Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1084
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od polaris » subota, 7. jan. 2017. u 20:35h

Poseban.Nalazi se na pozarnom zidu u vidu neke kapsule,na njega idu dva ili tri grejaca zavisi kako kod koga.On koliko sam ovde citao neme neke preterane veze sa dostizanjem radne temperature,vec pospesuje brze dobijanje grejanja u kabini.
Focus Mk1 karavan TDDI

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od mbole » subota, 7. jan. 2017. u 20:38h

Lose si citao :)
Taj grejac je ugradjen upravo da bi se brze postigla radna temperatura, a brze grejanje je usputna pogodnost.
Ista tecnost hladi motor i greje kabinu, tako da ne moze jedno bez drugog.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
nemanja93
Poruka: 258
Član foruma od: petak, 9. dec. 2016. u 08:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od nemanja93 » subota, 7. jan. 2017. u 20:49h

E bas zbog toga ja jurim, u ponedeljak ih menjam definitivno.
Radna temperatura(po satu)mi bas varira kada ga rasteretim pa cak je spusta i u mestu.
:ford2:
Focus 2006, 1.6 TDCI (90hp), Aquarius

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od mbole » subota, 7. jan. 2017. u 21:06h

Tu ti grejaci nece pomoci.
Oni rade samo kada je temperatura glave ispod 70 stepeni, i spoljasnja temperatura ispod +5.
Tesko da ti temperatura motora pada ispod 70, a i ako pada, onda imas neki drugi problem a ne njih.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
nemanja93
Poruka: 258
Član foruma od: petak, 9. dec. 2016. u 08:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od nemanja93 » subota, 7. jan. 2017. u 21:52h

Pada mi cak do zelenog polja, a nekad ne predje ni njega i krene da obara. Ne znam sta se desava, menjao sam termostat, grejanje kabine ima i kada spusti temperaturu. Sta jos moze biti?
:ford2:
Focus 2006, 1.6 TDCI (90hp), Aquarius

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od M.M.L. » subota, 7. jan. 2017. u 23:05h

Ugasi grejanje pa nece padati

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1084
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od polaris » subota, 7. jan. 2017. u 23:11h

Bole,ako je tako zasto onda taj deo nije stavljen blize glavnog hladnjaka,vec blize malom hladnjaku?Da je tako kao sto kazes stavili bi ga na cep na bloku motora ili na crevo izmedju bloka i hladnjaka gde se stavlja onaj dodatni grejac sto ide na 220.
Focus Mk1 karavan TDDI

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od 911s [SK] » subota, 7. jan. 2017. u 23:18h

Apropo toga zašto nije vezano blizu hladnjaka ili na crevo izmedju bloka i hladnjaka - pa čemu grejanje sekundarnog kola rashladne tečnosti, kada ono i nije u protoku dok se ne otvori termostat? Grejač koji ide na 220V je toliko jači da može da zagreje šta hoćeš, u mnogim varijantama ima u sebi i proleper za cirkluaciju tečnosti, i nije baš za poredjenje sa tri mala grejača.
Grejanje kabine se upravo sprovodi rashladnom tečnošću motora, tako da izjava da nešto zagreva tu tečnost radi boljeg grejanja kabine a da nema neke preterane veze sa postizanjem temperature te iste tečnosti je u koliziji sama sa sobom.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od mbole » subota, 7. jan. 2017. u 23:45h

Zato sto je glavni hladnjak odvojen od sistema dok ne otvori termostat, pa grejanje u tom delu ne bi doprinelo nicemu, to jest grejao bi hladnjak a ne motor i kabinu. Posto termostat otvara negde preko 80 stepeni tada je elektricni grejac ionako iskljucen (radi samo do 70), pa ustvari ne bi grejao nista.

Pretece me 911

Pored toga, posto se ugradjuje samo za neka trzista, smestas ga tamo gde imas mesta. Jeftinije je dodati crevo nego praviti rupe na bloku. Imas i verziju koja radi na naftu, i koja je poprilicna budza, a opet je jeftinije za proizvodnju ako i nju mozes da postavis na isto mesto.

No... iskreno ne znam dal je pre malog hladnjaka ili posle (gledano u smeru cirkulacije tecnosti). Ako je pre, onda vise greje kabinu a manje motor, ako je posle vise greje motor. Al generalno, to je isti krug tecnosti, pa gde god da ga stavis, grejace oba.

Ipak, nekako mi je logicnije da prvo pokusavas da podignes temperaturu motora, pa tek posle toga da ugrejes kabinu. Posto grejanje kabine zavisi od toplote motora, pa sto pre motor postigne radnu temperaturu, pre ces moci i da ugrejes kabinu (da ne pricamo da se motor najvise haba dok je hladan).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 8. jan. 2017. u 00:00h

Mnogi i dalje na vozilima bez tog sistema predgrevanja rashladne tečnosti pale grejanje čim sednu u auto iako je motor hladan i još uvek duva hladno, ne kapirajući da em produžuju momenat kada je grejanje početi da radi em se u medjuvremenu i neće ogrejati...
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od mbole » nedelja, 8. jan. 2017. u 00:10h

To ko kad neko od mojih komsija leti na +38 otvori vrata od ulaza da bi "ohladio" hodnik :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1084
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od polaris » nedelja, 8. jan. 2017. u 00:44h

Kao sto rekoh u prvoj poruci nema neku mnogo bitnu ulogu u postizanju radne temperature motora jer ti grejaci ne mogu dostici toliku teperaturu koja bi zagejala toliku kolicinu rashladne tecnosti.Mozda ima nekog uticaja,ali najminimalnijeg.Kod mene rade oba grejaca i dostize radnu temperaturu isto dok nisu radili ,stim sto grejanje u kabini dobija prilicno brzo,jer kao sto rekoh taj deo se nalazi bluzu malog hladnjaka upravo zbog toga da ti grejanje u kabini ne zavisi u potpunosti od radne teperature.
Pravi deo za dostizanje radne temperature se stavlja ili na blok ili na crevo izmedju glavnog hladnjaka i bloka da bi se tecnost tu sto pre zagrejala i otvorila termostat i topla voda procirkulisala kroz ceo sistem,cime se dobija radna temperatura motora.
Dok sam vozio Golfa 1-cu dizela kontaktirao sam coveka koji pravi i prodaje te grejace i on mi je objasnio da je najbolje staviti izmedju bloka i hladanjaka da ta tecnost kad dodje do kljucanja otvori termostat i propusti dalje toplu vodu kroz ceo sistem.

Proveri ti termostat jer su se mnogi namenjali i novih dok nisu naleteli na bas ispravan.
Focus Mk1 karavan TDDI

Avatar korisnika
nemanja93
Poruka: 258
Član foruma od: petak, 9. dec. 2016. u 08:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od nemanja93 » nedelja, 8. jan. 2017. u 10:29h

Nista, ostaje mi samo da jurim original termostat.
Ali krenem primera radi na Divcibare, temperatura je normalna i ne opada jer auto uvek ima opterecenje u brdu. Termostat normalno otvori i odrzava na polovini, kada se vracam obori temperaturu jer opterecenja nema.
:ford2:
Focus 2006, 1.6 TDCI (90hp), Aquarius

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od mbole » nedelja, 8. jan. 2017. u 10:42h

Grejaci imaju 750W. Treba da pomognu da se ugreje 5-6 litara tecnosti na 70 stepeni. I te kako imaju uticaja.
polaris piše:Pravi deo za dostizanje radne temperature se stavlja ili na blok ili na crevo izmedju glavnog hladnjaka i bloka da bi se tecnost tu sto pre zagrejala i otvorila termostat i topla voda procirkulisala kroz ceo sistem,cime se dobija radna temperatura motora.
Nesto si pobrkao uzroke i posledice :)
Termostat je zatvoren upravo da bi temperatura pre porasla. Ako voda cirkulise kroz ceo sistem, tada je hladnjak hladi. Ne mozes pre postici temperaturu ako imas hladjenje.
Ne dobija se radja temperatura time sto voda cirkulise kroz ceo sistem, vec upravo time sto ne cirkulise kroz hladnjak.

Grejaci koji se prikljucuju kada motor ne radi, su druga prica. Tada nema pumpe koja bi terala tecnost kroz sistem.
Mada... i dalje nisam bas siguran koliko postavljanje tog grejaca izmedju motora i hladnjaka ima smisla. Jel tebi cilj da ugrejes hladnjak ili da ugrejes motor? Da bi termostat otvorio treba podici temperaturu u njegovoj okolini na preko 80 stepeni. To ce reci da ne bi mogao da drzis ruku na motoru/hladnjaku.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
nemanja93
Poruka: 258
Član foruma od: petak, 9. dec. 2016. u 08:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od nemanja93 » nedelja, 8. jan. 2017. u 14:03h

Mene brine temperatura motora, po skali napravi velike varijacije. Grejanje mi je korektno.
:ford2:
Focus 2006, 1.6 TDCI (90hp), Aquarius

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 8. jan. 2017. u 14:37h

polaris piše:Kao sto rekoh u prvoj poruci nema neku mnogo bitnu ulogu u postizanju radne temperature motora jer ti grejaci ne mogu dostici toliku teperaturu koja bi zagejala toliku kolicinu rashladne tecnosti.Mozda ima nekog uticaja,ali najminimalnijeg.Kod mene rade oba grejaca i dostize radnu temperaturu isto dok nisu radili ,stim sto grejanje u kabini dobija prilicno brzo,jer kao sto rekoh taj deo se nalazi bluzu malog hladnjaka upravo zbog toga da ti gre sjanje u kabini ne zavisi u potpunosti od radne teperature.
Pravi deo za dostizanje radne temperature se stavlja ili na blok ili na crevo izmedju glavnog hladnjaka i bloka da bi se tecnost tu sto pre zagrejala i otvorila termostat i topla voda procirkulisala kroz ceo sistem,cime se dobija radna temperatura motora.
Dok sam vozio Golfa 1-cu dizela kontaktirao sam coveka koji pravi i prodaje te grejace i on mi je objasnio da je najbolje staviti izmedju bloka i hladanjaka da ta tecnost kad dodje do kljucanja otvori termostat i propusti dalje toplu vodu kroz ceo sistem.
Prvo za početak - da li znaš kada ti mali grejači uopšte rade? Šta mora da se desi da bi se uopšte upalili?
Drugo, nije mala razlika zagrejati na 100 stepeni tečnost koja je u startu temperature 0 C i onu koja je u startu temperature 30 C.
Jel ti se istom brzinom na radnu temperaturu zagreva onaj auto koji je u trenutku paljenja parkiran napolju na malom minusu i onaj koji je parkiran u garaži u kojoj je skoro 30 stepeni? Naravno da ne, a razlika uopšte nije tako najminimalnija kao što kažeš.
Grejanje u kabini JEDINO i APSOLUTNO zavisi od temperature rashladne tečnosti. Kao što već objasnismo, ne možeš reći da grejanje u kabini ne zavisi od temperature rashladne tečnosti. Ta tečnost koja greje kabinu ulazi u mali hladnjak i prolazi kroz te grejače i dalje ide u blok motora, pa kroz pumpu za vodu, dalje u blok, pa u glavu i onda opet u mali hladnjak. Pogledaj neku blok šemu rashladnog sistema, ili sam rasturi i sklopi rashladni sistem, neke stvari će ti biti jasnije.
Što se spominjanja Golfa 1 dizela ili bilo kog drugog auta tiče kada je u pitanju diskusija na temu Focusa - pa da li je na tim motorima na istim pozicijama termostat? Pa nije. Na Golfu 1 dizelu je termostat na dodnjem crevu hladnjaka, a na Focusu na gornjem. Ako već o nečemu pričamo moramo i da znamo šta pričamo...
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1084
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od polaris » nedelja, 8. jan. 2017. u 15:51h

Meni auto stoji na ulici i isto mi dostize radnu na minus 5-6 i kad nisu radili ti grejaci i sad kad rade.Grejaci je pale tek kad upalis auto i gase se kad otprilike skazaljka za temperaturu todje izedju prve crte i crte na sredini gde treba da stoji.
I na golfu je termostat gore,a termodavac dole,ako vec nesto pricamo da znamo sta pricamo.
Focus Mk1 karavan TDDI

Avatar korisnika
nemanja93
Poruka: 258
Član foruma od: petak, 9. dec. 2016. u 08:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od nemanja93 » nedelja, 8. jan. 2017. u 16:00h

I moj stoji napolju, sporo dostize radnu temperaturu, a brzo je obara.
Vrtim se tu oko onog zelenog polja.
Evo slike:
http://prntscr.com/dt01fi
:ford2:
Focus 2006, 1.6 TDCI (90hp), Aquarius

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od mbole » nedelja, 8. jan. 2017. u 16:32h

Grejaci se pale samo kada su ispunjeni svi sledeci uslovi:
1. Motor radi, to jest postoji signal sa alternatora
2. Spoljasnja temparatura je ispod +5 stepeni
3. Temperatura glave motora je ispod 70 stepeni
4. Potrosnja struje je dovoljno niska da alternator to moze da pokrije.

Sto se tice zamene samo grejaca, ne kazem da je nemoguce, ali pise ovo:
CAUTION:
The glow plugs may not be renewed. The screw connection is only sealed once. The entire booster heater must be renewed.

Drugim recima, problem moze da nastane oko zaptivanja.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 8. jan. 2017. u 16:36h

Bole, to važi za Focusa Mk3, možda i za Mk2. Za Mk1 je druga priča.
polaris piše:Meni auto stoji na ulici i isto mi dostize radnu na minus 5-6 i kad nisu radili ti grejaci i sad kad rade.Grejaci je pale tek kad upalis auto i gase se kad otprilike skazaljka za temperaturu todje izedju prve crte i crte na sredini gde treba da stoji.
I na golfu je termostat gore,a termodavac dole,ako vec nesto pricamo da znamo sta pricamo.
Pogrešna oba odgovora.
Grejači rashladne tečnosti se na Focusu Mk1 pale samo ako je upaljen i grejač zadnje šoferšajbne. Možeš proveriti i ovde po forumu, već se pisalo o tome, možeš proveriti i po Internetu, a možeš i sa unimerom ispod haube.
Što se Golfa tiče, ako ti je uopšte bitno i ako znaš da razlikuješ termostat od termodavača: http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... t-Location
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od mbole » nedelja, 8. jan. 2017. u 16:38h

Citirano iz TIS-a za MK1.
Neznam odakle ti da imaju veze sa grejacem sofersajbene? Mada cini mi se da je neko svojevremeno izneo tu dezinformaciju.
Ako pogledas seme, videces da ih pali PCM preko dva releja.

sema za focus 1999-2001
Slika
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 8. jan. 2017. u 16:46h

Ah čuj, verovao ili ne nije ni TIS sveznajući i da ne pokriva baš svaku od milion varijacija, a to vidiš kada vodeći se istim pokušaš da sve što ti je potrebno na više Fordova uradiš sam.
Uz to, na forumu ima dovoljno ljudi koji se oko svog Focusa stvarno i bave u realnom svetu van tastature, a ne samo na tastaturi a u stvarnosti kod majstora za šta god.
BokiRS piše:Taj grejac ima dosta focusa i skoro svaki mondeo.
Nalazi se na crevima od malog hladnjaka, moze lako da se vidi kod pozarnog zida.
Ukljucuje se kada se ukljuci grejac zadnjeg stakla. Ima u sebi tri grejaca kao od golfa dvojke.
Obicno dva ukljucuje odmah, a treci naknadno. Kod mene smo prevezali da sva 3 ukljucuje odmah.
Osetno brze pocne da greje u kabini kad se ukljuce.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od dax92 » nedelja, 8. jan. 2017. u 16:49h

Za tu informaciju i ja znam..
I kad vozim TDCi-a, palim grejac zadnjeg stakla, i posle 1 km, na niskim temperaturama, duva mlako na 1 polozaju ventialtora kabine.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od FM III » nedelja, 8. jan. 2017. u 16:58h

Ja odmah uključujem grejače oba stakla, a duvanje tek malo kasnije, mnogo brže postiže radnu temperaturu. I grejanje ide prvo na najslabije pa se onda postepeno pojačava.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Sporo dostizanje radne temperature na Focusu 1.8 Tddi

Poruka od mbole » nedelja, 8. jan. 2017. u 17:02h

Ljudi moji, kave veze funkcija tog grejaca ima sa grejanjem zadnjeg stakla?
Ajd razmisli malo.
Koliki bi mamlaz trebao da bude inzenjer koji napravi instalaciju tako da se povezano pale dve totalno nepovezane stvari.

Bokija postujem, al to ne znaci da je nepogresiv.
Nismo se slozili tada, ne slazemo se ni sada.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“