Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ulje za servo

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: Ulje za servo

Poruka od dimges » utorak, 16. jun 2015. u 16:49h

u ćatibu sam pronašao, kaže Lenkhilfe automatik getribe oil ESP -M2C 166 - H..
evo pronašao sam u blizini prodavnicu, mislim da nema promašaja, 1l ulja je 5,5 eur, ali uzima se 2 jer u servo volan ide više od litre... sutra uzimam a kupiću i novi PK kaiš, Gates ili Dayco, jer je poćeo da peva, sinoć sam ga čuo
Slika

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Ulje za servo

Poruka od bojcistv » utorak, 16. jun 2015. u 20:05h

911s [SK] piše:Pa sigurno nijedan manuelni nije ostao u kvaru zato sto je imao dovoljno ulja koje nije nikad menjano. I oni koji zbog toga imaju neki problem se mere u promilima.
Vala druze ima da ga za 40 KM mijenjam svake dvije godine kao i kociono. 10 min posla a ne da pravi razliku. Govorim iz svog iskustva. Takodje ulje iz serva koje sam promijenio je bilo crnje od motornog iz FAPA 13-ke. I napravilo je razliku. I to je 10 min posla, a ne da znaci. Kazu da i motor moze da radi 100.000 km bez promjene ulja dok ne crkne, ali ja nemam namjeru da cekam da nesto crkne ili ne radi kako treba ako je u pitanju sica od par desetina maraka i par minuta posla.
Sad naravno kako ko hoce nek' radi. Ja sam imao belaj sa tezim ubacivanjem u rikverc i prvu cim bude malo hladnije. Naravno kao i efekat kuvane zabe tako sam se i ja prilagodjavao tom problemu sto je u konacnici znacilo da nisam ni bio svjestan koliko mi je mjenjac tesko i lose prebacivao. Mogao je on tako jos koju godinu ako ces iskreno, ali kada sam vidio sta se postize promjenom ulja, koje je jos usto i 40 KM, pomislio sam da se isplati mijenjati ga na godisnjem nivou. Mozda sam ja taj promil koji je imao problema sa mjenjacem koji tesko mijenja brzine, mada ja znam da je internet pun postova vlasnika Mondeo-a koji imaju problem sa rikvercom i prvom kada je hladnije vrijeme, ali ja i pominjem upravo to svoje iskustvo.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: Ulje za servo

Poruka od dimges » sreda, 8. jul 2015. u 20:47h

stavio IGAT... a staro je bilo crno kao od Fapa, samo sasvim malo žute boje na kraju ispustio...pa je bolje, još da proverim na otvorenom, dali će da se kompenzuje lufta letve...

Mare 89
Poruka: 2
Član foruma od: sreda, 29. jul 2015. u 15:59h

Re: Ulje za servo

Poruka od Mare 89 » sreda, 29. jul 2015. u 16:17h

Koje ulje za servo ide u ford fiestu mk6 1.25 benzinac

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Ulje za servo

Poruka od Jozza » sreda, 9. dec. 2015. u 17:11h

Ja sam u Mondea MK3 sipao ovo: http://www.opieoils.co.uk/p-746-castrol ... i-atf.aspx
Prvi utisak je da je volan malo lakši, a za stabilnost pri većoj brzini mogu reći tek dogodine, sad sam na zimnjačama.
Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Ulje za servo

Poruka od Jozza » četvrtak, 10. dec. 2015. u 11:10h

Naravno, bitno je ispoštovati proceduru zamene servo ulja, a to je da se iskopča povratno crevo koje ide u posudu servo ulja, zapuši se rupa na posudi (gde je bilo crevo) a crevo se gurne u plastičnu flašu, i onda se mota volan od kraja do kraja, dok neko drugi za to vreme doliva novo ulje. Mora se paziti da pumpa ne ostane bez ulja, jer ulje izlazi iz creva velikom brzinom, pa mora brzo i da se doliva. Ja sam za celu proceduru potrošio 2L, dok nije krenulo skroz čisto ulje na crevo.
Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
richie_81mk
Poruka: 11
Član foruma od: četvrtak, 13. dec. 2012. u 21:42h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: Ulje za servo

Poruka od richie_81mk » utorak, 12. jan. 2016. u 19:51h

Koje ulje da sipam u Ford Focus 1.8 TDDI 90hp wagon 2000 godine?

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Ulje za servo

Poruka od Almighty.shO » utorak, 5. jul 2016. u 12:39h

Small bump :D

Jel moze ovo servo ulje za Ford Focus MK2, 1.6 TDCI?

Slika
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Ulje za servo

Poruka od Almighty.shO » sreda, 15. feb. 2017. u 18:08h

Once again... Da li ovo ulje gore moze u Fokusa MK2 ili mozda ovo

http://catalog.lubricants.total.com/en/ ... FLUIDE-ATX

Ukoliko nije ni jedno od dva navedena da li bi neko bio ljubazan da mi posalje LINK ka ulju koje trebam kupiti (ako moze da je stranica na srpskom da bih mogao odmah da porucim).
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Ulje za servo

Poruka od BojanM » sreda, 15. feb. 2017. u 22:22h

Nisam skontao da li hoćeš da doliješ, ili da ga zameniš kompletno?

http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... &start=225
Napišeš ljudima šta ti treba i dobijaš sigurnu stvar.

Mada bi, generalno, bilo koje Mercon V ulje trebalo da završi stvar. Ne znam konkretno za tvoje vozilo koje standarde je propisao Ford, ali noviji standard menja ranije standarde (moguće da je u vreme kad je tvoj auto uveden u proizvodnju aktuelan bio Mercon IV, a mislim da ga je Mercon V zamenio posle 2006.).
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Ulje za servo

Poruka od Almighty.shO » sreda, 15. feb. 2017. u 22:52h

Pisao Grandu dobio sam cenu bez naziva ulja sto mi i bas ne odgovara. Voleo bih da zamenim komplet ulje posto ko zna kad je i da li je ikada menjano. Tako da mene interesuje tacno koje ulje mogu sipati tj koje da odem i da kupim. Nasao sam neke ali nisam siguran da li je to ok. Listao sam po forumu ali iskreno nisam nasao koje je ulje odgovarajuce. Moguce je da sam i procitao koja je specifikacija ali opet to nije odg na moje pitanje. Hocu da odem u radnju i kazem TO ulje mi treba i gotovo :)

Eto... A i to ulje sa link ispunjava Ford Mercon specifikaciju, nasao sam neko Mobile A320 isto samo nisam siguran da li ide kod mene ili ne.
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Ulje za servo

Poruka od BojanM » sreda, 15. feb. 2017. u 23:15h

Na žalost, nemam servisnu knjižicu za Focus mk2, trebalo bi da piše koja je specifikacija potrebna.... pa onda po tome nađeš TO ulje i kupiš ga u prodavnici. Ne znam za drugi način da dobiješ to što tražiš.

Čisto na osnovu toga što specificira da je kompatibilan sa MERCON V, mislim da je od Totala ovo adekvatno ulje: http://catalog.lubricants.total.com/en/ ... IDE-XLD-FE

Ruku na srce, ako je dovoljan i niži standard (DEXRON III; ili običan MERCON, ili MERCON IV) - a ne vidim zašto ne bi, servo volan nije spejs šatl - možda možeš da prođeš i sa običnim Galaxovim DIII ATF uljem.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Ulje za servo

Poruka od bojcistv » petak, 17. feb. 2017. u 09:54h

U servo uređaj na Focusu Mk2 bi trebalo ići zeleno hidraulično a ne ATF ulje. Razlika je najaprije u boji, ATF je crven, hidraulično ulje je zeleno. Valvoline za Focusa MK2 preporučuje ovo ulje. http://www.valvolineeurope.com/english/ ... ring_fluid Ono je to hidraulično zeleno ulje koje se ne smije miješati sa ATF-om. Isto to preporučuje i Liqui Moly, ulje za centralne hidraulične sisteme. Tako da, pripazi prilikom kupovine. Ova dva ulja se ne smiju miješati.
P.S. Evo provjerio sam i Fuchs. I oni navode da ide zeleno, hidraulično ulje. Ovo http://www.pentosin.net/specsheets/pentosin_chf_11s.pdf i ovo http://www.generaloils.net/PI_TITAN-ZH-4300_B_e.pdf
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Ulje za servo

Poruka od Almighty.shO » petak, 17. feb. 2017. u 12:49h

I gde ima da se kupi taj PENTOSIN CHF 11S? :D

'ebem ti auto...
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Nikola312
Poruka: 1113
Član foruma od: utorak, 25. okt. 2016. u 11:13h

Re: Ulje za servo

Poruka od Nikola312 » petak, 17. feb. 2017. u 21:48h

https://runautoparts.com.au/audi-vw-bmw ... fluid.html

Ovo ti je zamena za taj Pentosin. Trebalo bi da ga ima svaka opremljenija radnja auto delova, cena oko 1000 dinara litar.

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Ulje za servo

Poruka od bojcistv » petak, 17. feb. 2017. u 23:46h

A što psuješ auto? Ako nisi siguran oko toga prepusti posao ovlašćenom servisu ili se čuj sa Gagijem i zamoli ga da ti kaže gdje on uzima ulje, ili da vidiš da ti on to i promijeni. U svakom slučaju mnoga auta koriste ovo zeleno ulje tako da to nije ništa neobično za Fokus. Sve najbolje i da to što bolje riješiš.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Ulje za servo

Poruka od Lale » subota, 18. feb. 2017. u 21:07h

Almighty.shO piše:Pisao Grandu dobio sam cenu bez naziva ulja sto mi i bas ne odgovara. Voleo bih da zamenim komplet ulje posto ko zna kad je i da li je ikada menjano. Tako da mene interesuje tacno koje ulje mogu sipati tj koje da odem i da kupim. Nasao sam neke ali nisam siguran da li je to ok. Listao sam po forumu ali iskreno nisam nasao koje je ulje odgovarajuce. Moguce je da sam i procitao koja je specifikacija ali opet to nije odg na moje pitanje. Hocu da odem u radnju i kazem TO ulje mi treba i gotovo :).......
Dobio si u Grandu informaciju iz "prve ruke" - dakle ulje koje sigurno odgovara godištu tvog auta. Imaju ga na stanju, sigurno nije mnogo skuplje od bilo kog alternativnog (a i da jeste ne menjaš ga svake nedelje). Pored svega toga ti bi negde da kupiš neko alternativno ulje za koje nećeš biti siguran da baš odgovara, a pri tom postoji i mogućnost da se pomeša ono što ne treba mešati.????? :wtf: :/
Slika Slika

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Ulje za servo

Poruka od Almighty.shO » subota, 18. feb. 2017. u 21:13h

@Lale yeah, I'm that dumb... lol

Ne, nego da bih dosao do Granda i to odradio treba mi 100e, a ovako bih ulje uzeo za 20-30e i promenio komplet sa drugom mehanicarem. Simple as that. Zato i pitam TACNO koje ulje ide da bih uzeo ODGOVARAJUCE! :)
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Ulje za servo

Poruka od Lale » subota, 18. feb. 2017. u 21:17h

OK :)
Slika Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ulje za servo

Poruka od mbole » subota, 18. feb. 2017. u 22:22h

Zar Grand ne salje robu brzom postom?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ulje za servo

Poruka od Markedjani » subota, 18. feb. 2017. u 22:44h

Prosto je čika Bole... neće da plati onoliko koliko grand traži, hoće da kupi jeftinije zamensko ulje i da zameni kod lokalnog majstora.

Njega interesuje koja je oznaka da ode u prodavnicu i kupi adekvatnu zamenu.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ulje za servo

Poruka od mbole » nedelja, 19. feb. 2017. u 03:20h

Ne kapiram?
Sto je problem da se ulje kupi u grandu i zameni kod lokalnog majstora, drugara, sam...?
Sad pogledah u Grandovoj temi... 1538 dinara litar, dva litra daklem 3067 din, plus 300 kinti postarina... sto mu izadje ispod pomenutih 30 evrica.
Bez jurenja, nagadjanja dal je to to...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ulje za servo

Poruka od Markedjani » nedelja, 19. feb. 2017. u 08:32h

Ja to prvi znam čika Bole, al vidiš da se borimo protiv vetrenjača.

Sent from my Mi 4i using Tapatalk
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ulje za servo

Poruka od van » nedelja, 19. feb. 2017. u 11:20h

mbole piše:Ne kapiram?
Sto je problem da se ulje kupi u grandu i zameni kod lokalnog majstora, drugara, sam...?
Sad pogledah u Grandovoj temi... 1538 dinara litar, dva litra daklem 3067 din, plus 300 kinti postarina... sto mu izadje ispod pomenutih 30 evrica.
Bez jurenja, nagadjanja dal je to to...
А, не чика-Боле , 2 * 1538 је 3076 дин . Да је 3067 динара , то би било у буџету mrgreen

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ulje za servo

Poruka od mbole » nedelja, 19. feb. 2017. u 13:09h

:doh:
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“