Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

1.6 dizel W u Orion

Motor, menjač i upravljačka jedinica.
Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: 1.6 dizel W u Orion

Poruka od Lale » nedelja, 12. jan. 2014. u 13:43h

Evo nam goruća tema - uparivanje Forda i VW - :D , neiscrpna tema.....za čas puna strana mrgreen kao i Ford vs VW.
Očekujem uključenje Tottija..... :jeeej:
Slika Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: 1.6 dizel W u Orion

Poruka od dule0911 » nedelja, 12. jan. 2014. u 13:50h

U porodici sam imao vlasnika i 1.6d (sadasnje moje) i 1.8d (mk4) fieste. Ista voznja, odrzavanje u ovlascenom servisu, prvi vlasnik od prvog dana za oba auta. 1.6d je izdrzao oko 350k pre nego sto su karike ispustile dusu, posle toga je presla jos nekih 150-200k pre nego sto je opala kompresija. S obzirom na nacin koji je auto odrzavan od 300-500k, motor se odlicno drzao, poslednjih 50k je kompresija bila konstantno u maleru ali ako se auto pali svaki dan isla je i vukla bez problema.
1.8d je izdrzao oko 220k pre nego sto je kompresija opala i auto nije mogao da upali. Zadnjih 50k je bilo kod nas, ali je vlasnik koji je ovde isto ok odrzavao, ako izuzmemo pucanje zupcastog od loseg proizvodjaca (nije bio original vec neki zamenski i nije ni 10k sastavio, posle je stavljen original), ali tu nije bio pogodjeno nista u bloku, samo je bregasta menjana, auto je posle toga presao jos oko 30k pre nego sto je bio zreo za komplet generalnu.
1.6d ima set zupcastog koji je cirka 50e, kad pukne, samo se zameni i to je to. 1.8d ima set od 150 ili 200e, ne secam se sad tacne cifre. Kad pukne, epilog je kao ovaj gore, sa mogucnoscu da jos neki ventil strada pride. 1.6d trosi malo manje, ali ide malo losije u tezim karoserijama. Ali izmedju fieste mk2 1.6d i mk3 1.8d nije neka razlika u performansama.
S obzirom na to sta taj motor treba da predstavlja (sto jeftiniji prevoz od A do B), ja dajem prednost 1.6d. A posto su danas oba motora dovoljno matora da je tesko naci dobar primerak od bilo kog, treba izabrati onaj koji je u boljem stanju, ako je bitno da bude obican dizel.

I time da se vratim na temu. Kako je skup sekvent i atest, a ubacivanje vw 1.6d motora je maltene nemoguce sa novim atestima jer nema veze sa tim autom, najbolje je prodati to sve i kupiti auto koji je iole ispravan i voziti se. A ako tehnicka ispravnost nije bitna i ako auto nece videti tehnicki pregled, onda je najbolje staviti neki plin na taj motor i voziti se jeftinije, ako je to cilj svega.
Fiesta!!

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: 1.6 dizel W u Orion

Poruka od totti » nedelja, 12. jan. 2014. u 16:04h

Lale piše: Očekujem uključenje Tottija..... :jeeej:
Neću Lale da se uključujem, meni su sve vrste ovakvih budževina nezamislive :ozid:
Slika

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: 1.6 dizel W u Orion

Poruka od Lale » nedelja, 12. jan. 2014. u 16:06h

Podržavam thumbsuph
Slika Slika

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: 1.6 dizel W u Orion

Poruka od darko darko » nedelja, 12. jan. 2014. u 17:18h

mbole piše:Cek cek... ja se ne secam da sam na 1.8 imao neke vakume i slicno? Klasicna bos pumpa bez ikakvih kerefeka, 60 konja. Da ne mislis ti na 1.8 sa turbinom iz kasnijih modela?

Velika je razlika od 60 do 105 iljada.
Kakvu plastiku si imao na 1.8?

Ja sam oriona uzeo sa oko 80.000 na satu, i presao sigurno jos najmanje 100K sa njim. Verovatno i dosta vise al se ne secam tacno. Bio je kod mene od 1998 do 2002 a tada mi je Budimpesta bila na "da skocimo caskom" :)
Jedini problem sa paljenjem ikada sam imao na samom pocetku kada nisam znao da treba promeniti filter nafte pre zime (to mi je bio prvi dizel). Ustvari i tada je upalio bez greske, al se gasio cim malo dodam gas.
u ne secam se za pumpu 1.8d al sam prilicno siguran da zbog nje nije palio. Plastika na pedali. Znas ono zeza plastika par puta nakraju promenis ceo set mislis da ce biti bolje. @Bole velika je razlika preci sa motorem koji je toliko bio los (kompresija) preci 60 000 i da svaki put upali na minusu, i pritom mnogo manje zajbava(da nekazem uopste), nego motor koji je bio perfektan kada sam uzeo a nije hteo da pali posle 105 000 iako je bilo bolje sveukupno stanje od 1,6d u najgorem slucaju. Kazem @bole po meni, ja sam ubedjen, uvek bi uzeo 1,6d nego 1,8d kada bih kupovao, uvek!
Da bre i onaj set zupcastog tri spanera i dva zupcasta za 1,8d koji kostao preko 100 e +rad, a niko skoro nije znao da ozupci a prosto je vs jedan zupcasti na 1,6 koji kosta neku par cvrenih, mozda sada ni to!
Dule je u pravu gore, ima ono stelovanje ventila i dizne da nepisaju u blog, da se menjaju najmanje na 150 000 moze taj auto dosta da predje, lako se gleda dali je dobar, samo dali duva na merac kada je vruc i nebrini!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: 1.6 dizel W u Orion

Poruka od mbole » nedelja, 12. jan. 2014. u 21:57h

Ah, ja sam shvatio da im je to ukupna kilometraza, a ne da su toliko presli kod tebe.

Za plastiku na kvacilu sam ubedjen da nema veze sa time koji je motor (ako razmislis i nema neke logike da je vezana sa motorom). Sad sam gledao u ecat-u, i prikazuje ga bez obzira na motor, pa cak i bez obzira na menjac (4 ili 5 brzina) i godiste (ugradjivao se od 1986 pa sve do kraja proizvodnje). Pre ce biti da je isao uz neke nivoe opreme a uz neke nije.

No, nije bitno. Svako ima neko svoje iskustvo, koje zavisi od milion stavki. Fakat, ovaj moj je bio u perfektnom stanju, i dobro odrzavan, dok nije otisao u vecna lovista. U svakom slucaju bilo bi jako tesko pronaci bilo koji od ta dva motora a da je u dobrom stanju.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Tuning“