Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
Avatar korisnika
veljabandit
Poruka: 898
Član foruma od: utorak, 23. apr. 2013. u 14:18h
Lokacija: BGD Miljakovac

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od veljabandit » ponedeljak, 28. sep. 2015. u 20:44h

Vaistinu golema :)
... duga svetla i pun gas !
BMW 325 f31
Abarth 595 turismo

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od nikola_focus » ponedeljak, 28. sep. 2015. u 23:17h

Ma gde sam poceo da trazim, sad kad krenem nema stajanja dok ne kupim nesto :suicide: Ako neko ima komentar, bilo kakav, dobrodosao je thumbsuph

https://www.kupujemprodajem.com/Bulls-9 ... d=47565815
https://www.kupujemprodajem.com/Fuji-Ne ... d=47565815
http://www.2bike.rs/cikloberza/mali-ogl ... gmqrFZCE0q
https://www.kupujemprodajem.com/ktm-baj ... d=47565815

Tim redosledom svidjanja. Zadnja 2 mi ne vrede te pare, al ajde, da ih pomenem :)

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od dule0911 » utorak, 29. sep. 2015. u 00:43h

veljabandit piše:
dule0911 piše:Prevelik ram i za mene, kamoli za nikolu :)
koliko se secam nisi ti bas nizak?? ja vozim 21" ram i taman mi je (186 cm sam visok)... bajs je Bulls a taj ram sam vozio i na dva prethodna KTM-a.
bitna je celokupna geometrija rama jer ja kad sednem na 21 ram Capriolo udaram kolenima u guvernalu, dakle geometrija im je katastrofa.
190cm sam visok i vozim Merida 20. Slazem se za geometriju, ali sa 20 mi je bas dobra okretnost, pogotovo na terenu, brzi sam uzbrdo, i generalno mislim da ki odgovara. Sve zavisi i za sta ce se bicikla koristiti ali eto imam drugara koji 95% vozi asfalt na mtbu, visok 184-185 i vozi 19 ram, taman mu je. Tako da je na kraju dana ipak blago individualno, ali uvek sam misljenja da ako treba da se bira izmedju veceg i manjeg, kupi manji ram pa adaptiraj ako treba nesto. Veliki sta god radio neces skratiti.
Fiesta!!

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od nikola_focus » nedelja, 11. okt. 2015. u 16:27h

Vredi li ovo 80E??? Pitao sam coveka, dao bi kompletan ram sa kormanom i tockove za te novce, bez menjaca i ostalih stvari navedenih u oglasu.

http://www.kupujemprodajem.com/Bianchi- ... filter_id=

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od FiestaBG87 » sreda, 11. nov. 2015. u 22:18h

Nekad je licio na bicikl :D 18 brzina, prva boja je bila bordo al je propala pa sam ofarbao sprejem al tad sam imao 15 god pa nisam znao sta je farbanje :D sad kad sam radio auto uzimao sam nekoliko boja pa je ova zavrsila na njemu, planiram da ga sklopim sa dobrim delovima

Slika

Slika

Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od dule0911 » sreda, 11. nov. 2015. u 22:41h

Svaka cast za trud i volju, posto nisam ljubitelj celicnih Y ramova. Boja je da se slaze sa alekom :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od FiestaBG87 » četvrtak, 12. nov. 2015. u 21:19h

Kupio sam ga 2000-te sam i tad platio 240 maraka uspesno sam zavrsio 7-mi razred :D druga je boja, aleko ja sive ovo je bordo, wagenova boja, treba da pocnem da ga sklapam al nikako da krenem posto sve treba novo

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od nikola_focus » petak, 13. nov. 2015. u 00:54h

Imas celu zimu, bas kao i ja :D Listaj i oglase, mogu da se nadju ocuvani, dobri delovi za prihvatljive pare. Pronasao sam i ja za sebe zanimaciju pre par nedelja, pa cemo da vidimo sta ce da ispadne..

Avatar korisnika
Rih
Poruka: 217
Član foruma od: nedelja, 6. nov. 2011. u 10:35h
Lokacija: Užice

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Rih » petak, 13. nov. 2015. u 18:15h

Da se i ja upišem u ovu temu :woohoo:
Slika
Ovo je moja ljuta zver, Polar Mirage Pro.
Kupljena nova pre tačno dve godine.
Pre nje satro dva Capriola.
Godišnje bajjkom prelazim oko 2000km, po asfaltima i seoskim makadamima zapadne Srbije i Šumadije. Off-roud vožnje veoma malo, tek toliko da spojim dva puta.
Zahvaljujući bajku ne postoji put, ni selo od Čačka i Kraljeva, do Nove Varoši i Valjeva, kojim nisam prošao, bukvalno.
Taru, Zlatibor, Jelicu, Ovčar, Kablar, Jelovu goru, Kotlenik, Vujan...poznajem k'o sopstveni džep. Suvobor, Maljen i Povlen po malo.

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od FiestaBG87 » petak, 13. nov. 2015. u 18:35h

Sta zimu :D bajs je rasklopljen 20-9-2014-te :D al sad ga moram sklopiti, kondicija nula, uzimacu nove delove, napakovacu nesto bolje u nekoj normalnoj ceni, hteo sam da stavljam diskove ali su mi rekli da je bolje staviti dobar V-brake nego disk.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Iosis » petak, 13. nov. 2015. u 18:50h

Eh kondicija, znam svoju prvu vožnju nakon zime. Crkenm nakom pola minuta brze vožnje, a mnogo se umorim i pri sporijoj vožnji.

Mada više i ne vozim bicikl, batalio sam ga, previše je džukela po NS koji hoće da potjeraju.

A bar iz mog isukstva, bolji je dobar V-brake nego loš disk.
Kad sam kupio bicikl imao sam Logan čeljusti za disk, kasnije sam uzeo Avid BB5, disk je ostao isti i primjetila se velika razlika.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od FiestaBG87 » petak, 13. nov. 2015. u 19:01h

tu se jos lomim, bandasi su mi novi tako ako bi prelazio an disk morao bih sve to da menjam

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od nikola_focus » petak, 13. nov. 2015. u 20:26h

Ma disk samo za blato, vodu i te stvari, po suvom dobar v-brake zavrsava stvar. Pogotovo ako je takva stvar kao kod tebe. Trenutno imam na biciklu Tektro v-brake sa najobicnijim paknama, nema mesta gde ne moze da me zaustavi.

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od FiestaBG87 » petak, 13. nov. 2015. u 20:36h

Kupio sam v-brake malo bolji, stvarno super koci, bice jos bolje kad se stave nove sajile i rucice posto su rucice oslabile pa malo i one rade, kad je bajs bio nov to nije bilo humano kako koci, kocim stalno prednjom, zadnju koristim ako bas bas treba naglo da se stane ili da se zabaci prednji kraj

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od dule0911 » petak, 13. nov. 2015. u 21:19h

Shimano paralelogrami ako ih nadjes dobre, ako ne, shimano deore ili avid sd5 i zavrsio si posao. V-brake jeste dobar ali ima svojih ogranicenja, medjutim ja sam se slatko nakocio sa LX paralelogramima.
Jeftini diskovi ala logan su tu da bi se skinuli i bacili u kantu.
Fiesta!!

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od FiestaBG87 » petak, 13. nov. 2015. u 21:56h

Rucice cu viteti, mozda bude nesto zajedno sa menjacem i kocnicom a mozda i razdvojeno, imam Avid SD3, treba mi skoro sve novo, ram, viljuska, gume i tockovi su ok :)

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Iosis » subota, 14. nov. 2015. u 09:56h

Koču uvjek sa obe kočnice, kod mene je nazad V-brake, pa sam tako uništio zadnju felnu.
Nisam gledao, potrošile mi se pakne napred na disku, a zadnje su tako dobre da sam sa zadnjom kočio kao veoma dobro. Tako neko vrjeme, pakne mi izlizale felnu da se toliko istanjila, samo što nije pukla, već se bila na jednom mjestu iskrivila. Da sam tako vozio još neko vrjeme pukla bi mi pri kočenju.

Tako će se i tebi desiti sa prednjom. :)
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
jelchica
Poruka: 605
Član foruma od: utorak, 24. jul 2012. u 12:09h

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od jelchica » subota, 14. nov. 2015. u 10:36h

Losose, da znaš da treba dosta više kočiti prednjom nego zadnjom kočnicom, i još da znaš da su kod V-brake-a i obruči potrošna roba ;)

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Iosis » subota, 14. nov. 2015. u 12:57h

Znam da treba prednjom, to i radim. Ali kada su mi se potrošile pakne više je kočila zadnja kočnica. Ali ja to nisam primjetio jer je zadnja tako dobra da je kočilo kao da rade obe. :D Zato i nisam primjetio da su se istrošili, sve dok nisam jednom htjeo da kočim samo prednjom, a ono kao da nisam ni stisnuo.
Onda možeš predpostaviti koliko je tereta zadnja podnosila.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od FiestaBG87 » subota, 14. nov. 2015. u 18:02h

Za sve ove godine mozda sam promenio 2-3 puta bandase, nema stajanja sa zadnjom, samo prednju i staje u mestu, jedino po ledu i rizli niej pametno prednjom al opet moze da se dozira lepo i da se stane, sa nekih 50 na sat nizbrdo kad stisnem prednju mora da se podigne na prednji pa da je ne znam sta, prednji amortizeri dosta upijaju nego kada je obicna viljuska

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Iosis » nedelja, 15. nov. 2015. u 02:18h

Kao klinac sam vozio bajs preko rizle, blago sam skretao i izklizao, od tada je zaobilazim, ako baš moram, onda idem kao bubamara! hahahaha
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od BojanM » nedelja, 15. nov. 2015. u 13:57h

Možda sam propustio neki vic, ali hajde da neko meni kao amateru ukratko, ako je moguće, objasni (naglašavam: objasni - fizikom, biomehanikom itd.) zašto navodno treba da se koči prednjom a ne zadnjom?
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od milan_gt » nedelja, 15. nov. 2015. u 14:02h

Usporenje je vrlo malo kad koristis samo zadnju..ako koristis obe zadnji ce skoro uvek da blokira..

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od BojanM » nedelja, 15. nov. 2015. u 14:48h

Ne bih se baš složio, ako su kočnice dobro podešene prema težini vozača, i ako vozač nema svinjske butke umesto ruku.

Doduše, pričam o relativno starim tehnologijama sa kojima ja imam iskustva... bicikle sa kontrom (koje su po pravilu imale samo zadnju kočnicu), drumaši sa klasičnim "potkovicama" (ne znam im tehnički naziv), MTB sa konzolnim (cantilever) i V-brake kočnicama... imao sam samo ograničeno iskustvo sa diskovima ili nekim eventualno novijim tipovima kočnica na bandašu kojima ne znam ni ime, ne znam kako se oni ponašaju u nekim nepredviđenim situacijama... u vožnji do 15-20 km/h čak i ne moraš da razmišljaš previše o tehnici, staćeš pa kako god.

Naravno, kad je naglo kočenje u pitanju, gazim obe kočnice, ali kraj kočenja mi je skoro uvek na zadnjoj kočnici, jer zbog centra mase mogu da imam mnogo finiju modulaciju na njoj. Sem toga, na kočenju želim upravljivost a ne blokadu na prednjem točku, da i ne pominjemo mogućnost da te bicikla "iskipuje" preko guvernala... a obe kočnice moraju da budu u stanju da, u slučaju potrebe (tj. ako ja to zaželim), blokiraju točak... jedino tako znam da imam punu kontrolu nad dinamikom kretanja bicikle.

Neko moje iskustvo je da mi je mnogo lakše da iskontrolišem ako otkliza zadnji točak, nego ako prednji izgubi bočnu trakciju, ili još gore ako se ukopa u mestu.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od milan_gt » nedelja, 15. nov. 2015. u 14:52h

Kontra je druga stvar jer trenutno obaras teziste kad se nogom oslonis na nju i tezina nece tek tako da se prenese napred kao u slucaju da sedis..

Zato se na motoru zadnja i ne koristi, tu je mali jedan diskic osim kad imas nekog nazad..

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“