Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Problemi sa strujom Sierra

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
bokilava
Poruka: 16
Član foruma od: sreda, 2. sep. 2009. u 03:06h
Lokacija: Beograd

Problemi sa strujom Sierra

Poruka od bokilava » utorak, 13. okt. 2009. u 01:14h

Cini mi se da sam pogodio mesto za temu, ako nisam neka je neko premesti. Hvala :)
Elem, imam problema sa strujom kad je vlazno vreme. Auto je sierra 2.0, ohc, dvogrli weber karb i plin klasican vakumski...
Znaci kad auto stoji a napolju pada kisa, kad se upali preksace, tj kao da probija varnica negde, radi neujednaceno na tri pa na cetiri klipa, ne moze da povuce...
Ne gasi se, samo tako trokira.... To traje dok se ne auto zagreje posle je sve normalno.
Molio bi za savet, sta da gledam i sta to moze da bude... menjao sam kablove, svecice, ruku i kapu, i sad imam jedno 2 kompleta svega u gepeku zbog toga :)
odvajao komutator od kosa i smirglao ga da bi imao dobru masu (mislio sam da ce to da upali :))
Recimo da bi to bilo to, a ako nekoga jos nesto interesuje sto nisam naveo, neka pita napisacu.
I da kazem da ne mora uopste da bude kisa da bi se to desavalo, dovoljno je da bude hladnjikavo jutro sa puno rose.
Slika

Avatar korisnika
sierra 20i
Poruka: 439
Član foruma od: ponedeljak, 22. jun 2009. u 14:08h
Lokacija: Novi sad

Re: Problemi sa strujom Sierra

Poruka od sierra 20i » utorak, 13. okt. 2009. u 10:03h

isti auto slican problem,samo kod mene se manifestuje kad je mnogo vlazno.Pokusao sam isto kao ti,sve i svasta,nista nije pomoglo pa sam lepo resio da ignorisem mrgreen

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Problemi sa strujom Sierra

Poruka od van » utorak, 13. okt. 2009. u 16:30h

Probaj ovo .
Otvoris haubu i izadjes napolje , skines kapu i obrises je suvom krpom ili maramicom . Montiras je i upalis auto .
60% ce problem nestati .
Isti motro i sve ostalo smao je auto taunus , problem slican... Resenje je bilo da se direktno sa akumulatora preko dodatnog releja i osiguraca dovede + na bobinu i komutator . Plus sa kontakta pobudjuje relej . Ovo moze da se uradi za manje od 30 min , cene materijala je 300-400 din...

bokilava
Poruka: 16
Član foruma od: sreda, 2. sep. 2009. u 03:06h
Lokacija: Beograd

Re: Problemi sa strujom Sierra

Poruka od bokilava » utorak, 13. okt. 2009. u 17:04h

Slagao bi te kad bih rekao da mi problem ne nestaje kad obrisem kapu jer to nisam ni probao. Jednostavno me mrzi da to radim kad vec sednem i upalim auto. A i dosadilo mi je da skidam i montiram ruke i kape, cak sam ih i wd-om prskao zbog tog nekog kondenza sto su mi rekli.
Tako da, definitivno sam za ovo drugo, samo jos da naucim nesto oko struje :)
Koji relej se koristi? Sve sto znam o relejima je da mi je jedan trebao za sirenu i morao sam da znam neke brojeve.
Slika

Avatar korisnika
sierra 20i
Poruka: 439
Član foruma od: ponedeljak, 22. jun 2009. u 14:08h
Lokacija: Novi sad

Re: Problemi sa strujom Sierra

Poruka od sierra 20i » utorak, 13. okt. 2009. u 17:09h

Mislim da mozes da uzmes u auto-gas prodavnici relej koji se koristi u za instalaciju elektrike gasa.Nebi trebao da je skuplji od 200-300 din

bokilava
Poruka: 16
Član foruma od: sreda, 2. sep. 2009. u 03:06h
Lokacija: Beograd

Re: Problemi sa strujom Sierra

Poruka od bokilava » utorak, 13. okt. 2009. u 17:51h

van piše:Probaj ovo .
Otvoris haubu i izadjes napolje , skines kapu i obrises je suvom krpom ili maramicom . Montiras je i upalis auto .
60% ce problem nestati .
Isti motro i sve ostalo smao je auto taunus , problem slican... Resenje je bilo da se direktno sa akumulatora preko dodatnog releja i osiguraca dovede + na bobinu i komutator . Plus sa kontakta pobudjuje relej . Ovo moze da se uradi za manje od 30 min , cene materijala je 300-400 din...
Jel mogu da te zamolim da mi malo detaljnije objasnis celokupnu operaciju? Gde se na komutatoru dovodi direktan plus, a gde na bobini? Da li taj jedan plus sa releja ide na bobinu pa na komutator, ili na oba ide razlicita zica?
Slika

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Problemi sa strujom Sierra

Poruka od van » utorak, 13. okt. 2009. u 18:18h

Relej je najobicniji prekidac. Kada na dobije napon na dve nozice , stvori se elektro magnetno polje koje spoji glavni kontakt . Ja sam kupio jedan relej i jedan nosac osiguraca ( mozes u prodavnici opreme za gas ili u prodavnici auto delova ) .Zicu sam spojio direktno za plus klemu akumulatora , pa na nju osigurac pa na relej . Sa releja sam struju odveo na + bobine i + na komutatoru . Sa bobine sam skinu + preko kontakt brave i odveo na pobudu releja , drugi kraj pobude releja se vezuje za masu . Kada se da kontakt , + preko kontakta pobudjuje relej , relej pusta struju sa akumulatora na bobinu i komutator .
Koja je zica za + na komutatoru ? Probnom lampom ili unimerom ( 350 din kod kineza ) se proveri ...
Treba tu jos i po koja klemica , nesto zice , izolirka ....
Stvar je prosta ako imate neko elemetarno znanje ili je koplikovana ako ga nemate ...
Ovo resava problem oscilacija napona u starim elektricni instalacijama , ali ne resava kondenz u kapi .
Neke razvodnici imaju poklopac sa rupom za razvodnu ruku pa preko toga svega ide kapa . Valjda taj poklopac sluci za hvatanje kondenza :S

bokilava
Poruka: 16
Član foruma od: sreda, 2. sep. 2009. u 03:06h
Lokacija: Beograd

Re: Problemi sa strujom Sierra

Poruka od bokilava » utorak, 13. okt. 2009. u 18:32h

hvala na objasnjenju, ali cini mi se da to onda nije ono sto meni treba. :-( Ja imam problem samo kad je vlazno jutro, ili kad stoji duze na kisi. Cim se auto zagreje gube se svi problemi i sve radi ok. Da li to ispari, ili se osusi, ja nemam pojma. Cak nisam siguran ni da je to kondenz na kapi, mozda je kondenz negde na drugom mestu nemam pojma, znam samo da me izludjuje
Slika

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“