Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

DIS ignition system

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

DIS ignition system

Poruka od dimges » subota, 3. jul 2010. u 20:15h

koji fordovi imaju ovaj DIS ignition sistem ?? Slika http://www.aa1car.com/library/sparkplugs_for_dis.htm; DIS sistem zahteva isključivo platinium svječice... meni u manuelu piše AGRF - 22PP1, ali lokalni stručnjaci za ford tvrde da za 8 valve motor s lancem ne treba platinium ??? ( a i nemaju takve) .. Ford ima EDIS sistem kod nekih modela, alo kako najlakše da to otkrijem dali je to slučajno kod mene ??.. hitno je, treba da kupujem i svečice a možda i kablove ako se ispostavi da imam takav sistem ??

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: DIS ignition system

Poruka od dimges » ponedeljak, 5. jul 2010. u 10:11h

hvala mnogo na infu, to sam i mislio, zbunilo me što mi ovaj zastupnik NGK kod nas tvrdio da moram samo platinium da koristim ( a možda NGK nema druge za mene).. ipak , i da uzmem obične trebaju svječice s oznakom R, jer imam Resistor u autu ??
..druga dilema je toplotna vrednost.. sad imam stare svječice NGK V Line 7 ( iste kao NGK BPR6EF, samo ima zazor 0.8mm ali ima V žleb).. ako usporedim sa onim platinskim što mi NGK preporučuje, NGK V Line31 (PTR5D-10) ispada da treba toplotna vrednost po NGK 5, a i u NGK PathFinderu http://www.ngkpartfinder.co.uk/car_comm ... hp?id=1074 izlazi
tako, BPR5EFS, samo što naš NGK diler to nema...

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: DIS ignition system

Poruka od dimges » ponedeljak, 5. jul 2010. u 11:43h

kad sam kupio polovni auto na njemu su bile Champion : RS9YCC .. a u knjizi piše AGRF - 22PP i superbleifrai 95..
ja sam prvo sumnjao da je neko zamenio platinske motorcraft i stavio stare championke, ali auto je radio bez problema.
Hteo sam da kupim Motorcraft ali nisu imali R seriju, da treba da menjam kablove i šta ja znam ?.
Kasnije sam ugradio NGK V-line No7 BPR6EF , terao sam 20000km, u jesen2008 stavim BERU Z 6714 KR-7 DU , i s njima je dobro terao. Prošle godine u aprilu su počela samoubrzanja, pa među ostalim sitnim zahvatim kupim Equiem RC52LJS, malo je snizio ECU lehr gas ali nije to bio uzrok. Taj Equiem je ostao na kolima do nedavno, kad sam vratio stare NGK V Line. Problem sa samoubrzanjem sam rešio, čistio MAF i IAT, novi kvalitetni air filter,a pre 7 dana i Set , lamela je bila skoro do nitni( auto ima speed senzor).
Ostalo da probam kako će biti ako opet bude 40oC, na brdskoj vožnji, a to će možda da izađe sada kad budemo išli za Ohrid i kasnije za Grčku. Nisam sitničar oko potrošnje goriva, više me interesira stabilan rad i dobro motorno kočenje, znači da nema samoubrzanja kad se digne temperatura .
Majstor mi gledao boju svečica i kaže da je odlično, ali ima razlike po boji svečica, NGK su bele kafe a Equiem svetlije. Mislim da nije ista problematika kod Forda s gusanom glavom i visokih temperatura i drugih automobila sa aluminiumskom glavom ?
A mnogo utiče i gorivo.
evo interesantan Link http://www.ngk-sparkplugs.jp/english/te ... index.html

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“