Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Eskort V 1.8,16v benziska pumpa

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Eskort V 1.8,16v benziska pumpa

Poruka od RS_cabrio » utorak, 5. jan. 2010. u 18:43h

Konacno sam izgleda nasao benzinsku pumpu od RS-a. Dosta mi je vise losih delova, nepotrebnih popravki i slicno,pa me interesuje pre nego sto oteram kod dragomira da namesti tu pumpu, tj pre nego sto se skine rezervoar,na koji nacin da proverim da li je ispravna (tj daje dobar pritisak)?

Drugo pitanje vezano za tu pumpu jeste potencijalni problem zujanja. Od ovog mogu da poludim ako se pumpa cuje ,a neznam kako treba da zvuci ova pumpa kada je ispravna da bi mogao da uporedim sa onom koju cu uzeti? Kako bi mogao da procenim da je pumpa dobra i po ovom pitanju,ako je nikad nisam cuo a ni drzao u ruci.

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Provera benzinske pumpe.

Poruka od Mickey038 » sreda, 6. jan. 2010. u 09:35h

Mislim da si dosta zakomplikovao jednostavno pitanje.

Dobra pumpa ne sme da se cuje, i mora da daje propisani pritisak goriva. Dali se pumpa cuje ili ne lako ces i sam proveriti tako sto ces jednostavno povezati pumpu na akumulator i osim tihog zujanja ne sme da se cuje nista vise. Pumpa takodje ne sme da proizvodi nikakve vibracije. Dok pump radi uzmi je u ruke, sve sto bi trebalo da se oseca je blago golicanje. Nista preko toga. Za merenje pritiska pumpe bi trebao da posetis nekoga ko ima uredjaj za merenje.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Eskort V 1.8,16v benziska pumpa

Poruka od RS_cabrio » sreda, 6. jan. 2010. u 15:58h

Upravo to mi je trebalo,neki opis sta da gloedam sobzirom da je nisam nikad video.

Da li je neka razlika u pumpama za RS-a i XR-a?

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“