Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford fusion 1.4 tdci chip?

Motor, menjač i upravljačka jedinica.
Odgovori
Avatar korisnika
vladista
Poruka: 45
Član foruma od: subota, 29. jun 2013. u 14:57h
Lokacija: Valjevo

Ford fusion 1.4 tdci chip?

Poruka od vladista » petak, 20. sep. 2013. u 13:15h

Evo ovde da pokrenem ovu temu ...Naime vozio sam jos dva ford fusiona 1.4 tdci...a i ta dvojica drugara su vozila moj fusion....i slozili smo se sto posto u sledecem-moj fusion bukvalno neuporedivo bolje povlaci(bar 50 posto) od bilo koja druga dva...znaci kod mene auto u drugoj ili trecoj sa jedno 1600 obrtaja bukvalno te lepi za sediste i tako povlaci do jedno 4500 obrtaja...komentar drugara(a i moj) je bio ,da izgleda kao da mu je motor 2.0 i da nabija obrtaja kao benzinac...sada mene buni da li je moguce da je motor cipovan u inoistranstvu i da mi se zbog toga stalno pojavljuje veca potrosnja za oko 1l i u odnosu na ovu dvojicu fusiona...gledao sam jako dobro i onaj Box sigurno nije instaliran sto posto....Jel postoji mogucnost da se nekako utvrdi da li je auto cipovan? Jer koliko sam upoznat kod mene je Siemens sistem chip tuning je samo moguc ukoliko se izvrsi fizicka zamena tog chipa u racunaru(tako su mi bar rekli).....A sa druge strane ne znam da mu nije nesto neko dirao oko boosta turbine pa ga spustio da nize otvara......nemam pojma.......Znaci bukvalno i jedan i drugi drugar kada su seli i poceli da voze komentar je bio ,,U jbt sta je ovo...,,

Avatar korisnika
BokiRS
Neizleciv
Neizleciv
Poruka: 4448
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 08:18h
Lokacija: Beograd

Re: Ford fusion 1.4 tdci chip?

Poruka od BokiRS » petak, 20. sep. 2013. u 13:19h

moguce da je chipovan, na tom kompu se ne menja chip. moze da se proveri kod dragomira u servisu
Chip tuning za Ford-ove
viewtopic.php?f=94&t=19067

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Ford fusion 1.4 tdci chip?

Poruka od Vladan » petak, 20. sep. 2013. u 14:14h

Ljudi te termine upotrebljavaju dosta slobodno, chipovanje vs. remap.

Jedno su razne skalamerije koje se kace na postojeci cip I lazu comp, pa se on trudi to da ispegla tako sto omoguci vecu snagu.

Ova druga stvar, je bas to sto opisujes sa podesavanjem turbine I ubrizgavanja. Sad, ako si citao sta pisu ovi sa cipovanim Focusima, njima je potrosnja jos manja nego sto je bila.

Ja sam na Fusionu uradio remap (tako su mi rekli, kacili su lap top I nesto kliketali misem). Od tada, cini mi se (bar u pocetku mi se cinilo, sad sam naviknut) da sa manje gasa ide uzbrdo bez trzanja, I da malo tise I mirnije radi motor.

Istovremeno, mislim da mi je potrosnja skocila za oko 0.5l. U poslednje vreme potrosnja kao da je opala.
MNoje shvatanje je bilo, nisam bas proucavao, na istim obrtajima trosice vise, ali posto na manjim obrtajima imam vecu sngu, ne moram da ga gasiram da bih negde nesto izvukao, ali cu ici sporije.

Opet, sva zapazanja su vrlo subjtivna. Koliko sam primetio, najvise zavisi od obuce. Sa debljim I tezim djonom zvrnda kao trkacki, u laganoj obuci nece da povuce dok ne pritisnem iz sve snage ...

Odgovori

Povratak na „Tuning“