Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Auspuh

Motor, menjač i upravljačka jedinica.
Odgovori
Avatar korisnika
taunus gxl
Poruka: 175
Član foruma od: četvrtak, 17. nov. 2011. u 16:47h
Lokacija: Beograd

Auspuh

Poruka od taunus gxl » četvrtak, 4. apr. 2013. u 19:38h

Da li neko zna gde kod nas ima da se nadje MAGNAFLOW auspuh?....Da li je neko stavljao na Pinto motore?...i da li je slican zvuk tog auspuha na V6 i I4..?
Slika

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Auspuh

Poruka od van » petak, 5. apr. 2013. u 09:39h

Не може никада да буде исти звук 4 цил и 6 цил мотора . Што је више цилиндара већа је фрекфенција звука јер имаш виже тактова паљења за исти број обртаја .
Што се тиче лепоте звука , на то утиче облик усиса и издува , али све то ради када мотор продише пуним плућима , тек после 3500-4000 . Имао сам неколико пинто мотора , што 1.6 гт , што 2.0 . Модификације задњег лонце и они тапови су давали само буку . Гт издуви или цевасти 4-1 издуви су давали леп звук , двогрли карбуратор исто( када се отвори друго грло ) , а најболеснији звук праве 4 карбуратора од моторцикал , као да си у тркачком аутомобилу из 60-70 година , али су компликовани за подешавање, па се од тога одустало .

Претпостављам да је тај магнафлоу доста скуп , и да треба да се увезе , што је веома велики проблем ономе ко има таунуса .

Avatar korisnika
taunus gxl
Poruka: 175
Član foruma od: četvrtak, 17. nov. 2011. u 16:47h
Lokacija: Beograd

Re: Auspuh

Poruka od taunus gxl » petak, 5. apr. 2013. u 12:04h

Ja na mom Taunusu imam dvogrli Weber DGAV 32/36 , a izduv mi je 4-2-1...e sad auspuh je supalj sa svih strana pa se zato cuje kao da ga nema...ali zvuk se promeni posle 3500 rpm...kao da je jaci motor (bar meni tako deluje).
Slika

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Auspuh

Poruka od van » ponedeljak, 8. apr. 2013. u 09:53h

Иди да ти направе нов ауспух , а ако хоћеш да се платиш више може да буде и од прохрома . Иди на ф 50 цеви , задњи лонац да ти исто буде проточан и сатави неки топ који има резонатор . Мада мотор прави сма по себи леп звук , када га газиш да ти ништа друго и не треба .

Odgovori

Povratak na „Tuning“