Stranica 1 od 1

Fiesta 1.1 `96 servisiranje, preporuke

Poslato: subota, 22. sep. 2012. u 09:49h
od VladimirKI
Molim SVE koji su voljni da mi daju savet-e

- na šta da obratim pažnju prilikom vožnje/eksploatacije
- koji su naj češći kvarovi
- hteo bih da ugradim TNG/LPG u skorijoj budućnosti šta savetujete

svi saveti su dobro došli, hvala u napred svima

Re: Fiesta 1.1 `96 servisiranje, preporuke

Poslato: subota, 20. okt. 2012. u 19:40h
od VladimirKI
vidim da niko nema savet na čega da obratim pažnju, izgleda da je ovo auto sipaj i teraj, ne treba ni na šta obraćati pažnju ili je već toliko zastareo da ga više niko ne vozi. No imao bih još pitanja pa se nadam da će se već naći neko za savet:
- pokušao sam da nađem što ovde na forumu, što po netu ali nikako nisam uspeo, KOJE ulje da sipam u motor? Prethodnog vlasnika sam pitao šta je sipao i on nije znao da mi odgovori jer je on vozio kod majstora (koji mu je kum) i ovaj je to odrađivao. Sad mi je bzveze da idem kod majstora da bih ga pitao za marku ulja jer nemam nameru da održavam auto kod njega. Imam svog majstora koji mi godinama održava auto. Imam poverenja u njega ali on nije majstor samo za Fordove, radi čovek sve. Računam da ću ovde dobiti savet od ljudi koji se što bave (majstori) Fordovima ili ih voze, iskustvo je majka mudrosti.
- za nekih 2-3 nedelje ću ugraditi gas (LPG/TNG) pa bih pitao da li od kad ste prešli na gas koristite drugačije ulje od onih koje ste koristili pre gasa?
- od pre 2godine sam sasvim slučajno kupio i ubacio NGK svećice i pokazale su se odličnim, da li su dobre i za Forda ili ima nekih koje bi trebalo da potražim specijalno za Fiestu?

Evo prošlo je nekih mesec, mesec i po dana od kada sam je kupio i za sada se pokazala kao ODLIČNA kupovina!! Svi koji su je videli su mi rekli da sam je ubooooooo thumbsuph :D . Ako izuzmem mali nedostatak u vidu levog praga koji je krenuo da rđa i koji treba zamenuti, sve ostalo je više nego dobro. Povodom tog praga sam bio kod auto limara juče (svi kažu da je lik više nego dobar, kolegi je uradio Astru posle prevrtanja, ja kao laik ne vidim nigde ništa a auto je tumban nekoliko puta preko krova) i on ju je pregledao i potvrdio da je samo taj prag problematičan, ostalo je sve u dlaku. Čak mi je i više puta rekao kako auto jako dobro izgleda, kako se sva vrata (4+gepek)lepo zatvaraju...itd. U stvari, auto je vožen non stop po gradu, stoji ispred zgrade na parkingu i tu i tamo je čuknut ili zagreban, ali je sve to u granicama tolerisanja, pa ne mogu očekivati od auta 1996godište da bude kao ispod čekića. Što se tiče motora, jutros sam proveravao potrošnju ulja i tu se nije promenulo ništa ni za mrc, a vožen je svakodnevno ovih mesec dana, što po gradu što van, ajde da kažem polu otvorenim putem jer na svakoh 10-ak km mi nailazi selo. Nekom polu tačnom metodom sam uspeo da izmerim 6l potrošnje na 100km mešovite vožnje, nisam vozio preko 90/h na otvorenom (grad-otvoreni put-prolazak kroz sela-otvoreni put) što me je obradovalo. Računam da će i potrošnja TNGa biti slična (ako se računa da je potrošnja gasa veća za 10-15% to je 0,5-0,6 l/100km). Sve u svemu jako sam zadovoljan autom, mislim da sam dobro prošao kupovinom. Auuuu da, otišao je krst volana i to sam kupio i ovih dana treba da odem kod majstora da zamenim. Dakle, levi prag i krst volana je sve od "kvarova". Da ponovim još jednom Ford Fiesta classic 1996 mot. 1.1. Ako je budem slikao okačiću slike pa da čujem i vaše komentare.

Re: Fiesta 1.1 `96 servisiranje, preporuke

Poslato: petak, 2. nov. 2012. u 16:55h
od van
Тај ауто има мало осавремењену верзију мотора који датира из 60их година 20. века . Конструкција мотораја југа 55 је чудо технике за то . Али има и то своје предности , доказна технологија , јефтина за експалтацију .
Уље , немој смао 15 40 минерално , остало шта ти је воља . 10 40 полу синтетика или 5 40 синтетика . Има сигурно на нету да пише .
Плин стави секвент , можеш за 400 евра да уградиш а неупоредиво је боље од вентури системе , што му дође као да имаш карбурато на плин .
Јесте то поуздан аутомобил , али мени би бола брегаст ау блоку и клацкалице очи , тако да би га заобишо у широком луку . Па много савременије моторе је форд укинуо из производње у тој фијести, а оставио је тог диносауруса .

Re: Fiesta 1.1 `96 servisiranje, preporuke

Poslato: petak, 2. nov. 2012. u 16:57h
od 911s [SK]
Ali zato sa pouzdanošću, jeftinim i jednostavnim održavanjem i otpornošću na loše gorivo ubija brdo drugih motora koji ne bodu oči zastarelom konstrukcijom.
Nisu dinosaurusi tu za džabe, a i na putevima...

Re: Fiesta 1.1 `96 servisiranje, preporuke

Poslato: petak, 2. nov. 2012. u 17:01h
od Sharpshooter
Šta je to u unutra?

Kent?

Re: Fiesta 1.1 `96 servisiranje, preporuke

Poslato: petak, 2. nov. 2012. u 17:20h
od 911s [SK]
Naslednik, Endura-E.

Re: Fiesta 1.1 `96 servisiranje, preporuke

Poslato: petak, 2. nov. 2012. u 17:28h
od van
Је не рекох ништа лоше о квалитету , тај мотор може да пређе бога оца и да му сипаш зејтину уместо уља . Неће да се буни ни око чега . Са ставновишта поузаданости и одржавања има само речи хвале . И добре ствари застаре .

Re: Fiesta 1.1 `96 servisiranje, preporuke

Poslato: petak, 2. nov. 2012. u 19:09h
od 911s [SK]
Novije ne znači uvek nužno i bolje.
http://www.fordracingparts.com/parts/pa ... ield=12142

Da se vratimo na konkretan slučaj:
ok, 1.1 je stvarno slab, da je 1.3 stvar bi bila mnogo bolja.

Re: Fiesta 1.1 `96 servisiranje, preporuke

Poslato: petak, 2. nov. 2012. u 20:17h
od Sharpshooter
Jes važi.

Imao sam u starom Ka baš taj 1.3 od celih 50 KS. Prosto razbija od snage hahahaha :doh:

Re: Fiesta 1.1 `96 servisiranje, preporuke

Poslato: petak, 2. nov. 2012. u 20:20h
od Dusan64
1.3 ima 60ks..

Re: Fiesta 1.1 `96 servisiranje, preporuke

Poslato: petak, 2. nov. 2012. u 20:26h
od 911s [SK]
50% jači motor, malo li je lol

Re: Fiesta 1.1 `96 servisiranje, preporuke

Poslato: subota, 3. nov. 2012. u 08:50h
od Sharpshooter
Da se kladimo da ima i 50KS.

Pitaj ekipu kod Dragimira kada ga je doterao (kome smo prodali auto nedavno) moj drugar na servis, isto je bilo, ahh, 60 KS. E malo sutra to je BASIC model, da osnovnijeg nema. Nema servo, nema klimu, nema podizače, apsolutno ništa, ali ništa od opreme i 50 KS. :D
Zbog svega toga akumulator ne njemu je koliko znam i dalje fabrički, a auto je 98 godište. hahahaha

Nađi servisnu od Ka, pa pogledaj navodi se tamo lepo i taj motor od 50KS. Koliko se sećam obrtni moment mu je spušten na niže obrtaje zbog lakše vožnje u gradu. Dok ga voziš lagano 1,5-2,5K obrtaja ide OK, već posle toga deluje kao asmatičar.

Koliko na kraju ima ta Fiesta KS-a? 40-45?

Re: Fiesta 1.1 `96 servisiranje, preporuke

Poslato: ponedeljak, 5. nov. 2012. u 18:56h
od VladimirKI
Hvala na savetima. Kada sam odlučio da kupujem auto nisam ni sanjao da ću kupiti Forda, favorit mi je bio mali Tvingo, ali ga nisam našao onakvog kakvog sam hteo, a ova Fiesta je natrčala kao kec na 11 i nisam se mnogo dvoumio i kupih je. Bivši vlasnik mi je skrenuo pažnju da je motor zastareo, da je slične konstrukcije kao kod Juga 45, lanac, klackalice....da se čuje kako "čuka" i kad se motor zagreje, ali je zato sa druge strane vrlo pouzdan. Eto i vi to govorite pa se nadam da je onda to i zaista tako, videću u vremenu koje dolazi. Hvala 911s [SK] što je pomenuo koji je tip motora jer sad mogu dalje njuškati po netu.

Re: Fiesta 1.1 `96 servisiranje, preporuke

Poslato: petak, 15. feb. 2013. u 09:13h
od VladimirKI
Ne radi mi sijalica za svetla na instrument tabli, tako sam i kupio auto. Da li neko zna kako se to menja? Video sam da ispod ima dva šrafa, ispod instrument table, da li se samo oni odvrnu i dobija se pristup ili još treba nešto raditi i izvoditi "cirkusarije" da bi zamenuo signalne sijalice. Ako neko zna molio bih da objasni, takođe bih bio zahvalan ukoliko neko ima negde sliku da postavi ili da bar ostavi link slike tih signalnih sijalica kako bih mogao da ih nabavim pre zamene. HVALA

Re: Fiesta 1.1 `96 servisiranje, preporuke

Poslato: petak, 15. feb. 2013. u 10:03h
od BojanM
1996 je prelomno godište a ne mogu baš 100% da prokljuvim sa avatara... da li ti je tabla ovakva, ili je stariji model u pitanju?

Slika

Re: Fiesta 1.1 `96 servisiranje, preporuke

Poslato: subota, 16. feb. 2013. u 15:49h
od VladimirKI
stariji je model, pre ovog što ste pokazali

Re: Fiesta 1.1 `96 servisiranje, preporuke

Poslato: subota, 16. feb. 2013. u 17:59h
od BojanM
Ako barataš engleskim potraži Haynes uputstvo 1595, može dosta da ti koristi za ove "uradi sam" poslove, a ako imaš afiniteta prema mehanici možda i za nešto više.

Inače, ima par različitih a na oko dosta sličnih tipova sijalica, pa ti je najsigurnije da uzmeš sa table jednu za uzorak i tako je tražiš.

Re: Fiesta 1.1 `96 servisiranje, preporuke

Poslato: ponedeljak, 18. mar. 2013. u 09:55h
od VladimirKI
U subotu me neki kre*en lupio na parkingu ispred sportske hale, skoro da sam ubedjen da je to bio mini bus koji je bio parkiran ispred mene, ali ne mogu da tvrdim jer ga nisam video a kamere ne hvataju taj deo gde sam parkirao. Naravno da niko nije ostavio podsetnicu kako bi ga kontaktirao za stetu, ipak smo mi banana drzava (ne Misa banana, drzava banana) na civilizacijskom nivou jedne Africke drzave.
Molim citaoce ovog posta koji imaju preporuku nekog prodavca ili otpada da mi ih preporuce. Ostecen je prednji branik. Auto je kao sto i sam naslov kaze Fiesta 1996, MK3, 1.1
Mislim da mi se vise isplati da kupim ceo, sad nov ili polovan videcemo po ceni nego da postojeci osecen krpim

Re: Fiesta 1.1 `96 servisiranje, preporuke

Poslato: nedelja, 31. mar. 2013. u 22:10h
od VladimirKI
nešto me krenulo......počela je da mi se "čuje" letva volana pa imam molbu ako je neko upoznat da postoji prodavnica koja ima set za servisiranje letve volana. Auto je Fiesta (sa avatara, sa slike sa strane)model do 1995 (mada je 1996 godište) MK3, obična mehanička letva. Raspitao sam se u dve prodavnice i imaju samo komplet letvu, cjena nije baš sitnica pa bih ako je moguće da nabavim komplet za servisiranje. Ako neko zna dobro snabdevene Fordove prodavnice ili neka mi odgovori postom ili neka mi pošalje poruku sa imenom prodavnice i brojem telefona....HVALA svima