Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Veliki servis

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8194
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Veliki servis

Poruka od FM III » sreda, 1. apr. 2015. u 17:13h

Odlučite šta želite. Izaberite dva pojma od ponuđena tri:
-brzo
-dobro
-jeftino

Objašnjenje:
-brzo i dobro ne može da bude jeftino
-dobro i jeftino ne može da bude brzo
-brzo i jeftino ne može da bude dobro
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21155
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Veliki servis

Poruka od Markedjani » sreda, 1. apr. 2015. u 17:15h

Vaistinu
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Veliki servis

Poruka od nikola_focus » sreda, 1. apr. 2015. u 17:22h

Ma naglasavaju oni sve to, ali malo stidljivo mrgreen A imaju i kvalitetnije delove, doduse ne previse, ali ih ima, no to je za neku drugu temu. Nemanja, sta da ti kazem, kad vec nisi jos isao na servis, obavezno neka sipaju 5-30 ulje, ako mozes ispregovaraj za neke kvalitetnije kaiseve, vidi ako mogu da naruce iz Granda ili tako nesto, samo ne znam ciji kais moze da bude u INA setu? U Kit komercu imas Dayco set zupcastog za oko 5000 cini mi se, ovi filteri nisu toliko tragicni, odradice posao korektno. Naravno sve ovo pod uslovom da si raspolozen za pregovaranje thumbsuph

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21155
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Veliki servis

Poruka od Markedjani » sreda, 1. apr. 2015. u 17:30h

Jesu tragični filteri,posebno filter za gorivo.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Veliki servis

Poruka od nikola_focus » sreda, 1. apr. 2015. u 17:43h

Meni su skroz korektno odradili posao jednom prilikom, ali nebitno. Da nisu dobri, nisu, ali zavrsice posao, ako ih uzme.

Avatar korisnika
nemanjartist
Poruka: 9
Član foruma od: četvrtak, 10. okt. 2013. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Veliki servis

Poruka od nemanjartist » sreda, 1. apr. 2015. u 22:54h

Dajte ljudi onda neku preporuku, gde i sta uzeti...sutra po Obelicevom vencu da dok u GumaPromet stavljaju letnje, obidjem kaiseve, filtere...

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21155
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Veliki servis

Poruka od Markedjani » sreda, 1. apr. 2015. u 23:08h

Pa kod njih ali napomeni da hoćeš dobre filtere i da hoćeš original Ford zupčasti kaiš.

Španer zupčastog ne mora original,može kvalitetan zamenski... recimo SKF mi prvo pada na pamet.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Veliki servis

Poruka od milan_gt » sreda, 1. apr. 2015. u 23:11h

nikola_focus piše:Meni su skroz korektno odradili posao jednom prilikom, ali nebitno. Da nisu dobri, nisu, ali zavrsice posao, ako ih uzme.
znaci ako nesto ne prsne tog momenta onda to valja..:)

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Veliki servis

Poruka od nikola_focus » četvrtak, 2. apr. 2015. u 00:13h

Jok more, 10000 terali bez problema thumbsuph I greska na ubrizgavanju koja mi se javljala zbog loseg prethodnog filtera je nestala. Pa nisam ja Rokfeler pa da bacam pare na lose filtere i da ih menjam na 1000 km :haha:

Nemanja pitaj prvo u servisu da li bi mogli nesto bolje da ti obezbede, cisto da igras fer (ne znam kakva je sada situacija, davno sam bio). Ulje uzmi kod njih, filtere mozes da uzmes u Euroauto (kod Kiceva) ili Kit Komerc (20 metara nize od Gumaprometa), uvek imaju kvalitetne filtere, marke variraju, ali je top klasa. Sto se tice kaiseva, okreni Grand, pitaj koliko je original. Ako ti se cini previse, u Kit Komerc imas Dayco, kao sto sam vec pisao, za oko 5000 set zupcastog, i oko 1200 PK kais, tako nesto valjda bese. Uostalom prosetaj, mozda nadjes negde bolju ponudu, pisem ovo nakon nekih svojih provera u tim radnjama thumbsuph

Avatar korisnika
nemanjartist
Poruka: 9
Član foruma od: četvrtak, 10. okt. 2013. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Veliki servis

Poruka od nemanjartist » četvrtak, 2. apr. 2015. u 19:06h

Situacija je sledeca...

Kit Commerce
RUVILLE zupcasti 3800
VALEO pumpa za vodu 4760
DAYCO PK kais 1260
SWAG zatezac kaisa 12370
FILTRON filter ulja 390
FILTRON vazduha 430
FILTRON goriva 1830
FILTRON klime 1020

Euro07
VALEO pumpa za vodu 3900
DAYCO PK kais 1330
CHAMPION filter ulja 500
CHAMPION vazduha 580
CHAMPION goriva 1250
ZAF klime 980

Auto klub de France
SKF zupcasti 6000
pumpa 4500
PK 1500
filter ulja 800
vazduha 900
goriva 1100
klime 1400

EUROAUTO
GATES zupcassti 4530
pumpa 4380
PK 1360
MILLER ulje 560
MILLER vazduh 560
goriva 1140, 1800, 2720
klime UFI 2000, MILLER 670

Nadam se da ce nekome pomoci oko izbora... Ja tek sad ne znam sta da radim...

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Veliki servis

Poruka od nikola_focus » petak, 3. apr. 2015. u 00:14h

Imaju u Kit Komercu i bolje filtere, to su ti predlozili najjeftiniju varijantu. Ako mene pitas, na osnovu ovoga sto si napisao, kaisevi i spaneri iz Kit Komerca, filteri iz Euroauto, ulje Ford Company, i ja cu najverovatnije tako da uradim za neku nedelju thumbsuph

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14510
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Veliki servis

Poruka od mbole » petak, 3. apr. 2015. u 00:22h

Moj predlog ti je da i filter ulja pazaris u Fordu (Grandu, bese ima ga u Nisu). Nije razlika tako drasticna (mozda relativno, al apsolutno, to se svede na paklu dve cigara), a jako velike probleme moze da ti napravi.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21155
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Veliki servis

Poruka od Markedjani » petak, 3. apr. 2015. u 00:26h

Original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš,original zupčasti kaiš...

I da... original zupčasti kaiš.

Za slučaj da neko nije razumeo... original Ford zupčasti kaiš.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
ford buca
Poruka: 16
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2015. u 00:10h

Re: Veliki servis

Poruka od ford buca » petak, 3. apr. 2015. u 01:03h

a ko pravi original fordov zupcasti kais?

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Veliki servis

Poruka od BojanM » petak, 3. apr. 2015. u 08:45h

Ford Motor Company, Motorcraft, eventualno FoMoCo.

Ne pravi ni Imlek svoje mleko (bar, ne u potpunosti), ali ipak kupuješ njegovu "Kravicu" jer znaš koji je kvalitet i šta da očekuješ. A možeš da kupiš i od nekog drugog proizvođača, ako imaš poverenja da nećeš da se... unerediš zbog toga. Svako ima pravo da napravi taj izbor.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

bojcistv
Poruka: 2030
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Veliki servis

Poruka od bojcistv » petak, 3. apr. 2015. u 12:43h

Orginal pravi Gates. Samo ne znam jesu li im zamjenski isti kao i orginal.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Veliki servis

Poruka od nikola_focus » petak, 3. apr. 2015. u 15:45h

Cini mi se da je neko pisao da se Gates kao Gates nije pokazao najbolje, poredeci sa premijum konkurencijom.

kvazarija
Poruka: 215
Član foruma od: utorak, 19. mar. 2013. u 23:01h

Re: Veliki servis

Poruka od kvazarija » petak, 3. apr. 2015. u 21:58h

Koliko je original zupcasti kais za Ford Fokus mk1 ? Neko pominje Imlek Kravicu i slicno. U Srbiji nema kvalitetnog kravljeg mleka po prodavnicama. Napominjem, po prodavnicama. A da ne pominjem da je kozje mleko bolje od kravljeg a njega nigde nema po prodavnicama a i ako ga ima onda ne valja nista. Po analogiji , kad cujem ORIGINALNI DELOVI a vozim 14-15 god star auto ne znam dal da se smejem il pobesnim. A tek kad cujem likove iz Granda....FoMocO Srbija budalastine sa svecicama i ostalo...Najsvezija iskustva su sa zupcastim setom i lezajevima u Srbiji. Koje su cene originalnih delova zupcastog i lezajeva i slicno? To je dranje kompletno ovde kod nas. Ovo sve naravno ne vazi za vlasnike picajzle i vlasnike novih Fordova. :)

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Veliki servis

Poruka od BojanM » petak, 3. apr. 2015. u 22:40h

Ljudi pričaju iz iskustva da se ne isplati štedeti na zupčastom kaišu. Ako tebi to smeta, žao mi je, kupi što ti je volja. Sloboda izbora, iskreno želim svakome da pronađe i kupi za svoj auto jeftiniji i kvalitetniji deo od originalnog. Što da ne, ako postoji.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14510
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Veliki servis

Poruka od mbole » subota, 4. apr. 2015. u 00:30h

Kakve veze ima dal ti je auto star 6 meseci ili 15 godina, sa time koji su delovi kvalitetni?
To sto ti i ja imamao plitak dzep, nema bas nikakve veze sa tim koliko kosta kvalitetan deo (originalni ili ne). I verovao ili ne, vrlo cesto je originalni deo u Srbiji jeftiniji nego u nekoj od drzava EU.
I jos nesto: najvise te kosta kad menjas dvaput.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21155
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Veliki servis

Poruka od Markedjani » subota, 4. apr. 2015. u 01:49h

Filter ulja original za moj auto mp cena 700 din,svećice original mp cena 2k din sve 4 itd itd.

Zadnje šolje amortizera 1k din komad,zadnji silen blok 1k din komad,sajlu kvačila sam platio 2.5k din pre par godina original,termostat 2k din,sva 4 prednja silen bloka 4k din.

Sve ovo su bile cene original Ford delova za moj auto sve poručeno iz granda... još neke sitnice sam poručivao original al' više se ne sećam.

Naravno za dosta stvari je bila cena da se smrzneš ali za ove osnovne potrepštine jako razumne cifre... pričamo o autu koji je napunio 20 godina ove godine i koji postaje ređi od jednoroga.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

bojcistv
Poruka: 2030
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Veliki servis

Poruka od bojcistv » subota, 4. apr. 2015. u 09:58h

mbole piše:Kakve veze ima dal ti je auto star 6 meseci ili 15 godina, sa time koji su delovi kvalitetni?
To sto ti i ja imamao plitak dzep, nema bas nikakve veze sa tim koliko kosta kvalitetan deo (originalni ili ne). I verovao ili ne, vrlo cesto je originalni deo u Srbiji jeftiniji nego u nekoj od drzava EU.
I jos nesto: najvise te kosta kad menjas dvaput.

Samo da se osvrnem na tvoj navo da su dijelovi u EU skuplji nego kod nas. Jednostavno nije tako. Nasi prodavci nas deru nevidjeno, a mnogo dijelova je jednostavno jeftinije recimo u V.Britaniji nego kod nas na Balkanu. Naravno to ne umanjuje potrebu da se na nekim dijelovima jednostavno ne smije stedjeti. Mislim smije ali nemoj da ti bude krivo ako ti prezubi motor zato sto si stedio 10-20 KM. Stavi sta je najboljei ne razmisljaj ili nemoj voziti kola.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Rankofocus
Poruka: 530
Član foruma od: četvrtak, 11. okt. 2012. u 11:29h

Re: Veliki servis

Poruka od Rankofocus » subota, 4. apr. 2015. u 10:24h

Da u pravu si.
znam da neke kocnice sto stoje u ulju za massey ferguson ovde kod nas 1 kosta sve sa diskovima 754e dok u Francuskoj kupljena oba kompleta za 829
9-10godina star traktor nije prodavan kod nas

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Veliki servis

Poruka od milan_gt » subota, 4. apr. 2015. u 10:45h

1L Castrola u Nemackoj 35€ a kod nas 1.000 din

Rankofocus
Poruka: 530
Član foruma od: četvrtak, 11. okt. 2012. u 11:29h

Re: Veliki servis

Poruka od Rankofocus » subota, 4. apr. 2015. u 11:24h

Zato sto je kod nas iz bureta iz kine , turske ..itd.
Recimo u Pazovi, Indjiji moz da napravis ambalazu kloniranu orginalu i pakuj sta ti treba ...
kod svaba uvezeno je = prodatom i svaki trenutak se zna gde je lager robe moze da se proveri nasumicno isto je tako i sa proizvodnjom..
kod nas mi uvalimo tudje jabuke Rus. i krompir a mi na jugu imamo visak krompira
- ne znate gde zivite i sta se radi , radi se ko se stigne hahahaha

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“