Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ulje za servo

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Ulje za servo

Poruka od bojcistv » četvrtak, 12. mar. 2015. u 08:24h

Ja sam sipao ovo http://www.fuchslubricants.com/titan-atf-3353. U principu svako ATF Dexron II ili III koje je crvene boje.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
arko
Poruka: 115
Član foruma od: utorak, 30. sep. 2014. u 14:20h

Re: Ulje za servo

Poruka od arko » četvrtak, 12. mar. 2015. u 10:23h

Jel može ovo za servo, focus mk1
Slika
Slika

Avatar korisnika
Lucky
Poruka: 1084
Član foruma od: sreda, 3. dec. 2014. u 10:44h
Lokacija: Niš

Re: Ulje za servo

Poruka od Lucky » četvrtak, 12. mar. 2015. u 10:51h

apsolutno thumbsuph

Avatar korisnika
arko
Poruka: 115
Član foruma od: utorak, 30. sep. 2014. u 14:20h

Re: Ulje za servo

Poruka od arko » četvrtak, 12. mar. 2015. u 10:56h

Hvala na odgovoru, idem odmah dolit jer je na minimumu od kako sam kupio focusa.. cini mi se da sam procitao da treba do pola sipati kad je hladan.

Avatar korisnika
Sale Sk
Poruka: 386
Član foruma od: subota, 6. avg. 2011. u 20:12h
Lokacija: Hrvatska

Re: Ulje za servo

Poruka od Sale Sk » četvrtak, 12. mar. 2015. u 21:48h

Ja u moje Fordove stavljam Mobil 220 Atf (isto je crven)...

Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: Ulje za servo

Poruka od novi81 » četvrtak, 12. mar. 2015. u 22:08h

Febi ima u ponudi sa Ford normom za servo. Cirka 15km litar

Talk softly, tread carefully and carry a big gun.

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Ulje za servo

Poruka od bojcistv » petak, 13. mar. 2015. u 08:17h

Moze bilo koje Dexron II ili III ulje crvene boje. Samo ga treba mijenjati.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Hector Ruiz
Poruka: 56
Član foruma od: sreda, 9. apr. 2014. u 09:25h
Lokacija: Beograd

Re: Ulje za servo

Poruka od Hector Ruiz » četvrtak, 14. maj 2015. u 10:48h

Vozim Focus-a MK2 1.6tdci 90 2007 godište. U poslednje vreme kad namotam pun pa počnem da otpuštam volan čuje se neki šum jako slab.
Prijatelj mi reče da proverim ulje za servo dal nije na minimumu, međutim kad podignem haubu ne mogu da pronađem gde se nalazi ta posuda?!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ulje za servo

Poruka od mbole » četvrtak, 14. maj 2015. u 11:04h

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Hector Ruiz
Poruka: 56
Član foruma od: sreda, 9. apr. 2014. u 09:25h
Lokacija: Beograd

Re: Ulje za servo

Poruka od Hector Ruiz » četvrtak, 14. maj 2015. u 11:13h

Po ovoj skici čantra se nalazi ispod fara!? Nisu mogli gore mesto da odaberu za njegovo pozicioniranje.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ulje za servo

Poruka od mbole » četvrtak, 14. maj 2015. u 11:50h

Tu je bilo mesta :)
A nije neka nauka skinuti far. Ionako ga skidas svaki put kad treba da promenis sijalicu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Hector Ruiz
Poruka: 56
Član foruma od: sreda, 9. apr. 2014. u 09:25h
Lokacija: Beograd

Re: Ulje za servo

Poruka od Hector Ruiz » četvrtak, 14. maj 2015. u 15:08h

Još nisam menjao sijalice a evo godinu i kusur je kod mene. Odvešću ga kod majstora pa ćemo videti šta će da kaže.

Serboss
Poruka: 94
Član foruma od: ponedeljak, 22. dec. 2014. u 20:45h
Lokacija: Doboj

Re: Ulje za servo

Poruka od Serboss » petak, 29. maj 2015. u 18:53h

Gde se ispusta ulje za servo ?

Malo mi je kao grub volan, mozda mu je i vrijeme da se mijenja, pa me zanima da li to mogu sam odraditi ili ?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ulje za servo

Poruka od mbole » subota, 30. maj 2015. u 00:32h

Nije prosto ko ulje u motoru, postoji kompletna procedura koja mora da se ispostuje.
Bolje prepusti to majstoru.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: Ulje za servo

Poruka od dimges » ponedeljak, 15. jun 2015. u 10:39h

od nedavno, možda pre mesec -dva, sin je vozio fiestu (jer im je jedan dan garažna vrata zarobila auto) i primetio je da se fiesta teže vozi nego ranije, t.j. na parkingu treba dodavati volan a na pravcu pri većoj brzini ima utisak da je volan nestabilan ?. Ulje je do vrha, originalno, nikad nije ništa dodavano. Bio sam kod majstora da proveri PK kaiš, on kaže da je super, mada se meni ovaj PK kaiš ne sviđa, kao da je krut ( Motocraft, jedino nešto što je u ovlađćenom bilo jeftinije nego da kupiš zamenski deo). Auto je 1996, zategač nije menjan, samo točkič. Majstor tvrdi da ako ima problem da će PK kaiš da svira.
Dali da preventivno promenim ulje u servo volanu , pa ako to ne pomogne i PK kaiš . Kaiš je malo vožen,ali je stajao u podrumu, kupljen je još 2002. Predhotno sam koristio Goodyear gatorback PK kaiš sa kosim urezima, ali posle 3 godine je prosvirao. Sad bi uzeo PK kaiš Gates.
Dali može da se proveri gustina ulja , ako s ugašenim motorom može da se okreće volan onda ne valja ??

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21068
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ulje za servo

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 15. jun 2015. u 10:55h

možda ti je popustila servo pumpa što se tiče okretanja.

Što se tiče nestabilnosti... trap,amortizeri,naduvanost guma.

Normalno je da možeš da okreneš volan i kad je ugašen... samo, logično , treba da bude težak za okretanje.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: Ulje za servo

Poruka od dimges » ponedeljak, 15. jun 2015. u 13:14h

nestabilnost mu dođe u smislu da na pravcu, pri većoj brzini ne kompenzira se lufta volana kao pre. Inače kad fiesta ugasi bešumno u vožnji, volan je jako težak. Kod okretanja na parkingu nije volan težak, nego kao da nije direktan kao ranije.. možda istrošenost a ulje se razredilo ?? U ovlašćenom košta promena ulja , 2l * 39 eur +25 eur promena...oko 100 eur. Pitaću za zamensko ulje...
već sam pitao, ima RHEIONOL Slika
GM DEXRON II D, MB 236.7, Voith, Allison C-3/C-4, MAN 339 Type D, ZF TE-ML 03D, 04D, 091, 11A, 14A, Ford SQM-9010B, Ford M2C-138CJ, 166H, 185A and Caterpillar TO-2.

i WEG
http://marketkonekt.com/makedonija/avto ... ii/Pke.htm
nervira me što u knjižici Fieste ne mogu da nađem tačan Fordov standard, jel bitan ??

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ulje za servo

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 15. jun 2015. u 16:21h

U servo pumpu možeš i zejtin da sipaš pa će volan raditi, toliko o tome da li ima ili nema potrebe menjati servo ulje.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Ulje za servo

Poruka od Jozza » utorak, 16. jun 2015. u 05:17h

Radiće, ali kako? Zejtin ključa na 70C, a mehurići u servu su nepoželjni. ATF ključa na 190C. Uglavnom, sve ima svoj rok trajanja, pa i servo ulje. Neozbiljno je tvrditi da ATF nakom više od 10 godina zadržava sva potrebna svojstva. A sve je to jeftinije od zamene servo pumpe. Inače, onaj Fuchs 3353 je prava mera za Forda. A ni zamena nije preterano komlikovana. Otkači se povratni vod i sipa se u posudu dok se ne "ispere" ceo servo sistem. Naravno, treba malo levo-desno volanom, da izbaci ulje. Samo je potrebno da uvek ima ulja u posudi da pumpa NE POVUČE VAZDUH. To je jako štetno po pupmu.
Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ulje za servo

Poruka od 911s [SK] » utorak, 16. jun 2015. u 11:51h

Naravno da zadržava svoja svojstva jer ne radi ni 20% onoga što radi ulje u motoru, niti se po svojstvima "troši" ni približno kao u automatskom menjaču. Neozbiljno je tvrditi da ne zadržava svoja svojstva, a pritom ne znati kakav je u stvari sistem servo volana, šta u stvari ulje u servu radi i na koji način radi. Neozbiljnosti ide u prilog i to što nijedan proizvodjač ne predvidja zamenu servo ulja. Kao da automobili sa servo volanom postoje od pre 10 godina, i kao da su svima menjali servo ulje, nebitno da li su prešli 100.000 ili milion, bitne su godine, pa da se sad pravimo pametni.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Ulje za servo

Poruka od bojcistv » utorak, 16. jun 2015. u 11:58h

I uljima za mjenjac nije predvidjena zamjena ali ja ih mijenjam kad god mogu. "Fill for life" je marketinska kovanica i nista vise.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ulje za servo

Poruka od 911s [SK] » utorak, 16. jun 2015. u 12:00h

Nije ni automatski menjač u Mondeu jedini niti prvi na svetu.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: Ulje za servo

Poruka od dimges » utorak, 16. jun 2015. u 14:10h

znači da potvrdimo, za ovu moju staru fiestu mk4 , 1996, 1,3i/ 37kw da nabavim ulje ATF DEXTRON II , e sada ima DEXTRON II D a ima i i DEXTRON II E ??

b.t.w., obratio sam se u jedan renomirani opel /multibrend servis u blizini, oni su ranije servisirali i mazde /fieste, ali pošto su zastupnici za Liqvi Moli oni insistiraju na skupljem ulju, tako da ću ipak kod majstora to menjat...

..inače prvi put sam otvarao poklopac na rezervoarčiću 2002, i ulje je bilo crno , ali verovatno od muke , a ne takva fabrička boja...

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Ulje za servo

Poruka od bojcistv » utorak, 16. jun 2015. u 15:46h

911s [SK] piše:Nije ni automatski menjač u Mondeu jedini niti prvi na svetu.
Za automatske mjenjace je posebna prica, ali mislio sam na manuelne prije svega.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ulje za servo

Poruka od 911s [SK] » utorak, 16. jun 2015. u 16:04h

Pa sigurno nijedan manuelni nije ostao u kvaru zato sto je imao dovoljno ulja koje nije nikad menjano. I oni koji zbog toga imaju neki problem se mere u promilima.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“