Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Razradjivanje zetec-a 1600

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
ctahojko
Poruka: 21
Član foruma od: nedelja, 28. mar. 2010. u 12:30h
Lokacija: Pancevo

Razradjivanje zetec-a 1600

Poruka od ctahojko » ponedeljak, 10. maj 2010. u 15:41h

Kupio sam pre odredjenog vremena Fiestu.Otisao na plac, video, probao i kad sam je provozao bila je to ljubav na prvi pogled. Nikad nista zabavnije nisam vozio. Pregledali smo auto, i dogovorili da mi sipaju tecnosti i ulje, zamene filter, obezbede rezervni tocak, daju kod za radio i srede zatvarac za gorivo koji je tesko otvarao. Platio sam u subotu uz dogovor da uzmem auto u ponedeljak sa novim tablicama. Tako je i bilo, auto sam preuzeo i odmah poceo da ga vozim. Posle predjenih 50tak km, na putu za beograd, 20 m pred semafor, upalila se signalizacija ulja i na semaforu se ugasio i stao. ZAKUCAO. Auto mi je isporucen bez ulja!!! Na svu srecu, vlasnik placa je telefonski preuzeo sve sto je mogao da se auto sto pre sredi i vrati. O njihovom trosku zamenjen je takoreci kompletan zetex s 1.6 16v motor i odradjeni servisi. Jeste da sam cekao 2 nedelje, ali sam dobio auto sredjen s garancijom 1 god na sve. Redak slucaj korektnog odnosa prodavca. Ocigledno nije slucajno sto ovaj auto-plac radi tako dobro.

U svakom slucaju, imam takoreci novi motor i sipano je u njega ulje 10-30, i receno mi je da dodjem posle 1000 km da se sipa drugo ulje i promeni filter. Napomenuto mi je da razradjujem motor i da se lagano vozim (sto je jako tesko sa ovakvom zujalicom :D). Najvise me brine sto se motor greje. Cak i na male razdaljine, ispod 1 km, motor se zagreje i skala odmah poskazuje radnu temperaturu oko pola, kao i kad vozim bna duze staze. Da li je ovo zbog razrade motora ili je zetex takav motor da zbog visokog broja obrtaja brzo zagreva motor, ili nesto nije u redu?

Na sta jos da obratim paznju dok sve ne "legne" na svoje mesto?
Poslednja izmena: ctahojko, na dan četvrtak, 13. maj 2010. u 14:06h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Razradjivanje zetex-a 1600

Poruka od van » ponedeljak, 10. maj 2010. u 22:55h

Kao prvo motor je Zetec a ne zetex .
Kao drugo u njega ide sinteticko 5 w 30 ulje , a sada i gledaj sta ces ...

Avatar korisnika
ctahojko
Poruka: 21
Član foruma od: nedelja, 28. mar. 2010. u 12:30h
Lokacija: Pancevo

Re: Razradjivanje zetex-a 1600

Poruka od ctahojko » utorak, 11. maj 2010. u 18:42h

Ma OK. u pravu si za Zetec, a i za ulje. Znam to :)

Ulje je stavljeno kao provremeno, jer je navodno ono potrebno dok se ne razradi. Posle ide 5w30. Tako mi je receno. Sve u svemu, lepo sve to radi, ide dobro, nisam forsirao, ali primecujem da pravu snagu ima tek na vecem broju obrtaja.
Ja sam samo pitao oko razradjivanja i odrzavanja, to mi je nepoznanica, pa eto, da priupitam :)

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Razradjivanje zetex-a 1600

Poruka od Neša » sreda, 12. maj 2010. u 00:15h

Nemoj da prelazis polovinu maksimalnih obrtaja i ne ubrzavaj naglo dok ga razradjujes
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
ctahojko
Poruka: 21
Član foruma od: nedelja, 28. mar. 2010. u 12:30h
Lokacija: Pancevo

Re: Razradjivanje zetex-a 1600

Poruka od ctahojko » četvrtak, 13. maj 2010. u 14:05h

Nesa piše:Nemoj da prelazis polovinu maksimalnih obrtaja i ne ubrzavaj naglo dok ga razradjujes
Hvala Neso thumbup

Avatar korisnika
cvilijams
Poruka: 502
Član foruma od: utorak, 23. feb. 2010. u 15:55h
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: Razradjivanje zetec-a 1600

Poruka od cvilijams » petak, 14. maj 2010. u 00:58h

Samo nemoj da ga silujes prvih 2000-3000km posle toga radi sta hoces.

POZZZ
CarSoundSystem

Avatar korisnika
ctahojko
Poruka: 21
Član foruma od: nedelja, 28. mar. 2010. u 12:30h
Lokacija: Pancevo

Re: Razradjivanje zetec-a 1600

Poruka od ctahojko » petak, 14. maj 2010. u 13:39h

cvilijams piše:Samo nemoj da ga silujes prvih 2000-3000km posle toga radi sta hoces.

POZZZ
Necu druze, trudim se :D

Ovaj auto se fantasticno vozi. Kao da ima dva rezima rada. Vozim ga sad penzionerski i jako lepo prima gas i reaguje, vozim izmedju 1500 i 3000 rpm, i to lagano, i ponasa se recimo kao Skoda Fabia (samo sto je naravno tvrd za razliku od pomenute), medjutim kada se vozi na vecem broju obrtaja onda je prica totalno drugacija. Tada postaje zverka i kao da udvostruci snagu... Videcu kako stoje stvari posle razrade, menjanja ulja i filtera.... Za sada retko preteram preko 4k rpm, ali videcemo kasnije.

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“