Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Letovanje u Grčkoj - Saveti

Putovanja, izleti, pitanja o izboru puta, sve na jednom mestu.
Odgovori
Avatar korisnika
milanbil
Poruka: 779
Član foruma od: utorak, 2. nov. 2010. u 08:20h
Lokacija: Niš

Letovanje u Grčkoj - Saveti

Poruka od milanbil » subota, 2. jul 2011. u 07:49h

Noćas krećem na put za Grčku. Naravno svojim fokusom :woohoo:
Planiram porodično letovanje u Stavrosu ili Nea Vrasni.
Idem na divlje tj sa idejom da tamo sam tražim smeštaj...

Imate li neko iskustvo oko cena smeštaja kad se ide bez agencije
i naravno oko stanja na graničnom prelazu Evzoni, zbog ovog štrajka? :wtf:

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Letovanje u Grčkoj - Saveti

Poruka od Cedo » subota, 2. jul 2011. u 12:01h

Evo ti odlican sajt za sve informacije..http://www.putovanja.info/forum/forum/10-grcka/
Sto se tice smestaja, ja sam isao bez aranzmana u agenciji, nasao fenomenalan smestaj za 14e dnevno po osobi, doduse na prvom prstu..pocetak je sezone pa mislim da neces imati problema oko nalazenja..uglavnom isplaniraj se da dodjes tamo ranije, da imas dan pred sobom thumbsuph ..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8135
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Letovanje u Grčkoj - Saveti

Poruka od FM III » subota, 2. jul 2011. u 15:39h

Predlažem ti Stavros pre nego Vrasnu. Stavros je malo veće mesto gde ima i starosedelaca i obične kupovine su jeftinije, a ima i šta da se vidi u samom mestu. Za veće kupovine imaš u Stavrosu Arbatadavidis market (ili tako nekako) ili prema Asprovalti Lidl i Aldi marketi. Moj savet ti je da se dobro prošetaš sporednim uličicama gde ćeš naći gomilu manjih radnjica. U samom centru cene su skuplje a kako se ide ka periferiji one opadaju, dok u Vrasni, Asprovalti i Pefkohoriju su svuda iste (klasična turistička mesta, što Stavros nije). U Stavrosu su i noći malo prijatnije jer je odmah iznad brdo prekriveno zelenilom i hladan vazduh se spušta ka mestu.
Vrasna I Asprovalta imaju više talasa i vetra od samog Stavrosa, što može praviti probleme manjoj deci u smislu da izgore jer ne osećaju da ih sunce nemilosrdno peče i da ne mogu da plivaju ako su početnici.
Prednost Vrasne je da je plaža veoma blizu dok je u Stavrosu malo udaljenija, a meni u Stavrosu nije pravilo problema i da malo duže hodam do dela plaže desno od mola jer je tu plaža najšira i ne mora se ići 50 metara morem da bi naišao na dubinu kako bi normalno zaplivao a ne kačio rukama po morskom dnu.
Prošle godine blizu centralne ulice sam našao smeštaj u troiposobnom stanu gde su dve sobe bile zaključane (gazdarica zaključala jer nas je bilo 4), ali pored dve dvokrevetne sobe imali smo kuhinju, trpezariju, WC posebno gde je bio lavabo i posebo slavina sa tušem da možeš da se istuširaš, kupatilo sa kadom i WC šoljom u slučaju da je već zauzeo prethodnu prostoriju, dve sobe u kojima su bili TV-i i ogromnu terasu koja okružuje ceo stan. Ispod terase je bilo mesto gde sam parkirao. Telefon sam nažalost izgubio inače bih ti rado savetovao jer je gazdarica veoma preduzimljiva, gostoljubiva i dobro priča srpski. Inače u Grčkoj pazi gde parkiraš jer je kod njih neko nepisano pravilo da se parkiraju samo ispred svoje kuće i ako vlasnik apartmana nije dobar sa susedom tebi ''komšija'' može naneti štetu na vozilu (čuo sam za takve slučajeve).
Cena tog smeštaja je bila 40 jevreja dnevno te ostadoh 15 dana umesto 10 koliko sam mislio da ću imati para. U razgovoru sa drugima koji su isto tako našli smeštaj mogu ići i na gore i na dole, u zavisnosti kakav je smeštaj, koliko je udaljeno od plaže itd. ali se uglavnom cenkaj, budi malo i diplomata.
Od Niša imaš oko 480 km ako kreneš oko 3 ujutru imaš vremena da nadješ smeštaj, smeštiš se, raspakuješ, nabaviš neophodno, malo odmoriš, i već ranije popodne možeš komotno na plažu.
Za bilo koju varijantu da se odlučiš, želim ti prijatan odmor.
Što se tiče prelaza trenutno radi, ali se sa Grcima nikad nezna.
I još jedan savet: u Makedoniji natankaj pun rezervoar da ne bi razmišljao ko ja prošle godine koliko mogu da se vozim, jer su štrajkovali prevoznici pa je bila nestašica benzina na svim Grčkim pumpama.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
milanbil
Poruka: 779
Član foruma od: utorak, 2. nov. 2010. u 08:20h
Lokacija: Niš

Re: Letovanje u Grčkoj - Saveti

Poruka od milanbil » subota, 2. jul 2011. u 17:38h

Hvala, iscrpna preporuka! thumbsuph

fordst
Poruka: 204
Član foruma od: ponedeljak, 29. nov. 2010. u 16:35h
Lokacija: Skopje-Makedonija

Re: Letovanje u Grčkoj - Saveti

Poruka od fordst » subota, 2. jul 2011. u 22:18h

I napuni rezervoar pri izlazka iz Makedonija razlika u gorivo ti je oko 0,5 eu po litar.Recimo na 40 litra dopuna zastedices 20eu.Nije previse ipak i 20 eu nisu za bacanje :)

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6046
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: Letovanje u Grčkoj - Saveti

Poruka od Daniel » subota, 2. jul 2011. u 23:03h

eh sad sam video tek ovo. ako kojim slucajem ides na halkidiki, kasandra poluostrvo. grad kallithea imam tamo drugara da kazem koji izdaje apartmane, oko 150€ 3krevetni apartman za nekih 11 dana

pronadji na glavnoj ulici FAST FOOD ''NIKH'' prodaje girose on je vlasnik i trazi Lucky-a to mu je nadimak. kazi mu samo da su te Crazy Serbs from last year preporucili ;)
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

fordst
Poruka: 204
Član foruma od: ponedeljak, 29. nov. 2010. u 16:35h
Lokacija: Skopje-Makedonija

Re: Letovanje u Grčkoj - Saveti

Poruka od fordst » ponedeljak, 4. jul 2011. u 08:03h

150 eu za 11 dana to je prejeftino.Ja sam uplatio preko turisticku aganciju 9 dana u Sarti (2 krak) 420 eu za apartman.Tako da ako ima za 11 dana po tu cenu slobodno neka ide kod tvog drugara jer je to gotovo free za tu cenu pozz :)

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Letovanje u Grčkoj - Saveti

Poruka od darko darko » ponedeljak, 4. jul 2011. u 11:13h

jel smem ja da zapalim sa ovim mojim sporetom, mondeo 98 td, mislim zbog kazni, dali ce neko da mi gleda izduvne gasove ili tako nesto tehnicki i nekakve gluposti, auto ima nov trap kocnice ide savseno, ali ipak je mator, izgleda kao da je pao sa beogradjanke, da me nezezaju zbog toga

fordst
Poruka: 204
Član foruma od: ponedeljak, 29. nov. 2010. u 16:35h
Lokacija: Skopje-Makedonija

Re: Letovanje u Grčkoj - Saveti

Poruka od fordst » ponedeljak, 4. jul 2011. u 16:18h

darko darko piše:jel smem ja da zapalim sa ovim mojim sporetom, mondeo 98 td, mislim zbog kazni, dali ce neko da mi gleda izduvne gasove ili tako nesto tehnicki i nekakve gluposti, auto ima nov trap kocnice ide savseno, ali ipak je mator, izgleda kao da je pao sa beogradjanke, da me nezezaju zbog toga
Ako auto ti ne pravi dimne zavese i stime ne privuce paznju policije niko ti nece praviti problema za nisto.Sada su velike guzve na autoputevima niko te nece zaustaviti jos manje da ti mere izduvne gasove.Naravno ponovicu opet ukoliko tvoj auto ne pravi bas tolike dimne oblake pa da privuce paznju policije.

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Letovanje u Grčkoj - Saveti

Poruka od darko darko » ponedeljak, 4. jul 2011. u 18:03h

ma jok, zapusi samo kad upali par sekundi, i ako bas preteras sa gasom ....

Odgovori

Povratak na „Putovanja“