Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Nov akumulator montiran, greju se kleme ?!

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
voja85
Poruka: 219
Član foruma od: petak, 2. avg. 2019. u 19:02h

Nov akumulator montiran, greju se kleme ?!

Poruka od voja85 » četvrtak, 1. jul 2021. u 21:08h

Kupio sam danas "akom" akumulator ruskog proizvodjaca koji dosta njih preporucuju..
Starom su dani odbrojani..(Topla 74Ah)
E sad kleme se podosta greju i na novom akumulatoru,svi kablovi su komplet zamenjeni,pogotovo na plus klemi.
Minus se isto greje..
Ovlašćeni prodavac kaže da ako nema problema u vožnji,u suštini to je tako i ne može se promeniti,jer je mator auto,naravno da se aku vise ne pravi za vozila stara 20+ pa zato dolazi do odstupanja..
E sad prodavac kaze da garancija od 40 meseci vazi bezuslovno..
Vozilo lepo radi,alternator lepo puni,doduse sa svim potrosacima padne napon,ali to je ok..
Sada me zanima da li je opasno ako se kleme greju i koliko to moze uticati na trajnost sklopova(aku,anlaser,alternator)
Topla je trajala punih 6 godina



Послато са M2007J17G помоћу Тапатока

Avatar korisnika
speccko
Poruka: 490
Član foruma od: utorak, 24. jul 2018. u 17:55h
Lokacija: Vrbnica/Vienna
Kontakt:

Re: pitanje za akumulator

Poruka od speccko » petak, 2. jul 2021. u 00:30h

Poz. Valjda ce neko odgovoriti za grejanje klema... ono sto mene sad zanima sta mislis pod tim da se vise aku ne pravi za vozila 20+? Da li mislis da su kleme razlicite velicine pa se greju zbog loseg spoja? Da li da ih podmazes necim?

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: pitanje za akumulator

Poruka od 911s [SK] » petak, 2. jul 2021. u 01:03h

Podjednak debilizam kao kada bi ti ovlašćeni prodavac guma rekao da je normalno da ti na novim gumama odmah izbiju baloni ili da tresu jer je to star auto i to je normalno jer se više ni ne prave gume adekvatne za tako stare automobile.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Nov akumulator montiran, greju se kleme ?!

Poruka od van » nedelja, 4. jul 2021. u 05:15h

koji su kablobi zamenjeni i u kojoj dezuzini i sa kojjim presekom kabla? Ja imam auto od bezmalo pola veka sa akumulatorom koji jedva vergla pa upali uvek bez grejanja klemi. Ocisti lepo kleme i stopice na akumulatoru , navuci lepo kleme , koje ne bi trebalo da se mrdaju lako tada i stegni ih. Ago se i dalje greje , problem trazi u tim novim kablovima ili klemama.

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“