Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

focus 1.8TDCI slabije pali kad je hladno

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
skywalker_2603
Poruka: 4
Član foruma od: ponedeljak, 19. okt. 2009. u 15:31h
Lokacija: Beograd

focus 1.8TDCI slabije pali kad je hladno

Poruka od skywalker_2603 » ponedeljak, 19. okt. 2009. u 19:45h

Imam Focusa 1.8TDCI dura torqe 100 PS 2003 godiste i od kad je zahladnelo malo teze pali. A i primetio sam da ne ukljucuje grejace iako je jedno jutro bilo ok 1 stepen, odnosno lampica grejaca se ukljuci samo na sekund kad dam kontakt.Probao sa da mu zamenim relej grejaca ali nije se nista promenilo pa sam onda malo poceo da kopam po netu i dosao do saznanja da on ima neki CHT senzor (Cylinnder Head Temperature Sensor) i da on daje informaciju kada treba da se ukljuce grejaci a kada ne.Pa ako neko ima iskustvo sa ovim neka mi javi da li bi mogao taj senzor da me zeza ili nesto drugo . Da mi ukljucuje grejace a ne pali pretpostavi bi da su pocrkali ali ovako posto ni ne ukljucuje grejace sumnjam da me zeza nesto drugo pa ako neko moze da pomogne bio bi mu zahvalan.

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: focus 1.8TDCI slabije pali kad je hladno

Poruka od Dragomir » ponedeljak, 19. okt. 2009. u 19:46h

Proveri grejace kladim se u gajbu piva da neradi ni jedan
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
skywalker_2603
Poruka: 4
Član foruma od: ponedeljak, 19. okt. 2009. u 15:31h
Lokacija: Beograd

Re: focus 1.8TDCI slabije pali kad je hladno

Poruka od skywalker_2603 » ponedeljak, 19. okt. 2009. u 20:25h

hocu ali zasto ne uljucuje grejace kod golfa 2 mi ih je ukljucivao bez obzira i ako su crkli a ovde lampica samo bljesne na sekund umesto da bude ukljucena nekoliko sekundi pa zato mislim da me mozda jos nesto zeza ako su samo grejaci za to cu lako. Sta mislis sto ne ukljucuje lampicu grejaca duze
Poslednja izmena: skywalker_2603, na dan ponedeljak, 19. okt. 2009. u 21:45h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: focus 1.8TDCI slabije pali kad je hladno

Poruka od Dragomir » ponedeljak, 19. okt. 2009. u 20:26h

Kreni od grejaca pa se cujemo
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

ZORAN977
Poruka: 2
Član foruma od: utorak, 20. okt. 2009. u 11:33h
Lokacija: Bačka Palanka

Re: focus 1.8TDCI slabije pali kad je hladno

Poruka od ZORAN977 » četvrtak, 22. okt. 2009. u 11:28h

I ja imam od jula ove godine Focusa 1.8TDCI dura torqe 100 PS 2003 godiste i od kad je zahladnelo malo teze pali. Prekontrolisani su grejači-svi su dobri ,zamenjen filter goriva ali sve je isto. Kod prvog paljenja vergla duže i teško prihvati paljenje motora. I kad je topao paljenje traje 3-4 sekunde ali sa zahlađenjem ispod +10 stepeni primetno se produžilo.Pregledao sam dosta sajtova o tome i ono što se često pominjalo je da je sličan problem ( Gubljenje snage,slabiji odziv na gas papučici, nemiran ler,težek hladan start ) povezan sa slabim signalom od senzora pozicije bregaste osovine (CMP Sensor).
Ford je 2004 godine objavio i tehnički bilten No 69/2003 od 23.05.2003 godine o tome i konkretan predlog rešenja je da se zameni postojeći crni senzor (signal 5V) sa svetlosivim (signal 12 V). Na drugom mestu se pominje kontrola pumpe ,dizni ....
Ono što nisam uspeo da saznam je -da li se menja samo senzor (cena cca 15-20 €) ili se mora menjati i nešto sa ožičenjem na instalaciji?
Ako neko ima iskustva sa tim neka se javi!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: focus 1.8TDCI slabije pali kad je hladno

Poruka od dule0911 » četvrtak, 22. okt. 2009. u 15:53h

Molimo sve nove članove da se predstave u delu foruma namenjenom za to, u protivnom će njihovi postovi biti obrisani. Hvala

Dakle otvoris novu temu u sldecem podforumu: http://www.fordclubserbia.org/forum/viewforum.php?f=5 i kazes par reci o sebi pre nego sto nastavis da pises.
Fiesta!!

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“