Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

automatski spaner...fokus tddi

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
japanac
Poruka: 232
Član foruma od: četvrtak, 2. dec. 2010. u 20:46h
Lokacija: apatin

automatski spaner...fokus tddi

Poruka od japanac » ponedeljak, 14. jan. 2013. u 19:07h

trebam da menjam set za pk kais,danas sam se raspitivao za cene SKF,INA i GATES su priblizni sa cenom pa me zanima koji se pokazao najbolje,prodavac se upljuvao da mi dokaze da je GATES u samom vrhu po pitanju kvaliteta...citao sam negde da su dobri po pitanju remenja ali neznam za spaner,jel neko kupovao,kakvi su utisci...

vasiljevic
Poruka: 42
Član foruma od: nedelja, 16. dec. 2012. u 18:21h
Lokacija: Bor

Re: automatski spaner...fokus tddi

Poruka od vasiljevic » ponedeljak, 14. jan. 2013. u 20:55h

Ja se ne razumem u spanere, ali se vrlo dobro secam iz studentskih dana, da sam negde procitao da jedna fabrika SHF-a u Svedskoj proizvodi 200 000 lezajeva na sat... Znaci, skidam kapu... :clap: I da, oni su vodeci proizvodjac lezajeva u svetu...
BojanM piše: muški konektor je onaj koji, da prostiš, ima ku*čiće

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: automatski spaner...fokus tddi

Poruka od Dusan64 » ponedeljak, 14. jan. 2013. u 21:43h

SKF,ne SHF..

@japanac
Ja bih uzeo SKF..

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: automatski spaner...fokus tddi

Poruka od dimges » ponedeljak, 14. jan. 2013. u 22:00h

na fiesti ima 2 točkića, jedan je odozdo, sa federom, a drugi odozgo. Kad sam kupio auto,uz ostalo sam menjao donji točkić . Pošto nije bilo da se kupi bez federa, a komplet je bio u ovlašćenom 200 eur,
Slika - ima SKF VKM 34033
napravio sam na drebangu verziju aluminiumskog točkića s segerovim osiguračem lagera. Teralo je 7 godina, a teralo bi i više da sam ugradio lager po mustri, japanski. (originalni točkić, spaner, je bio Mazdin). Onda me majstor zeznuo da u točkić koji sam uradio ugradim skf lager, sa metalnim kavezom ( taj je zaglavio pre 3 godine). (btw, 2002 sam popravljao i alternator, i tamo su bili japanski lageri s poliamidnim kafezima)
Sad, 2009, kad mi je riknuo SKF lager, kupio sam SKF točkić, VKM34034
Slika ,

a neznam kakva vrsta lagera je ugrađena u SKF točkić, uvoznik mi je rekao da ima godinu dana garancija :)

Inaće 2009 sam ugradio pk kaiš Goodyear Gatorback, http://www.goodyearep.com/productsdetail.aspx?id=3128 , sa kosim žlebovima...terao je do letos, kad je počeo da pišti (zbog žlebova ... nije to pravi Goodyear već turska kopija) pa sam ugradio nazad jedan običan Motorcraft pk kaiš, koga sam kupio jako jeftino u ovlašćenom još 2002 i čuvao u rezervi.
Sledeći PK kaiš će da bude GATES, mislim da je na našem tržištu najbolji izbor, prema ceni.

Avatar korisnika
japanac
Poruka: 232
Član foruma od: četvrtak, 2. dec. 2010. u 20:46h
Lokacija: apatin

Re: automatski spaner...fokus tddi

Poruka od japanac » ponedeljak, 14. jan. 2013. u 22:24h

kod mene je oslabio automatski spaner,tj ona opruga...komplet spaner sa tockicem je oko 100e mozda koji dinar gore-dole u zavisnosti od proizvodjaca,metalni roler je 2500din isto koji dinar tamo-vamo zavisi koji,a remenja nema kakvog nema i svi su oko 1200din...to sam mislio DAYCO...
SKF jeste najzvucnije ime ali ne obavezno najbolji...citao sam negde na forumu,bas je Dragomir pisao da mu je SKF set prezupcio na 2 fokusa,to nemora nista da znaci ali eto ima razlicitih misljenja,i volim kad me neko posavetuje a ne da se pravim pametan...kao sto sam spominjao ovaj prodavac mi tvrdi da GATES u masi auta ide u prvu ugradnju,,,

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: automatski spaner...fokus tddi

Poruka od Neša » ponedeljak, 14. jan. 2013. u 22:55h

Ja bih uzeo INA. Danas ko zna ko proizvodi SKF.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: automatski spaner...fokus tddi

Poruka od nikola_focus » ponedeljak, 14. jan. 2013. u 23:04h

Jel na pk kaisu kod Fokusa tdci postoji samo jedan roler? I da li je to onaj blizu remenice alternatora i kompresora klime (u tom delu motora)?

Avatar korisnika
japanac
Poruka: 232
Član foruma od: četvrtak, 2. dec. 2010. u 20:46h
Lokacija: apatin

Re: automatski spaner...fokus tddi

Poruka od japanac » ponedeljak, 14. jan. 2013. u 23:29h

nikola_focus piše:Jel na pk kaisu kod Fokusa tdci postoji samo jedan roler? I da li je to onaj blizu remenice alternatora i kompresora klime (u tom delu motora)?
trebalo bi da je isto kao i kod tddi...znaci pk kais ti vrti servo pumpu,alternator,vodenu pumpu,kompresor klime,jedan roler i automatski spaner sa njegovim rolerom...ovako odprilike...Slika

Uploaded with ImageShack.us

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: automatski spaner...fokus tddi

Poruka od nikola_focus » utorak, 15. jan. 2013. u 00:07h

E hvala puno. Verovatno je isto, gledam ovaj raspored na slici koju si izbacio, i isto je i kod mene, to je ovo sa oznakom G, iznad kompresora.

Avatar korisnika
japanac
Poruka: 232
Član foruma od: četvrtak, 2. dec. 2010. u 20:46h
Lokacija: apatin

Re: automatski spaner...fokus tddi

Poruka od japanac » četvrtak, 17. jan. 2013. u 12:37h

uzeo GATES automatski spaner i SKF roler i SKF remen,tako je ispalo jbg...pokazace vreme jesam se zajebo...Slika

Uploaded with ImageShack.us

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: automatski spaner...fokus tddi

Poruka od vucki » četvrtak, 17. jan. 2013. u 13:28h

Koliko para,I ja bi trebao da odradim?

Avatar korisnika
japanac
Poruka: 232
Član foruma od: četvrtak, 2. dec. 2010. u 20:46h
Lokacija: apatin

Re: automatski spaner...fokus tddi

Poruka od japanac » četvrtak, 17. jan. 2013. u 13:42h

automatski spaner.........9800(s tim ako ti je opruga dobra moze samo tockic on je oko 2200,ja sam celu budzu promenio(
roler.........................2500
remen.......................1450

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: automatski spaner...fokus tddi

Poruka od vucki » četvrtak, 17. jan. 2013. u 14:54h

A jesi menjao zupcasti kais, ne vidim ga na slici,ovaj mi lici na pk ako dobro vidim?

Avatar korisnika
japanac
Poruka: 232
Član foruma od: četvrtak, 2. dec. 2010. u 20:46h
Lokacija: apatin

Re: automatski spaner...fokus tddi

Poruka od japanac » četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:49h

nisam jos...ja to menjam kad kako imam para...za sad od kad je auto kod mene sam resio nove gume i optiku,sve filtere ulje,pk- set.sredio alternator,centralnu,imo sam nesto oko struje,jednu kuglu na viljusci i jos neke sitnice...osto mi zupcasti+spaner i vodena i onda je sve komplet,sad cekam platu :bravo:
znam da sam trebao prvo zupcasti al prethodni vlasnik je promenio pa kontam moze malo da saceka...mislio sam mozda na leto i zastitu da mu uradim odozdo,zdrav je skroz greota da propadne

Avatar korisnika
japanac
Poruka: 232
Član foruma od: četvrtak, 2. dec. 2010. u 20:46h
Lokacija: apatin

Re: automatski spaner...fokus tddi

Poruka od japanac » petak, 18. jan. 2013. u 12:09h

danas zamenio delove...zatekao sam jos fabricki spaner...jadnicak se raspo skoro,rukom se mogla nategnuti ona opruga,a za novi treba bogami dobra poluga...e kakav je to sex za zameniti to svet nije video,pola auta se mora rastaviti zbog usranog spanera...sad je remen zategnut kao pracka nadam se da sam stavio tacku na cvilenje kaisa :bravo: :bravo: :bravo:
Slika

Uploaded with ImageShack.us

Avatar korisnika
Gosa46
Poruka: 231
Član foruma od: nedelja, 27. nov. 2011. u 21:43h
Lokacija: Smederevo

Re: automatski spaner...fokus tddi

Poruka od Gosa46 » petak, 18. jan. 2013. u 12:21h

Ako si hteo da pokazes spaner onda si lose slikao. Niko ga nece videti od pozadine :clap: .
Fiesta, 1.25 zetec se, 2000. godiste

Avatar korisnika
japanac
Poruka: 232
Član foruma od: četvrtak, 2. dec. 2010. u 20:46h
Lokacija: apatin

Re: automatski spaner...fokus tddi

Poruka od japanac » petak, 18. jan. 2013. u 12:26h

Gosa46 piše:Ako si hteo da pokazes spaner onda si lose slikao. Niko ga nece videti od pozadine :clap: .
sad sam tek skapirao thumbsuph thumbsuph thumbsuph
vidis kako se niko nije setio da otvori temo ,,slike nase radionice,, :woohoo: evo ja se javljam sa brdom slika...

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: automatski spaner...fokus tddi

Poruka od Kennym » četvrtak, 23. nov. 2017. u 20:38h

Da li spaner sme ovoliko da se mrda dok radi auto? Snimio sam da bi video sta mi se cuje da cijuče. Ja mislim da je roler na španeru.
https://youtu.be/Jmr4ddYnYFA


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“