Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Neravnomeran rad Mondeo 2.0 tddi - dizne???

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
tihi74
Poruka: 4
Član foruma od: ponedeljak, 26. jul 2010. u 17:21h
Lokacija: Bgd

Neravnomeran rad Mondeo 2.0 tddi - dizne???

Poruka od tihi74 » utorak, 27. jul 2010. u 14:27h

Kada startujem motor, cesto dolazi do neravnomernog rada motora koji prestaje otprilike kada postigne radnu temperaturu. Kazaljka obrtomera varira za oko 100 obrtaja gore dole, ne deluje kao da bi se ugasio, ali prilicno iritira. To se desava na leru, u voznji se ne oseca, osim kada ubacim u brzinu i pustim gas, tada se oseca da ne vuce ravnomerno. Kada se zagreje sve prestane, vrlo, vrlo retko "stucne" na leru. Od razlicitih misljenja ( el.sauh, pumpa, preopterecen alternator i sl.) najcesce je da bi trebalo ocistiti dizne. Rado bih to uradio ali ne bih bas isao bez preporuke. Ako neko od majstora na forumu moze da mi kaze gde ici i koja je priblizna cena. Takodje, interesuje me da li je pametno da najpre probam da sipam neku tecnost za ciscenje. Unapred hvala.
P.S. Svako misljenje oko gore navedenih simptoma je dobrodoslo. thumbup

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Neravnomeran rad Mondeo 2.0 tddi - dizne???

Poruka od Lale » utorak, 27. jul 2010. u 21:06h

Pošto si iz Beograda idi kod Dragomira i rešićeš problem najbezbolnije.
Slika Slika

Avatar korisnika
vlade
Poruka: 89
Član foruma od: četvrtak, 26. nov. 2009. u 20:28h
Lokacija: Uzice

Re: Neravnomeran rad Mondeo 2.0 tddi - dizne???

Poruka od vlade » ponedeljak, 2. avg. 2010. u 09:48h

Kolega , sve ovo sto si napisao desava se mnogima od nas na forumu . Resenje je jednostavno ,majstor i spremi dzacic love .Ja sam iskljucivao step motoric , isao kod bosiste na kontrolu , on mi je odradio neki anti stal (?) , kod elektricara pregledao grejace , senzor temperature ......
Vremena su takva , vozimo sve starija auta na radost limara , elektricara i naravno mehanicara.
Sa srecom , pozdrav

tihi74
Poruka: 4
Član foruma od: ponedeljak, 26. jul 2010. u 17:21h
Lokacija: Bgd

Re: Neravnomeran rad Mondeo 2.0 tddi - dizne???

Poruka od tihi74 » ponedeljak, 2. avg. 2010. u 22:58h

vlade piše:Kolega , sve ovo sto si napisao desava se mnogima od nas na forumu . Resenje je jednostavno ,majstor i spremi dzacic love .Ja sam iskljucivao step motoric , isao kod bosiste na kontrolu , on mi je odradio neki anti stal (?) , kod elektricara pregledao grejace , senzor temperature ......
Vremena su takva , vozimo sve starija auta na radost limara , elektricara i naravno mehanicara.
Sa srecom , pozdrav
Pa da li je automobilu nesto od toga koristio?

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Neravnomeran rad Mondeo 2.0 tddi - dizne???

Poruka od darko darko » ponedeljak, 2. avg. 2010. u 23:27h

losa nafta , sjban je jedan deo na pumpi najverovatnije, izgleda kao da zalece motor, sipaj dvoktatol i ako bude imalo razlike pisi ( uzmi litar dvotaktola na do 2o litara nafte, u rezervaru i pomesaj, ili sipaj ltar na deset litara provozaj kilometar ili na leru 15 min, pa dospi jos 15 nafte), i napisi koliko dugo se tako ponasa, ako je dugo vremena mora zamena, mada i ja ovo nagadjam, ali moj iskreni savet je- teraj to kod dragomira, stavi na test komp, a i poznaje fordove, bar se jos niko nikada nije zalio na njega, ako hoces da sigurno resis kvar bez nagadjanja, vidis da ljudi trose brdo love kod nekih majsrora kojima je bitno samo da oderu, a kvar niko neresava, dobro nije i trap stelovao, to su jedino preskocili, nekad je prava dijagnoza najeftinija varijanta, odugovlacenje otklona kvara i pogresna dijagnoza prouzrokuju dalje kvarove, veruj mi .....

tihi74
Poruka: 4
Član foruma od: ponedeljak, 26. jul 2010. u 17:21h
Lokacija: Bgd

Re: Neravnomeran rad Mondeo 2.0 tddi - dizne???

Poruka od tihi74 » utorak, 3. avg. 2010. u 00:39h

Mnogo puta je dokazano da nije svaki "majstor" - majstor. A tvoj predlog majstora prihvatam.

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Neravnomeran rad Mondeo 2.0 tddi - dizne???

Poruka od darko darko » utorak, 3. avg. 2010. u 23:41h

najeftinije kad nejuris kvar i sredjujes bespotrebno neke stvara sa nagadjanjem, nego ides direktno na zamenu dela koji je crkao. Slusao sam jednog tipa kao tvoj slucaj, bio je neki deo na pumpi, ALI NI ON NIJE BIO SIUGURAN dok ga nisu stavili na test komp ( imas dosta varijanti verovatno, otkud znam), znaci teraj na test kod dragomira pa vidi posle sta ces, ako nije on opremljen nije niko, test je sitnica, (bolje nego brdo love za dz, smile_computer1 ) ......

tihi74
Poruka: 4
Član foruma od: ponedeljak, 26. jul 2010. u 17:21h
Lokacija: Bgd

Re: Neravnomeran rad Mondeo 2.0 tddi - dizne???

Poruka od tihi74 » sreda, 4. avg. 2010. u 17:01h

Ma ne znam sta da mislim, malopre se vracam s posla, nesto mi neobicno, kad auto radi kao sat, ni da stucne. Zakazao kod Radenka i Dragomira - videcemo. Inace i ja sam za to da se problem resava u korenu, nemoj da mi 10 puta plombiras zub i na kraju ga izvadis, vadi odma' ( BRE )!

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Neravnomeran rad Mondeo 2.0 tddi - dizne???

Poruka od darko darko » sreda, 4. avg. 2010. u 22:57h

nafta, razjebe taj deo verovatno zbog slabog podmazivanja(nije dovoljno "masna"), bilo bi pozeljno da radi lose kad oteras kod dragomira, obicno ujutru kad je hladan zeza na leru, ako je to ali niko nije siguran do testa....

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“