Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Hidro podizaci ili stelujuci???

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
shoneli
Poruka: 5
Član foruma od: sreda, 30. jun 2010. u 14:40h
Lokacija: Velika Plana

Hidro podizaci ili stelujuci???

Poruka od shoneli » sreda, 30. jun 2010. u 15:03h

Poz prijatelji,od skoro sam vlasnik Ford Scorpia 1989.god. 2.4 v6 EFI (bez protokomera) i imam problem jer mi se u dekliju ventila ,tj. gornjem delu motora cuje nekakvo lupkanje pri radu(intenzivnije nego elektro dizne) ,i kada je hladan i kada je vruc,pa me zanima moze li se to resiti stelovanjem ventila ukoliko nema hidro podizace?Hvala

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: Hidro podizaci ili stelujuci???

Poruka od ace1 » sreda, 30. jun 2010. u 18:05h

on se steluje i mislim da ima hidro podizace kao 2,9,ako je redovno menjano ulje sve bi trebalo da je dobro i da otklonis zvuk stelovanjem a ako nije i ako je ulje losije...
probaj u svakom slucaju stelovanje
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Hidro podizaci ili stelujuci???

Poruka od Markedjani » sreda, 30. jun 2010. u 18:07h

Nema hidropodizače... šteluju se ventili.

0.35 usisni,0.40 izduvni... šteluješ na hladan motor.

edit:

@Ace

Autodata kaže da nema hidropodizače ?
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Hidro podizaci ili stelujuci???

Poruka od van » četvrtak, 1. jul 2010. u 15:08h

Ma kakvi crni hidopodizaci na tim motorima . Pa ti motori imaju klackalice i bregastu u bloku . Mozda samo 2.9 24v ima hidopodizace , svi ostali imaju tehnologiju iz 60ih godina ....

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Hidro podizaci ili stelujuci???

Poruka od Markedjani » četvrtak, 1. jul 2010. u 20:30h

Pa i ja sam bio ubeđen da je tako nego me Ace zbunio.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

shoneli
Poruka: 5
Član foruma od: sreda, 30. jun 2010. u 14:40h
Lokacija: Velika Plana

Re: Hidro podizaci ili stelujuci???

Poruka od shoneli » četvrtak, 1. jul 2010. u 21:39h

Hvala na odgovorima,nego hoce li stelovanje da resi problem lupkanja?

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Hidro podizaci ili stelujuci???

Poruka od van » petak, 2. jul 2010. u 08:59h

To moras da probas . Mozda otkloni zvuk , mada ti V6 motori su skloni da razlokaju osovinu klackalica i inda cakcu kada rade . Jedino sto treba da proveris je da li su mu cisti kalani za dovod ulja ispod klackalica , i u samim klackalicama . Ako je sve to zapeklo i skoreno , onda klackalice nemaju podmazivanje i zato odu .
Ti V6 motori su mrcine , uz redovno menjanje ulja i filtera , mogu da predju neverovatno mnogo .500 000 km , 600 000 km su cifre koje oni prelaza bez problema ako nisu zanemareni i maltretirani .

shoneli
Poruka: 5
Član foruma od: sreda, 30. jun 2010. u 14:40h
Lokacija: Velika Plana

Re: Hidro podizaci ili stelujuci???

Poruka od shoneli » subota, 3. jul 2010. u 00:36h

Danas smo probali sa stelovanjem ventila,usisni na 0,35 ,izduvni na 0.40 ,skidali i klackalice da vidimo da li su prohodne magistrale za podmazivanje i sve je ok,i naravno i dalje je prisutno lupkanje na gornjoj ,desnoj strani motora,gledano kada se otvori hauba,tu su cilindri 4,5,6.Da li je moguce da lupkanje dolazi iz razvodnog mehanizma,ili pak lanca,ili na kraju da sumnjam u bregastu?

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: Hidro podizaci ili stelujuci???

Poruka od goja » subota, 3. jul 2010. u 17:49h

lanas ne lupka,on skalja kad se potrosi sve,na razvodniku nema sta da lupka,ako bi poceo da lupa nebi ni radio,bregasta, cisto sumnjam da se cuje,osim ako nije bas ostao bez ulja ali i tada bi se sve culo na daleko a ne samo kuckanje...ostaje ti jedino klackalice na osovini,kad si skidao,jel klapaju na osovini? ili ne daj boze,lezaji leteci ali kazes da se cuje na gornjoj strani motora...uzmi ti pola metra metalne cjevi,stavi jedan kraj na deklo a na drugi prisloni uvo pa slusaj kako i gdje lupka,premici i preslusaj cjeli motor,iznenadices se kako se cuje...mozes da ocjenis jel lezaj susti,ako se iole razumijes u mehaniku...

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: Hidro podizaci ili stelujuci???

Poruka od ace1 » nedelja, 4. jul 2010. u 22:54h

molio bi da procitate drugi pasus
http://www.fordscorpio.ee/eng/?page=cologne
ko neveruje u tekst ,pokazujem hidropodizace na 2,9(12 ventila) motoru iz 1991ve,mrzi me da slikam
sto se tice V motora i hidropodizaca,licno sam ih video i mogu da ih pokazem onome ko zeli da vidi u motorima iz 60tih,sa sve metalnim glavama i blokom,americkim gde je bregasta u bloku(2 ventila po cilindru),bas kao na 2,9 motoru,cak imaju i novije generacije hidro spaner,pokazujem i to ko neveruje
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

shoneli
Poruka: 5
Član foruma od: sreda, 30. jun 2010. u 14:40h
Lokacija: Velika Plana

Re: Hidro podizaci ili stelujuci???

Poruka od shoneli » utorak, 6. jul 2010. u 01:42h

ace1 piše:molio bi da procitate drugi pasus
http://www.fordscorpio.ee/eng/?page=cologne
ko neveruje u tekst ,pokazujem hidropodizace na 2,9(12 ventila) motoru iz 1991ve,mrzi me da slikam
sto se tice V motora i hidropodizaca,licno sam ih video i mogu da ih pokazem onome ko zeli da vidi u motorima iz 60tih,sa sve metalnim glavama i blokom,americkim gde je bregasta u bloku(2 ventila po cilindru),bas kao na 2,9 motoru,cak imaju i novije generacije hidro spaner,pokazujem i to ko neveruje
Sad mi tek nista nije jasno,hoces da kazes da 2.4 v6 motor iz 89. ima samostelujuce ili sta????

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: Hidro podizaci ili stelujuci???

Poruka od ace1 » utorak, 6. jul 2010. u 10:15h

za to godiste ne bi trebao da imas hidropodizace,al proveri koja ti je verzija motora,lepo pise na sajtu
i kad imaju hidropodizace,steluju se
izvadi jedan pa vidi u kakvom je stanju
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Hidro podizaci ili stelujuci???

Poruka od van » utorak, 6. jul 2010. u 10:43h

Aco , kada motor ima hidropodizace , ne steluju se ventili . Oni i sluze da izpeglaju zazor , koji se steluje ako ih nema . Ja sam rasturao jedan 2.9 12v i imao je najnormalnije klackalice sa srafovima za stelovanje . /necu da kazam da kojim slucajam ne postoji , ali ja ih nisam video . Velika je to revizija motora da bi se napravili hidropodizaci , a definitivno se to ne isplati na matorom motoru koji je pred izbacivanje ...

shoneli
Poruka: 5
Član foruma od: sreda, 30. jun 2010. u 14:40h
Lokacija: Velika Plana

Re: Hidro podizaci ili stelujuci???

Poruka od shoneli » utorak, 6. jul 2010. u 12:07h

Nisam slikao,ali kada skinem poklopac ventila,vidljivi su:osovina na kojoj stoje klackalice,klackalice ,i na svakoj klackalici postoji sraf(12mm),koji se odvija-zavija,predpostavljam da je tu zbog stelovanja ,ili gresim?

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: Hidro podizaci ili stelujuci???

Poruka od ace1 » utorak, 6. jul 2010. u 12:38h

Stevo ovaj ima hidropodizace i steluje se,bas i jeste specifican po tome,doduse ovaj koji je kod mene 1991 i drugi koji je (2,9 12V)1997 iz buljavog,kad si u prolazu svrati da ti pokazem hidropodizace
da soneli zbog stelovanja je i svi modeli imaju bez obzira da li su sa hidro podizacima ili ne,dobijas za par dana objasnjenje metode stelovanja tog motora,strpi se malo,neznam ni ja za foru precizno,mada ako nemas hidro podizace sto je verovatno,onda stelujes klasicno ventile
mislim probaj da izvuces jedan podizac,ako nisi dekodirao blok
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Hidro podizaci ili stelujuci???

Poruka od van » utorak, 6. jul 2010. u 15:56h

Ne shvatam svrhu hidropodizača ako se šteluju ventili ... Ili ih šteluješ ti ili ih šteluje pritisak ulja . I jedno i drugo nešto nema logike .
Da ti ne misliš da je onaj klipčić koji leži na preko bregaste i gura šipku , hidropodizač ?

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“