
Slika
Slika

Malo meksi zvuk se dobije jedva primetan zato sam odradio unutra takodje ovim sundjerom,skinuo km sat i uklopio sundjer u supljine prema soferki i dole iznad pedala pa navise,e tek je onda imalo efekta jer ovaj plasticni poklopac sluzi samo za zvuk prema spolja,od unutrasnje izolacije zavisi zvuk u kabini. Sada tddi samo prede..
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1623
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Zvucna izolacija

Poruka od acadimke » subota, 4. apr. 2015. u 20:54h

Gde si nabavio sundjer, kolko para?
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Zvucna izolacija

Poruka od Neša » subota, 4. apr. 2015. u 21:27h

Eurofoam,St.Pazova 7 evra kvadrat
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Zvucna izolacija

Poruka od dados » subota, 8. okt. 2016. u 17:17h

imam jedno pitanje .. gledao sam neki video zapis o novoj fiesti i sasvim slucajno mi nesto zapalo za oko ... i setio se ove teme.. jel moze neko da mi kaze koji je ovo materija sto je zalepljen na tepih u gepeku kod fieste

Slika

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Zvucna izolacija

Poruka od milan_gt » subota, 8. okt. 2016. u 17:25h

ko kad bi pitao koja je materija u carnexovoj pasteti :D

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Zvucna izolacija

Poruka od dax92 » subota, 8. okt. 2016. u 17:55h

To je presovana tkanina, industrijske krpe, kao azmafon sto je, samo tvrdo presovano.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Zvucna izolacija

Poruka od BojanM » subota, 8. okt. 2016. u 18:01h

@GeTe: To je bar lako, samlevena amorfna kvazimesnata lelemudija od neiskorišćenih iznutrica.

A ovo u Fiesti deluje da je presovani filc - e sad kakav, koji, sa dodatkom čega...
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Zvucna izolacija

Poruka od dados » subota, 8. okt. 2016. u 21:19h

hehe interesantni odgovori :) .. kontao sam da je nesto kao azmafon posto ste to pomiljali na forumu a lici na njega.. pa sam razmisljao ovako nesto slicno kod sebe napraviti pa da vidim kako ce ispasti :)

Malo sam citao vezano za zvucnu izolaciju i damping.. ne samo sto je focus bucniji malo ( i ne smeta mi vise toliko ) nego sto svaki auto koji sam vozio je bio bucan i uvek sam razmisljao o toj izolaciji, pa sam sad nekako najvise usao u tu materiju.. procitao sam dosta foruma i postova, i nigde nisam nasao nekog majstora za preporuku, jedino je bila neka prica vezano za http://www.tdcommerce.co.rs ili neko ko radi tapaciranje auta .. ali vecinom vlasnici auta to rade sami .. mada ja se ne bi usudio skidati plastike sa vrata niti rastavljati i skidati kontrolnu tablu.. ajde gepek i nije tako strasno kako mi se cini, mozda i zadnja sedista, ali ostalo, no no...

E sad, ja sam totalni laik i ovo mi je potpuna nepoznanica, ali kako mi se cini imamo dve stvari dampiranje i zvucna izolacija.. i to se izgleda cesto brka... ono sto mene interesuje je zvucna izolacija.. i neki su predlagali dynamat xtreme kao najbolji ali on navodno nije za zvucnu izolaciju.. i na sve to jos kako vidim ameri ga i ne vole, jel na stranim forumima i portalima pisu da je preskup i da se vise placa ime, i da su proizvodi kao sto je Hushamat i Second Skin podjednako dobri a manje kostaju, mada ja tacno ne znam koji od njih je za zvucnu izolaciju a koji za damping...

A kod nas je drugacija situacija.. spominje se puno azmafon, guma, bitumen, alu-butyl a kolege za foruma FFK spominju K-flex .. medjutim bitumen mislim da ne bi stavljao ni u ludilu, jer kako sam procitao on smrdi, zapaljiv je i po svemu izgleda kao najlosiji izbor... k-flex ne znam sta je.. da li sadrzi katran u sebi, da li smrdi i dali je zapaljiv, nemam pojma... azmafon isto.. navodno jako zapaljiv i ta neka kao guma.. mogu misliti kako smrdi kad upeknu vrucine a auto stoji na suncu po ceo dan ( samo predpostavka ) .. i za kraj alu butyl, nasao malo tekstova ali i dalje ne znam sta je to tacno...

Pa ajde da zakljucimo, koji bi po vama najbolji izbor bio .. stim da dynamat xtreme definitivno ne bi uzimao vec bi mozda onda isao na Hushamat ili Second Skin.. a od domacih i sa nasih krajeva alu-butyl ili K-flex ( mada mislim da i on smrdi ) .. uglavnom ne bi uzimao nista jako zapaljivo, nesto sto smrdi na vecim temperaturama .. a evo i jedan tekst gde uporedjuju nekoliko materijala http://stereochamp.com/fatmat-vs-dynama ... -and-seal/

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Zvucna izolacija

Poruka od Neša » nedelja, 9. okt. 2016. u 11:32h

Imam ja azmafon ako nekom treba
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Zvucna izolacija

Poruka od dados » nedelja, 9. okt. 2016. u 12:11h

i koliko ti je utisao buku? i jesi ceo auto sa njim izolovao?

video sam da neki spominju i armaflex.. nasao sam ovo http://sidek.co.rs/prodaja-i-zastupanje ... aflex.html ali oni imaju jos jedan proizvod Armasound http://sidek.co.rs/prodaja-i-zastupanje ... nd-rd.html mozda je to i bolja opcija

Avatar korisnika
Walsh
Poruka: 407
Član foruma od: nedelja, 14. jul 2013. u 00:52h
Lokacija: Subotica

Re: Zvucna izolacija

Poruka od Walsh » petak, 21. okt. 2016. u 23:04h

http://www.bolago-m.rs/sika-multiseal-b ... a-popravke

http://www.bolago-m.rs/pretraga?q=azmafon

http://www.izoterm-plama.rs/index.php?o ... d=32&lang=

Ili mozda nesto od ovoga.. http://www.bolago-m.rs/grupe/gradjevinske-folije ?
Sta mislite o ovoj kombinaciji izolacije? :)

Folija skroz dole na pod, pa azmafon. Isto tako i vrata, gepek.. A trake za rubove vrata?
1991 Sierra CLX 2.0 Dohc
2002 Focus 1.8 tdci

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Zvucna izolacija

Poruka od van » petak, 28. okt. 2016. u 00:01h

dados piše:imam jedno pitanje .. gledao sam neki video zapis o novoj fiesti i sasvim slucajno mi nesto zapalo za oko ... i setio se ove teme.. jel moze neko da mi kaze koji je ovo materija sto je zalepljen na tepih u gepeku kod fieste

Slika
То са слике је неки филц - исто што и азмафон . Залепиш га за итисон и после залепиш неко поставно платно са друге стране , јер армафом није компактан , лако се круни. Фокус 1 караван има исто то само још и прошивене ивице да се све лепо повеже

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Zvucna izolacija

Poruka od dados » petak, 28. okt. 2016. u 00:05h

eto mozda ako nadjem neki na odpadu nekom pa uzmem od fokusa 1 :) ali hvala u svakom slucaju

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1084
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Zvucna izolacija

Poruka od polaris » petak, 9. dec. 2016. u 10:30h

Jel neko radio izolaciju gepeka na fokusu karavanu,ako jeste sa cim,na kojim mestima je lepljeno i jel se nesto dobilo sa time?
Focus Mk1 karavan TDDI

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Zvucna izolacija

Poruka od dados » petak, 9. dec. 2016. u 11:10h

ja kako sam skapirao najbitnije je izolovati onaj lim od tockova.. eventualno neki dump materijal nalepiti pa preko toga jos neki sloj izolacije kao sto je K-flex ( mislim da se tako zove ).. i onda samo k-flex preko ostalih delova gepeka... ja to planiram na prolece raditi ... navodno dobije se neki rezultat ali izgleda nije to neki wow efekat.. ali mislim da dosta buke dolazi kroz vrata.. kao sto je kolega Nesa napisao "Najvise buke od sumova tockova ulazi kroz vrata" http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... f=58&t=782

mada moram da priznam da sam se vec navikao na buku i da mi vise i ne smeta kao u pocetku :) ko zna mozda do proleca i odustanem :D

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Zvucna izolacija

Poruka od dados » utorak, 21. mar. 2017. u 09:25h

naidjem danas na ovaj video.. sta mislite koliko bi efekta ovo imalo? i da li je neko probao mozda?

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Zvucna izolacija

Poruka od dados » četvrtak, 11. maj 2017. u 02:47h

jel zna neko mozda gde moze da se kupi neki materijal za damping tipa STP, Silent Coat, Alubutyl ili nesto drugo ali da je na bazi te butil gume a ne da sadrzi katran, naftu ili tome slicno... posto vidim da ima i takvih...

i ako neko zna gde moze da se kupi i naruci armaflex ili kflex u manjim kolicinama

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Zvucna izolacija

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 11. maj 2017. u 03:11h

Jedino da guglaš. Mada tvoj auto je već dovoljno izolovan, a to što bi ti hteo... se dobija jedino drugačijom konstrukcijom karoserije da bi se smanjio uticaj VBH (vibration, noise and harshness). To koliko će auto biti bučan u kabini ponajmanje zavisi od zvučne izolacije.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Zvucna izolacija

Poruka od dados » četvrtak, 11. maj 2017. u 08:05h

hmmmm ... ok ... tnx

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1084
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Zvucna izolacija

Poruka od polaris » utorak, 17. apr. 2018. u 23:01h

Ajd ovde da pitam,posto je delimicno u vezi zvucne izolacije. Jel ima negde da se kupi ili moze da se napravi od nekog itisona korito za rezervni tocak,pa na to da se nalepi neki azmafon ili sta god? Najlakse mi je da uzmem lepak i prelepim azmafon,ali kad dodje do prodaje auta svako ce misliti da je tu nesto budzeno cim je prelepljeno i nije fabricki.
Focus Mk1 karavan TDDI

Odgovori

Povratak na „Uradi sam“