Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Slabo vuca Mondeo mk3 1.8 u nizim obrtajima

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Webilon
Poruka: 15
Član foruma od: subota, 31. dec. 2016. u 04:11h

Slabo vuca Mondeo mk3 1.8 u nizim obrtajima

Poruka od Webilon » subota, 10. nov. 2018. u 15:26h

Pozdrav, vec duze vreme imam problem sa vucom na mondeu mk3 1.8 HE...Odmah da kazem da sam zamenio leptire u usisnoj grani, zbog straha da se ne desi pucanje starih.Ali gde ona poluga sto ih podize cuje se sistanje vazduha, kada su zatvoreni leptiri vise, kada su otvoreni leptiri manje...Ustanovio da se tu cuje, jer sam skinuo dzek koji dolazi do motorce za ler..Auto se odmah ugasio ali se tu cuje vazduh 10sec, nakon prestanka rada motora.

Ne znam da li je to problem sto auto ima problem sa slabom vucom u niskim obrtajima..Polazak na semoforu patos gas :)
Tokom preticanja umesto u nisu brzinu ja moram u visu..Jer zvuk motora se cuje kao da ce da izleti iz haube a ja recimo idem u trecu 50km/h..
Takodje sam primetio i kada ode na nekih 3000 obrtaja i pustim gas, obrtaji ne padnu odmah nego saceka malo pa onda krene da pada..

Ima li neko resenje i da li je sve to zbog vazduha na polugu za onu sipkicu od leptira?

Korpa i lamela su zamenjeni takodje pre 10.000 km

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Slabo vuca Mondeo mk3 1.8 u nizim obrtajima

Poruka od Markedjani » subota, 10. nov. 2018. u 15:29h

Jel sija check engine lampica ?
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Webilon
Poruka: 15
Član foruma od: subota, 31. dec. 2016. u 04:11h

Re: Slabo vuca Mondeo mk3 1.8 u nizim obrtajima

Poruka od Webilon » subota, 10. nov. 2018. u 15:39h

Palila se, kada procitao greske, dobio ovo...

Slika

Slika

Slika

Kada pobrisao greske, posle nedelju dana iscitao opet vratila se opet ova greska za problem ispusnog plina.
Poslednja izmena: FM III, na dan nedelja, 11. nov. 2018. u 00:32h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Ne citiraj prethodnu poruku jer se smatra da odgovaraš na nju, koristi opciju odgovori.

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Slabo vuca Mondeo mk3 1.8 u nizim obrtajima

Poruka od Jozza » subota, 10. nov. 2018. u 15:45h

EGR? To je recirkulacija ispušnih plinova. Mada nisam čuo da je ikome na benzincu crkao EGR. Ja sam moj skidao preventivno na 200.000km, i bio je čist ko suza. Majstor ga samo vratio. Probaj da ga blokiraš, upaliće lampicu, ali probaj da li je to, jer ako "curi" egr ne valja. On treba da otvori samo na većoj turaži, nije isto kao kod dizela. Što se tiče šištanja, ne bi smeo da vuče falš vazduh, gledaj to da središ.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока



Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Webilon
Poruka: 15
Član foruma od: subota, 31. dec. 2016. u 04:11h

Re: Slabo vuca Mondeo mk3 1.8 u nizim obrtajima

Poruka od Webilon » subota, 10. nov. 2018. u 16:10h

Kako da ga blokiram..?Video da ima crecve koje dolazi do njega puno vode jer dolazi od vode za hladjenje..Hteo da ga skinem da proverim, ali kada video da ima voda, nisam hteo ceo sistem da praznim..

Sto se vazduha tice, nemam predstavu kako da saniram.Leptire stavio nove, izmedju svaki mi strugar napravio biksne da ne dodje opet do vibracije i propadanja samog leptira i kucista..Evo slika gde tacno se cuje (ja sam licno vracao granu i sipkicu u usisnoj, nisam video da recimo neka gumica ima izmedju sipkice i poluge koja podize..


Slika
Poslednja izmena: FM III, na dan nedelja, 11. nov. 2018. u 00:33h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Ne citiraj prethodnu poruku jer se smatra da odgovaraš na nju, koristi opciju odgovori.

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Slabo vuca Mondeo mk3 1.8 u nizim obrtajima

Poruka od Jozza » subota, 10. nov. 2018. u 16:15h

EGR je na glavi koliko se sećam, pa bi trebao da ga skineš i umesto dihtunga staviš pločicu od inox-a i vratiš EGR. Da mu blokiraš dotok gasova. Iz njega ide cev koja ulazi u usis tik iza klapne ler gasa. Ili tu cev da zapušiš, za probu. Creva sa vodom ne diraj. Tu gde šipkica izlazi jedino da staviš dve uzane bikxne i gumicu između njih, da gumica zadihtuje uz osovinu

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока



Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“