Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Turbina na 2.9V6

Motor, menjač i upravljačka jedinica.
Zaključana
CikeMiks
Poruka: 2
Član foruma od: ponedeljak, 18. feb. 2019. u 17:44h

Turbina na 2.9V6

Poruka od CikeMiks » četvrtak, 15. okt. 2020. u 13:51h

Pozdrav svima,ova tema je vec zapocinjana na forumu ali nije dovrsena.
Znam sta je sve potrebno za to i kolike su peripetije,u glavi vev dugo o tome razmisljam sta bih i kako,ali me zanima izdrzljivost ovih motora da li su mi potrebni novi klipovi,radilica i ostalo,a iz motora bih zeleo da izvucem bar nekih 230-250 konjića,pa ako bi neko ko je imao posla sa tim mogao da mi kaze da li je potrebno menjanje mehanickih delova unutar motora za tu snagu.
Hvalaa unapred :ford: :ford: :ford:

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8979
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Turbina na 2.9V6

Poruka od van » četvrtak, 15. okt. 2020. u 17:01h

За 230 кс , не би требало да се ништа мења у мотору . Ако нећеш сам да радиш , сумњам да ће ико да се зеза са тим за новце мање него што можеш да купиш ауто од 230 кс . Јел си свестан шта све треба да се дода мотору д аби то радило ? Прво турбина , па спаајње са издувном граном , па црева за уље , па црева за воду , па црева за усис . Па интеркулаер ако хоћеш , па веће или додатне дизне , па јача пумпа за гориво.
Е када све то склопиш , онда иде електорника . Који рачунар ће то да тера , да контролише паљење и гориво ? Па треба ти широкопојасна сонда и други ауспух . И на крају да наместиш то све , треба рачунар да се мапира на ваљцима , од стране неког ко зна шта ради .

Ја сам све то почео пре 4 године , само на 2.0 мотору са намером да дигнем са 105 (109 кс без филтера) на неких 150 кс , и са неким умереним притиском од 0.5 бара , ништа лудачки , само да добијем још 60-80 Nm. И прикупио сам и направио скоро све , али нисам ни близу тога да убацим све у ауто . Широкопојасна сонда је само око 200 евра у најбољем случају да ти стигне овде . Јел си још заинтересован ?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21056
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Turbina na 2.9V6

Poruka od Markedjani » četvrtak, 15. okt. 2020. u 17:34h

Dok se čovek ne predstavi kako treba... zaključana tema.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Zaključana

Povratak na „Tuning“