Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Diskusije o F1 i ostale informacije

Avatar korisnika
adam
Poruka: 290
Član foruma od: nedelja, 28. jun 2009. u 01:22h
Lokacija: Beograd

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od adam » nedelja, 20. mar. 2016. u 01:23h

Знам да је псовање забрањено али не могу а да не пљунем по говнима из ПТТ Нет-а!
Знам да одавно тиња и с времена на време се поново распламса сукоб на линији СББ/Телеком против Поште, тачније Арене и СК-а, али зашто ми да дувамо због интереса неких тамо сероња?
Значи мењај оператера, ако си у могућности или трке гледај на одложено, на тубету или ако нађеш какав-такав лајв стрим, зато што СК више нема на ПТТ-нету. Смрдљива Арена не даје формулу, љигави Еуроспорт даје неке карлинге, бадминтон, једрења, СОС канал је још негде у мемоарима из 1974. а ти плаћај 16.000 фуцкинг сељана Пинкових, разну стоку по Фармама, Паровима и иним резерватима! О државо, 'ебемти...

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Daki_81 » nedelja, 20. mar. 2016. u 11:23h

+1, na IKOM-u su isključili arenu1 od skoro a cene rastu svake godine thumbsdownh
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » petak, 2. dec. 2016. u 14:32h

Rosberg nakon osvojenog sampionata napusta F1, navodno.

Cekam jos izvora da potvrde ovo, zanimljivo u svakom slucaju :)

http://www.autosport.com/news/report.php/id/127368

edit:
Nico Rosberg kao izvor je dovoljno da bude istina:


Po mom skromnom misljenju, ispravno je odlucio, i drago mi je sto Hamilton nece moci da mu kontrira "direktno" u sledecoj sezoni :D
Nico Rosberg piše: Nico Rosberg:

“Since 25 years in racing, it has been my dream, my ‘one thing’ to become Formula One World Champion. Through the hard work, the pain, the sacrifices, this has been my target.And now I’ve made it. I have climbed my mountain, I am on the peak, so this feels right. My strongest emotion right now is deep gratitude to everybody who supported me to make that dream happen.

“This season, I tell you, it was so damn tough. I pushed like crazy in every area after the disappointments of the last two years; they fuelled my motivation to levels I had never experienced before. And of course that had an impact on the ones I love, too – it was a whole family effort of sacrifice, putting everything behind our target. I cannot find enough words to thank my wife Vivian; she has been incredible. She understood that this year was the big one, our opportunity to do it, and created the space for me to get full recovery between every race, looking after our daughter each night, taking over when things got tough and putting ourchampionship first.

“When I won the race in Suzuka, from the moment when the destiny of the title was in my own hands, the big pressure started and I began to think about ending my racing career if I became World Champion. On Sunday morning in Abu Dhabi, I knew that it could be my last race and that feeling cleared my head before the start. I wanted to enjoy every part of the experience, knowing it might be the last time… and then the lights went out and I had the most intense 55 laps of my life. I took my decision on Monday evening. After reflecting for a day, the first people I told were Vivian and Georg (Nolte, from Nico’s management team), followed by Toto.

“The only thing that makes this decision in any way difficult for me is because I am putting my racing family into a toughsituation. But Toto understood. He knew straight away that I was completely convinced and that reassured me. My proudest achievement in racing will always be to have won the world championship with this incredible team of people,the Silver Arrows.

“Now, I’m just here to enjoy the moment. There is time tosavour the next weeks, to reflect on the season and to enjoy every experience that comes my way. After that, I will turn the next corner in my life and see what it has in store for me…”
Fiesta!!

hermes
Poruka: 65
Član foruma od: nedelja, 4. okt. 2015. u 14:58h
Lokacija: Niš

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od hermes » petak, 2. dec. 2016. u 16:31h

A po mom skromnom misljenu, prava je ickica. Uvek je teze odbraniti prvo mesto nego se popeti na tron. Ajde da ima jedno 38,39 godina, pa da se povlaci, ali u ovim godinama......mada, nije iskljuceno da za par meseci objavi da se vraca i da je ipak prevelika ljubav prema trkama pobedila, blabla

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Talladega_500 » subota, 3. dec. 2016. u 04:01h

S obzirom na nacin na koji je osvojio titulu, ako zbog nicega drugog treba zbog sramote da se penzionise.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od mbole » subota, 3. dec. 2016. u 04:20h

Ocigleno patite od "Sena sindroma".
Covek koji je nazalost uveo u formulu "bitno je pobediti makar gazio preko leseva", a Sumider, Fetel, Hamilton, Ferstapen... su samo fanovi sistema.
Voznja Hamiltona na zadnjoj trci moze biti sve samo ne sportska. Izgubio si, i sad bi da drugi odrade ono sto ti nisi mogao. Bljak.
Nikad ga nisam preterano voleo, al sad mi se smucio.

Sa jedne strane, zao mi je sto odlazi, posto je bio jedan od retkih "normalnih" koji voze glavom a ne silom.
Sa druge, uradio je sve sto je hteo, i pametno ide na pecanje, neku drugu zanimaciju...

Kakav je to "nacin na koji je osvojio titulu"? Jel mozda uradio nesto nefer, i nesportski (za razliku od Hamiltona, i gore pobrojanih)?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Talladega_500 » subota, 3. dec. 2016. u 07:37h

Eh sad ... Da nije mozda Mercedes imao isti pristup prema obojici svojih vozaca u zadnje 2 sezone?

Timovi su uvek gurali jednog vozaca, ali da toliko guraju losijeg vozaca protiv daleko boljeg ...
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Ford_III » subota, 3. dec. 2016. u 08:48h

Ma bilo koji vozac u formuli 1 je dobar ako ima dobru i brzu formulu ako nema onda nista od konkurencije
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od mbole » subota, 3. dec. 2016. u 10:46h

Da... samo ako nisu.
Kome je stiglo naredjenje iz boksa da propusti timskog kolegu i ko je to ispostovao? A ko nije u prosloj sezoni?
Ako je neko bio forsiran prosle tri sezone onda je to Hamiltno.

Bolji vozac... samo veci siledzija.

Al posto je cela stvar postala nezanimljiv cirkus, siledijstvo se podstice. Valjda racunaju da ce tako biti interesantnije.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » subota, 3. dec. 2016. u 11:14h

Ma jok Bole varas se, Hamilton je zapravo bio bolji ove godine i sve su Rosbergu namestali, cak i Hamiltonove lose startove na pocetku sezone su namestili, namestili su i spucavanje u Spaniji, namestili su i Maleziju posto su videli da Rosbergu ide lose pa da mu daju sansu, namestili su i Monako, u stvari ne cekaj tu je Rosberg propustio Hamiltona...

Te price o namestaljci mi zvuce kao decije price u obdanistu tj price britanskih novinara i Hamilton fanboy-eva, isto kao i njegova diskusija nakon trke u Spaniji i pretnja kako ce napustiti tim... Yeah, right.

Moje misljenje je sledece, Hamilton je bolji vozac sto se tice suve brzine i instinkta, drugim recima talentovan, ove godine se malo opustio u par situacija i to ga je kostalo titule. Rosberg to nije, vec je dovde dosao svojim radom i zrtvovanjem. Iz tog ugla mogu apsolutno da razumem zasto se povlaci, imao je cilj, ostvario ga je, ne zeli vise da se zrtvuje i to je to. Kad god je bila pauza izmedju trkanja u prethodnom periodu pogledajte sta je radio Rosberg a sta Hamilton. Jedan provodi vreme sa porodicom na odmoru, drugi ide od zurke do zurke. Nista lose sa oba pristupa, samo je ocigledna razlika u mentalitetu. Oboje su sebicni, kao i svaki vozac F1, ali Hamilton je po mom misljenju neuporedivo veci "attention whore" od Rosberga, i neophodan mu je taj stalni "fix" medijske paznje i kenjacine o tome kako je on najbolji, itd.

O tome sta je lako a sta tesko po pitanju osvanja/odbrane titule i da li je zasluzio, prepusticu onima koji su je osvojili. Prozivanje tog tipa mi zvuci kao Johnny Herbert-ovo prozivanje Alonsa da treba da se penzionise, na sta mu je ovaj odgovorio, ti si postao voditelj jer nisi mogao da budes svetski sampion, ja sam bio svetski sampion tako da mi ne trebaju saveti od tebe.
Fiesta!!

Avatar korisnika
zeleni macak
Poruka: 37
Član foruma od: subota, 13. feb. 2016. u 11:58h
Lokacija: Backa Topola

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od zeleni macak » subota, 3. dec. 2016. u 12:36h

Da napomenem nisam navijac ni Hamiltona ni Rosberga tako da mogu reci da sto se tice njih dvojice potpuno mi je svejedno ko je pobednik ,ali da napomenem sledece:

Ne ulazim u debatu ko je bolji vozac jer ima tu puno cinilaca koji mi ne sagledavamo objektivno jer ipak smo mi navijaci .......emocije rade i naravno povuku na jednu stranu ............ ali jedno znam na svakom takmicenju bodovi se osvajaju i sabiraju ko je na kraju imao vise bodova pobednik je i tu je kraj price - po meni veoma jednostavno .

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Ford_III » subota, 3. dec. 2016. u 14:03h

Meni je hamilton jos od pocetka kada je usao u formulu 1 postao antipatican.I dan danas ga ne volim.
Covek voli da se puva i misli da je on najbolji vozac.
Rosberg je miran decko.Mada ne volim ni jednog.
Engleze i Nemce mrzim najvise na svetu jer misle da su osvojili evropu i da su oni glavni.
Nemci ovako i onako mrze bilo kog stranca i sve su to nacisti i dan danas.Samo sto ne smeju javno to da priznaju
a i imaju veoma ostar zakon kada je rec o nacistima.
Ja stojim iza toga da onaj ko ima losiju formulu ne moze da dodje do pobednickog trona.
Primer Alonsa covek je dobar vozac i sa dobrom formulom je osvajao titule.
Sa losom ne moze nikako.
Zna se koje su marke najbolje tako da su njihovi vozaci uvek bore za pobede.
Rivalstvo u timu je oduvek bilo i bice.
Isto je pre bilo i sa Alonsom i Masom dok su vozili za Renault,Ferari.
Mozda je stvar i politike posto Engleska polako izlazi iz evropske unije mozda nemci guraju nekako hamiltona ispred rozberga da bi britanije ostala u EU.
Mozda lupam ali moze i to razog da bude.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od mbole » subota, 3. dec. 2016. u 21:46h

Samo da budemo nacisto, ne navijam za Rozberga.
Ako uopste navijam za nekoga, onda je to ledeni.
Rozberga samo vise cenim zato sto se ponasa sportskije na stazi od vecine. Bice da mu je tata ipak preneo ponesto pravog duha formule.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od dule0911 » nedelja, 4. dec. 2016. u 01:54h

Pa sad, nije ni Rozberg bas cvecka. Ono sto je uradio u Austriji nije bilo sportski, samo je na kraju on izvukao deblji kraj pa po Hamiltona nije bilo posledica. Meni je hamilton antipatican zbog stava i komentara, i sporadicnog ponasanja na stazi koje reflektuje takve komentare... Kako god, ovo gore sto sam pisao isto pisem iz neke neutralne pozicije, posto ni ja nisam navijac nijednog od njih, od trenutnih sam najvise favorizovao Ricarda.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 4. dec. 2016. u 07:44h

Hamilton ima bolji ukus za ulicne aute. :)

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
shix
Poruka: 342
Član foruma od: nedelja, 23. mar. 2014. u 18:44h
Lokacija: Aleksinac

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od shix » nedelja, 4. dec. 2016. u 10:59h

Po meni je Rozberg ipak ispao ribica. Da ne govorimo o tome ko je koga furao, mada deluje kao da je i toga bilo...Ali ova prica, postao sam sampion i prekidam, mi je nekako smesna. Deluje mi ko da je ispunjavao tatinu zelju, pa eto posto je uspeo sad ce da radi nesto drugo. Gde je tu duh sampiona ? Ja ga ne vidim. Po toj filozofiji Djokovic je trebao odavno da batali da igra ili Federer takodje. Da ne govorimo o Sumaheru. Ako se secate trke kad mu je umrla majka ,a on sutra vozio i pobedio.. Pravi trkaci ne odustaju, kad jednom postanu sampioni.

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od FM III » nedelja, 4. dec. 2016. u 13:20h

Da li je ribica, pi***ca ili šta već glupo je reći kada ne znate čoveka. Ko zna kakvi su mu životni ciljevi i orjentacija u životu. Neko će samo da dodje do titule i tera dalje da osvaja nešto drugo, neko će da osvaja i obara sve rekorde što može u tom sportu, itd...
A možda je jednostavno dobio novčanu ponudu života, koju je teško odbiti a pri tome ne rizikujući život ko u F1.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
shix
Poruka: 342
Član foruma od: nedelja, 23. mar. 2014. u 18:44h
Lokacija: Aleksinac

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od shix » nedelja, 4. dec. 2016. u 13:41h

Tesko da je tu do kinte. Imaju oni svi za jos po jedan zivot.

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od FM III » nedelja, 4. dec. 2016. u 14:09h

Ko će znati šta je u njegovoj glavi. Vreme će pokazati, a možda i neće.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Ford_III » nedelja, 4. dec. 2016. u 15:37h

U potpunosti se slazem sa FM III.
Mozda je njemu bila zivotna zelja da postane svetski sampion.
Mozda je bila i zelja njegovog oca a ovaj mu je obecao da ce da osvoji formulu jedan a posle toga moze da radi sta hoce.
Nikada nemojte coveka da osudjujete a ne poznajete ni njega ni njegove ciljeve.
Nekada istina izgleda drugacije u nasim ocima.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 4. dec. 2016. u 17:24h

shix piše:Po toj filozofiji Djokovic je trebao odavno da batali da igra
Djokovic to, vise-manje, i jeste uradio. Momenta kada je osvojio poslednji Grand Slam koji mu je falio (Pariz) on vise nije prepoznatljiv. I dalje se profesionalno takmici, ali je samo senka nekadasnjeg igraca.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od mbole » nedelja, 4. dec. 2016. u 17:45h

Da su iole pametni i trebali su.
Formula je odavno postala posao a ne sport, tako da te price o "duhu sampiona" su cisto proseravanje. Taj "duh" se svodi na veci broj nula na ceku sponzora.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
shix
Poruka: 342
Član foruma od: nedelja, 23. mar. 2014. u 18:44h
Lokacija: Aleksinac

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od shix » nedelja, 4. dec. 2016. u 20:01h

Posto sam ja spomenuo taj duh moram da ti odgovorim. Verovatno i sam znas kako se stize do F1 i sta sve moraju da voze pre toga. Tako da kolko god je rec o kinti, a ne kazem da nije, ipak je to sport i ima adrenalina, a ima i duha, a ima i vozaca koji su izginuli na stazi. Po tvome bi trebali svi da se povuku. Jok nego ce da pozovu tebe i mene da vozimo F1 ili da pikamo tenis za prvo mesto na atp-u.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od mbole » nedelja, 4. dec. 2016. u 20:09h

Ne znam kako si mene i tebe uvukao u ovo?
Uvek ima novih klinaca koji cekaju u redu.

U skoro svakom poslu ima onih koji su na njemu izginuli. Od zidara do metalaca...

Kako se stize do F1... pa kao i za sve ostalo u zivotu, kroz skolu i polaganje ispita u toj skoli (samo sto se ovde skolovanje svodi na voznju u nizim klasama, a polaganje na pobedjivanje).

Poenta je u tome da je ovo prestao da bude sport, vec je postao cist posao. Pa je tu jedini adrenalin preostao iz doba pocetaka, vezan za dodatnu lovu koju ce zaraditi.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
shix
Poruka: 342
Član foruma od: nedelja, 23. mar. 2014. u 18:44h
Lokacija: Aleksinac

Re: Diskusije o F1 i ostale informacije

Poruka od shix » nedelja, 4. dec. 2016. u 20:48h

Ti smatras tako. Ja, ne. Mislis da klinci koji cekaju u redu nemaju trkackog duha? Jeste lova u igri i uvek je bila ali jbg. takav je sport i samo neki od mnogih stignu do njega. Ali u principu da mislim da je prica o trkackom adrenalinu ili duhu ili kako god to nazvali, proseravanje, ne bih ni pratio.

Odgovori

Povratak na „F1“