Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Podaci o servisima Focus 1.6TDCi 2004

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
pkrisz74
Poruka: 10
Član foruma od: nedelja, 16. jan. 2011. u 10:35h

Podaci o servisima Focus 1.6TDCi 2004

Poruka od pkrisz74 » četvrtak, 10. feb. 2011. u 07:31h

Poštovani ljudi,

nedavno sam pazario Ford Focus 1.6TDCi 2004 godište, ali nisam dobio servisnu knjižicu i nemam pojma o servisima na tom vozilu pre mog vlasništva.

Odmah posle kupovine sam promenio ulje, filter ulja, filter vazduha i filter polena, a sada bi sledio filter goriva i zupčasti kajš sa španerima.

Imao bih sledeća pitanja:

1. Da li možete na osnovu broja šasije da mi kažete nešto o ovom autu (*WF0WXXGCDW4S53920*) što se tiče servisa i eventualno kilometraže?
2. Zupčasti kajš, španere i filter goriva kog proizvodjača da kupim i gde su najpristojnije cene kvalitetnih delova?

Unapred hvala.

Kristijan

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1293
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Podaci o servisima Focus 1.6TDCi 2004

Poruka od zeteks » četvrtak, 10. feb. 2011. u 18:46h

2. Ako ti budzet dozvoljava kupi original fordove delove. (imas kod grand mot. maloprodaju). Kazu da su INA spaneri jedni od najboljih na nasem trzistu, a DAYCO kajsevi nisu tako losi za svoju cenu, mada ima i drugih itekako dobrih Good Year, Bosch, Gates ...... Ali ipak original je najbolja kupovina.
Neka ti neko pogleda postojece kajseve i ako se ucine losim zameni ih sto pre. U principu moze se uociti neka razlika na starim i starijim kajsevima.

1.neki ljudi na forumima su nalazili neke tragove nalepnica predjasnjih servisa na kolima koja su kupili a da su poreklom iz inostranstva. E-mailom su pitali servise da li imaji info o njihovom autu na osnovu broja sasije. Interesantno dobijali su odgovore o predjenim kilomerazama na uradjenim servisima. Isto je neko pitao i u Grand Mot. da im daju info o vozilima kupljenim kod nas i dobijali su odgovor. Mahom se radilo od prvih par godina odrzavanja.

Avatar korisnika
rile
Poruka: 132
Član foruma od: subota, 18. sep. 2010. u 11:32h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Podaci o servisima Focus 1.6TDCi 2004

Poruka od rile » petak, 11. feb. 2011. u 21:17h

1. Koliko ja znam, moze da se vidi kada su servisi radjeni ali ako se odrzava u servisu koji ima motocat fordov program. Npr moj kad je otisao na servis, otvoreno je kao nalog sa mojim autom i pise sve servis unknown tj nista nije unoseno. A sad mislim od kad je u Srbiji tj kod mene da se sve u komp ubacuje a imam i serv. knjizicu.

pkrisz74
Poruka: 10
Član foruma od: nedelja, 16. jan. 2011. u 10:35h

Re: Podaci o servisima Focus 1.6TDCi 2004

Poruka od pkrisz74 » utorak, 15. feb. 2011. u 01:02h

Kontaktirao sam ovlašćeni servis upravo iz razloga istorije servisa na ovom vozilu i dobio informaciju da ne postoji umrežen sistem u kojem se mogu videti podaci o servisima na vozilima tj. istorija servisa vozila kao što se to može videti kod Renault i VW automobila. :( .

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Podaci o servisima Focus 1.6TDCi 2004

Poruka od dule0911 » utorak, 15. feb. 2011. u 13:13h

Mislim da to ne moze u Grandu da se proveri, da si u EU mogao bi da proveris, ako me secanje dobro sluzi posto sam se davno raspitivao za to.
Fiesta!!

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: Podaci o servisima Focus 1.6TDCi 2004

Poruka od knez91 » utorak, 15. feb. 2011. u 13:38h

koliko sam ja razumeo, ne trazis ti to kod nasih u servisu, nego probaj naci nalepnicu u kolima u kom je servisu odrzavan, kod mene stoji adam servis , u gornjem desnom uglu soferke, e sada ti potrazi po kolima da nemas nalepnicu, i kada nadjes izguglaj njihov e-mail, i prvo ih pitaj da li bi ti hteli dati informacije o kolima, pa ako kazu da onda im posalji s.broj .........
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“