Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ugradnja digitalne klime?

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
Borislavk
Poruka: 20
Član foruma od: petak, 20. feb. 2009. u 20:47h
Lokacija: Sremska Mitrovica

Ugradnja digitalne klime?

Poruka od Borislavk » petak, 30. jul 2010. u 09:25h

Da li postoji mogucnost ugradnje digitalne klime, mislim kao zamenu na manuelnu, negde sam citao da je to jako skupa investicija?Da li je izvodljivo?

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Ugradnja digitalne klime?

Poruka od Mickey038 » petak, 30. jul 2010. u 10:53h

jeftinije je prodati auto sa manuelnom klimom i kupiti drugi sa automatskom
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Ugradnja digitalne klime?

Poruka od vucki » petak, 30. jul 2010. u 11:06h

I mene je to zanimalo,cak sam ranije i postavio neku temu,ne razumem zasto je to tolika investicija,klima je klima,isto radi samo je stvar regulacije u pitanju,kod manuelne stalno duva a digitalni ima senzor koji ga iskljuci na odredjenoj temp.,jos ako nadjes njegovu original digitaliju,ne vidim sta je toliki problem to prepakovati,to je ono lajicki gledano sa moje strane,samo logicno razmisljam.

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Ugradnja digitalne klime?

Poruka od Mickey038 » petak, 30. jul 2010. u 11:49h

To sve izgleda lako i jednostavno, ali da ti neko samo rasklopi i sklopi air-condition sistem, moze da kosta i preko 100e. Kupovati novu klimu je skupo a naci polovnu u dobrom stanju je tesko a i kad je nadjes, prodavci znaju da traze citavo bogatstvo. Kada se sve sabere, ceo posao je dosta komplikovana gimnastika koja zahteva puno truda, novca i zivaca. Kada se trud i zivci pretvore u novac pa se onda sve to ponovo sabere (da se dobije zbir u novcanim jedinicama) dobija se rezultat koji je veci ili jednak razlici koja se dobija prodajom starog i kupovinom novog auta.

Napomenuo bih da je ovo u slucaju da se zeli postici dobar rezultat a ne 'prepakivanje' koje ce posle izvesnog vremena praviti probleme i iziskivati ceste odlaske kod onog sto je 'prepakivao'.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
Borislavk
Poruka: 20
Član foruma od: petak, 20. feb. 2009. u 20:47h
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Ugradnja digitalne klime?

Poruka od Borislavk » petak, 30. jul 2010. u 13:08h

Vrsljam po netu i spominje se cifra oko 1000 eura da se prepakuje
Nisam jos nigde nasao da ima da se kupe kontrole, nasao sam za mondeo
http://cgi.ebay.co.uk/FORD-MONDEO-MK3-C ... 5293212516

Znaci da se razumemo, nije dovoljno samo naci digitalne kontrole, skinuti manuelne i ubaciti digitalne ima jos nekih zezancija?

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Ugradnja digitalne klime?

Poruka od vucki » petak, 30. jul 2010. u 13:11h

Cekaj,jel to cifra za kompletno sve,tipa kompresor,instalacija,hladnjaci....??? znaci kompletan sistem klime.

Avatar korisnika
Borislavk
Poruka: 20
Član foruma od: petak, 20. feb. 2009. u 20:47h
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Ugradnja digitalne klime?

Poruka od Borislavk » petak, 30. jul 2010. u 14:23h

Nije definisano
Jel moze neko da kazem sta sve treba da se promeni ukoliko kola poseduju manuelnu klimu, koje su to promene, sta se odprilike menja?

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Ugradnja digitalne klime?

Poruka od Mickey038 » petak, 30. jul 2010. u 14:43h

Nisam siguran moze li Gagi ili Radenko da objasne sta se sve tacno menja. Morao bi da budes obuceni fordov serviser (sa iskustvom) da bi znao vise detalja o tome.

Namece se jos jedno pitanje: kakve su beneficije automatske klime u odnosu na manualnu i da li te beneficije opravdavaju ulaganje sredstava u zamenu?
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
Borislavk
Poruka: 20
Član foruma od: petak, 20. feb. 2009. u 20:47h
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Ugradnja digitalne klime?

Poruka od Borislavk » petak, 30. jul 2010. u 17:48h

Tu si upravu.
Uloziti gomilu para cisto radi samo nekog zadovoljstva, nisam bas ja toliko bogat.
Da je neka cifra od oko 200 eura, pa covek i ode da odradi to, ali kad je vec tolika komplikacija....odlicna je i ova manuelna:)

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“